8 Bleni alternativa dhe konkurrentët që duhet të dini për vitin 2020

Përmbajtja ime mbështetet nga lexuesit nga njerëz të mrekullueshëm si ju. Që do të thotë se mund të fitoja një komision. Mësoni më shumë këtu!


Bleni konkurrentët ose blini alternativat

A po futni termat e kërkimit si….

 • Bleni konkurrentët
 • Blerje alternative
 • A është Shopify opsioni më i mirë

E marr:

Ndoshta ju e testuat atë dhe nuk ishe i sigurt, ose nuk më pëlqen fare

ose:

Thjesht dëshironi të siguroheni që Shopify është përshtatja më e mirë:

Edhe këtë e bëj, por

pavarësisht:

Le të shkojmë përpara dhe të shikojmë në 8 konkurrentë të Shopify AKA Shopify Alternatives për të parë se çfarë është atje.

Në këtë mënyrë, ju mund të shihni nëse ata ju përfitojnë:

Ose mbase Shopify ishte zgjedhja e duhur

Hidhni një koment edhe më poshtë, nëse po pyesni ndonjë gjë.

Sistemi i Vlerësimit të Ndërtuesit të Uebfaqeve eCommerce

Ky është një sistem i përgjithshëm vlerësimi për të vendosur në renditje 5 ndërtuesit kryesorë të tregtisë elektronike.

popullaritet

SEO

Çmimeve

Lehtësinë e përdorimit

Features

mbështetje

Nota më e mirë 50

Vlerësimi i Përdoruesit

popullaritet

10

SEO

10

Çmimeve

10

Lehtësinë e përdorimit

9

Features

9

mbështetje

10

Nota më e mirë 50

48

Vlerësimi i Përdoruesit

8.8 nga 10 pikët

Bazuar në 4564

Shqyrtime të përdoruesve

popullaritet

8

SEO

8

Çmimeve

10

Lehtësinë e përdorimit

10

Features

9

mbështetje

9

Nota më e mirë 50

45

Vlerësimi i Përdoruesit

8.7 nga 10 Nota

Bazuar në 378

Shqyrtime të përdoruesve

popullaritet

10

SEO

10

Çmimeve

8

Lehtësinë e përdorimit

9

Features

9

mbështetje

7

Nota më e mirë 50

43

Vlerësimi i Përdoruesit

8.7 nga 10 Nota

Bazuar në 3358

Shqyrtime të përdoruesve

popullaritet

5

SEO

5

Çmimeve

7

Lehtësinë e përdorimit

8

Features

9

mbështetje

8

Nota më e mirë 50

37

Vlerësimi i Përdoruesit

7 nga 10 pikët

Bazuar në 65

Shqyrtime të përdoruesve

popullaritet

6

SEO

6

Çmimeve

8

Lehtësinë e përdorimit

8

Features

6

mbështetje

8.5

Nota më e mirë 50

36.5

Vlerësimi i Përdoruesit

8.7 nga 10 Nota

Bazuar në 1112

Shqyrtime të përdoruesve

Wix – Një alternativë e shkëlqyer për biznesin e vogël për tregtimin

Faqe Hyrëse e Wix.com

Wix ofron abonime falas dhe premium. Llogaritë falas vijnë me markën Wix e cila nuk është diçka me të cilën shumica e pronarëve të afarizmave dëshirojnë të merren.

Plani i pajtimit me çmim më të ulët është 5 dollarë që ofrojnë ruajtje të kufizuar dhe gjerësi bandë.

Goditësit e rëndë mund të zgjedhin një llogari VIP e cila ofron bandë të pakufizuar dhe 20 GB ruajtje.

Ky ofrues i shërbimit të tregtisë elektronike ju jep mundësinë të lidhni domenin tuaj.

Kjo e bën më të lehtë për klientët tuaj që t’ju gjejnë dhe ndihmon faqen tuaj të njihet në motorët e kërkimit.

Të jesh në gjendje të markosh dhe tregtosh biznesin tënd është ideal, veçanërisht nëse je një operacion më i vogël me pak punonjës.

Wix ju siguron gjithashtu Google Analytics dhe mbështetje premium gjithashtu.

Kurdo që të lindë një pyetje, mund të kontaktoni shërbimin e klientit ose të konsultoheni në faqen e ndihmës për ndihmë.

Të kesh akses në të gjitha informacionet që ju nevojiten për të drejtuar biznesin tuaj pa probleme ndihmon në eliminimin e problemeve të mundshme që pengojnë rritjen e kompanisë tuaj.

