5 Pritja më e mirë e WordPress për opsionet fillestare (krahasimi i vitit 2020)

Përmbajtja ime mbështetet nga lexuesit nga njerëz të mrekullueshëm si ju. Që do të thotë se mund të fitoja një komision. Mësoni më shumë këtu!


Pritja më e mirë për WordPress për fillestarët

Do të dal në parvojë këtu dhe do të them që po mendoni të përdorni WordPress për të ndërtuar faqen tuaj të internetit, ose shtypni me terma si

 • Pritja më e mirë për WordPress për fillestarët
 • Ofruesit më të mirë të hostimit për të ndërtuar një faqe në internet WordPress
 • Pritja më e mirë e WordPress

por:

Mund të jetë hera e parë që përgatiteni për ta përdorur atë, ose hera e parë që jeni gati të merrni seriozisht.

Hej, është e drejtë dhe të gjithë kemi qenë atje.

Gjë e madhe është sidoqoftë, nuk është edhe aq e keqe.

Qëllimi është të gjesh një ofrues të bukur të pritjes që lehtë mund t’ju ndihmojë të krijoni faqen tuaj të internetit në WordPress

dhe:

Ju ndihmojmë nga një këndvështrim pritës me të.

Arsyeja që zgjodha këto 5 është se unë i kam përdorur ose i kam parë, kam parë rishikime të mrekullueshme ose i kam përzënë.

Në përgjithësi, çdo ofrues i hosteve dëshiron ta lehtësojë krijimin e faqes së internetit të WordPress.

Pas te gjithave,

Ka mbaruar 76 Miliona blog plus duke e përdorur atë.

Por, unë mendoj se këto 5 përshtaten me atë që ju do të kërkoni, dhe ato janë të lehta për t’u bërë.

Ose, keni një shërbim të shkëlqyeshëm për klientët për t’iu përgjigjur pyetjeve që keni.

Për më tepër: Nëse vendosni për njërën nga këto, unë do t’ju tregoj një video hap pas hapi për të ngritur uebfaqen tuaj të WordPress me secilën mundësi të hostimit të WordPress.

Le të zhyten dhe t’i kontrollojmë.

Bluehost – Kjo është një që përdor

Çmimeve

Ashtu si konkurrentët e saj, Bluehost ofron mundësi të përballueshme për mbajtjen në internet. Ato zakonisht fillojnë me 7,99 dollarë në muaj por janë në shitje për 2,75 dollarë në muaj.

Përdoruesit e rinj u jepet një ofertë e veçantë hyrëse, si dhe një garanci prej 30 ditësh për kthimin e parave, në mënyrë që të mund t’i provojnë gjërat dhe të shohin nëse i pëlqejnë ata.

Pritja e optimizuar për WordPress fillon me 19,99 dollarë në muaj me WP Standard. Pastaj ka WP Enhanced që kushton 29,99 $ në muaj.

WP Premium është 39,99 $ në muaj dhe WP Ultimate është 49,99 $ muaj.

Mimet bazohen në pagimin e një viti të shërbimit paraprakisht. Ka kursime të konsiderueshme për ta bërë këtë. WP Ultimate është normalisht 129,99 $ në muaj, duke u ofruar përdoruesve $ 80 zbritje duke paguar për shërbimin çdo vit.

Karakteristikat kryesore

Sipas Bluehost, është “# 1 web i rekomanduar nga WordPress.org”. Shërbimi përmban instalimin me 1 klikim të WordPress, mbështetje 24/7, si dhe një qendër ndihme të mbushur plot me udhëzues, mësime video dhe burime të tjera, një garanci për kthimin e parave dhe mbi 150 dollarë të ofertave nga Google.

Plando plan anëtarësie ofron listën e vet të veçorive.

