Drupal Review

Drupale – je zdarma open-source CMS, která je poskytována jako základ s obecnými funkcemi a tematickými sadami potřebnými k řešení určitých úkolů, například vytvoření internetového obchodu. Obecně je systém tvorcem webových stránek sestavený z modulů, které webmaster uspořádá v požadované konfiguraci.


Hlavní funkce systému Drupal zahrnují flexibilitu a příležitost řešit stejné úkoly různými způsoby. Díky tomu je systém oblíbený u profesionálních webdesignérů, kteří preferují především svobodu jednání. Současně bude Drupal užitečným nástrojem pro nováčky. Stačí se jen trochu času učit základy jeho výkonu.

1. Snadné použití

Pro začátečníky bude obtížnější prozkoumat celou sadu funkcí Drupalu ve srovnání s WordPress nebo Joomla, například. Při zvládnutí platformy však nebudou čelit vážným problémům. Je možné jít bez programovacích dovedností a používat pouze hotové úkoly nebo dokonce stáhnout instalační balíček softwaru potřebný k dokončení konkrétního úkolu, jako je spuštění webové stránky elektronického obchodu, například.

Drupal Editor

Drupal můžete použít jako základ pro organizaci zpravodajského webu, spuštění fóra a portál s rozvinutou sociální složkou, který provádí online prodej. Ať už máte jakýkoli nápad, najdete katalog nabízející bezplatný modul nebo software s připravenou sadou funkcí potřebnou pro úspěšné dokončení vašeho úkolu. Znalost odpovídajících požadovaných dovedností pomůže uživateli nezávisle vytvářet moduly nebo upravovat dostupná rozšíření.

2. Sada funkcí a flexibilita

Drupal je spíš rámec správy obsahu než systém. Obecně se jedná o základ, který uživatel nezávisle plní moduly a aplikacemi potřebnými pro slušný výkon webových stránek.

Samotný základ poskytuje příliš omezené množství nástrojů pro správu obsahu. Nejedná se o chybu vývojářů, ale o řádně promyšlené řešení zdůrazňující flexibilitu systému a jeho orientaci na zkušené vývojáře nebo ty, kteří jsou připraveni se učit, číst fóra a sledovat video manuály..

I takový minimalistický soubor nástrojů však přichází s prvky, které jsou pro budoucí web hodně důležité. Jedná se například o předinstalované nástroje pro organizaci osobních uživatelských účtů. Pomáhají rozvíjet rozsáhlé portály na fórech a dalších sociálních prostředcích interakce uživatelů.

Drupal Create Post

Základ poskytuje pouze ty funkce, které jsou nutností vytvoření webové stránky CMS od začátku. Další formování funkčnosti je realizováno integrací modulů, které jsou zodpovědné za přidání těchto nebo těchto funkcí. Spuštění systému pro podobné projekty od nuly však není nejvhodnějším řešením. To je důvod, proč uživatelé implementovali příležitost k vytvoření balíčků instalací softwaru, které skvěle fungují pro efektivní dokončení určitého úkolu.

Předpokládejme, že máte v úmyslu vytvořit online obchod s Drupalem. Zde jsou dva způsoby, jak to udělat, a to:

 1. Chcete-li stáhnout základní verzi systému, Najděte a stáhněte si moduly eCommerce na vlastní pěst a pak přizpůsobte a nastavte web s ohledem na vaše potřeby.
 2. Chcete-li stáhnout odpovídající instalační balíček softwaru a pomocí webové stránky zřídit web.

Druhá možnost je mnohem jednodušší, ale jde pouze o vývoj typických úkolů. Pokud vytvoříte web s nedostatečnou funkčností, zbývá zde pouze jedna varianta – stáhnout základnu platformy Drupal a samostatně do ní přidat moduly a aplikace..

