WordPress.org та WordPress.com: в чому різниця?

Мій вміст підтримується читачами таких чудових людей, як ти. Що означає, що я міг би заробити комісію. Дізнайтеся більше тут!


Wordpress торт логотип

Оскільки WordPress стає одним із найпопулярніших способів створення веб-сайтів, багато людей запитують, чи потрібен їм WordPress.org чи WordPress.com. І те й інше можна назвати просто платформою для створення веб-сайту, але WordPress.org – це безкоштовна версія, в той час як WordPress.com пропонує безкоштовний блог із додатками за дорогу ціну.

У цьому посібнику описано всі різні аспекти кожного, а також які переваги чи недоліки люди знаходять у обох послугах.

WordPress.org
Огляд

Якщо ви хочете отримати безкоштовний блог WordPress, ви, швидше за все, скористаєтеся WordPress.org. Він пропонує тисячі плагінів, ви також можете придбати плагіни преміум класу. Якщо ви хочете налаштувати та робити щось самостійно, WordPress.org пропонує цінний ресурс. За допомогою форм підтримки та навчальних посібників легко змінювати дизайн веб-сайту та створювати більше функціональних можливостей, ніж те, що пропонує традиційна тема WordPress.

WordPress.org дозволяє встановити движок WordPress, провести вас через публікацію та налаштування різних категорій. Є тонна документація з підтримки, яка допоможе вам створити сайт за допомогою безкоштовних інструментів WordPress.org. Ви навіть можете використовувати власний домен та змінювати основний PHP. Якщо ви хочете додати jQuery, змінити тему та встановити плагіни, все це також доступно.

Однак якщо вам потрібен веб-хостинг, ви не знайдете безкоштовного хостингу з власним доменом через WordPress.org. Ви можете налаштувати хостинг самостійно через іншу компанію та використовувати доменне ім’я під час встановлення WordPress, але також є варіанти хостингу за допомогою WordPress, саме там WordPress.com заходить.

Переваги використання WordPress.org

Окрім безкоштовного встановлення та налаштування, є низка інших переваг роботи з WordPress.org, зокрема:

Повний контроль над кодом та керуванням вмістом
Встановіть будь-які плагіни, теми чи інший код, який потрібно
Налаштуйте вміст свого серця
Дізнайтеся, як програмувати за допомогою PHP

Як завжди, є недолік роботи з вільною стороною WordPress, до цих недоліків можна віднести:

    Більше ризиків для безпеки
Потенціал для встановлення шкідливих тем, плагінів та злому коду
Немає персональної підтримки клієнтів, якщо все піде не так
Витрати можуть зрости, коли потрібна більша пропускна здатність, якщо використовується приватний хост
Сайт повільніше, коли він безкоштовний

Як бачите, використання WordPress.org для створення повноцінного веб-сайту є великими перевагами, якщо ви вирішите хостинг через іншого провайдера. Однак є кілька великих переваг у виборі WordPress.com як постачальника хостингу, навіть якщо це лише безкоштовна версія блогу.

Огляд WordPress.com

Якщо вам подобається ідея простого безкоштовного блогу, такого як Tumblr або Blogger, WordPress.com також має безкоштовну версію, яка розміщується через їхній сайт. Однак ваш домен буде “blog.wordpress.com”, якщо ви не купите домен. Це простий спосіб завести блог і запустити його, якщо ви абсолютно новачок у веденні блогів, але він може не запропонувати найбільш переваг на відміну від платного хостингу та власного доменного імені.

WordPress.com пропонує також захист від спаму, автоматичне резервне копіювання, автоматичні оновлення, перевірену безпеку та додатки та послуги, яких ви не знайдете в іншому місці. Однак налаштування на WordPress.com обмежена. Наприклад, ви не можете завантажувати та встановлювати власну тему, як можна, за допомогою WordPress.org.

Існує також рекламний аспект. Якщо ви не любите бачити рекламу сторонніх сторінок на своєму сайті, ви можете видалити їх лише за 30 доларів на рік. Ви можете заплатити за спеціальний пакет дизайну, який дозволяє вам контролювати дизайн теми, наприклад, змінити шрифт або змінити код CSS, але це також коштує 30 доларів на рік.

З WordPress.com все – а-ля-карт. Це означає, що ви можете придбати додатковий обсяг пам’яті або навіть розмістити власні відео, але ціною. Також можна придбати преміальні теми, які можна придбати, які можуть становити до 100 доларів. Однак якщо ви коли-небудь вирішите, що хочете придбати хостинг, ви не зможете використовувати тему.

Переваги WordPress.com

Є деякі позитивні можливості використання WordPress.com, якщо ви хочете швидко створити блог, щоб почати писати. Ось деякі переваги:

    За збільшений трафік не стягується плата
Мало-ніяких ризиків для безпеки
Не потрібно керувати сервером або возитися з FTP
Повна концентрація на вашому вмісті
Швидке, просте та безкоштовне налаштування

Існує також деякі недоліки, коли йдеться з цим варіантом. Для одного ви не отримуєте стільки свободи, як у WordPress.org. Деякі інші мінуси включають:

    Обмежений вибір безкоштовних плагінів, тем та налаштувань
Ви не заробляєте грошей за допомогою реклами WordPress у своєму блозі
Спеціальний домен становить 25 доларів на рік
Додаткове зберігання, налаштування та відеохостинг дорого коштують

Якщо ви не хочете знайти хоста і просто хочете налаштувати свій блог, WordPress.com може бути правильним вибором для вас. Швидко зареєструйтесь на WordPress.com і починайте публікацію. Ви також отримуєте велику підтримку від WordPress і навіть можете вирішити проблеми з кимось, якщо щось піде не так. Однак це може бути не ідеально, якщо ви хочете монетизувати свій сайт або зробити щось більше, ніж блог.