Për shembull, WP Standard strehon 100 milion vizita në muaj, 30 GB ose ruajtje dhe rezervë, dhe 2 GB RAM. WP Ultimate, nga ana tjetër, ofron vizita të pakufizuara, 240 GB ruajtje dhe rezervë dhe 8 GB RAM.

Plando plan vjen me cPanel të zgjeruar, gjithashtu. WP Standard vjen me SiteLock CDN ndërsa tre planet e tjera të çmimeve vijnë me SiteLock CDN / WAF Pro.

WP Premium vjen me SSL Pozitive dhe WP Ultimate vjen me SSL pozitive Wildcard.

Lehtësia e Vendosjes së WordPress

Vendosja e WordPress me Bluehost është e menjëhershme. Me vetëm një klik, të gjitha instalimet tuaja janë në funksion.

Ju mund ta ndërtoni faqen tuaj të internetit menjëherë duke e bërë atë një lehtësi të vërtetë për përdoruesit.

Në vend që ta hidhni faqen tuaj në faza, do ta bëni menjëherë.

Kjo ju lejon të shfrytëzoni sa më shumë shërbimet e ofruara nga Bluehost.

Shkallueshmëria është një gjë që e strehon kështu që nëse faqja juaj në internet fillon e vogël dhe rritet është madhësia, shërbimi mund ta trajtojë atë.

Provoni BlueHost

GreenGeeks – Unë e përdor këtë për disa nga faqet e mia shumë

Gjelbër Geeks - Një nga WordPress Hosting mirë për fillestarët

Icingmimi – Një model i shkallëzueshëm i çmimeve ndërsa rritet në faqen tuaj të internetit

Pritja e WordPress me GreenGeeks zakonisht kushton 9,95 dollarë në muaj. Tani për tani, është në shitje për 3,96 dollarë në muaj. Ky është një kursim domethënës dhe ai që ka të ngjarë të ketë me pushimet.

GreenGeeks ofron një garanci për 30 ditë kthimin e parave për shërbimet e saj. Kjo ju jep kohë për të parë nëse shërbimi i plotëson nevojat dhe pritjet tuaja. Nëse nuk ka, nuk i del para.

Shërbimi pranon Visa, MasterCard, Discover dhe American Express si forma të pagesës. Ai gjithashtu lejon përdoruesit e PayPal të paguajnë përmes llogarive të tyre.

Procesi i regjistrimit ofron dy mundësi për përdoruesit, një për njerëzit që kanë nevojë për të regjistruar një domen, dhe një për njerëzit që duan të përdorin një domain ekzistues.

Karakteristikat kryesore

Hosting WordPress i Menaxhuar i GreenGeeks përfshin një numër karakteristikash. Thuhet se është si për një “Blogger WordPress” ashtu edhe për “zhvillues veteran të WordPress” sepse shërbimi është “i ngarkuar plotësisht”.

Disa nga tiparet më të dukshme të ofruara me shërbime të paguara GreenGeeks përfshijnë hapësirë ​​të pakufizuar në internet dhe transferim të të dhënave dhe 99.9% shërbim të kohës.

Ju nuk duhet të shqetësoheni për shërbimin që po zvogëlohet gjatë dhe do të prishë rrjedhën e trafikut që vjen në faqen tuaj të internetit. Edhe nëse keni një problem, ka 24/7 mbështetje të klientit 365 ditë në vit.

Gjëra të tjera që vlen të përmenden në lidhje me hostimin e GreenGeeks WordPress është se përfshin:

 • Migrimi i WordPress
 • Serverët e optimizuar të WordPress
 • Masat e rritura të sigurisë
 • Easy, me një klikim të instaluar me WordPress
 • Transferime dhe Regjistrime falas të Emrit të Domainit
 • Ruajtje e shpejtë e SSD RAID-10

Pritja me WordPress në GreenGeeks përfshin një numër karakteristikash të sigurisë, të cilat shumë përdorues i konsiderojnë ideale. Së pari, ai ofron azhurnime automatike. Tjetra, skanon dhe bllokon çështjet e sigurisë në kohë reale.