Abyste porozuměli rozsahu úkolů, které můžete vyřešit pomocí možností instalačního balíčku softwaru, podívejte se na krátký seznam tematických kolekcí:

 • Otevřete Atrium – obchodní řešení s blogem, kalendářem a seznamem úkolů.
 • Drupal Commons 3.0 – podniková síť se sdílenými přístupovými právy, profily uživatelů a zprávy.
 • Driggs – kolekce potřebná k vytvoření zpravodajských webů.
 • OpenStore – instalační balíček softwaru se sadou nástrojů potřebnou pro organizování online prodeje.

Rozšiřitelnost Drupalu má jednu důležitou zvláštnost, která odlišuje platformu od podobných CMS. Zatímco WordPress umožňuje přidat určitou funkci instalací jednoho pluginu, pak se moduly Drupal většinou používají v kombinacích. Toto je také záměrné řešení pro vývojáře webu, protože takový přístup umožňuje modulům přispívat k sadám funkcí druhé strany bez jakékoli duplikace.

Nastavení Drupalu

Chcete-li nainstalovat modul, měli byste nejprve stáhnout soubor do svého počítače a poté jej přidat na platformu v sekci „Rozšíření“ na hlavním panelu. Drupal nemá vhodný integrovaný katalog jako v WordPressu. Bez modulů tady vůbec nepůjdete.

Například pro přidání stránek a obsahu systém používá vizuální nástroj CKEditor. Chcete-li získat více užitečných nástrojů potřebných pro tvorbu publikací, měli byste povolit modul IMCE. Modul Taxonomy je zodpovědný za zobrazování publikací na webových stránkách. Nemluvě o parametrech SEO, které v základní sadě vůbec chybí.

Drupal SEO

Drupal ve výchozím nastavení vyhovuje požadavkům vyhledávače, ale ke zlepšení pozic vašich webových stránek ve výsledcích vyhledávače je třeba použít moduly. Technická optimalizace bude zahrnovat několik fází:

 • Nastavení aliasu.
 • Integrace metadat a mikro rozvržení.
 • Vytvoření souboru Sitemap.

Obsah je v systému prezentován v režimu uzlů – jedná se o prvky, které přicházejí s vlastními adresami URL. Jejich adresy jsou pro stroje pochopitelné, zatímco pro lidi může být obtížné je vnímat, protože se liší pouze počtem dostupných na konci odkazu.

Drupal SEO

Chcete-li vytvořit adresu URL srozumitelnou pro publikaci nebo stránku, je nezbytné použít synonyma – jedná se o tzv. Aliasy. Můžete to udělat ručně při publikování příspěvku nebo automatizovat proces pomocí kombinace modulů Token, CTool a Pathauto.

Aby celý systém fungoval správně, musíte nastavit šablonu, ale to je mnohem pohodlnější než ruční přidávání aliasu pokaždé.

Chcete-li metadata zobrazit v editoru, měli byste také nainstalovat moduly SEO. Jednou z nejpopulárnějších kombinací je Metatag a Real-time SEO pro Drupal. Hned po jejich přidání a aktivaci se na stránce přidávání a úprav obsahu objeví sekce s metaznačkami. Moduly mají také nastavení. Můžete například přidat popisy ručně nebo použít automaticky poskytnutý fragment textu.

Soubor Sitemap je potřebný pro správnou indexaci prostředků. Chcete-li jej vytvořit, použijte soubor XML Sitemap. V automatickém režimu bude na mapu přidána pouze domovská stránka. Proto musíte otevřít nastavení modulu a ručně přidat další webové stránky.

3. Vzory

Počet témat:2000+
Témata zdarma&# x2714; ANO
Náklady na placená témata:23 až 58 dolarů
Citlivý design&# x2714; ANO
Seřadit podle odvětví:&# x2714; ANO
Úpravy kódu CSS:&# x2714; ANO

Drupal vám umožní nastavit nejen design uživatelské sekce, ale také design řídicího panelu. To je další nuance, která demonstruje flexibilitu systému. To je důležité zejména pro zkušené webové designéry, kteří nastavili systém tak, aby vyhovoval jejich vlastním potřebám ve všech aspektech.

