Big Cartel Review

Wielki kartel – to potężny kreator stron internetowych eCommerce, przeznaczony dla artystów, fotografów, malarzy i innych przedstawicieli zawodów kreatywnych i małych firm. System wspiera niezależnych przedsiębiorców w ich próbach skutecznego prezentowania i sprzedaży swoich produktów i dzieł sztuki. Jest w zasadzie przeznaczony dla użytkowników, którzy stworzyli unikalny i jedyny w swoim rodzaju produkt szukam prostych sposobów sprzedać go docelowym odbiorcom.


Założona w 2005 roku firma Big Cartel ma jeden poważny cel – pomóc swojemu twórcy, Mattowi Wighamowi, znaleźć najlepsze sposoby sprzedaży produktów zespołu w Internecie. Od tego czasu konstruktor stron internetowych stopniowo przekształcił się w jeden z najpotężniejszych i najbardziej znanych na świecie systemów eCommerce na świecie.

Kreator stron internetowych jest teraz bogatym w funkcje, w pełni hostowanym oprogramowaniem, które pozwala tworzyć projekty, w których prostota projektowania harmonijnie łączy się z funkcjonalnością, przystępnością i wygodą. Projektanci z Big Cartel podkreślają, że „wierzą w artystę”, i to właśnie najlepiej opisuje cel i główne implikacje systemu. Więc jeśli jesteś niezależnym artystą chętnym zacznij sprzedawać online, najwyższy czas poznać główne cechy i funkcje kreatora stron internetowych.

1. Łatwość użycia

Big Cartel sprzedaje się jako wygodne, intuicyjne i łatwe w użyciu rozwiązanie eCommerce dla tych, którzy zamierzają sprzedawać swoje prace w globalnej sieci przy minimalnym nakładzie nakładów inwestycyjnych.

Uruchomienie sklepu internetowego z systemem jest proste i przyjemne, co ma duże znaczenie dla początkujących. Po zakończeniu prostej procedury rejestracji nastąpi przekierowanie do panelu administracyjnego, który oferuje mnóstwo opcji. Tutaj możesz wypełnić swoje konto, przeglądać i konfigurować niezbędne elementy sklepu (dodawać produkty, wybierać i dostosowywać szablon, dostosowywać opcje płatności i realizacji transakcji), a także uzyskać dostęp do funkcji premium oferowanych użytkownikom abonamentu płatnego ( dodaj rabaty, niestandardową nazwę domeny, włącz śledzenie zapasów itp.).

Panel administracyjny Big Cartel zapewnia również dostęp do sekcji Dashboard, Zamówienia, Produkty i Zniżki. Są one dostępne w jednym miejscu tutaj. Po prostu wybierz sekcję, którą chcesz dostosować, i zacznij pracę nad rozwojem sklepu internetowego. Nawiasem mówiąc, przydatny pasek zakończenia procesu pomoże Ci śledzić procent pomyślnie zakończonego procesu konfiguracji sklepu internetowego. Im wyższa, tym lepiej Twoja strona jest przygotowana do publikacji.

Sam proces tworzenia sklepu internetowego również nie jest skomplikowany. Podczas gdy będziesz zajęty dostosowywaniem swojej witryny, system automatycznie wygeneruje przydatne porady, wskazówki, sugestie, przypomnienia i podpowiedzi, jak zmaksymalizować wynik. Po prostu trzymaj się wytycznych, aby uzyskać przyzwoity wynik!

Podsumowując, Big Cartel przyczynia się do doskonałej wizualnej prezentacji Twojego projektu eCommerce bez konieczności posiadania jakichkolwiek umiejętności kodowania. Jeśli jednak zdecydujesz, że potrzebujesz głębszej elastyczności i bardziej zaawansowanych funkcji, i tak nie przejdziesz bez korzystania z wiedzy programistycznej.

2. Zestaw funkcji i elastyczność

Big Cartel pozycjonuje się jako jedyne w swoim rodzaju narzędzie eCommerce, które umożliwia uruchomienie, zarządzanie i aktualizację sklepu internetowego w jednym miejscu. Nie będziesz się mylić skomplikowanym interfejsem lub wieloma narzędziami do projektowania stron internetowych – wybór jest dość ograniczony, ale jasny i zrozumiały od samego początku, nawet dla tych użytkowników, którzy nigdy wcześniej nie byli zaangażowani w tworzenie stron internetowych.