Shërbimi gjithashtu mban faqen tuaj të internetit të ndarë nga klientët e tjerë në server për të ruajtur konfidencialitetin tuaj.

GreenGeeks gjithashtu ka të integruar Refuzimi i Shpërndarë i Shërbimit (DDoS) mbrojtje që vepron në një nivel ndërmarrje.

Nëse ky lloj sulmi ndodh për shkak të një Trojan ose një virusi tjetër, ju do të mbroheni.

Lehtësia e Vendosjes së WordPress

Vendosja e GreenGeeks në WordPress kërkon shumë pak kohë.

Shërbimi siguron udhëzime përmes video dhe tekst.

Nëse dëshironi ta bëni me dorë, këtu janë hapat që do të ndërmerrni:

 1. Shkarkoni WordPress. Shkoni në faqen e shkarkimit të WordPress. Shkarkoni dhe ruani skedarin zip. Sigurohuni që e dini se në cilën dosje e keni vendosur skedarin, në mënyrë që ta merrni lehtësisht kur ta keni nevojë.
 2. Ngarko skedarët WordPress në llogarinë tënde të pritjes GreenGeeks. Përdorni një klient FTP ose menaxher cPanel File për të ngarkuar skedarët. Ju mund të përdorni ose opsionin dhe të merrni të njëjtin rezultat. Dallimi i vetëm është se cPanel ju lejon të ngarkoni dhe nxirrni përmbajtjen e skedarit menjëherë. E bën këtë hap më të shpejtë.
 3. Krijoni një bazë të dhënash për blogun tuaj. Pasi të keni hyrë në bazat e të dhënave MySQL në cPanel, do të doni të krijoni një bazë të dhënash dhe më pas caktoni një përdorues. Mbani shënime emrin e bazës së të dhënave, emrin e përdoruesit dhe fjalëkalimin që krijoni vetë.
 4. Sigurohuni që blog-u juaj në WordPress të jetë vendosur si duhet. vizitë http://wwww.yourdomain.com/wp-admin/install.php. Kjo ju lejon të krijoni blogun tuaj. Nëse është në një nën-drejtori, do të duhet të shkoni në http://www.yourdomain.com/subdirectory/wp-admin/install.php. Do t’ju kërkojë të vendosni emrin e databazës, emrin e përdoruesit dhe fjalëkalimin. Nëse localhost nuk punon për “host bazës së të dhënave”, ju do të duhet të pyesni hostin tuaj për këtë informacion. Lëreni “Tabelën Parafjalë” vetëm dhe goditni dorëzimin. Do të duhet të shkruani emrin e përdoruesit dhe fjalëkalimin përpara se të goditni “Instaloni WordPress”.

Edhe pse duket sikur ka shumë hapa për të kaluar, nuk ka.

Sshtë thjesht duke shkarkuar WordPress, duke i ngarkuar skedarët në llogarinë tuaj të pritjes, duke u dhënë atyre skedarëve një vend për të banuar dhe duke instaluar WordPress për t’u siguruar që gjithçka kontrollon në rregull.

Shikoni këtë video për t’ju treguar WordPress Set up:

Keep In Mind, llogaria është krijuar tashmë.

Kështu që regjistrohuni, pastaj ndiqni atë ��

Nëse keni vështirësi, mbështetja e tyre ndaj klientit përmes bisedës është mjaft e jashtëzakonshme.

Provoni geeks gjelbër

Pritja për lëvizje

Çmimeve

Ekzistojnë tre mundësi të ndryshme çmimi të disponueshme me InMotion. Ata janë Lansimi, Fuqia ose Pro. Ju mund të zgjidhni opsionin e duhur për ju bazuar në nevojat dhe preferencat tuaja.

