Si të krijoni një dyqan të blerjeve në 25 minuta (miqësore për fillestarët)

Përmbajtja ime mbështetet nga lexuesit nga njerëz të mrekullueshëm si ju. Që do të thotë se mund të fitoja një komision. Mësoni më shumë këtu!


Si të krijoni një artikull të faqes në internet të blerjeve me një orë alarmi si një foto

Nëse jeni këtu:

Ju me siguri po gjuat me kushte në…

 • Si të krijoni një faqe interneti për blerje
 • Ndërtoni faqen e internetit të Shopify
 • Shopify tutorial
 • Si të filloni një dyqan të suksesshëm të blerjeve

Ka kuptim vetëm ��

Një gjë edhe pse:

Unë personalisht kam sukses më të mirë nëse mund të shikoj një video ndonjëherë kur është fjala për të ndjekur hap pas hapi për të bërë diçka jashtë zonës time të rehatisë.

Sidomos kur me të vërtetë dua ta bëj.

Kështu që:

Nëse jeni gati të hapni dyqanin tuaj online të tregtisë elektronike, shkoni përpara dhe klikoni këtu për të arritur tek faqja fillestare e Shopify.

Nga këtu filloni videon pak më poshtë dhe vendosni të dy në ekranin tuaj që të mund të ndiqni më tej.

Shijoni videon, Shopify bëri një punë të shkëlqyeshme.

Shopify tutorial për të ndërtuar nga gërvishtje (të gjitha në një video)

Provo Shopify

Kjo video do t’ju sjellë direkt në pikën e sigurimit të konceptit nga fillimi në fund.

Mësoni të vendosni një dhe pastaj disa fusha kryesore siç janë shtimi i produkteve

Stepdo hap i thyer në ndërtimin e një dyqani të blerjeve

Videoja e parë është vetëm se jeni të gjithë në një video që fillon.

Duhet të përfshijë shumë baza:

por:

Ndoshta ju preferoni një hap të caktuar:

ose, tretet një në një kohë shumë.

Pra, me këto video të tjera, ato do të mbulojnë sa vijon

Si të regjistroheni për një gjyq falas 14 ditë (çdo gjë e shpjeguar në regjistrim)

Një video e thjeshtë 2:40 për t’ju ndihmuar në formimin shumë themelor.

Kjo gjë kryesore është kjo do të shpjegojë çdo gjë e vetme dhe çfarë do të thotë.

Si të shtoni një produkt në dyqanin tuaj të Shopify

Kjo video do të tregojë se si filloni të shtoni produktet tuaja në dyqanin tuaj të ri të tregtisë elektronike.

Ju do të ecni nëpër proces në 5:31

Shtimi i një Teme & Redaktimi i tij

Mësoni të shtoni një temë dhe ta modifikoni në një video të thjeshtë për të filluar.

Si të zgjidhni një ofrues pagese

Ndonjëherë pyesni veten se si ju paguajnë njerëzit?

Dhe si dreq që e keni vendosur madje?

Ju jo vetëm.

Kjo video do ta zbërthejë për ju, për t’ju ndihmuar ta vendosni.

Vendosja e Transportit me Dyqanin tuaj të Shopify

Mësoni si të vendosni herët transportin për dyqanin tuaj për ta bërë atë super të lehtë.

Si të zgjedhni dyqanin tuaj për SEO

Mësoni hap pas hapi se si të zgjedhni dyqanin tuaj të plotë Shopify për SEO

Gjithçka e nevojshme për t’u siguruar që jeni në rrugën e duhur për t’u gjetur.

Shitja e këshillave për blerje – pa vëllim kërkimi

Drejtimi i Trafikut në Dyqanin tuaj të Shopify

Ne të gjithë e dimë se si mund ta mposhtësh këtë kur të krijosh faqen tënde të internetit të këndshme dhe të funksionosh dhe thjesht nuk ke një plan për fillimin e trafikut.

Kjo video duhet t’ju ndihmojë të zhvilloni një plan në mënyrë që të filloni një rrjedhë të këndshme në trafik.

Hapat e veprimit për të pasur një dyqan të suksesshëm të blerjeve

Shtë një gjë për ta ngritur faqen në internet, por duhet të keni një plan për ta bërë atë të suksesshëm.