Який вибрати: WordPress.Org або WordPress.com?

Рішення справді залежить від ваших потреб та майбутніх планів вашого сайту. Це кілька різних способів поглянути на кожного.

Ви хочете багато контролювати?

Тоді вам слід перейти з WordPress.org. Якщо ви вибрали WordPress.com, ви не отримаєте стільки плагінів, тем та параметрів налаштування. Відкрита платформа WordPress.org дозволяє налаштувати код, завантажити власні теми та додати будь-який тип плагінів.

У вас є гроші на хостинг?

Якщо ви можете заплатити за власний домен та хостинг, вам також слід перейти з WordPress.org. Хоча WordPress.com по суті безкоштовний, вам потрібно буде заплатити більше, щоб розширитись у майбутньому. Якщо ви хочете надати своєму блогу справжню свободу, ви можете придбати власний домен та хостинг, що дозволяє встановити WordPress через WordPress.org та почати налаштування свого сайту. Це також найкращий спосіб вивести свій сайт там, не маючи домену, який виглядає дешево, наприклад “blog.wordpress.com”. Маючи більш креативний контроль та власний хост, ви можете розширити, коли вам потрібно, і надалі мати контроль.

Однак якщо у вас немає грошей на хостинг, ви можете почати з безкоштовної версії WordPress.com і подивитися, куди веде ваш блог. Якщо ви просто хочете, де можна писати, обмінюватися зображеннями та відео, можливо, вам буде простіше і з безкоштовною версією. Хоча на вашому веб-сайті може виглядати виріз файлів cookie з безкоштовною темою, ви, можливо, не хочете налаштувати або не знаєте, як змінити CSS. Якщо ви тільки починаєте роботу, WordPress.com – це прекрасний спосіб звикнути до ведення блогів в Інтернеті без жодних витрат.

Скільки зусиль ви можете докласти?

Сайти WordPress.com вимагають майже нічого, щоб нічого не доклали. WordPress обробляє всю вашу безпеку та оновлення, щоб ви постійно оновлювались останніми плагінами та WP-файлами. Вам не потрібно буде знати, як самостійно оновити або впоратися зі своєю власною безпекою, якщо новий експлуататор раптом становить ризик для вашого сайту.

Якщо ви хочете докласти зусиль, щоб зрозуміти та вивчити WordPress, ви зможете зробити оновлення досить легко. Однак вам потрібно буде зрозуміти ризики встановлення плагінів, коду та тем, які є шкідливими та створюють проблеми для вас та ваших відвідувачів..

Якщо ви не хочете працювати з іншим хостинг-провайдером або не хочете налаштувати CSS та встановити власні теми, WordPress.com також є найкращим вибором. Вам не доведеться знати, як створювати або змінювати свої теми, але ви втрачаєте багато налаштувань. Це означає, що ваш блог матиме більше виду вирізання печива і не виділятиметься. Це все ще хороший варіант, якщо все, що вам потрібно, – це платформа для ваших текстів та зображень.

Чи є у вас великі плани на майбутнє?

Якщо ви хочете, щоб ваш сайт зростав або ви плануєте монетизувати свій сайт, вам потрібно перейти на WordPress.org і скористатися хостингом. Однак WordPress.com надає вам всю необхідну пропускну здатність, якщо ви раптом потрапите на головну сторінку Reddit з котячим мемом. Однак, як довго ця слава триватиме, залежить виключно від вашого вмісту, а не зручності використання вашого блогу, оскільки ви не зможете налаштувати.

Вам не доведеться покривати будь-які надмірні витрати, оскільки хости, як правило, стягують плату, коли ви переходите на пропускну здатність і в цих випадках. Ваш веб-сайт може насправді збільшитися з такою кількістю людей, які намагаються підключитися, якщо ви виберете власний хостинг з WordPress.org і не маєте достатньої пропускної здатності для підтримки.

Простий спосіб вибору

Якщо ви просто хочете писати, не хочете байдикувати на CSS і не переймаєтесь рекламою на своєму блозі, вам слід поїхати з WordPress.com. Він запропонує вам просту платформу, щоб вивести тисячі слів, а ви ще можете ділитися зображеннями та відео.

Однак якщо ви хочете створити прибутковий веб-сайт, який ви зможете налаштувати і розширити в майбутньому, вам слід перейти з WordPress.org. Ви також дізнаєтесь більше про веб-розробку, плагіни та теми, які допоможуть вам створити інші сайти в майбутньому.

Коротка примітка: Пам’ятайте, що багато компаній, таких як Bluehost, можуть мати для вас прості способи, які легко встановлять ваш WordPress Script. Ознайомтеся з 10 будівельниками веб-сайтів Powerhouse та багато іншого, а також перегляньте варіанти та натисніть на посилання та подивіться, чи є вони.  

Опублікував та створив Крістофер Понтін та Сінтія Адамс
Кредит зображення: ахоклі

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map