8.5 Zgjedhje të mëdha investimesh për biznesin tuaj në internet

Përmbajtja ime mbështetet nga lexuesit nga njerëz të mrekullueshëm si ju. Që do të thotë se mund të fitoja një komision. Mësoni më shumë këtu!


Unë e di se ky artikull nuk ka asgjë të bëjë me një ndërtues të faqes në internet për ndonjë nga sipërmarrjet tuaja, por personalisht i gjeta këto vende të shkëlqyera për të investuar fitimet tuaja ose për të mbajtur paratë tuaja gjithashtu !!!! kështu që unë doja t’i ndaja këto me ju dhe t’ju jap mundësinë të hapni një llogari vetë, në mënyrë që të keni mundësi investimi kur të jetë e nevojshme.

Unë mendoj se në përgjithësi do të jeni vërtet të kënaqur me këto faqe dhe do t’i gjeni ato shumë të vlefshme për planin tuaj të përgjithshëm të biznesit qoftë në të tashmen ose në të ardhmen e biznesit tuaj të internetit. Në rregull, le të shkojmë dhe t’i kontrollojmë këto.

Kur kërkoni një ndërmjetës të lartë në internet, rekomandimet duket se janë kudo. Agjentët duhet të kenë disa gjëra për ta vlerësuar kohën e një investitori. Firma të ndryshme ndërmjetësi në internet shpesh ndryshojnë midis tarifave të larta dhe të ulëta, këshilla të ndryshme të llogarive, gamës së veçorive arsimore dhe mjeteve të kërkimit të aksioneve që e bëjnë njërën më të mirë se tjetra. Këto janë tetë nga faqet e internetit të tregtimit të aksioneve që investitorët me të vërtetë i duan dhe i kanë rekomanduar me kalimin e viteve.

Baner me fjalë

1. TD Ameritrade

TD Ameritrade është bërë një nga agjentët më të nxehtë të investimeve në internet në Amerikë. Kompania krenohet me mbi 5.8 milion mbajtës të llogarive dhe 480 miliardë dollarë pasuri. Ka një depozitë minimale fillestare prej 500 $ për të filluar, dhe ju mund të gjeni tregton aksionesh për 9,99 $ për tregti. Tregtia e opsioneve në 9,99 dollarë për tregti me 0,75 dollarë për kontratë. Ekzistojnë gjithashtu mjete falas për hulumtime, tipare falas të të dhënave dhe platforma tregtare për përdorim të lirë.

TD Ameritrade gjithashtu ka disa promovime që e bëjnë atë të shkëlqyeshëm për investitorët e rinj dhe me përvojë. Për shembull, ju mund të tregtoni falas për 60 ditë dhe të merrni një bonus të parave $ 600. Shërbimi i tyre për klientët gjithashtu ka marrë një ton reagimesh pozitive, dhe ata kanë bisedë të drejtpërdrejtë, telefon dhe ndihmë email për anëtarët e tyre. Barron ka dhënë TD Ameritrade me disa akordime të ndryshme si # 1 për investime afatgjata dhe # 1 për opsione.

2. ShareBuilder

Tarifat e tregtimit të aksioneve marrin nivele të ulëta në ShareBuilder me vetëm 4 dollarë nëse zgjidhni investimin automatik. Ekziston gjithashtu një ofertë për gjyq falas, dhe nuk duhet të kesh minimum llogari për t’u bashkuar. Struktura e çmimeve dhe tarifave në ShareBuilder është mjaft e thjeshtë. Ju mund të vendosni investime të përsëritura të planifikuara për të bërë investimin më të lehtë dhe më pak kohë. Për tregtinë kufi, opsionin dhe tregun, ju do të paguani vetëm 6,95 $.

Ekzistojnë gjithashtu disa mjete kërkimore për t’u përdorur në ShareBuilder, duke përfshirë mjetet e aksioneve të bazuara në kritere, raportet e strategjisë dhe listat e vëzhgimeve. Ju gjithashtu mund të shikoni në grafikët që shënojnë ndryshimet historike të çmimeve të aksioneve të caktuara. Nëse doni një lloj platforme investimesh pa bujë që është bërë për fillestarët, ShareBuilder është saktësisht platforma e duhur për ju.

3. Scottrade

Me aksione, obligacione, fonde të ndërsjella, ETF dhe opsione, Scottrade ofron një shumëllojshmëri të mjeteve kërkimore dhe të të dhënave me shërbim të shkëlqyeshëm për klientët për 30 përqind më pak se shumica e agjentëve të tjerë në internet. Ata gjithashtu kanë vendndodhje fizike për të ndihmuar investitorët që kanë nevojë për udhëzime personalisht.

