Tilda Publishing Review

Tilda Publishing Review


Tilda – je tvůrce webových stránek WYSIWYG, zaměřený hlavně na tvorbu vstupních stránek a longreads. Co je na tom zajímavé? Nejprve přichází s přitažlivým designem. Je samozřejmé, že služba nakonec drží svoji prezentaci – její rozhraní má minimalistický, svěží a kreativní vzhled. Vyvolává pocit prospektivity a touhy s ním pracovat. První dojem je docela příjemný.

Firemní weby, blogy, internetové obchody – tvůrce webových stránek umožňuje vytvářet stejné typy webových stránek jako ostatní služby. Ale to není hlavní věc. Důraz byl zpočátku kladen na vytvoření vstupních stránek – jednostránkových webů s publicistickým obsahem. Cílové publikum zahrnuje novináře, vypravěče a marketingové specialisty.

Ale k čemu může Tilda přispívat obchodní konkurenti? Přichází k jeho tvůrčí prezentaci a dělají webové stránky, které s ním byly vytvořeny, skutečně vynikají z davu a vypadají přitažlivě? Má smysl investovat do něj dlouhodobě? Pokud ano, tak kdo bude těžit z využití služby nejvíce? Nebo možná je ještě lepší to projít? Podívejme se na všechny klady a zápory tvůrce webových stránek, aby bylo možné poté učinit konečné rozhodnutí.

Výhody a nevýhody

Tilda je dobrá volba pro kreativy. Dodává se s praktickým, stylovým, logicky strukturovaným rozhraním, intuitivním řídicím panelem, rozsáhlou knihovnou bloků obsahu a množstvím nástrojů pro přizpůsobení designu. Chcete-li odhalit plný potenciál systému, je však žádoucí disponovat dovednostmi webového designu. Níže jsou uvedeny nejdůležitější výhody a nevýhody tvůrce webových stránek, které by si jeho účastníci měli být vědomi:

Klady:
Nevýhody:
&# x2714; ZeroBlock – integrovaný tvůrce řezů;
&# x2714; Pokročilý systém vytváření a nastavení šablon;
&# x2714; funkčnost elektronického obchodu;
&# x2714; Výkonný blogovací modul;
&# x2714; Flexibilní nastavení typografie webových stránek;
&# x2714; Intuitivní rozhraní s atraktivním designem;
&# x2714; Výkonná znalostní báze, která zahrnuje možnosti videa;
&# x2714; Otevřít přístup API;
&# x2714; Možnost exportu souborů, která zajišťuje snadnou migraci na váš web nebo server WordPress;
&# x2714; Obchodní plán, nabízející 5 webových stránek za fixní cenu.
✘ Příliš silné zaměření na integraci s funkčností dalších služeb;
✘ Jednostránkové šablony;
✘ vysoké náklady;
✘ Absence specializovaných nástrojů pro monitorování / optimalizaci konverzí vstupní stránky;
✘ Složitost pro nováčky postrádající dovednosti v oblasti webdesignu.

K čemu je to dobré?

Tilda je tvůrce webových stránek, který se zaměřuje hlavně na kreativy a vlastníky podniků, kteří chtějí pro své projekty zajistit spolehlivou webovou prezentaci. Platforma umožňuje spouštění vstupních stránek, blogů, internetových obchodů a dalších jednostránkových projektů s publicistickým obsahem. Díky takovému specializovanému zaměření je platforma dobrou volbou pro vypravěče, marketingové specialisty a novináře.

Než si vyberete Tildu jako hlavní nástroj pro webový design, měli byste si uvědomit, že to není nejjednodušší platformu najdete tam. Ať už potřebujete spustit jakýkoli typ webu, zabere to čas, než si na něj zvyknete. Systém je dodáván s editorem kódu a několika možnostmi přizpůsobení designu, které vyžadují použití kódovacích dovedností a určité pozadí webového designu. Pokud vám chybí, má smysl hledat jednodušší alternativy webdesignu.