Unë desha të hedh disa ide që janë provuar dhe funksionojnë, kështu që ju të keni një plan në vend.

 • Marrë disa eksitim para nisjes
 • Provo Reklama në Facebook
 • Blogger OutReach në ngrohtë tuaj – Pra, nëse keni një produkt në lidhje me kujdesin për lëndinë, gjeni blogerët në atë ngrohtë dhe t’i drejtoheni atyre për t’ju ndihmuar të merrni fjalën për produktin tuaj.

Disa pyetje të bëra më shpesh që shoh kur fillojnë një faqe interneti për blerje

A ka një tutorial miqësor për fillestarët?

Ka ton që mund t’ju ndihmojnë. Unë në të vërtetë kam një video të bukur për t’ju ndihmuar të ju përshkoj gjithçka.

Po sikur të kem nevojë për ndihmë?

Kjo është ajo ku mbështetja e Shopify me të vërtetë vjen në dispozicion. Nëse në çdo kohë 24 orë në ditë ata do t’ju ecin me gjithçka që ju nevojitet për ndihmë. Unë gjithmonë kam menduar se ata kanë qenë më përpara të lojës në mbështetjen e klientit

Si mund të zgjedh një shabllon Shopify?

Ky është një proces super i thjeshtë. Pasi të regjistroheni në Shopify, thjesht shkoni dhe zgjidhni një prej modeleve premade të Shopify dhe zgjidhni atë. Ju nuk keni pse të shqetësoheni për kodimin.

Mund ta provoj Shopify falas?

Po, për ta mbajtur të thjeshtë. Ju do të merrni 14 ditë për ta provuar, pa pasur nevojë të shqetësoheni për të investuar paratë tuaja.

{
"@kontekst": "https://schema.org",
"@type": "FAQPage",
"mainEntity": [
{
"@type": "pyetje",
"emër": "A ka një tutorial miqësor për fillestarët?",
"acceptedAnswer":
"@type": "përgjigje",
"tekst": "Ka ton që mund t’ju ndihmojnë. Unë në të vërtetë kam një video të bukur për t’ju ndihmuar të ju përshkoj gjithçka."
}
}
, {
"@type": "pyetje",
"emër": "Po sikur të kem nevojë për ndihmë?",
"acceptedAnswer":
"@type": "përgjigje",
"tekst": "Kjo është ajo ku mbështetja e Shopify me të vërtetë vjen në dispozicion. Nëse në çdo kohë 24 orë në ditë ata do t’ju ecin me gjithçka që ju nevojitet për ndihmë. Unë gjithmonë kam menduar se ata kanë qenë më përpara të lojës në mbështetjen e klientit"
}
}
, {
"@type": "pyetje",
"emër": "Si mund të zgjedh një shabllon Shopify?",
"acceptedAnswer":
"@type": "përgjigje",
"tekst": "Ky është një proces super i thjeshtë. Pasi të regjistroheni në Shopify, thjesht shkoni dhe zgjidhni një prej modeleve premade të Shopify dhe zgjidhni atë. Ju nuk keni pse të shqetësoheni për kodimin."
}
}
, {
"@type": "pyetje",
"emër": "Mund ta provoj Shopify falas?",
"acceptedAnswer":
"@type": "përgjigje",
"tekst": "Po, për ta mbajtur të thjeshtë. Ju do të merrni 14 ditë për ta provuar, pa pasur nevojë të shqetësoheni për të investuar paratë tuaja."
}
}
]
}

Përfundim mbi ndërtimin e një uebsajti për tregti elektronike me Shopify

Mos harroni, Shopify është një udhëheqës në ndërtimin e një dyqani në internet dhe është një shofer i vlefshëm i gjithanshëm për dyqanin tuaj online.

Nëse keni ndonjë pyetje në kokën tuaj, thjesht lini një koment më poshtë dhe unë do të kthehem tek ju në lidhje me të.

Pra, vetëm për të të pyetur….

A e keni provuar ende Shopify për faqen tuaj në tregti elektronike?

ose:

A keni qenë duke debatuar për të provuar Shopify?

Vetëm mbani në mend, ju merrni provën 14-ditore falas.

Kështu që nuk është asgjë nga xhepi juaj.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map