Burimet e rekomanduara

Burimet e rekomanduara


Këtu është një faqe burimesh e mbushur me mjete, produkte, shërbime, udhëzues dhe burime të tjera që kanë për qëllim blogerët dhe pronarët e faqeve të internetit. Këto janë burime që unë përdor aktualisht, i kam përdorur në të kaluarën ose mjete dhe burime që vijnë shumë të rekomanduara nga miqtë, kolegët dhe njerëzit në industri.

Shko te: CMS & Platformat e Blogjeve Web Hosting & Emrat e Domainit Dizajnimi i Uebit, Temat & plugins Tools & prodhimtari marketing & monetization Mjetet e tjera Blogjet që më pëlqejnë

Blogimi dhe Burimet dhe Veglat e Webmasterit

Shpalosje: Ju lutemi vini re se disa prej lidhjeve më poshtë janë lidhje Filialin, domethënë nëse vendosni të bëni një blerje përmes këtyre lidhjeve, atëherë unë do të fitoj një komision (kurrë nuk ka ndonjë kosto shtesë për ju). Për më shumë informacion, lexoni në zbulimin e filialeve.

CMS & Platformat e Blogjeve

WordPress.org është uebsajti numër një dhe vetë platforma e zgjedhjes për zgjedhje. Në fakt, pothuajse 20% e të gjitha faqeve dhe blogjeve në internet funksionojnë në WP, duke përfshirë blogun këtu në Hosting Kingdom.

WordPress.com është një platformë e pritur e blogjeve që ju lejon të krijoni një faqe interneti falas ose të ndërtoni me lehtësi një blog. Vjen me ngarkesa të dizajne dhe temave të lira, të personalizueshme, të gatshme për celular.

Mësoni si të filloni një blog të WordPress dhe cilat janë ndryshimet midis WordPress.org dhe WordPress.com

Ghost.org është një platformë botuese e burimit të hapur që po fiton vrull, është e thjeshtë për të zotëruar dhe plotësisht e lirë për t’u përdorur.

Blogger.com është platforma falas e botimit të blog-ut të Google që është e thjeshtë për tu mësuar dhe përdorur por ka për qëllim më shumë projekte personale dhe hobi të blogut.

Web Hosting & Emrat e Domainit

Bluehost.com është një host i ngurtë në internet që ofron paketa konkurruese pritëse. Plus, ata ju japin një emër domain falas për vitin e parë. Ju nuk mund të gaboni me Bluehost.

WebHostingHub.com është një host në internet që fluturon pak nën radar dhe është i panjohur për shumë njerëz. Shtë një turp sepse ato vijnë të mbushura me karakteristika të shkëlqyera dhe me çmime shumë të arsyeshme. Ju duhet t’i kontrolloni ato.

GreenGeeks.com është një ofrues i web hosting që merr seriozisht ndryshimin e klimës. Për çdo njësi të energjisë 1x që marrin nga rrjeti ata blejnë 3 kredi të energjisë së erës dhe e dërgojnë përsëri në rrjet për të kompensuar gjurmën e tyre të karbonit.

Dëshironi të merrni më shumë detaje rreth këtyre hosteve në internet? Pastaj kontrolloni këtë përmbledhje të Bluehost, kjo e një Web Hosting Hub dhe kjo e GreenGeeks

NameCheap.com është regjistruesi më i mirë i emrave të domain në treg, duart poshtë. Ata ofrojnë çmime konkurruese dhe intimiteti i domain falas përfshihet në shumicën e shtesave të domain.

Dizajnimi i Uebit, Temat & plugins

ThemeForest është tregu kryesor për shabllonet e faqeve në internet dhe temat e WordPress. Këtu mund të gjeni tema mahnitëse dhe të bëra me porosi për WordPress nga rreth 50 dollarë.

Gjeni se si mund të krijoni një faqe në internet dasmash duke përdorur tema mahnitëse dhe të gatshme nga ThemeForest.

WrapBootstrap është një treg për tema dhe shabllone bazuar në kornizën e Bootstrap (HTML, CSS, dhe kuadri i JS Mbretëria e Bashkuar është ndërtuar).

CodeCanyon është një sit-motra për ThemeForest dhe është një treg për shtojcat, skriptet dhe copëzat.

Fiverr është një vend ku mund të punësoni freelancer nga pak sa 5 dollarë. Shtë vendi i përsosur për të marrë logot, banderolat dhe detyrat e vogla të projektimit të bëra për ju me çmim të ulët.

