Elementor Review

Elementor – je oceněný tvůrce stránek určený pro WordPress. Je dodáván s přetahovacími funkcemi a zcela odlišným rozhraním, které umožňuje nováčkům a netechnikům vytvářet oceněné stránky a příspěvky, které se liší od výchozího nastavení. Tento nástroj se ukázal jako možnost č. 1 pro uživatele, kteří hledají jiný způsob, jak reprezentovat obsah svých webových stránek bez přístupu k HTML nebo CSS.


Plugin byl navržen tak, aby rozšířil obzory, pokud jde o strukturu a design webu, s minimálními náklady a absolutně bez znalostí PHP. Je zdarma ke stažení, i když některé z jeho hlavních výhod a funkcí jsou k dispozici v placených plánech. Produkt se může pochlubit miliony přes milion stažení. Tentokrát se podíváme blíže na to, jak může pomoci přizpůsobit web a učinit jej exkluzivnějším.

1. Snadné použití

Plugin je dodáván jako jednoduchý tvůrce webových stránek s intuitivním rozhraním drag-and-drop. Uživatelsky přívětivý ovládací panel má všechny dostupné prvky na jednom místě. Je velmi snadné vytvořit požadovanou strukturu stránky a uspořádat obsah. Jak jsme již poznamenali, žádné kódovací dovednosti nejsou nutné. Funkce Elementor umožňuje uživatelům:

 • Vytvářejte vlastní nové stránky a příspěvky v samostatném rozhraní. Na ovládacím panelu WP získáte nové tlačítko, abyste se mohli plně soustředit na proces úprav. Ve skutečnosti se dostanete do nového prostředí pro webový design, které je stále integrováno s vaším webem WordPress.
 • Vytvářejte nové prvky a struktury obsahu s doslova bez PHP, HTML nebo CSS přístupu. Pro nováčka bude snadné používat rozhraní a přizpůsobit web okamžitě.
 • Výsledky naleznete na front-end základě. Jinými slovy, během procesu úprav uvidíte všechny změny a úpravy v reálném čase.
 • Použijte plugin s jakýmkoli z dostupných témat WP bez výjimky.

Pojďme přejít od výhod k praktickým problémům a uvidíme, jestli je to opravdu snadné. Nejprve však musíte mít nainstalovaný plugin. Proces je stejný jako u jiných pluginů.

 1. Přejít na hlavní panel – Pluginy – Přidat nové.
 2. Najděte Tvůrce stránek Elementor, stáhněte ho a aktivujte.
 3. Na ovládacím panelu WP budete mít samostatné tlačítko Elementor.
 4. Klikněte na tlačítko Začínáme a zvýrazněte svou první vlastní stránku nebo příspěvek.

Plugin nabízí dobré úvodní video s několika tipy na základní linii pro zahájení procesu vytváření. Můžete sledovat nebo stisknout tlačítko „Vytvořit svou první stránku“.

Editor elementů

Jak již bylo zmíněno, plugin je dodáván s rozhraním drag-and-drop. Jinými slovy, můžete vybrat libovolný prvek z levého postranního panelu a přetáhnout jej do hlavního pole. Prvky základní úrovně představují široký výběr bloků a prvků, které sahají od typických záhlaví, vnitřních částí, děličů, videobloků a mezer po obrazové galerie, karty, reference, krátké kódy, karty atd. Jinými slovy, zde máte doslova vše, co byste mohli potřebovat vybudovat solidní webovou stránku od nuly. Ve skutečnosti máme v systému WordPress CMS samostatný tvůrce webových stránek.

Uživatel má před zahájením dvě hlavní možnosti. První z nich je vytvořit vlastní stránku na jeho vlastní pomocí prvků vlevo. V tomto případě můžete svobodně vyjádřit své nápady a oživit jakýkoli webdesign. Pokud jste od začátku zmateni tolika nástroji, můžete si ze seznamu vlastních rozvržení vybrat hotovou šablonu. Jednoduše klikněte na ikonu „Přidat šablonu“ na hlavní obrazovce a vyberte si z nabídky rozvržení, která lze snadno přizpůsobit.

Proces úprav umožňuje změnit jakýkoli prvek z obrazových bloků a nadpisů na texty a formuláře. Plugin se skládá ze sloupců a widgetů. Vše, co potřebujete, je kliknout na samostatné místo a začít jej upravovat. Práce s texty je stejná úprava vašeho typického příspěvku WP. Budete mít stejné nástroje pro práci s typografií, přidávání odkazů, změnu velikosti textu atd. Stejné je to s obrázky. Uživatelé ocení podrobná nastavení, která jim umožní změnit obrázek, použít různá zarovnání, upravit velikosti nebo použít vlastní rozměry v závislosti na bloku.