Snadnost použití

Tilda není nejjednodušší tvůrce webových stránek pro vytváření jednostránkových projektů. Zároveň se příliš neliší od standardních platforem WYSIWYG, zejména pokud jde o organizaci dashboardů. Rozhraní systému je logické, srozumitelné, přitažlivé a strukturálně jednoduché, zatímco přístrojová deska zajišťuje intuitivní navigaci. Všechno je zde celkem jednoduché a pochopitelné, nenarazíte na žádné překvapení. Většinu akcí lze provést pouze pomocí několika kliknutí myší.

Editor Tilda

Tvůrce webových stránek obsahuje pěkné návody, články a vzdělávací videa, která zjednodušují proces zvládnutí systému pro první uživatele. To pomáhá zjistit nejen to, jak platforma funguje, ale také získat přístup k ukázkám účinné aplikace systémových funkcí na příkladech vysoké kvality.

Začínáme

Proces spuštění webové stránky s Tildou začíná postupem registrace, který je snadný, rychlý a pohodlný pro každého. Zde si musíte vytvořit účet, abyste vyplnili registrační formulář a poskytli přihlašovací údaje, e-mail a heslo. Za méně než několik sekund obdržíte potvrzovací e-mail. Po aktivaci odkazu budete přesměrováni na hlavní panel webu.

Nastavení řídicího panelu Tilda

Dalším krokem je vytvoření názvu projektu a jeho zadání do příslušného pole. Po dokončení úkolu se dostanete na hlavní panel webu, kde vám bude nabídnuto připojení názvu domény, přidání nových stránek nebo samotné nastavení webu. Proces nastavení zahrnuje přizpůsobení písma a barev, návrh domovské stránky, výběr a integraci online formulářů, úpravu exportu souborů a SEO parametrů, připojení platebních systémů, nastavení analytik, úpravu přístupu na web atd. Toto je také místo, kde bude moci zadat popis projektu a vybrat subdoménu. Doménové jméno připojení lze také dokončit zde. Celý proces vytváření webových stránek není vůbec obtížný – postupujte podle doporučení a pokynů, abyste se s tímto úkolem mohli vypořádat.

Úpravy webových stránek

Jakmile budete hotovi s obecným nastavením webových stránek, můžete přistoupit k procesu jeho úpravy. Chcete-li začít přizpůsobovat stránky, procházejte dostupné kategorie šablon a vyberte tu, která nejlépe odpovídá vašim požadavkům na nika. Je také možné vybrat prázdné téma a přizpůsobit ho od nuly. To však nemusí být vyžadováno, pokud potřebujete projekt pro konkrétní obchodní místo. Tilda nabízí rozsáhlou sbírku šablon, která umožňuje přístup do následujících kategorií: Obchod, Internetový obchod, Události, Blog, Kontakty, Poptávkový formulář a další. Použijte možnost vyhledávacího filtru ke zjednodušení procesu výběru nejlepšího designu. Každá šablona je vybavena funkcí náhledu, která umožňuje zobrazit podrobnosti šablony před provedením výběru.

Knihovna bloků Tilda

Po výběru šablony můžete začít přidávat a přizpůsobovat stránky. Každá stránka se skládá z bloků obsahu – stačí aktivovat kulaté tlačítko „+“ a přidat nový blok. Celkově vzato webový tvůrce nabízí více než 450 bloků na výběr na základě vašich cílů a preferencí webového designu. Mezi ně patří: záhlaví, popis projektu, název, abstrakt, obrázek, galerie, přímá řeč, sloupce, výhody, dělič, nabídka, seznam webových stránek, video, online formulář s tlačítkem, internetový obchod, tým, plán, fáze, plány, partneři, sociální sítě, zápatí a mnoho dalších. Chcete-li změnit obsah bloku, aktivujte odpovídající tlačítko v levém horním rohu. Chcete-li upravit návrh bloku, přepněte na tlačítko Nastavení, které se nachází vedle předchozí.

Nastavení designu Tilda

Kromě toho zde existují šipky, které umožňují upravovat, přeskupovat a přepínat bloky s ohledem na požadovanou strukturu a rozvržení webových stránek, které chcete dlouhodobě využít. Chcete-li přizpůsobit každý blok, měli byste upravit obálku, název, text, obrázek, galerii, fráze, řádky a další požadovaný obsah. Celý proces úprav vypadá docela snadno, rychle a pohodlně. Tvůrce webových stránek navíc generuje tipy, které vás provedou procesem webového designu.

