Web Hosting i Lirë

Web Hosting i Lirë

Nëse kjo është e juaja hera e parë që regjistroheni për një shërbim të mbajtjes në internet, ju mund të ndiheni paksa të mërzitur nga deti i informacionit atje. E di që me siguri u ndjeva si një peshk jashtë ujit herën e parë që duhej të ngulja sytë nga bollëku i opsioneve atje. Ose mbase një përvojë e keqe ju ka kërkuar të gjeni një alternative të hostit tuaj të vjetër, dhe doni të siguroheni që nuk jeni zhgënjyer për herë të dytë. Sido që të jetë, ne ju kemi mbuluar.


mbajtje e lirë në internet

Udhëzuesi juaj për të besueshëm & Hosting më i lirë në internet

Cilët janë treguesit e një shërbimi të besueshëm dhe të lirë të mbajtjes në internet? Keni nevojë për një zgjidhje më të lartë, apo do të mjaftojë një plan buxheti për t’ju larguar nga terreni?

Për oraret e parë, ose nëse jeni duke kërkuar të filloni një biznes të ri, unë absolutisht do të rekomandoja të shkoni me një nga ofruesit e pritjes më të përballueshëm të pritjes për të filluar dhe vlerësuar opsionet tuaja të rritjes me kalimin e kohës.

Ky udhëzues për fillimin e shpejtë do t’ju lundrojë gjatë procesit të përzgjedhjes dhe do t’ju ngec në drejtimin e duhur pa u humbur në një mori zhargon teknik.

Këtu janë 6 gjërat që duhet të mbani në mend për mbajtjen në internet të besueshëm që nuk kushton krah dhe këmbë:

Besueshmëria në performancën e serverit

Shërbimi më i lirë i pritjes nuk do t’ju bëjë shumë mirë nëse serverët vazhdojnë të dështojnë dhe faqja juaj kërkon përgjithmonë për t’u ngarkuar. Uptime është e rëndësishme për faqen tuaj, mbi të gjitha. Ndërprerja e përsëritur e serverit do të përkthehet në humbje të drejtimeve në faqen tuaj, e cila në mënyrë të pashmangshme do t’ju grabisë të ardhurat ose lexueshmërinë e mundshme, në varësi të qëllimeve tuaja.

Gjithmonë verifikoni rekordin e një ofruesi të hostit përmes vlerësimeve në internet ose vlerësimeve të pavarura. Shembujt përfshijnë si më poshtë:

a) Shërbim falas i monitorimit në kohë të presjes në internet, për shembull netcraft.com

b) Shqyrtime të ndërmarrjeve të mbajtura në internet, për shembull lexoni vlerësimet tona këtu në faqe

Si një pikë referimi, le të përdorim Bluehost dhe HostGator dy nga ofruesit më të përballueshëm të mbajtjes së uebit të njohur për shërbimin dhe besueshmërinë e tyre të mirë. Gjeni krahasimin tonë kokë më kokë midis të dyve këtu. Me të përballueshme, dua të them nën 5 $ / muaj, edhe pse shpesh ka marrëveshje të veçanta që lundrojnë përreth që e çojnë çmimin edhe më të ulët (më shumë për atë në pak).

Të dy Bluehost dhe HostGator krenohen me një 99.9% në kohën e duhur klientëve. Pavarësisht se ku përfundoni, megjithatë, vlerësoni "upfront uptime" si rregull i gishtit.

Hapësira adekuate dhe Bandwidth

Shumica e ofruesve të web hosting ofrojnë hapësirë ​​dhe bandë e pakufizuar në planet e tyre këto ditë, megjithëse disa prej tyre ende përcaktojnë kufizime. E vërteta e saj është se asnjë ofrues nuk mund të garantojë një bandë të pakufizuar ose hapësirë ​​në disk, pasi që të dy kushtojnë para.

Lajmi i mirë, megjithatë, është se shumica e faqeve në internet marrin shumë pak hapësirë. Nëse sapo jeni duke filluar dhe nuk parashikoni sasi të mëdha trafiku në faqen tuaj për të ardhmen e parashikueshme, nuk keni asgjë për t’u shqetësuar. Nëse nevojat tuaja ndryshojnë në të ardhmen dhe e gjeni veten më shumë hapësirë ​​për tu rritur, gjithmonë mund të azhurnoni planin tuaj në përputhje me rrethanat, për një premium të vogël.

Shumica e ushtrive ofrojnë një përmirësim të lehtë në plane më të mëdha nëse vëllimi juaj tejkalon nevojën / planin tuaj fillestar.