Do të jeni në gjendje të identifikoni fushat e përmirësimit dhe sfidat para se ato të bëhen eksponencialisht të këqija.

Tregu i aplikacioneve Wix ju lejon qasje në aplikacione shtesë të palëve të treta që ju ndihmojnë të ndërtoni dhe drejtoni biznesin tuaj.

Gjetja e mënyrave të reja për të angazhuar klientët tuaj është e lehtë kur keni komente në blog, komente në media sociale dhe bisedë të aktivizuar.

Tregu i aplikacioneve është pjesë e arsyes pse shumë njerëz preferojnë Wix nga ofruesit e tjerë të zgjidhjeve të tregtisë elektronike.

Pra, kur do të përdorni Wix në vend të blerjes?

Unë do të thoja personalisht për mua pasi ta provova

Do të dëshironit të përdorni Wix në vend të Shopify si një uebfaqe më e vogël për tregti elektronike

Që shet nga 10 deri në 20 produkte.

Unë mendoj se do t’ju lejojë të jeni të suksesshëm me aplikacionet dhe mjetet që ata ofrojnë.

Shikoni Wix këtu

Volusion – Alternativa e Biznesit në E-Tregtim në Mesfushë

Voluzion - Blerje alternative

Asnjë tarifë e transaksionit nuk ndihmon për ta bërë Volusion një nga konkurrentët më të mëdhenj të Shopify.

Anëtarëve të faqes u jepet një provë falas dy-javore për të parë nëse shërbimi që ata kanë zgjedhur është i duhuri për nevojat e tyre.

Me opsionet e çmimeve që fillojnë me 15 dollarë, shumë njerëz mund të shohin pse ky ofrues i tregtisë elektronike tërheq vëmendjen.

Mbështetja rreth orarit të klientit është një tjetër veçori e dukshme që ndihmon bizneset e të gjitha madhësive të kenë sukses.

Ashtu si faqet e tjera të tregtisë elektronike të ngjashme me Shopify, Volusion ka krijuar modele modele që e bëjnë personalizimin e një dyqani virtual të shpejtë dhe të lehtë.

Sjelljet e sigurta në internet dhe karrocat e blerjeve ju japin klientëve tuaj paqen e mendjes kundër hajdutëve në internet.

Kjo do të thotë që ata mund të blejnë lehtësi dhe nuk do të duhet të shqetësoheni për informacionin tuaj privat që bien në duar të gabuara.

Karakteristikat unike të ofruara nga ky ofrues i tregtisë elektronike përfshijnë një pult të personalizuar që është i lehtë për tu lundruar.

Nga atje, ju mund të zgjidhni modelin e zgjedhjes suaj, të shtoni logon tuaj, të shtoni produktet tuaja dhe të filloni shitjen.

Brenda pak minutash, ju mund të keni faqen tuaj të internetit për tregtinë elektronike dhe të funksiononi në mënyrë që të përfitoni menjëherë.

Ju gjithashtu keni qasje në raporte, marketing dhe mjete që ju ndihmojnë të mbani shënimet e klientëve tuaj dhe inventarit.

Vëllimi ju lejon të krijoni një Dyqan në Facebook si dhe shitet në Amazon dhe eBay.

Sa më shumë ekspozim të keni ndaj klientëve të mundshëm, aq më mirë sepse njerëzit fillojnë të shohin kompaninë tuaj si markë shtëpiake.

Kur do të përdorni Vëllimin?

Do të ishte mirë të konsiderohet Volusion në një nivel të intervalit deri në $ 500K

E cila është shumë, por mbani në mend nëse rriteni dhe rriteni mund të jetë një çështje.

Ata kanë kufij të shitjeve në vit në planet e tyre kryesore që Shopify nuk i bën.

Ju mund të provoni Voluzione gjyq falas këtu.

Bigcommerce – Një alternative e madhe e biznesit në tregtinë elektronike

Faqe Hyrëse e Bigcommerce.com

Me 99,99% në kohë, Bigcommerce qëndron si një nga ofruesit më të njohur të faqes elektronike të tregtisë elektronike përreth.

Në vend që të merreni me problemet e mirëmbajtjes, ju po llogaritni shitjet, u përgjigjeni pyetjeve të klientit dhe u siguroni atyre produkte të reja për të zgjedhur.