Nisja është normalisht 7,99 dollarë në muaj. Shtë në shitje për 5,99 dollarë në muaj. Ai përfshin një domen falas, dy faqe interneti, hapësirë ​​të pakufizuar në disk, bandë të pakufizuar dhe email të pakufizuar.

Fuqia është 9,99 dollarë në muaj dhe në shitje për 7,99 dollarë në muaj. Ai përfshin një domen falas, gjashtë faqe interneti, hapësirë ​​të pakufizuar në disk, bandë të pakufizuar dhe email të pakufizuar. Ajo gjithashtu ofron 2x performancën.

Pro është 15,99 dollarë në muaj. Aktualisht është në shitje për 12% zbritje, duke marrë me pakicë 13.99 $ në muaj. Ai përfshin një domen të lirë, faqe interneti të pakufizuara, hapësirë ​​të pakufizuar në disk, bandë të pakufizuar dhe email të pakufizuar. Ajo gjithashtu ofron 4x performancën dhe Mbështetjen e Nivelit Pro.

Filloni të ndërtoni sitin tuaj me mbajtje lëvizëse

Karakteristikat kryesore

Pritja në InMotion ofron veçori tërheqëse. Përdoruesit e shërbimit kanë si më poshtë:

 • WordPress vjen para-instaluar dhe gati. Do të zgjoheni dhe do të vraponi brenda pak minutash.
 • Domain falas. Mos u shqetësoni për blerjen e një të ri ose regjistrimin e një ekzistues sepse filloni të filloni me një domen krejt të ri.
 • Pritja e pakufizuar. Kjo do të thotë që ju nuk do të paguani më shumë edhe nëse keni përdorur më shumë bandwidth.
 • Përdorni çdo shtojcë që ju pëlqen. Websiteshtë faqja juaj e internetit dhe duhet të jetë pikërisht ashtu siç dëshironi.
 • Temat e lira. Zgjidhni një që ju ndihmon të komunikoni mesazhin tuaj me botën.
 • Azhurnoni lehtë dhe me siguri. Instaloni azhurnime me lehtësi dhe pa frikë se ato do të rishkruajnë ose rrëmujë gjërat e mira që keni ndodhur me faqen tuaj të internetit.
 • Mbështetur plotësisht. Ju merrni ndihmën që ju nevojitet për hartimin dhe mbajtjen në internet të faqes suaj.

Karakteristika të tjera që vërtet dalin përfshijnë kopje rezervë automatike të përditshme, mbështetje për plugin caching, SSH, GIT, FTP dhe PhpMyAdmin Access, dhe asnjë transferim në internet të joproduktive falas.

Nëse planifikoni të zhvendosni një faqe në internet ekzistuese në InMotion, mund ta bëni këtë pa e ditur askush që ta ketë. Asnjë ndërprerje nuk do të thotë më shumë vizitorë dhe në fund të fundit më shumë shitje dhe regjistrime.

Lehtësia e vendosjes së faqes në internet të WordPress

Me InMotion, WordPress vjen para-instaluar dhe gati. Ju mund ta keni faqen tuaj në internet brenda pak minutash.

Kjo është ideale nëse keni pak njohuri për FTP-të.

Nëse keni një uebsajt ekzistues që doni të transferoni në shërbimin e hostimit të WordPress, mundeni. Ju nuk do të përjetoni kohë pushimi e cila është ideale.

Kur faqja juaj e internetit nuk është në internet, njerëzit nuk mund ta vizitojnë atë dhe ju nuk mund të përfitoni nga ajo.

Vendosja e faqes suaj të WordPress-it për InMotion

Pse e bëni këtë dhe keni një pyetje, thjesht bisedoni InMotion dhe ata do t’ju ecin nëpër të.

Filloni të ndërtoni sitin tuaj me mbajtje lëvizëse

SiteGround

Web Site WordPress Hosting në Uebfaqe

Çmimeve

SiteGround ofron tre mundësi të ndryshme çmimi. Ata janë StartUp, GrowBig dhe GoGeek. Fillimi është me çmim të rregullt me ​​9,95 $ në muaj, por zbritet në 3,95 $ në muaj aktualisht.

