100 profilet më me ndikim në Twitter

Profilet më me ndikim në TwitterMajesticSEO publikoi diçka vërtet interesante ditën tjetër. Një listë e profileve më me ndikim në Twitter.


Kjo 100 listat kryesore nuk bazohet në numrin e ndjekësve, rezultatin e Klout ose në metrics e Twitter, por bazohet në më shumë metrics tradicionale të SEO si cilësia dhe sasia e lidhjeve të jashtme të pasme, referencat e domeneve dhe referencat e adresave IP.

Ka disa surpriza me të vërtetë interesante në këtë listë. Më interesante është natyrisht kush është profili # 1 më i rëndësishëm i Twitter rezulton të jetë. Nuk janë Barack Obama, Justin Bieber, Charlie Sheen ose ndonjë prej atyre “logjike”. Nëse do të kishit pyetur 1000 persona, askush nuk do ta merrte me të drejtë kush është profili më me ndikim në Twitter.

joomla është profili më me ndikim në Twitter. Joomla është një platformë CMS dhe hap i shëmtuar i WordPress.

Gjetje të tjera interesante janë:

 • Barack Obama është politikani më me ndikim. (nuk ka surpriza atje)
 • Zonja Gaga është artisti më i rëndësishëm i muzikës. (Beat atë Bieber dhe 1D)
 • NY Times është gazeta më me ndikim.
 • Ellen është personaliteti më me ndikim në emisionet e shfaqjeve televizive.
 • Charlie Sheen është aktori më me ndikim.
 • Rio Ferdinand (Ylli i futbollit Man U) është personi më me ndikim sportiv.

Këtu është lista e plotë e 100 profileve më me ndikim në Twitter:

1http://twitter.com/joomla
2http://twitter.com/BarackObama
3https://twitter.com/twitter
4http://twitter.com/youtube
5https://twitter.com/ladygaga/
6http://www.twitter.com/prestashop
7https://twitter.com/justinbieber
8http://twitter.com/mashable
9http://twitter.com/squarespace
10http://twitter.com/wikileaks
11http://twitter.com/nytimes
12http://twitter.com/yootheme
13http://twitter.com/WPTwits
14http://twitter.com/google
15https://twitter.com/Pontifex
16http://twitter.com/whitehouse
17http://twitter.com/wordpressdotcom
18https://twitter.com/Cmdr_Hadfield
19http://twitter.com/sharethis
20http://twitter.com/onecom
21http://twitter.com/bandcampstatus
22http://twitter.com/crazydomains
23http://twitter.com/guardian
24http://twitter.com/yandexmail
25http://twitter.com/WSJ
26http://twitter.com/TechCrunch
27http://twitter.com/stephenfry
28https://twitter.com/britneyspears
29https://twitter.com/taylorswift13
30http://twitter.com/wilw
31https://twitter.com/AP
32http://twitter.com/Wordpress
33https://twitter.com/katyperry
34https://twitter.com/rockettheme
35http://twitter.com/guykawasaki
36http://twitter.com/BreakingNews
37http://www.twitter.com/DNNCorp
38http://www.twitter.com/DNN
39http://twitter.com/aplusk
40http://twitter.com/mattcutts
41http://twitter.com/envato
42http://twitter.com/googleanalytics
43http://twitter.com/Kriesi
44http://twitter.com/TheEconomist
45http://twitter.com/cnnbrk
46http://twitter.com/HarvardBiz
47http://twitter.com/search/
48https://twitter.com/rihanna
49https://twitter.com/NASA
50http://twitter.com/copyblogger
51https://twitter.com/MarsCuriosity
52http://twitter.com/TIME
53http://twitter.com/comex
54https://twitter.com/THR
55http://twitter.com/foursquare
56http://twitter.com/smashingmag
57http://twitter.com/AddThis
58http://twitter.com/gmail
59http://twitter.com/theme4press
60http://twitter.com/paulocoelho
61http://twitter.com/forbes
62http://twitter.com/washingtonpost
63https://twitter.com/MileyCyrus
64http://twitter.com/rustyrockets
65http://twitter.com/ThemePix
66http://twitter.com/HuffingtonPost
67http://twitter.com/simpleforum
68http://twitter.com/Telegraph
69https://twitter.com/FOXSportsMeyer
70http://twitter.com/TheEllenShow/
71http://twitter.com/selenagomez
72http://twitter.com/MuscleNerd
73http://twitter.com/kickstarter
74http://twitter.com/kanyewest
75http://twitter.com/USATODAY
76http://twitter.com/adamlambert
77http://twitter.com/BW
78http://twitter.com/nattywp
79https://dev.twitter.com/apps
80http://twitter.com/nprnews
81http://twitter.com/maelsoucaze
82http://twitter.com/facebook
83http://twitter.com/theme_junkie
84http://twitter.com/rioferdy5
85http://twitter.com/jetblue
86http://twitter.com/phpMyFAQ
87http://twitter.com/firefox
88https://twitter.com/evad3rs
89http://twitter.com/MTV
90http://twitter.com/shitmydadsays
91http://twitter.com/StateDept
92http://twitter.com/flickr
93https://twitter.com/lloydirvin
94http://twitter.com/cern
95http://twitter.com/CBSNews
96http://twitter.com/charliesheen
97https://twitter.com/evleaks
98https://twitter.com/JLo
99https://twitter.com/cher
100http://twitter.com/50cent

Merrni listën e plotë këtu. Kredia dhe lavdërimi për bashkimin e këtyre të dhënave shkon MajesticSEO.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map