Shërbimi i tregtisë elektronike kushton më pak se shumë nga konkurrentët e tij dhe nuk kërkon që ju të paguani tarifa pritëse ose mirëmbajtjeje.

Përditësimet gjithashtu vijnë pa kosto për ju, duke e bërë Bigcommerce një konkurrencë të denjë të Shopify kur bëhet fjalë për çmimin dhe shërbimet në dispozicion.

Ka mbi 100+ shabllone të personalizueshëm për të zgjedhur.

Përpjekjet tuaja për markë nuk do të harxhohen as.

Do të keni një faqe në internet të pastër, të manovrueshme që tërheq vëmendjen e njerëzve dhe i intereson ata për produktet dhe shërbimet që jeni duke shitur.

Ju gjithashtu mund të zhvendosni dyqanin tuaj ekzistues në Bigcommerce dhe të merrni këshillat për zgjedhjen tuaj 2,000 stilistë të gatshëm të ju ndihmojnë për aventurën tuaj të ardhshme të madhe.

Një karusel i faqes fillestare, tarifat e transportit në kohë reale, dhe dhjetëra zgjidhje të integruara të pagesave bëjnë menaxhimin dhe blerjen lehtësisht përmes një faqe Bigcommerce.

Përdoruesit e telefonisë celulare kanë qasje në dyqanin tuaj 24/7 dhe ju merrni sigurinë se nuk po humbisni në shitje gjatë kohës që flini.

Domeni personal propecia emrat dhe karrocat e sigurta të blerjeve janë karakteristika të tjera që bëjnë që drejtimi i një biznesi të duket si loja e fëmijëve.

Bigcommerce gjithashtu ofron një provë falas për përdoruesit e saj dhe anëtarësimi fillon aq i ulët sa 29,95 dollarë në muaj.

Do nivel i anëtarësisë ofron veçori shtesë.

Të gjitha llogaritë e paguara nuk përfshijnë tarifa të transaksioneve, llogari të pakufizuar të stafit, produkte të pakufizuar, ruajtje skedarësh dhe bandwidth.

Një dyqan i markës në internet, integrimi me Facebook dhe Pinterest dhe një uebfaqe me përgjegjësi është në dispozicion me Niveli standard, Plus, Pro dhe Ndërmarrja llogari në Bigcommerce.

Provoje Bigcommerce falas.

Squarespace

Ndërtoni një Dyqan Online

Ashtu si konkurrentët e tjerë të Shopify, Squarespace u ofron përdoruesve të saj një provë falas.

Kjo i lejon ata të njihen me ofruesin e shërbimeve të e-commerce para se të bëjnë një angazhim financiar.

Duke vepruar kështu, përdoruesit janë në gjendje të “testojnë tiparet” për të parë sesa mirë funksionojnë për biznesin e tyre.

Nuk kërkohet asnjë kartë krediti dhe prandaj nuk ka detyrim për çfarëdo.

Squarespace ofron një listë të gjatë të veçorive për përdoruesit e saj me pagesë.

Dyqanet në internet fillojnë me aq pak sa 26 dollarë në muaj.

Modelet e personalizuara dhe mundësia e lëvizjes përmirësojnë përvojën e përgjithshme të klientit.

Njerëzit mund të bëjnë blerje kurdoherë që është e përshtatshme për ta dhe ta bëjnë atë nga një kompjuter, laptop, smartphone ose tabletë kudo që janë.

Gjëra të tjera që dallohen rreth Squarespace janë komuniteti i ofruesve të uebfaqes së tregtisë elektronike të zhvilluesve dhe specialistëve, punëtorive të tij dhe shërbimit të tij të klientëve 24/7.

Ekziston gjithashtu një qendër ndihmëse që është e disponueshme në rast se një klient vazhdon të ketë pyetje pas marrjes së mbështetjes.

Ofruesi i zgjidhjes së tregtisë elektronike ngarkon një tarifë të transaksionit të shitjeve 2%, por përfshin një emër falas domain me një blerje vjetore.

Ajo gjithashtu ofron analiza të sakta, që ndihmojnë biznesin tuaj të rritet shpejt.

Nëse jeni një biznes më i madh që shet shumë çdo muaj, mund të dëshironi të zgjidhni një ofrues të shërbimit i cili ofron transaksione të pakufizuara pa tarifa transaksionesh.

Kur do të përdorni hapësirën katror të Shopify?

Hapësira katror mund të përdoret si një alternative e Shopify

nëse:

Tuaja e mbani atë në një uebfaqe më të vogël eCommerce dhe nuk planifikoni për shkallëzimin.