2. Funkce & Flexibilita

Plugin se může pochlubit celou řadou funkcí. Jsou navrženy tak, aby zvládly různé úkoly a vytvářely vlastní sekce v závislosti na typu vašich webových stránek. Elementor může být životně důležitým nástrojem pro uživatele, kteří chtějí udržet své návštěvníky v kontaktu. Seznam dostupných funkcí se liší od interaktivních prvků animace a samostatně navržených vyskakovacích formulářů po inline úpravy a vícejazyčnou podporu.

Přestože je Elementor bohatý na skvělé designové nástroje, je kompatibilní se všemi tématy WP. Plugin funguje navzdory šabloně hladce. Nezáleží na tom, zda máte zdarma nebo placené prémiové téma. Tvůrce stránek poskytuje plný přístup ke svým návrhovým nástrojům. Je to dobrá zpráva, protože nebudete muset přepínat mezi tématy. Pro uživatele z celé rukavice bude snadné používat tento nástroj, protože přichází s vícejazyčnou podporou. Elementor je k dispozici ve více než 20 různých jazycích. Kromě toho mohou uživatelé volně přeložit do jiných jazyků, které nejsou na seznamu.

Elementor textový editor

Plugin je dodáván s vylepšenou vizuální úpravou. Inline editace je skvělá funkce, která umožňuje měnit sekce a bloky na hlavní obrazovce. Uvidíte všechny změny živě, zatímco pro přizpůsobení zápatí nebo záhlaví není vyžadováno žádné kódování. Vylepšená typografie přichází jako součást procesu přizpůsobení s více než 800 různými typy písma a více než 80 návrhových prvků.

Vytvoření interaktivní webové stránky s Elementor je snadné díky funkcím interaktivní animace, které poskytují efekty přechodu a animaci posouvání. Uživatelé je mohou přidat do kterékoli části webové stránky, aby vypadala působivější a stylovější. Záměrem není jen přidat animaci obrázků, ale také si zahrát fotografie pomocí pokročilých nastavení a implementace různých efektů.

Editor textových stylů elementu

Z pohledu interakce a získávání uživatelů mohou být užitečné také nástroje pro návrh vyskakovacích oken. Usnadňují vytváření různých typů vyskakovacích oken pro rozšíření seznamu odběratelů. Plugin poskytuje hotová vyskakovací rozvržení. Zahrnují formuláře pro zachycení olova, oznámení, Hello bary, prodejní bannery, e-mailové předplatné a další. Hledáte způsob, jak učinit své kontaktní formuláře ještě více vzrušujícími? Elementor nabízí překryvné pole lightbox pokaždé, když návštěvník klikne na konkrétní prvek, obrázek nebo část. Díky tomu budou vaše webové stránky vypadat živěji.

Měli bychom také vzít na vědomí flexibilitu a integraci třetích stran. Ať už se jedná o MailChimp nebo ActiveCampaign, oceníte také připravenost k použití WooCommerce widgety, které usnadňují přidání cenových tabulek, seznamů atd.

Většina funkcí je u každého plánu Elementor k dispozici i přes cenu.

3. Vzory

Tvůrce stránek Elementor přichází jako konstrukční řešení typu vše v jednom s designovými nástroji 80+. Většina modulů plug-in vám umožňuje vytvářet určité konkrétní věkové typy, ale Elementor usnadňuje vytvoření celého webu od nuly. Od záhlaví a zápatí po jednotlivé příspěvky, 404 stránek, archivy, stránky vyhledávání a další.

Zobrazení režimu reagujícího na element

Pokud toužíte po rychlejším nasazení projektu, existuje jednodušší způsob, jak těžit z mnoha šablon připravených k použití. Tato kolekce zahrnuje různé typy stránek od hotových portfolií a rozvržení vstupní stránky až po sekce služeb kontaktních formulářů a další. Vezměte prosím na vědomí, že i když se rozhodnete pro hotové šablony, můžete stále používat vlastní řídicí panel pro přidávání nových prvků, změnu bloků nebo jejich přesunutí.

Každá sekce může být přizpůsobena ve třech různých režimech:

 • Režim obsahu – dodává některé základní nástroje z krabice. Můžete například změnit velikost typografie, barvy textu atd.
 • Styl – Zde můžete upravit šířku a výšku bloku, implementovat animace vznášení a v případě potřeby použít filtry CSS.
 • Pokročilý mód – tato nastavení vám umožní pracovat s vlastní polohou, pozadím, pohybovými efekty, třídami atd.

Responzivní ovládací prvky návrhu umožňují zobrazit a upravit stránku v závislosti na rozměrech obrazovky. Můžete například změnit okraj a výplň, nastavit své vlastní hodnoty nebo je propojit a získat tak jasný obrázek o tom, jak bude vaše stránka vypadat na ploše, chytrých telefonech nebo tablety. Jinými slovy, zde máme základní režim testování A \ B.