Sidoqoftë, një pengesë është se platforma tregtare nuk është aq moderne sa të tjerët si eTrade ose Sharebuiilder. Kjo gjithashtu ul çmimin në 7 $ për tregti me $ 1,25 shtesë për kontraktorët e tregtisë me mundësi. Scottrade gjithashtu ka disa mjete tregtie falas që, por nuk mungojnë disa nga mjetet dhe tabelat e hulumtimit që i gjeni në TD Ameritrade ose eTrade.

Sidoqoftë, ju mund të rregulloni plotësisht kuotat e rrjedhës, dhe ka ende lista të shikimit dhe disa mjete të hartimit që do të kënaqnin nevojat themelore për shumicën e investitorëve. Nëse vendosni të azhurnoni me Scottrade, ju gjithashtu merrni një kartë debiti, tërheqje falas të ATM-së, kontrolle falas të pakufizuara, qasje në celular dhe mbështetje 24/7 të klientit.

4. Etrade

Me veçoritë e vendosjes së rendit të lehtë për t’u përdorur, eTrade gjithashtu ka mundësi për fillestarët dhe tregtarët profesionistë me përvojë. Për shembull, ka vendosje komplekse të rendit për strategjitë e kondor, rripave, mbytjes dhe fluturave. Nëse jeni tregtar aktiv, eTrade është më i miri. Ka modele konkurruese të çmimeve dhe tipare specifike të opsioneve që tregtarët aktivë do t’i vlerësojnë.

Aksionet dhe opsionet janë 7,99 $ për kontratë për aq kohë sa ju bëni minimumin e 150 tregtive për tremujor. Nëse nuk tregtoni kaq shumë, tarifat shkojnë deri në 9,99 dollarë, që është akoma relativisht i ulët. Mjetet e hulumtimit janë të jashtëzakonshme për tregtarët në eTrade. Ato kanë mjete gjithëpërfshirëse për tregti, kështu që ju lehtë mund të vendosni përhapje, blerje-shkrim, flutur, kondor dhe lloj themelor të porosive, përfshirë edhe hekur-përcjellësin. Grafikët e opsioneve janë gjithashtu mjaft të dobishëm për kërkime.

Ju gjithashtu mund të zhvilloni strategji të ndryshme bazuar në shumën tuaj të investimit, kornizën kohore, paqëndrueshmërinë, çmimin e synuar dhe perspektivën e tregut. Nëse keni porosi komplekse, eTrade është padyshim vendi i duhur për të bërë tregtinë tuaj me shumë karakteristika të shtuara dhe këshilla këshilla për t’i bërë tregtitë tuaja më të parashikueshme dhe të sigurta..

5. TradeKing

TradeKing ofron mjete thelbësore për investitorët, dhe ato janë të njohura për shërbimin e vëmendshëm ndaj klientit dhe kostot e ulëta. Aktualisht, TradeKing ofron 4,95 $ për tregti. Për më tepër, ky ndërmjetësi në internet renditet vazhdimisht në krye për firmat në internet. TradeKing gjithashtu u bashkua me Zecco dhe tani ofron një ton mjetesh të reja kërkimi si pjesë e pultit të tij. Ju mund të përfitoni nga hartimi i personalizueshëm dhe i avancuar. Ata gjithashtu janë vizualisht tërheqës dhe miqësor ndaj përdoruesit. Anydo anëtar mund t’i përdorë këto mjete falas.

Produktet financiare kushtojnë ekstra duke përfshirë tregtimin Forex. Sidoqoftë, ka IRA dhe DRIP falas, por ka një pengesë. TradeKing ka një tarifë pasiviteti 50 $ për llogaritë që kanë më pak se 2.500 dollarë dhe nuk kanë bërë tregti brenda një viti. Kjo nuk vlen zakonisht për shumicën e tregtarëve aktivë, por duhet të theksohet në rast se sapo filloni dhe mund të mos dini nëse do të bëni tregti brenda një viti.

6. TradeMonster

Për ata që merren posaçërisht me opsione, TradeMonster është zgjedhja për ju. Ju mund të merrni shkëmbime opsionesh për sa më pak sa $ 0,10 për kontratë. Tregtarët me opsione të rregullta duhet të paguajnë vetëm $ 0,50 për kontratë. Si një ndërmjetës i opsioneve të zbritjes, TradeMonster është mjaft konkurrues dhe ofron shumë karakteristika për përdoruesit që i bëjnë ata të qëndrojnë më mirë. Investitorët e mbështesin gjithmonë këtë platformë tregtare sepse ajo ka tarifat më të ulëta, dhe do të gjeni tarifa tregtie me tarifë të sheshtë prej vetëm $ 7,50.