Žít

Jste si jisti, že váš web je nyní připraven k publikování? Pokud ano, nemusíte spěchat na živý přenos a věnujte svůj čas podrobným náhledům hotového projektu a otestování jeho funkčnosti. Nezapomeňte na připojení k doméně – sledujte podmínky a náklady na webu. Jakmile se rozhodnete publikovat web, aktivujte odpovídající tlačítko. Získáte veřejný odkaz, který budete sdílet s publikem.

Funkce & Flexibilita

Tilda umožňuje vytvářet velké množství typů webových stránek, ale můžete je vážně použít vytvářet obchodní webové stránky stejně jako jednostránkové projekty zaměřené na obsah. To jsou nejzjevnější a nejvhodnější oblasti aplikace možností služby. Musíme mít na paměti převahu specializace platformy.

Vývojáři systému zde udělali hodně pro pohodlnou správu vstupní stránky. To zahrnuje blokovou strukturu a množství hotových textových / multimediálních sekcí, přizpůsobení stylu širokého textu, možnosti formátování sekcí atd. Zde můžete svůj produkt prezentovat krásným způsobem.

Nulový blok

Zero Block vyniká z davu – to je rozhraní pro ruční vytváření řezů z různých prvků. To je jeden z vrcholů systému. Umístěním textu, zvýrazněním barev, uspořádáním obrázků nebo videí v určitém pořadí získáte jedinečný blok. Je zde několik návrhových nastavení – mezery, vrstvy, zarovnání, barvy, zatemnění, rotace, rozměry atd.

Editor nulových bloků

Tilda tedy neomezuje představivost uživatele. Můžete naplánovat a uložit tolik jednotlivých bloků, kolik potřebujete, abyste je mohli dále používat na všech webech vytvořených v systému. Zvláštní pozornost by měla být věnována sekcím s nika funkčností. Jedná se o internetový obchod a sociální sítě. Zde nemůžete měnit jejich možnosti.

Internetový obchod, mimochodem, nevypadá skvěle. Funguje skvěle pro reklamu a prodej omezeného počtu produktů. Ve vyskakovacích oknech získáte přitažlivé výstavní okno se strukturou založenou na blocích, obsahující 3 produkty na řádku, popis a online objednávkový formulář. To vše vypadá docela pěkně, ale bohužel systém v tomto ohledu nemá funkčnost.

Extra možnosti nulového bloku

Další možnosti jsou realizovány integrací externích služeb. Rozdělují se do kategorií, jmenovitě CRM (PipeDrive, MegaPlan, amoCRM, Bitrix24), mailouts (GetResponse, MailerLite, MailChimp, SendinBlue, UniSender) a více (Formuláře / listy Google, Slack, Webhook, Zapier, Telegram, Trello). Sada služeb třetích stran má střední funkčnost, rozmanitost a velikost. V nastavení webu můžete nastavit libovolnou službu, pokud tam máte odpovídající účty.

Blok HTML / CSS / JavaScript

A co víc, na svůj web budete moci přidat další služby / prvky integrací bloku HTML / CSS / JavaScript. Pokud potřebujete přidat kód PHP, musíte to udělat přes Webhook přidáním kódu na svůj server. To je poněkud nepohodlné, ale to je jediný způsob, jak toho dosáhnout. Obecně můžete do svého webu integrovat desítky služeb pouze s HTML, ale měli byste vědět, kde je hledat.

Kromě zřejmých možností má Tilda speciální nabídky pro omezené cílové publikum. Patří k nim možnost vytvořit si vlastní sekce, dobře provedené procesy správy textu a integrace kódu, které poskytují přístup k širokému spektru funkčních nástrojů..

eCommerce

Tilda umožňuje spuštění malých internetových obchodů. K dispozici je integrovaný nákupní košík, různé způsoby přijímání plateb online, různé typy produktových karet. Systém navíc umožňuje integraci externího zařízení Ecwid modul, což znamená nutnost registrace v systému a upgrade na jeden z jeho plánů. To tedy vyžaduje dodatečné finanční investice. Náklady na integraci Ecwid začínají 9 $ / měsíc. Pokud však potřebujete internetový obchod se zajímavým a originálním designem, může být Tilda docela pěkné řešení. Mějte však na paměti, že od tvůrce webových stránek byste neměli očekávat výkonné funkce elektronického obchodování.