Ajo ofron disa mundësi të shkëlqyera për tregtinë elektronike

Dhe një pamje shumë e pastër.

Unë do të them 10 deri në 20 produkte maksimale kur përdorni Squarespace

kokë gjatë dhe provoni Squarespace

Weebly – Një tjetër alternativë e shkëlqyeshme për ndërtuesit e faqeve të internetit të vogla tregtare

Faqja e internetit e Weebly

Redaktori i faqes së internetit të tërheqjes dhe heqjes nga Weebly e bën atë në mënyrë që çdokush të krijojë një uebfaqe të personalizuar të tregtisë me lehtësi.

Ashtu si Wix, është me çmim mesatar, por i pasur me karakteristika që ju ndihmojnë të rriteni biznesin tuaj.

Temat janë të pasura dhe të përgjegjshme që do të thotë se mund të arrihen kudo, përfshirë nga kompjuterët dhe pajisjet mobile.

Dyqani juaj në internet ofron një numër karakteristikash që përmirësojnë përvojën tuaj dhe drejtojnë procesin e shitjes në internet.

Për shembull, ju keni qasje në një shportë blerjeje plotësisht të integruar e cila përfshin masa sigurie që i mbajnë informacionet personale të klientëve tuaj privatë dhe të sigurt.

Ju jeni në gjendje të gjurmoni inventarin dhe të ndihmoni klientët tuaj për të ngushtuar një kërkim bazuar në informacionin që ata ofrojnë.

Weebly ju lejon të shesni të dy mallrat fizike dhe produkte dixhitale.

Ju jeni gjithashtu në gjendje të ofroni shërbime si personalisht ashtu edhe përmes internetit.

Nuk ka rëndësi nëse jeni pastrues shtëpie ose shkrimtar i pavarur, ju jeni kujdesur, sepse do të jeni në gjendje të reklamoni produktet dhe shërbimet tuaja në potencialin e tyre të plotë.

Ky ofrues i shërbimit të tregtisë elektronike ka një komunitet dhe një qendër mbështetëse, duke bërë të mundur shtrimin e pyetjeve dhe kërkimin e zgjidhjeve për problemet.

Llogaritë variojnë nga 25 dollarë në muaj dhe ofrojnë një gamë të gjerë karakteristikash për pajtimtarët me pagesë.

Llogaritë falas lejojnë faqe të pakufizuara dhe ofrojnë pritje falas.

Ti mundesh provoni Weebly këtu

Magento

Mësoni për Magento

Me Magento, duhet të kërkoni një demonstrim për të parë se çfarë lloj shërbimesh po ofrohen nga ofruesi i zgjidhjes së tregtisë elektronike.

Nuk ka shumë mënyra për detajet në faqen e internetit të kompanisë.

Nëse doni të mësoni për çmimet dhe veçoritë, duhet të siguroni informacionin tuaj personal (emrin, adresën e postës elektronike, emrin e kompanisë dhe numrin e telefonit) një shitësi i cili më pas do t’ju kontaktojë për kërkesën tuaj.

Nuk ka asnjë mënyrë të dijë se si Magento krahason me Shopify duke u mbështetur në informacionin e shënuar vetëm në faqen e internetit.

Kjo është ajo ku hyjnë hulumtime të mëtejshme. Ju nuk do të gjeni një faqe FAQ ose Rreth Nesh të listuara në Magento.com, vetëm kërkesa për demonstrim.

Shikoni Magento Këtu

Woocommerce – Vetë-host i madh i ndërtuesve të e-commerce

Woocommerce ofron tema, shtojca dhe veçori që rrisin përvojën e kompanisë suaj në shitjen e artikujve në internet.

Përveç që është ndër konkurrentët më të mirë të Shopify, faqja që ofron e-commerce ofron ndihmë përmes Dokumentacionit dhe Ndihmës së Tavolinës së saj..

Nuk kushton asgjë për të filluar dhe ekziston një garanci prej 30 ditësh për kthimin e parave për paqen e mendjes tuaj.

’Shtë i ndërtuar për WordPress, me burim të hapur, në mënyrë që të vazhdoni të përfitoni nga një komunitet i kontribuesve, i shkallëzuar dhe miqësor me celularin.

Ju jeni në gjendje të shesni gjithçka që dëshironi. Kjo do të thotë nëse doni të shisni produkte dixhitale dhe fizike, mundeni.