Hned po instalaci Drupalu získá uživatel přístup k několika standardním šablonám. Můžete si vybrat jednu z dostupných variant a upravit ji nebo přímo přejít do katalogu na oficiálních webových stránkách. Nabízí přes 2000 šablon – existují témata, která nemají ani responzivní design, ale také narazíte na současné varianty. Je zřejmé, že má smysl zvolit responzivní šablony, aby byl web snadno přístupný z jiných zařízení, s výjimkou počítačů.

Hlavní nevýhodou je nemožnost nainstalovat téma, které se vám líbí, přímo z ovládacího panelu, protože to lze provést ve WordPressu. Chcete-li do systému přidat novou šablonu, měli byste ji nejprve stáhnout do počítače jako archivní soubor a poté ji nahrát na webový server prostřednictvím sekce Vzhled..

Nahraná šablona bude přístupná v obecném seznamu nainstalovaných šablon – stačí ji vybrat a aktivovat.

Nastavení motivu Drupal

Bez ohledu na to, jak přitažlivá je vybraná šablona, ​​měla by být přizpůsobena této výhodě přidáním / odstraněním widgetů, nastavením nabídek, výběrem barevných schémat, vytvářením log atd. Pro dokončení těchto úkolů nabízí Drupal dva hlavní nástroje:

 • Rozvržení bloku – vizuální editor, ve kterém je obecný design webových stránek nastaven stejně jako u většiny oblíbených tvůrců webových stránek – tažením hotových prvků.
 • Nastavení motivu – parametry šablony, pomocí kterých můžete zcela změnit barevné schéma, určit parametry zobrazení obrázku, nastavit logo a favicon.

Pokud nemůžete najít vhodné téma v kolekci bezplatných šablon nebo nemůžete šablonu nastavit podle potřeby, můžete si vývojový design objednat od profesionálních webdesignérů. Naštěstí je Drupal poměrně rozšířený a oblíbený systém, díky němuž můžete najít odborníka v této oblasti bez problémů..

4. Zákaznická podpora

Je těžké volat zákaznickou podporu společnosti Drupal příliš rozsáhle, ale možnosti, které nabízí, pokrývají převládající množství potřeb uživatelů. To se týká zejména prvních uživatelů, kteří se před zahájením webů snaží s jejich pomocí prozkoumat a zvládnout všechny nuance platformy..

Drupal se může pochlubit rozsáhlou podpora komunity a množství vzdělávacích materiálů, které poskytují všechny požadované informace o používání systému, jeho specifikacích, hlavních funkcích a podrobnostech o aplikaci.

Existuje zde silné komunitní fórum, které obsahuje více témat souvisejících s Drupalem a je pravidelně aktualizováno uživateli systému a odborníky. Pro kontakt s týmem podpory je možné použít e-mail, telefonickou komunikaci a dokonce i živou podporu.

5. Cenová politika

Drupal je k dispozici ke stažení nebo instalaci zdarma z ovládacího panelu na hostingu. Systémové balíčky lze nalézt v samostatných linuxových kolekcích nebo plánech, ale většinou neodpovídají požadované verzi. Jejich aplikace tedy nemusí být zcela bezpečná.

Kromě základu systému existují různé kolekce – například lehká verze Drupalu nebo hotové řešení pro internetový obchod. Jsou také k dispozici pro stažení zdarma, ale některé instalační balíčky softwaru nebyly aktualizovány poměrně dlouhou dobu. Z tohoto důvodu je nejbezpečnější řešení stažení základny a přidání nedostatečných modulů nebo instalace systému pomocí řídicího panelu dostupného na hostingu..

Před vytvořením webové stránky v Drupalu však musíte ještě naplánovat určitý rozpočet. Peníze se utratí za hostování (doporučujeme Bluehost) a název domény. Ta je zakoupena na jeden rok s možností prodloužení nebo by mohla být získat zdarma. Náklady na doménu obecně závisí na zóně, do které patří, ale měli byste obecně počítat s 15–30 $ za rok. Sdílený hosting bude stát téměř $ 3- $ 5, počítáno za měsíc.