Blogování

Tilda také umožňuje vytvářet jednoduché blogy, ale její funkčnost a flexibilita nestačí k zahájení rozsáhlých projektů. V sekci blogů chybí samostatný panel pro správu pošty, který automaticky snižuje zájem o jednotlivé funkční jednotky. Ano, příspěvky můžete publikovat jako doplněk k obchodnímu webu, abyste získali moc výklenku pro dobrou propagaci klíčových frází. Tildu však nedoporučujeme pro spuštění a správu plně funkčního blogu.

Design & Šablony

Všechny připravené šablony Tilda jsou jednostránkové motivy založené na sekcích dostupných v editoru. Přicházejí s demo obsahem s ohledem na tematický kontext a vypadají standardně dobře. Jinými slovy, webové stránky mají design, který je moderní, oblíbený a prezentovaný jako sada opakujících se responzivních šablon s obsahem.

Šablony stránek

Šablony stránek Tilda

Když vyberete šablonu, vyberete hlavně domovskou stránku. Jak by to mělo vypadat? Systém nabízí následující kategorie: obchod, blog, internetový obchod, hlasování, kontakty, události, vnitřní stránky. Každá sekce má asi 10 variant struktury webových stránek. To není problém. Tyto skladby si můžete osobně vytvořit v libovolném preferovaném množství – stačí si vybrat prázdnou stránku a navrhnout ji od nuly.

Ihned poté, co vyberete domovskou stránku pro spuštění vícestránkového webu, budete muset ručně přidat požadovaný počet stránek jednu po druhé, abyste k nim dále přidali odkazy v nabídce webu. Na jedné straně je vhodné mít možnost spravovat každou webovou stránku zvlášť. Na druhé straně tento nápad není nejlepší. Musíte se držet jediného stylu webových stránek. Proto je lepší spouštět další stránky od nuly. To osloví hlavně zkušené kreativy.

Hluboké přizpůsobení designu

Je třeba připomenout, že existuje také nulový blok, který přichází s rozsáhlými možnostmi přizpůsobení designu samostatných bloků. Ať už děláte cokoli, nebudete moci mít vážný dopad na návrh webových stránek kvůli obecnému pojetí služby. Pomocí Zero Block však můžete vytvořit zcela jedinečnou stránku. Obsah bude hlavně definovat, jak zajímavý bude váš web. Zbytek bude použit jako pěkný dekor a ne víc.

Jde o to, že pro úspěšné použití všech těchto vrstev, podrobných nastavení písma, mezer, odstínů, zatemnění a dalších podobných prvků musíte mít alespoň trochu dovedností webového designu. Většina uživatelů bude ignorovat polovinu možností přizpůsobení návrhu služby. Totéž platí o fontech – je snadné se zde ztratit a získat podivný výsledek. Pokud máte dovednosti a milý vkus, najdete při práci s Tildou několik zajímavých způsobů, jak diverzifikovat design webových stránek.

Myšlenka používat jednostránkové šablony je zajímavá svým způsobem, zatímco individuální přidání webových stránek se samostatným nastavením pro každou z nich je také přínosem pro designéry a zkušené marketingové specialisty. Nulové blokování a přizpůsobení písma jsou další bonusy. Bylo by však hezké vidět zde vícestránkové šablony, i když to je v rozporu s celkovou koncepcí editoru webových stránek..