GrowBig ka një çmim të rregullt me ​​14,95 $ në muaj por zbritet në 7,95 $ në muaj tani. GoGeek është me çmim të rregullt me ​​2995 dollarë në muaj, por zbritet në 14,95 $ / muaj.

Karakteristikat kryesore

Plando plan çmimesh ofron diçka të ndryshme. Për shembull, StartUp strehon një uebfaqe ku GoGeek, çmimi i të dyve, strehon shumë faqe interneti. StartUp ofron 10 GB hapësirë ​​në internet ku GoGeek ofron 30 GB hapësirë ​​në internet.

Fillimi lejon 10,000 vizita në muaj dhe GoGeek lejon 100,000 vizita në muaj.

Plando plan ofron Karakteristika Thelbësore të WordPress, të tilla si një domain falas, transferim falas WP, instalim falas WP dhe auto-loader WP.

Karakteristikat Premium WordPress përfshijnë WordPress SuperCacher, 30 kopje rezervë, mbështetje teknike me përparësi, dhe Wildcard SSL falas një vjeçare.

Lehtësia e Vendosjes së WordPress

Ka katër hapa të përfshirë në vendosjen e WordPress me dorë.

Ata janë:

 • Shkarkoni paketën për instalimin e WordPress. Shkoni në faqen zyrtare të shkarkimit të WordPress. Klikoni në butonin Shkarkim dhe zgjidhni një vendndodhje për të ruajtur skedarin. Sigurohuni që të mbani mend dosjen që e keni futur në mënyrë që të mund ta përdorni lehtë.
 • Ngarko skedarët e nevojshëm WordPress në server. Ngarko skedarët duke përdorur FTP. Ekzistojnë një numër opsionesh në dispozicion që ju lejojnë ta bëni këtë. Filezilla dhe cPanel janë ndër më të besueshmet.
 • Krijoni një bazë të dhënash MySQL për WordPress. Cakto një përdorues dhe cakto lejet e plota. Shënoni emrin e përdoruesit dhe fjalëkalimin për referencë në të ardhmen.
 • Ecni nëpër hapat e procesit të instalimit. Nëse WordPress është ngarkuar në drejtorinë tuaj publike_html, shkoni te http://yourdomain.com. Nëse nuk keni një skedar të quajtur wp-config.php, krijoni një. Ju e bëni këtë duke klikuar në butonin Krijoni një skedar konfigurimi. Do t’ju kërkojë të përgatisni informacionin e nevojshëm dhe t’ju jepni mundësinë për të vazhduar procesin duke klikuar në “Le të shkojmë!” button. Ekrani tjetër do t’ju kërkojë informacionin e bazës së të dhënave MySQL. Klikoni “Dorëzo” për të përfunduar gjithçka.

Nëse dëshironi të merrni Instalimin e WordPress-it falas të SiteGround, mundeni. Ekziston një Wizard Setup që ju përdorni.

Ju instaloni automatikisht WordPress përmes Softaculous. Ju gjithashtu keni një instalim falas manual nga ekipi mbështetës i SiteGround si një opsion.

Këtu është një video hap pas hapi për të krijuar faqen tuaj në WordPress me terrenin e faqes

Filloni të ndërtoni sitin tuaj me sitin e faqes

Dreamhost

Çmimeve

DreamHost ofron dy mundësi për çmimet. Ndarja e përbashkët fillon me 7,96 dollarë në muaj dhe përfshin instalimin me një klikim të WordPress. Ai mbështet faqet e internetit të shumta të WordPress, si dhe fushat. Ajo gjithashtu ofron një garanci të kthimit të parave 97 ditë.