Për më tepër, ndërmjetësi nuk është i turpshëm për ofrimin e zbritjeve të vëllimit dhe tarifave të ulëta të marzhit. Nëse jeni duke bërë tregti në mënyrë aktive çdo ditë, keni nevojë për një platformë tregtare të efektshme që mund t’ju japë të gjitha funksionet themelore të tregtisë me disa mjete të përparuara kërkimore. Mjetet e analizës spektrale ju lejojnë të luani me paqëndrueshmëri, e cila është unike për TradeMonster. Rezultatet shfaqen në një hartë dhe jo vetëm në tabelë. Ju gjithashtu mund të përdorni mjete të tjera si tiparet e strategjisë së opsioneve, analizat çfarë-nëse, menaxhimi i rendit në grup, ndjekja e performancës dhe shumë më tepër.

7. OptionsHouse

OptionsHouse është një broker i besueshëm për të menduar nëse dëshironi një ndërmjetës me zbritje me kosto të ulët me një platformë tregtare më tradicionale. Për tregtarët aktivë, OptionsHouse ka disa mundësi të lira. Softueri përmban citate transmetimi, të cilat nuk janë gjithmonë të lira në disa prej ndërmjetësve të tjerë, por OptionsHouse bën një punë të mirë për të bërë mjetet themelore falas për përdoruesit e tij. Këto janë kuota falas në kohë reale, kështu që ju mund të mbani një gisht në pulsin e një stoku specifik ose thjesht të shikoni tregun e aksioneve në përgjithësi.

Platforma e tregtimit për OptionsHouse nuk është aq intuitiv sa disa nga të tjerët, por është akoma e thjeshtë për të lundruar. Ju mund të vendosni tregtime të aksioneve për një 4,75 $ të sheshtë përmes OptionsHouse, dhe gjithashtu ofron një tregti virtuale falas. Kjo është e përsosur për ata që kanë strategji të aksioneve që duan të provojnë, por ata nuk duan të investojnë para menjëherë. Ju mund të përdorni 5000 $ llogari falas virtuale për të provuar disa nga strategjitë tuaja të reja dhe të shihni se çfarë funksionon.

8. OptionsXpress

OptionsXpress është një kompani me tregti publike me seli në agoikago. Itsshtë kryesisht e njohur për ETFs e saj, të ardhmen, obligacionet, fondet e ndërsjella dhe tregtimin e opsioneve të aksioneve në internet. Platforma ka shumë mjete të vlefshme dhe të sofistikuara në internet. Ju mund të hapni llogari individuale ose të bashkoheni me llogaritë e qiramarrësve, llogaritë e besimit, llogaritë e biznesit dhe llogaritë individuale të daljes në pension. Nuk ka gjithashtu asnjë depozitë minimale që kërkohet të hapni një llogari të parave të gatshme, dhe nuk keni pse të mbani një ekuilibër minimal që llogaria juaj të mbetet e hapur.

Ju gjithashtu mund të tregtoni pa tel me smartphone tuaj dhe të përfitoni nga disa mjete të ndryshme të fuqishme të tregtimit në internet si The Screener. Screener skanon tregun për fonde të mundshme reciproke, opsione, aksione dhe ETF që do të ishin mundësi të mira. Ju mund të shikoni të gjitha informacionet në një stok para se të merrni ndonjë vendim gjithashtu.

Fytyra e një burri me një thënie

Arsyeja që shtova .5 ishte të tërhiqja vëmendjen tuaj dhe gjithashtu ajo përfaqëson veprimin duke përdorur njërën nga këto. E di te drejten e misrit? Por në të njëjtën kohë nëse kjo ju bën të pyesni se unë bëra punën time për t’ju bërë kuriozë dhe për ta kontrolluar atë, tani qëllimi i vetëm është të ACT.

Shpresoj se i keni gjetur këto gjëra të shkëlqyera dhe informuese dhe një që përshtatet me pritjet tuaja që mund t’i përdorni për biznesin tuaj të internetit: -). Nëse jo, mund të jetë një vend i shkëlqyeshëm për të vënë paratë tuaja, unë e di që me të vërtetë më kanë ndihmuar.

Shkruar dhe Botuar nga Christopher Pontine & Cynthia Adams
Kredia e imazhit: Krijimi i një Uebfaqe Sot
 

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map