Pokud se vám výsledek vaší práce líbí, možnost Uložit je dobrým nástrojem k uložení návrhu jako šablony pro budoucí webové stránky.

4. Zákaznická podpora

Plugin je dodáván s rozšířenou zákaznickou podporou pro bezplatné i prémiové uživatele. Nejjednodušší způsob je odeslat svůj dotaz prostřednictvím e-mailového formuláře, který je k dispozici v sekci Kontaktujte nás. Uživatelé Pro mohou využívat prémiovou podporu, která předpokládá poskytování rychlejších reakcí.

Chcete-li začít, nástroj je dodáván s úvodním videem, které je k dispozici přímo na hlavním panelu WP. Není třeba přepínat mezi panelem administrátora a oficiálními webovými stránkami společnosti Elementor. Pokud uživatel stále potřebuje podrobnější pomoc, znalostní báze přijde vhod. Obsahuje mnoho článků, které pokrývají každý krok procesu navrhování, od prvních kroků, funkcí a rozvržení až po stanovení cen a speciální tipy.

Odběratelé budou mít plný přístup do Centra nápovědy Elementor s různými FAQ, videonávody a populárními články o různých otázkách. Plugin má rostoucí komunitu na všech hlavních sociálních platformách. Dobrý nápad komunikovat s ostatními uživateli a sdílet zkušenosti.

5. Cenová politika

Tvůrce stránek je volně ke stažení a používání. Bezplatní odběratelé však mohou přistupovat pouze k omezené sadě funkcí. Chcete-li z pluginu využít maximum, musíte si vybrat ze tří dostupných placených balíčků. Jsou to následující:

 • Osobní plán stojí 5 $ měsíčně pro jeden web.
 • Podnikatelský plán stojí 9 dolarů měsíčně za 3 weby.
 • Neomezený plán stojí 17 dolarů za neomezené webové stránky.

Všechny 3 balíčky mají šablony 300+ Pro a více než 50 widgetů. Zahrnují jednoletou podporu a aktualizace, widgety WooCommerce, vyskakovací okna a tvůrce motivů.

6. Klady a zápory

Plugin Elementor je jedním z nejlepších tvůrců stránek dostupných pro WordPress. Kromě rychlého a jednoduchého procesu editace se může pochlubit velkým výběrem nástrojů. Uživatelé se však mohou setkat s nepatrnými nevýhodami.

Klady:
Nevýhody:
&# x2714; Snadno použitelný tvůrce stránek pro vytvoření webové stránky od nuly.
&# x2714; Široký výběr šablon.
&# x2714; Desítky nástrojů pro návrh a přizpůsobení.
&# x2714; 100% mobilní reagující design a pokročilá nastavení.
&# x2714; Plugin je zdarma ke stažení.
&# x2714; Integrace třetích stran a vestavěné widgety.
✘ Někteří uživatelé si mohou přát trochu rozšířenější výběr možností elektronického obchodování.
✘ Nedostatek živého chatu pro okamžitou podporu.

Závěr

WordPress je stále nejoblíbenějším nástrojem pro vytváření webových stránek navzdory rostoucí konkurence tváří v tvář vyvíjejícím se platformám a rámcům CMS. Systém se každý rok zlepšuje, aby si udržel své vedoucí pozice na webu. Na druhou stranu by systém mohl stále vypadat trochu matoucí se složitým nastavením, zejména pro začátečníky. Uživatelé by měli mít alespoň základní znalosti HTML a CSS, aby zvládli vytváření webových stránek. Elementor je navržen tak, aby usnadnil proces a pomohl nováčkům snadno vytvářet přizpůsobené stránky.

Plugin Elementor má všechny funkce pro rychlé a snadné přizpůsobení webových stránek založené na WP. Stal se samostatným nástrojem pro tvorbu webových stránek s intuitivním rozhraním, vizuálními funkcemi přetahování a přetahováním, funkcí inline editace atd. Nejlepší ze všeho je skvělé pro začátečníky i netechníky hledající snadný způsob, jak vyniknout jejich webové stránky.

Zkuste Elementor Now

Howarde Můj profil na Twitteru Můj profil na Facebooku e-mailem Můj propojený profil

o autorovi

Jsem Howard Steele, zakladatel a šéfredaktor této webové stránky. S více než 10 lety webového budování vím, jak komplikovaný a únavný může být tento úkol pro osobu, která není IT. Nemůžete se rozhodnout, kterou službu si vybrat? Neváhejte mě požádat o radu. Stačí popsat potřeby svých webových stránek a my vám rádi pomůžeme.

Domů »Recenze» Elementor Review

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map