DreamPress menaxhohet plotësisht. Ju krijoni përmbajtje dhe DreamHost kujdeset për pjesën tjetër. Isshtë konfiguruar paraprakisht duke e bërë të lehtë fillimin menjëherë. Shtë gjithashtu e shkallëzueshme, duke e bërë atë të aftë për të trajtuar trafik shtesë pa kapele të bandës.

Karakteristikat kryesore

Disa nga karakteristikat kryesore të DreamHost përfshijnë:

 • Llogari të shumëfishta me email. Keni sa më shumë llogari të postës elektronike. Qasuni në klientin në internet të atmosferës sa herë që dëshironi të lexoni dhe krijoni email.
 • Aftësia për të përdorur çfarëdo teme ose plugin që ju pëlqen. Nuk ka kufizime me DreamPress. Krijoni identitetin që ju shërben më së miri.
 • Përditësime automatike. Kjo veçori mban faqen tuaj të internetit të sigurt dhe të sigurt. Kujdeset për çdo problem me të cilin mund të hasni pa ndihmë nga ju.
 • Vendosni për tregti elektronike. Ky opsion vjen me SEO me SSL. Ajo ka një çertifikatë të Para-instaluar të Encrypt TLS / SSL. Gjithashtu ju jep një adresë IP private.
 • Asnjë kufizim i vizitorëve ose kapele në bandwidth. Ju nuk duhet të shqetësoheni për rrëzimet e faqes në internet sepse keni pasur një rritje të trafikut. Uebfaqja juaj është e mirë për të shkuar pa marrë parasysh sa e madhe do të ndjekë.
 • Blloqet e zjarrit të WordPress. Mbani faqen tuaj të internetit të mbrojtur nga sulmet. Siguria është një përparësi e lartë për DreamPress, si dhe ju.

Ngjashëm me konkurrencën e saj, DreamHost ka protokolle sigurie në vend.

Kjo ju jep mundësinë e vendosjes së sa më shumë llogari emaili për të funksionuar në mënyrë optimale.

Ajo gjithashtu përdor zgjedhjen tuaj të temës dhe shtojcave në mënyrë që faqja e internetit të vërtetë është e juaja.

Lehtësia e Vendosjes së WordPress

Instalimi i DreamHost kërkon pak kohë. E tëra çfarë duhet të bësh është të shkosh te faqja Instalime me një klikim nën Panel dhe Mirësitë.

Klikoni në ikonën e aplikacionit që dëshironi të instaloni. Në këtë rast, është WordPress.

Zgjidhni fushën tuaj të dëshiruar duke klikuar te “Instaloni në” në menunë e lëshuar.

Pastaj do të shihni një buton që thotë, “Instaloni tani për mua!” Pasi të përfundojë instalimi, do të merrni një njoftim duke thënë se ai ishte i suksesshëm.

Shikoni këtë video për t’ju ndihmuar të vendosni sitin tuaj në WordPress me një mikpritës të ëndrrave

https://www.youtube.com/watch?v=WEUGgBLb-zc

Filloni të ndërtoni sitin tuaj me nikoqirin e ëndrrave

Përfundim në 5 hostet më të mirë të WordPress-it për fillestarët

Vetëm për të rimarrë në 5 hostet më të mira të WordPress për opsionet fillestare

 • Geeks gjelbër
 • Në lëvizje
 • Bluehost
 • Terreni i sitit
 • Pritësi i ëndrrave

Të 5 këto janë ofruesit e shkëlqyeshëm të pritjes për së shpejti që të jeni në faqen e internetit të WordPress.

Ata ofrojnë vendosje të lehtë dhe një çmim me të cilin do të ndjeheni rehat nëse sapo filloni.

Për më tepër, shërbimi ndaj klientit është i shkëlqyeshëm, sepse ju ndihmon të merrni lojën e guessing dhe duke mos ditur shumë nga kjo.

Shijoni të ndërtoni faqen tuaj shumë të WordPress-it.

A keni provuar ndonjë nga këto ende?

Nëse po, cilin?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map