Garanci 100% e kënaqësisë

Kush nuk e do një garanci kënaqësie? Gjithmonë kërkoni për një kompani mjaft të sigurt në shërbimet e tyre për t’i mbështetur ato me një garanci për kthimin e parave.

HostGator merr një qëndrim të guximshëm duke ofruar Para 45 ditësh garanci mbrapa; një praktikë që tejkalon mesataren e industrisë së garancive 30-ditore të ofruara zakonisht nga shumica e ofruesve të pritjes.

Me Bluehost nga ana tjetër, klientët kanë të drejtë për një garanci të kthimit të parave në çdo kohë. Anulimi brenda të parës 30 dite do t’u japë klientëve një rimbursim të plotë, por ata gjithashtu kanë fleksibilitetin e shtuar të një rimbursimi të vlerësuar me pro nëse ata vendosin të anulojnë çdo kohë pas periudhës fillestare 30-ditore.

Një Panel kontrolli miqësor për përdoruesit

Nëse jeni një përdorues jo-teknik, do të vlerësoni të keni një ndërfaqe të thjeshtë, miqësore për përdoruesit, që është një fllad për të punuar me të. Ju dëshironi të merrni faqen tuaj te internetit duke funksionuar dhe rregulluar që të mund të riktheheni në biznes. Ai duhet të jetë miqësor dhe intuitiv për nevojat tuaja.

cPanel është paneli standard i kontrollit të industrisë që thjeshton menaxhimin e web hosting-ve, shumë i rekomanduar për përdoruesit e rinj që nuk kanë njohuri për të instaluar skriptet në internet si WordPress, Joomla, Magento etj..

Ju mund të dëshironi të shikoni demonstrimin e HostGator cPanel dhe demonstrimin BluePost cPanel për të marrë një ide se si funksionojnë. Të dy versionet cPanel vijnë të ngarkuar me një mori karakteristikash funksionale shtesë, duke përfshirë temat e WordPress, Weebly dhe goMobi, për të përmendur disa.

Do gjë që ju nevojitet për të ngritur dhe drejtuar faqen tuaj në internet (kompletuar me mësime të dobishme) është aty, pikërisht në majë të gishtave.

Blini rreth për marrëveshjen më të mirë të mundshme

Ju keni bërë studimin dhe keni ngushtuar zgjedhjet tuaja kryesore. Ju jeni gati për të goditur "pay" button. Por vazhdo. A keni bërë kujdes të duhur për marrëveshjen më të mirë të mundshme për shërbimin tuaj të zgjedhur në web hosting?

E bëra këtë gabim kur u regjistrova në shërbimin tim të parë të pritjes. Në nxitimin tim për ta kapërcyer dhe mbaruar, përfundova duke paguar më shumë sesa duhej. Web hosting është një industri me konkurrencë të ashpër, që do të thotë se ka mjaft marrëveshje promovuese lundrues gjatë gjithë kohës; ju nuk doni të humbasë ato. Më beso për këtë.

Më shumë vlerë për paratë tuaja – Supertas shtesë

Një prej gjërave të shtuara për t’u regjistruar me Bluehost: e tyre 200 dollarë reklama pa vlerë ofron për Google Adwords, reklama në Facebook dhe site të tjera drejtuese për të marrë më tej biznesin tuaj.

Po kështu, HostGator hedh brenda 100 $ kredi në Google Adwords kur regjistrohesh me ta. Cila mënyrë më e mirë për të marrë një shtyllë kryesore për promovimin e biznesit tuaj të ri? Ju gjithashtu do të jeni të lumtur të dini se HostGator është një ofrues i certifikuar i Green Web Hosting – serverët e tyre të përbashkët dhe shitës janë me 130% të energjisë me erë. Po, e lexuat ashtu!

Kjo duhet t’ju japë një ide të mirë se çfarë të kërkoni në kërkimin tuaj për një të lirë, të besueshëm të web hosting.

HostGator pret gjatë 9 milion fusha, ndërsa fuqitë Bluehost gjatë 2 milion faqet e internetit në të gjithë botën. Pritja e përballueshme në internet mund të jetë po aq e mirë sa ofruesit e primit. Kjo thjesht varet nga nevojat dhe përparësitë tuaja.

Farë duhet të bëni tjetër?

Ju keni bërë studimin dhe keni ngushtuar zgjedhjet tuaja kryesore. Tani është koha të kontrolloni dhe të zgjidhni një host në internet që i përshtatet nevojave dhe buxhetit tuaj.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map