Tools & prodhimtari

IFTTT "Nëse kjo atëherë Kjo" është një shërbim i zgjuar automatizimi që lidh aplikacionet dhe vegël përmes recetave, për shembull "nëse ngarkoni një video në YouTube, atëherë ai postohet drejtpërdrejt në blogun tuaj të WordPress" dhe "nëse parashikimi i motit thotë se shiu nesër, atëherë më dërgoni një sms".

Canva është një mjet falas për krijimin e dizajnit grafik dhe uebfaqen ku mund të krijoni dizajne mahnitëse si grafikë në blog, banderola në internet, mbulesa në Facebook, prejardhje në Twitter dhe ngarkesa të tjera.

Mjete Google Webmaster është një shërbim falas nga Google që ju ndihmon të diagnostikoni, monitoroni dhe mbani prezencën e faqes tuaj në rezultatet e kërkimit të Google.

Google Analytics është një shërbim falas nga Google që gjurmon dhe raporton trafik në uebfaqe dhe është shërbimi më i përdorur në internet për analitikë në Internet.

marketing & monetization

SumoMe është një paketë mjetesh për t’ju ndihmuar të ndërtoni trafik në faqen tuaj të internetit. Mjetet përfshijnë; ndërtues i listës së postës elektronike, ndarja sociale, hartat e nxehtësisë, theksuesi i tekstit, ndarësi i figurave dhe më shumë

Shikoni këtë udhëzues gjithëpërfshirës për SumoMe.

zbutës është një mjet për ndarjen e mediave sociale që e bën ndarjen sociale super të lehtë dhe është plotësisht falas ta publikosh në Twitter, Facebook, Google+ dhe LinkedIn.

Google AdSense është një platformë falas për publikimin e reklamave që lejon pronarët e faqeve të fitojnë para duke shfaqur reklama të synuara në Google në faqen tuaj të internetit.

Skimlinks është një rrjet i marketingut të filialeve që ndihmon botuesit online të fitojnë para duke gjetur automatikisht lidhje në faqen tuaj dhe duke i shndërruar ato në linqe bashkëpunimi.

MailChimp është një zgjidhje e marketingut në internet me freemium që ju lejon të dizajnoni, dërgoni dhe gjurmoni fushatat e postës elektronike dhe gazetave.

Mjetet e tjera

BuzzSumo është një mjet për zbulimin e përmbajtjes dhe ndikuesve që ju lejojmë të analizoni se çfarë përmbajtjeje funksionon më mirë për çdo temë apo konkurrent.

FreshBooks është një shërbim softuer i kontabilitetit me bazë cloud, që synon pronarët e bizneseve të vogla për të menaxhuar me lehtësi nevojat tuaja të kontabilitetit.

Ahrefs është një mjet SEO që ju lejon të analizoni faqet e internetit dhe profilet e tyre të lidhjeve të pasme, dhe gjithashtu mund të eksploroni përmbajtjen dhe të gjurmoni mediat sociale.

SerpStat është një mjet falas për sugjerimin e fjalëve kyçe që ju lejon të korrni popullore dhe të kërkoni për fjalë kyçe në Google.

Rankinity është një mjet kontrollues i gradës së motorit të kërkimit në kohë reale që është i përballueshëm, i lehtë për t’u përdorur dhe një mjet që bën punën.

Blogjet që më pëlqejnë

Le të fillojmë me Brian Dean, ai drejton blogun jashtëzakonisht të popullarizuar të SEO Backlinko.com . Këtu nuk do të gjeni drejtimin e zakonshëm të gëzofëve SEO të mullirit, në vend të kësaj merrni këshilla dhe këshilla praktike.

Një blog tjetër që jep këshilla praktike dhe jashtëzakonisht të dobishme për marketing në internet është Bryan Harris VideoFruit.com .

Pat Flynn është një sipërmarrës jashtëzakonisht i popullarizuar (i meritueshëm kështu) dhe i suksesshëm në internet. Faqja e tij SmartPassiveIncome.com është i mbushur me bllokime me këshilla dhe këshilla.

Kur është fjala për udhëzuesit e WordPress-it dhe si-të pabesueshmja e Syed Balkhi-së WPBeginner.com është burim i padiskutueshëm.

Darren Rowse (një tjetër Melbournian) nuk ka nevojë për prezantim dhe të tij ProBlogger.net është gjithçka për të ndihmuar blogerët e tjerë të përmirësojnë bloget e tyre dhe të fitojnë para.

Për të përfunduar gjërat, këtu është një prizë e paturpshme për vetë timen blog këtu në Mbretërinë Pritëse.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map