8 Karakteristika të shkëlqyera për t’u pasuruar për sitin tuaj të tregtisë elektronike

Përmbajtja ime mbështetet nga lexuesit nga njerëz të mrekullueshëm si ju. Që do të thotë se mund të fitoja një komision. Mësoni më shumë këtu!


Keyelësi i kuq me shporta
Keni një sit të Sigurt

Bota e tregtisë elektronike përfshin në çdo drejtim, por si e dini nëse po drejtoni në një të duhur?

Ndërsa mijëra biznese fillojnë në internet sot, shumë janë duke rënë në disa kurthe dhe jo saktësisht duke marrë dyqanet e tyre në internet dhe reklamat në këmbën e djathtë.

Ka të gjitha llojet e tipareve inovative që duhet të keni në faqen tuaj të tregtisë elektronike që do ta bëjnë atë më të mirë për ju dhe vizitorët tuaj.

Këto janë disa nga zgjedhjet më të njohura për faqet e biznesit të sotëm.

1. Hartoni një sit të Sigurt

Shtë thelbësore dhe më e rëndësishmja për të siguruar që faqja juaj të jetë e sigurt për t’u vizituar. Të gjitha llojet e të dhënave mund të ndahen në internet, por ju doni të siguroheni që vetëm njerëzit e lejuar mund të hyjnë në ato të dhëna.

Për më tepër, duhet të siguroheni që keni një çertifikatë sigurie dhe kaseta të siguruara për të mbrojtur vizitorët tuaj.

Shumë pronarë të bizneseve thjesht nuk mendojnë se do të hakohen ose mendojnë se mund të shtojnë më vonë sigurinë.

Sidoqoftë është më mirë të përfshini sigurinë që në fillim me zhvillimin e ngurtë të prapambetjes.

Sitet e tregtisë elektronike sot janë duke instaluar skanime dhe kontrolle të sakta të pajtueshmërisë PCI për të siguruar që hacks nuk do të ndodhin.

2. Përgjigjuni çdo gjëje celulare

E-commerce mobile ka marrë përsipër. Ndërsa pllakat dhe shfletimi i telefonave inteligjentë rriten në popullaritet, bizneset duhet të përgatiten për një reagim të ashpër nëse faqet e tyre nuk janë në përputhje me shfletimin dhe përgjimin e celularit.

Nëse E Premteja e Zezë e vitit të kaluar ishte ndonjë tregues, tendenca e blerjeve në celular është padyshim duke u rritur me çdo vit të ri.

Ju mund të ndërtoni një përvojë më të mirë në celular që nga fillimi, pa qenë e nevojshme të krijoni një sit të veçantë për përdoruesit e celularit.

3. Ofroni bisedë live fleksibël

Biseda live është një mënyrë e shkëlqyeshme për vizitorët që të kontaktojnë mbështetjen, të bëjnë pyetje, të kërkojnë më shumë informacione ose edhe të pyesin për marrëveshje dhe produkte të veçanta.

Shumë njerëz sot nuk duan të kalojnë kohë në pritje me një agjent të shërbimit të klientit në telefon.

Ata duan të marrin përgjigje menjëherë. Biseda live mund të sigurojë atë zgjidhje për faqen tuaj.

4. Krijoni dhe menaxhoni përmbajtjen

Sitet me trend dhe përmbajtje përkatëse do të jenë më të popullarizuara sesa një sit që nuk azhurnohet kurrë.

Me një seksion pyetjesh të bëra shpesh, blog dhe artikuj, ju ofroni një larmi informacioni autoritar, lidhje dhe mundësi reklamimi.

Përveç kësaj nëse klientët kanë pyetje në lidhje me produktet ose duan të ndjehen të sigurt në blerjet e tyre, ata do të kërkojnë një faqe FAQs që shpjegon transportin, kthimet, politikat e kompanisë, speciale dhe çështje të tjera.

5. Merrni Përvojën Ultimate të Konsumatorit

Ekzistojnë të gjitha llojet e faqeve të tregtisë me shabllon atje, por një sit i përshtatur i tregtisë elektronike do të fitojë çdo herë.

Ju mund të krijoni diçka që me të vërtetë ka të bëjë me markën tuaj dhe ofron më shumë informacion sesa një dyqan online për mulli shabllonë. Ju mund të bëni gjëra të tilla si ofroni dhurata të personalizuara dhe shumë më tepër.

6. Ndani atë, gjithçka

Media sociale shkon paralelisht me tregtinë elektronike. Njerëzit po ndajnë gjithçka në internet, dhe ata duan të ndajnë gjërat e lezetshme që ata gjejnë në dyqanet online.

Kur përfshini butonat e ndarjes së mediave sociale pranë produkteve tuaja, ju garantoni që njerëzit do të shfaqin produkte në Facebook, Twitter dhe Pinterest.

7. Jetë shumëgjuhësh

Interneti është aq i gjerë sa që faqet e tregtisë elektronike me të vërtetë duhet të ofrojnë mundësi shumëgjuhëshe për të arritur tek ata konsumatorë që me të vërtetë mund të shijojnë produktin tuaj, por ata nuk mund të duket se zbulojnë ndonjë nga detajet sepse vetëm ju ofroni anglisht.

Së pari duhet të shikoni në të dhënat tuaja të analitikës për të parë demografinë dhe preferencat gjuhësore për vizitorët tuaj. Nëse shumëgjuhësh duket si një zgjedhje e mirë, atëherë ndoshta është koha për të bërë një ndryshim.

8. Rekomandoni produkte nga Visitor

Kur keni rekomandime të produkteve personale, ju ofroni një mënyrë më të mirë për të rritur shndërrimet në faqen tuaj dhe siguroni një karrocë të personalizuar blerjeje që u bën më të lehtë klientëve të gjejnë atë që dëshirojnë..

Vetëm një shënim i shpejtë:

Nëse dëshironi të shikoni disa nga listat për ndërtuesit e faqeve në internet eCommerce klikoni këtu ose këtu dhe kjo duhet ta bëjë.

Sitet e suksesshme të tregtisë elektronike varen nga koha dhe energjia që vendosni në teknologji. Kur përfshini sigurinë, ndarjen, shfletimin në celular, teknologjinë e re dhe blerjet e personalizuara, vizitorët tuaj ka të ngjarë të shijojnë dyqanin tuaj më shumë dhe t’i ftoni të tjerët ta bëjnë këtë gjithashtu.

A keni ndonjë veçori në faqen tuaj të tregtisë elektronike ose tipare që dëshironi?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map