6. Klady a zápory

Hlavní výhoda Drupalu byla zmíněna již několikrát. Toto je flexibilita systému, která umožňuje jeho nastavení s ohledem na vaše vlastní potřeby. V základním balíčku platforma nabízí pouze minimální sadu funkcí, ale inteligentní využívání rozšíření a dovedností z ní dělá univerzální systém pro vývoj projektů schopný řešit úkoly s různou úrovní složitosti. Další výhody jsou následující:

 • Udržitelný výkon základny systému.
 • Otevřený kód, který nahromadil komunitu pokročilých uživatelů v systému.
 • Vysoká úroveň zabezpečení.
 • Rychlejší výkon díky individuálnímu proplacení systému.
 • Bohatá základna bezplatných dalších dokumentů, včetně témat a rozšíření.

Moduly s Drupalem může vytvářet každý uživatel, ale budou přidány do katalogu až po vážném moderování. Proto, pokud používáte důvěryhodné zdroje, nebudete čelit problémům s malwarem nebo problémům spojeným se špatně chráněnými moduly.

Další výhodou, kterou je třeba vzít v úvahu, je systém podpory organizovaný uživateli Drupalu. Platforma je docela obtížné zvládnout nováčky. Proto většina uživatelů často čelí potřebě hledat odpovědi na své otázky jinde. Většina standardních problémů byla projednána na uživatelských fórech Drupalu, ale pokud jste narazili na chybu, se kterou se nikdo předtím nesetkal, může vám komunita pomoci kolektivně ji vyřešit bez jakéhokoli úsilí..

Systém má také své nedostatky, které jsou skutečně zcela zřejmé. Prvním uživatelům bude obtížné vrhnout se do procesu vývoje webu hned od začátku. Nejprve budete muset strávit čas prozkoumáním motoru a přečtením fór. Tento proces se může zdát komplikovaný, například ve srovnání s WordPress, ale není to tak úplně – stačí, abyste pochopili, jak je zde vše organizováno, více času..

Pokud budeme stále porovnávat Drupal s WordPress, pak Drupal má méně šablon a modulů, což je zcela zřejmé. Uživatelům placené licence jsou poskytovány všechny nejlepší prvky a funkce. Podobná situace je u ostatních bezplatných CMS, ale množství bezplatných nabídek vám umožní tuto nevýhodu úspěšně přehlédnout.

Další demerit je technický a ovlivňuje náklady na web. Drupal často oslovuje databázi. To je důvod, proč je nutné koupit dražší hosting na podporu slušného výkonu vašeho projektu ve srovnání s jinými bezplatnými redakčními systémy.

Sečteno a podtrženo

Cílové publikum společnosti Drupal vždy zahrnovalo zkušenější webdesignéry, kteří si cení především škálovatelnosti a síly systému. Komunita profesionálních uživatelů však udělala mnoho pro to, aby platformu ocenili nováčci. Databáze znalostí a ready-made kolekce snížily počáteční křivku učení, ale Drupal stále zůstává docela komplikovaným a obtížně zvládnutelným systémem ve srovnání s WordPress nebo webovými tvůrci.

Před upřednostněním tohoto CMS musíte posoudit složitost projektu. Doporučujeme používat Drupal pro velké projekty, které stanoví flexibilitu, udržitelnost a bezpečnost jako hlavní priority ve srovnání se snadným používáním.

Pokud máte v úmyslu vytvořit blog nebo internetový obchod s omezeným sortimentem produktů, bude mnohem jednodušší prozkoumat a ovládat WordPress nebo Joomla, pokud ne, dáte přednost tvůrci současných webových stránek. Jedná se o moderní služby, které nabízejí funkčnost potřebnou k řešení úžasné rozmanitosti nápadů, aniž by kladly vysoké nároky na technické dovednosti uživatelů.

Vyzkoušejte Drupal zdarma

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map