Taką prostotę tłumaczy fakt, że kreator stron internetowych działa dobrze głównie w małych sklepach internetowych z około 50 unikatowymi produktami oferowanymi do sprzedaży. To sprawia, że ​​Big Cartel jest najlepszym wyborem dla niezależnych artystów i przedsiębiorców, którzy nie chcą stawić czoła wszystkim kłopotom związanym z procesem projektowania stron internetowych i oczekują doskonałych rezultatów w najkrótszym możliwym czasie.

Big Cartel Dashboard zapewnia dostęp do sekcji przesyłania produktów, realizacji transakcji, zarządzania zamówieniami i tworzenia rabatów. Ta ostatnia sekcja jest jednak dostępna tylko dla użytkowników abonamentu płatnego. W każdym razie nie zgubisz się tutaj – więc zrozumiałe funkcje Big Cartel. Przyjrzyjmy się im teraz bliżej.

Big Cartel Dashboard

Narzędzia do zarządzania produktami umożliwiają śledzenie zapasów i asortymentu produktów, które masz w magazynie. W ten sposób będziesz mieć pewność, że przypadkowo nie zabraknie produktów, których mogą szukać klienci. Można także oznaczyć produkty jako „wyprzedane” lub „wkrótce”, aby powiadomić użytkowników o nadchodzących aktualizacjach asortymentu produktów.

Dodawanie produktów jest tutaj wyjątkowo łatwe. Musisz dodać obraz przedmiotu, który chcesz wystawić na sprzedaż, podać jego nazwę, cenę, kategorię, status, dodać opis i ustawić parametry wysyłki. Te kroki należy zastosować do każdego produktu, który planujesz dodać.

Wielki kartel Dodaj produkt

W przypadku, gdy zamierzasz sprzedawać produkty cyfrowe (a nie fizyczne), system umożliwia integrację z Pulley, aby wygodnie je wyświetlić. System zapewnia również możliwość eksportowania / importowania produktów z plików CSV, aby skrócić czas potrzebny na tworzenie i zarządzanie galeriami produktów. Podsumowując, cały proces przesyłania produktów nie potrwa długo – tak precyzyjnie i łatwo.

Jedną z wad platformy jest brak opcji odzyskiwania porzuconych koszyków. Tymczasem wielu współczesnych użytkowników bardzo docenia tę funkcję, ponieważ można ją słusznie uznać za jedno z głównych narzędzi generowania klientów, które wpływają na wzrost sprzedaży.

Jeśli chodzi o zarządzanie zamówieniami, Big Cartel pozwala zobaczyć całą listę zamówień w osobnej sekcji. Tutaj możesz śledzić zamówienia i ich statusy, konfigurować e-maile z potwierdzeniem, aby wysyłać je do klientów dokonujących zakupów w trybie automatycznym.

Z kolei sekcja rabatów pozwala użytkownikom planu premium tworzyć oferty zniżek, aby przyciągnąć uwagę klientów i zachęcić ich do regularnego kontaktowania się z Tobą. To odpowiednio przyczynia się do wzrostu bazy klientów. Aby śledzić wydajność sklepu internetowego i móc analizować główne czynniki, które mogą mieć pozytywny / negatywny wpływ na te parametry, możesz skorzystać z Google Analytics, który jest domyślnie zintegrowany z platformą i może być używany przez abonentów płatnego abonamentu tylko.

Jedną z głównych zalet narzędzia do tworzenia witryn jest to, że nie ma tutaj opcji logowania klienta. Zamiast tego istnieje opcja kasy dla nowych klientów. Oznacza to, że użytkownicy, którzy chcą coś od ciebie kupić, nie są zobowiązani do założenia konta, aby rozpocząć zakupy. To przemawia do większości klientów, którzy cenią przede wszystkim swój czas i wygodę.

Big Cartel oferuje opcje integracji społecznej, które pozwalają szybko i skutecznie sprzedawać przez Facebook i Instagram. Ta funkcja jest dostępna zarówno dla użytkowników abonamentu bezpłatnego, jak i płatnego. Co więcej, system może pochwalić się dostępnością wielu integracji i dodatków.

Wśród popularnych rozszerzeń, które można dodać do sklepu internetowego Big Cartel, początkowo warto wspomnieć o Zapierze (który dodatkowo zapewnia dostęp do ponad 1000 aplikacji), Domen Google, LiveChat, Lucky Orange, MailChimp, Printful, Art of Where, ShipRobot, ShipRush, Socialphotos, ShipStation, Big Cartel na iOS.

Ponadto system oferuje interfejs API, dzięki któremu integracja z oprogramowaniem zewnętrznym jest prostsza i wygodniejsza.