Zákaznická podpora

Tilda uděluje přístup k několika možnostem podpory zákazníků, které pomáhají najít efektivní řešení většiny problémů souvisejících se systémem. Tyto možnosti jsou zdarma pro všechny kategorie uživatelů bez ohledu na typ předplatného, ​​který si vyberou. Zde je seznam nástrojů podpory, které si zákazníci mohou vybrat:

 • Výkonná znalostní báze – procházet rozsáhlou znalostní základnu systému, která každému pomáhá vyřešit asi 99% všech nejasných situací, aniž by se skutečně spojila se službou technické podpory;
 • Tutorial – získat podrobný a informativní výukový program, který zahrnuje široké spektrum systémových nuancí (zde uvedené lekce a články poskytují několik variant praktického využití všech možností, které systém nabízí);
 • Vzdělávací videa – Pokud máte pocit, že návody a řešení založené na znalostní bázi nestačí k získání všech systémových důsledků, věnujte čas sledování videí webinářů, které poskytují podrobné kroky procesu webového designu, způsoby řešení problémů souvisejících s designem a použití samostatných funkcí platformy.

Technická podpora je realizována prostřednictvím e-mailu nebo prostřednictvím online chatu. K druhé z nich se dostanete stisknutím tlačítka „Pošlete nám zprávu“ v oblasti editoru.

Plány & Ceny: Kolik stojí Tilda?

Tilda je komerční projekt, který znamená, že je třeba upgradovat na placené předplatné, abyste využili jeho pokročilé funkce. Pro vyzkoušení hlavních funkcí platformy vám však bude nabídnuta bezplatná zkušební verze, jejíž trvání trvá 14 dní. Na konci zkoušky bude funkčnost systému omezena. Budou vám tedy nabídnuty následující termíny: 1 tvorba webových stránek, 50 MB místa na disku, systémová autorská práva, 50 stránek, subdoména, která vypadá jako project12345.tilda.ws, bez možnosti vlastního připojení názvu domény. Rovněž bude blokována většina ostatních funkcí. Chcete-li získat přístup k celé sadě funkcí platformy, musíte upgradovat na jedno ze svých placených odběrů. Mějte na paměti, že má smysl získat roční předplatné najednou, aby se ušetřilo až 30% rozpočtu. Zde jsou plány na výběr:

Tilda ceny

 • Osobní ($ 15 / mo nebo 120 $ / rok) – 1 web, 1 GB místa na disku, 500 stránek, bonusové doménové jméno;
 • Obchodní (25 $ / měsíc nebo 240 $ / rok) – 5 webových stránek, 1 GB místa na disku, 500 stránek pro každý web, možnost exportu kódu, bonusové doménové jméno.

Tilda funguje dobře pro spouštění jednoduchých vstupních stránek, portfolií a vícestránkových firemních webů pro firmy a podnikatele. Náklady na plány jsou nadprůměrné ve výklenku. Vzhledem k možnosti zahájit 5 projektů však obchodní plán vypadá přitažlivější možností pro každého, kdo má v úmyslu vytvořit několik malých webových stránek. Ti, kteří potřebují k provozu více než 5 webových stránek, by měli používat plán Tilda Pro (až 20 webových stránek).

Závěr přezkumu Tilda

Tilda je hodný tvůrce webových stránek ve svém výklenku. Umožňuje prezentovat obsah přitažlivým a zajímavým způsobem, jak upoutat pozornost cílového publika. Zároveň nebudete moci vytvářet strukturálně komplikované webové stránky, které zde nedochází k funkcím integrovaného systému. Tento úkol je částečně vyřešen integrací externích služeb.

Tvůrce webových stránek funguje skvěle pro podnikatele a kreativy. Je to hodný výběr pro vývoj vstupní stránky i pro jiné typy jednostránkových projektů. Blogy a internetové obchody vypadají přitažlivě, ale je obtížné je spravovat. Pravidelná publikační činnost, jejich vyhledávání a třídění jsou také složité. Totéž platí o produktech – čím více jich máte, tím složitější je jejich správa.

Tilda osloví také designéry, marketingové specialisty, novináře a uživatele s estetickým smyslem, kteří mohou dát svému dílu ohromující design. Podrobné nastavení rozložení bude bonusem pro kreativy. Pokud patříte do této skupiny uživatelů, najdete zde řadu zajímavých funkcí a nástrojů z hlediska platformy.

Vytvořte si web ZDARMA

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map