Ju gjithashtu mund të shesni shërbime personalisht dhe në internet e bëni atë një platformë të vlefshme për biznesin tuaj.

Ka mbi 300 shtesa falas dhe të paguara për të zgjedhur, duke e bërë më të lehtë rregullimin e dyqanit tuaj në mënyrën që ju shikoni të arsyeshme.

Opsione si Pagesat Amazon dhe PayPal ju japin zgjedhjeve ju dhe klientit tuaj se si ju merrni dhe ata dërgojnë pagesa përmes faqes tuaj.

Nuk ka kufij për sa produkte ose shërbime që shesni.

Kjo do të thotë më shumë mundësi për të përfituar nga sipërmarrja juaj e-tregtisë. Me azhurnimet që ndodhin gjatë gjithë kohës, është e vështirë të mos shohësh një të ardhme për këtë ofrues të shërbimit.

Mësoni më shumë rreth Woocommerce

ose lexoni artikullin tim Shopify Vs Woocommerce

LemonStand – Kjo kompani Mjerisht është mbyllur – Unë do të zëvendësoj atë së shpejti

Shtëpi me qëndrimin e limonit

LemonStand ju jep një përvojë unike të markës përmes kontrolleve të saj të projektimit. Kjo ju jep mundësinë për të optimizuar konvertimin.

Ajo ka tema falas me burim të hapur që mund t’i përshtatni për t’i përshtatur dizajnit të dyqanit tuaj të tregtisë elektronike. Ai gjithashtu ka një motor tematik që përdor gjuhën Twig.

Ekzistojnë një program partner dhe mundësi për ndarjen e të ardhurave për pavarur dhe agjenci.

Mimet janë dukshëm më të larta për shërbimin me anëtarësimin në çmimin më të ulët që kushton 99 dollarë në muaj dhe 399 dollarë më të lartë në muaj.

Tarifat e transaksionit nuk ekzistojnë me LemonStand. Shitjet dhe analiza e konvertimit ju ndihmojnë të dini se çfarë po bëni mirë dhe çfarë kërkon përmirësim kur bëhet fjalë për biznesin tuaj.

Tabelat e tarifave të personalizueshme të transportit bëjnë të mundur që ju të shihni se çfarë do t’ju kushtojë të keni artikuj të dërguar në zona të ndryshme të globit.

Merrni shpejt ndihmën e përdoruesit dhe zhvilluesit me këtë ofrues të shërbimit të tregtisë elektronike.

Ekzistojnë sSite-wideSSL dhe vendosje të menjëhershme që vjen me azhurnime automatike. Marrja e ndihmës që ju nevojitet është e mundur me gamën e shërbimeve të mbështetjes së LemonStand.

Real i shpejtë, a është ky qëllimi juaj i përgjithshëm?

Unë mendoj se është e rëndësishme të pyesni veten shpejt këtë të vërtetë.

 • Dëshiron ta krahasosh Shopify për tu siguruar që është përshtatshmëria e duhur?
 • Ju thjesht nuk ju pëlqeu?
 • Vetëm mos e keni një të dhënë atë që dëshironi?

Këtu janë disa burime për t’ju ndihmuar të ecni përpara me vendimin tuaj:

5 Ndërtuesit e internetit më të mirë të e-commerce

Përfundimi mbi blerjen e alternativave

Siç mund ta shihni, ka mjaft Bleni alternativat atje në treg që mund të provosh.

Këto janë vetëm disa që i konsideroj disa konkurrentë të lartë.

Sido që të jetë, provoni t’i krahasoni ato kundër Shopify për të parë nëse dikush është më i përshtatshëm. Ose, mund të shkoni dhe të filloni të përdorni Bleni me gjyqin e tyre falas.

Pavarësisht, ju duhet të keni faqen tuaj në eCommerce shumë shpejt.

Vetëm për të kapur:

8 Alternativat e Shopify për vitin 2019 janë:

 • Volusion
 • Bigcommerce
 • Squarespace
 • Wix
 • Weebly
 • Magento
 • WooCommerce
 • Qëndrim limoni

Vetëm një kokë lart: Unë nuk kam pasur një shans të shikoj plotësisht Magento, Lemonstand dhe Woocommerce. Unë i shtova ato sepse ata ulen atje si Shopify alternativa kur bëjnë hulumtimin tim.

A keni pasur rastin të përdorni ndonjë prej këtyre alternativave për të Shopify?

Po të jetë kështu:

Cili dhe cilat ishin mendimet tuaja për të?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map