Opcje dużych karteli

Mówiąc o opcjach płatności, w Big Cartel nie ma ich wiele. Wybór narzędzi płatniczych jest dość ograniczony i sprowadza się tylko do trzech opcji. Należą do nich Stripe, PayPal i Square. Możesz śledzić wszystkie transakcje i szczegóły zamówienia w odpowiedniej sekcji Zamówienia dostępnej w panelu administracyjnym. Co ważne, Big Cartel nie pobiera żadnych dodatkowych opłat za płatności dokonywane za pomocą systemu.

3. Wzory

Liczba tematów:16
Darmowe motywy&# x2714; TAK
Sortuj według branży:✘ NIE
Elastyczny projekt&# x2714; TAK
Edycja kodu CSS:&# x2714; TAK

Big Cartel to narzędzie do tworzenia witryn WYSIWYG, które umożliwia wyświetlanie i kontrolowanie wszystkich zmian wprowadzanych na stronie internetowej w trybie czasu rzeczywistego. Jest to niezbędna funkcja dla systemów ukierunkowanych na potrzeby użytkowników, którzy nie mają wstępnego doświadczenia w projektowaniu stron internetowych.

Na dzień dzisiejszy kreator stron internetowych oferuje domyślnie 16 motywów dostępnych w galerii. Wszystkie wyglądają profesjonalnie, schludnie i przejrzyście, ale spójrzmy prawdzie w oczy: ta liczba nie wystarcza, aby zaspokoić różnorodne potrzeby współczesnych właścicieli witryn eCommerce. Przed wybraniem projektu można go wyświetlić podgląd, aby poznać szczegóły.

Co ważne, możesz zmienić szablon podczas pracy nad tworzeniem witryny, jeśli zdasz sobie sprawę, że nie spełnia twoich potrzeb ani specjalizacji niszowej. Treść zostanie automatycznie ponownie sformatowana, aby pasowała do nowego motywu. Szablony Big Cartel są w pełni responsywne – niezależnie od projektu, zmieścisz się na ekranie tabletu, komputera stacjonarnego i telefonu komórkowego, aby zapewnić niezrównane wrażenia z przeglądania stron internetowych.

Gdy zaczniesz dostosowywać wybrany szablon, pojawi się lista funkcji do edycji na lewym pasku deski rozdzielczej. To, co możesz edytować i konfigurować tutaj, to obraz nagłówka, obraz tła (główny i dodatkowy), pokaz slajdów, linki, tekst, najazd tła produktu, obramowania, przyciski, paski ekwipunku itp. Możesz także ustawić czcionki, tekst ogłoszenia, elementy nawigacji , liczba polecanych produktów i maksymalna liczba produktów w wierszu, informacje o liście produktów, liczba produktów na stronie, wyświetlanie cen, adresy URL sieci społecznościowych (Twitter, Facebook, Tumblr, Instagram, Pinterest) i więcej.

Szablony dużych karteli

W przeciwieństwie do swoich popularnych konkurentów takich jak Shopify lub BigCommerce, Big Cartel nie ma zintegrowanego edytora obrazów. Jedynym sposobem edycji zdjęć przed dodaniem ich do opisów produktów jest ręczna edycja kodu, co wymaga odpowiedniej wiedzy programistycznej. Podobnie twórca witryny nie ma zdjęć i klipartów, co powoduje konieczność samodzielnego przesyłania zdjęć.

Kolejną rzeczą, którą powinieneś wiedzieć o dostosowywaniu szablonów Big Cartel jest to, że motywy są dość restrykcyjne i nie pozwalają na swobodę twórczą. W szablonach jest zbyt mało elementów, które można zmienić. Jeśli nie jesteś zadowolony z wyglądu wybranego motywu, nie będziesz musiał używać umiejętności kodowania do dostosowywania ich do swoich potrzeb. To godna uwagi awaria dla nietechnicznych.

4. Obsługa klienta

Big Cartel nie może się pochwalić potężną obsługą klienta. Na stronie znajduje się blog, na którym można przejrzeć niszowe artykuły, wiadomości i rekomendacje społeczności. Co więcej, możesz przejść do Centrum pomocy – obszernego Baza wiedzy systemu, który jest dość łatwy w nawigacji i ma logiczną strukturę.

Czy jest jeszcze coś, czego nie udało Ci się znaleźć w Bazie wiedzy? Następnie istnieje możliwość skontaktowania się z przyjaznym zespołem pomocy technicznej za pośrednictwem poczty elektronicznej. Jest to możliwe w godzinach pracy w dni powszednie. Podsumowując, obsługa klienta Big Cartel to jakość, ale niezbyt bogata w funkcje.

5. Polityka cenowa

Big Cartel ma cztery płatne plany, które możesz przeglądać, aby stworzyć w pełni funkcjonalną stronę internetową, która odpowiada Twoim konkretnym potrzebom w zakresie tworzenia stron internetowych eCommerce. Należą do nich Platyna, Diament i Plany Tytanu. Ich koszt stanowi 9,99 USD miesięcznie, 19,99 USD miesięcznie i 29,99 USD miesięcznie.

PlanKosztfunkcje
Platyna:9,99 USD / mies✓ 25 produktów;
✓ 5 zdjęć na produkt;
✓ darmowe konfigurowalne motywy;
✓ Sprzedawaj online i osobiście.
Diament:19,99 USD / mc✓ 100 produktów;
✓ Statystyki w czasie rzeczywistym;
✓ 1 użyj niestandardowej domeny;
✓ Edycja kodu motywu.
Tytan:29,99 USD / mies✓ 1000 produktów;
✓ Śledzenie zapasów;
✓ Oferuj rabaty promocyjne;
✓ Śledzenie przesyłki.

Cena każdego planu zależy od zestawu funkcji, świadczonych usług i narzędzi. Dotyczy to liczby produktów do przesłania, opcji dostosowywania, opcji śledzenia zapasów i statystyk, wyboru szablonu i innych elementów. Jeśli czujesz potrzebę przetestowania systemu przed uaktualnieniem do jednej z płatnych subskrypcji, Big Cartel pozwala wypróbować bezpłatny Złoty Plan, który jednak ma ograniczone funkcje.

W związku z tym bezpłatny abonament umożliwia dodanie nie więcej niż 5 produktów i nie pozwala tworzyć rabatów, a także korzystać z innych funkcji dostępnych dla użytkowników abonamentu płatnego.

6. Plusy i minusy

Big Cartel jest bez wątpienia jednym z najbardziej zaufanych przedstawicieli niszy eCommerce. Zawiera jednak listę zalet i wad, które mogą mieć znaczący wpływ na decyzję użytkowników dotyczącą wyboru systemu. Dlatego warto wymienić poniżej zalety i wady narzędzia do tworzenia witryn.

Plusy:
Cons:
&# x2714; Łatwość użycia;
&# x2714; Wiele pomocnych podpowiedzi i wskazówek;
&# x2714; Darmowy plan testowy złota;
&# x2714; Wiele narzędzi marketingowych;
&# x2714; Funkcja tworzenia rabatów.
✘ Ograniczony numer produktu;
✘ Niski poziom dostosowania szablonu;
✘ Potrzeba kodowania w celu stworzenia zaawansowanego projektu szablonu;
✘ Brak narzędzi eCommerce;
✘ Ograniczony wybór opcji płatności;
✘ Ograniczona elastyczność.

Wniosek

Wielki kartel to dość potężny, ale kontrowersyjny kreator stron internetowych, który jest doskonałym wyborem dla twórców, artystów, muzyków, drobnych handlowców i wszystkich tych użytkowników, którzy tworzą własne produkty i chcą je sprzedawać online. System jest skierowany do osób, które nie są zawodowo zaangażowane w projektowanie stron internetowych i szukają platformy umożliwiającej dotarcie do grupy docelowej oraz możliwość zaprezentowania swoich prac w jak najkorzystniejszym świetle.

System wyróżnia się z tłumu dzięki intuicyjnemu i logicznie zorganizowanemu pulpitowi nawigacyjnemu, który daje wyraźne zrozumienie, w jaki sposób należy zakończyć proces projektowania stron internetowych. W tym samym czasie kreatorowi stron internetowych brakuje opcji dostosowywania projektu i ma ograniczony wybór szablonów. Jeśli chcesz uruchomić wyjątkowy sklep internetowy, po prostu nie będziesz w stanie przejść bez znajomości kodowania.

Funkcje sprzedaży i marketingu Big Cartel wystarczą do zbudowania i obsługi małego sklepu internetowego. Jeśli masz zamiar rozwijać swoją działalność w przyszłości i dodać więcej produktów do katalogu, warto poszukać lepszej alternatywy. Na szczęście istnieje wiele przyzwoitych twórców stron internetowych, które można skutecznie wykorzystać do uruchomienia i zarządzania w pełni funkcjonalną witryną eCommerce.

Wypróbuj teraz Big Cartel

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map