Tofarë duhet të kërkoni kur zgjedhni një host Web për faqen tuaj në WordPress

Kur zgjedhja e një hosti në internet për një uebfaqe të WordPress ia vlen të hulumtoni cilat veçori shtesë të WordPress janë në dispozicion për përdoruesit e WordPress. Njohja me këtë mund ta bëjë jetën tuaj shumë më të lehtë kur bëhet fjalë për marrjen e vendimit të duhur se kush do të jetë nikoqir i faqes tuaj.


Në shumë mënyra, lloji i duhur i mbajtjes së faqes në internet është thelbësore për një sit të suksesshëm. Nëse bëhet si duhet, mundet ndihmoni me SEO dhe çojnë në rritje të shitjeve dhe konvertimeve.

çfarë të kërkoni në hosting wordpress

Sidoqoftë, më shumë se ajo që një shërbim në internet të presë duhet të sigurojë mbështetje të mirë të klientit, të rrisë shpejtësinë e faqes, të menaxhojë azhurnimet dhe sigurinë, si dhe shumë më tepër.

Ka shumë paketa të ndryshme të pasura me WordPress hosting, me karakteristika të ndryshme atje dhe është thelbësore që ju të zgjidhni atë që do të përfitojë më shumë nga faqja juaj. Pra, çfarë duhet të kërkoni vërtet?

Në këtë postim në blog, ne do të mbulojmë disa nga veçoritë që mund të përfitojnë me të vërtetë nga përdoruesit e WordPress, si dhe rekomandimin e disa hosteve të internetit WP që mund të ofrojnë këtë nivel shërbimi.

Instalimi me një klikim i WordPress

Një tipar i rëndësishëm për të kërkuar kur zgjidhni një host të faqes në faqen tuaj të WordPress është një ‘Instaloni një klik‘. Kjo fjalë për fjalë do të thotë që WordPress mund të instalohet vetëm me një klik, duke ju kursyer shumë kohë dhe përpjekje.

Karakteristikat e hostimit të WordPress Engine WP

Motori WP është një shërbim shumë i popullarizuar i pritjes për përdoruesit e WordPress, pasi është i përkushtuar posaçërisht për mbajtjen e WordPress.

Ndër shumë gjëra të tjera, WP Engine ofron një shërbim të instalimit me një klik, dhe nëse tashmë keni një sit WordPress të instaluar diku tjetër, ata do ta transferojnë atë në serverët e tyre falas..

Prandaj, ky është një shërbim i shkëlqyeshëm për të zgjedhur nëse dëshironi një ofrues të shpejtë dhe të efektshëm të pritjes.

Ndihma e përdoruesit të WordPress

Me rritjen e softuerit, shumë hostë në internet tani ofrojnë WordPress specifik mbështetja e klientit. Sigurohuni që të kontrolloni detajet e mbështetjes për të parë nëse ato përmendin posaçërisht WordPress. Kjo mund të ndihmojë në përcaktimin se ata kanë përvojë në mbështetjen e tij. Kjo është e rëndësishme për paqen e mendjes, kështu që ju e dini se nëse shfaqen probleme, atëherë ato mund të zgjidhen shpejt.

Karakteristikat e WordPress Faqe

Pagely është një shërbim që ofron strehimin e dedikuar WordPress dhe ato kanë në thellësi këtë softuer. Me Pagely, ju merrni akses te stafi i tyre i ndihmës për tavolinën e ndihmës 24/7 nëse diçka nuk shkon mirë.

Serverët e optimizuar për WordPress

Një tjetër veçori kryesore për të kërkuar është serverat në internet që janë optimizuar posaçërisht për WordPress. Kjo do të thotë që faqja juaj ngarkohet shpejt dhe me efikasitet, pa gabime ose vonesa. Një arsye kryesore për normat e larta të fryrjes është një sit i ngadaltë. Zgjedhja e një pritjeje që ka serverë të konfiguruar për WordPress me të vërtetë mund të bëjë një ndryshim të madh në kohën e ngarkesës së faqes tuaj.

Si pasojë, vizitorët tuaj qëndrojnë të angazhuar në përmbajtje dhe mbeten në faqen tuaj, ndoshta duke blerë një produkt ose shërbim.

Karakteristikat e WordPress SiteGround

SiteGround ofron ngarkim të shpejtë të pritjes në serverë të optimizuar për WordPress. Me tre vendndodhje të veçanta të qendrave të të dhënave në Amerikë, Evropë dhe Azi, ky shërbim pritës është një zgjedhje e shkëlqyeshme nëse faqja juaj do të tërheqë vizitorë nga e gjithë bota.

Përditësime të menaxhuara dhe rezervime automatike

Do të ketë një shërbim të pasur me WordPress hosting menaxhoni azhurnimet, instaloni automatikisht versionin e fundit të WordPress për ju, dhe gjithashtu ofroni mundësinë e azhurnimit të shtojcave dhe temave nëse dëshironi. Kjo do ta mbajë uebfaqen tuaj efikase, të mbrojtur nga siguria dhe azhurnohet me karakteristikat dhe funksionalitetet më të fundit.

Nëse keni zgjedhur një shërbim pritës që azhurnon WordPress në emrin tuaj, ju kursen kohë dhe ju jep paqe mendore që faqja juaj e internetit është në duar të mira.

Karakteristikat e WordPress Faqe

Pagely përsëri ka dispozita të shkëlqyera për azhurnimet dhe kopjet rezervë të menaxhuara. Ata zbatojnë azhurnimet thelbësore të WordPress dhe plugin. Gjithashtu, faqja rezervon çdo ditë faqen tuaj të internetit në mënyrë që të mund të rivendosni faqen tuaj nëse ka nevojë të jetë me përçarje minimale në përvojën e vizitorëve tuaj.

Servers skenë

A server skenik është një zonë offline ku mund të kryeni punë zhvillimore në faqen tuaj të internetit pa qenë në dispozicion të vizitorëve tuaj. Pasi të jeni të kënaqur me ndryshimet, atëherë mund t’i shtyni ato në faqen tuaj të internetit, pa rrezikuar që faqja juaj live të prishet nga një gabim kodimi ose një radhitje e ndryshimeve të shpejta që ngatërrojnë vizitorët tuaj.

Karakteristikat e WordPress GoDaddy

GoDaddy është një host i njohur në internet që kohët e fundit ka filluar të bëjë provizione të vërteta për të kujdesur për përdoruesit e WordPress. Përmes planeve të tyre, ju merrni qasje në një mjedis skenë ku mund të punoni në faqen tuaj në izolim pa e prishur përvojën e përdoruesit. Ky është një burim i shkëlqyeshëm pasi mund të luani me faqen tuaj dhe të krijoni modelin dhe paraqitjen përpara se ta ndani me audiencën tuaj.

Çmimeve

Paketat e hostimit në internet ndryshojnë në çmim dhe ju duhet të gjeni një ofrues i cili mund të menaxhojë nevojat e faqeve tuaja ndërkohë që ende përputhet me buxhetin tuaj. Shërbimet specifike të mbajtjes në WordPress kanë tendencë të jenë më të shtrenjta se planet standarde, por ato kanë veçoritë shtesë dhe performancën e përmirësuar që ju nevojiten.

Mos harroni, ju mund të ndryshoni ofruesit e pritjes, kështu që nëse doni të filloni me një plan të lirë, gjithmonë mund të azhurnoni më vonë, pasi faqja dhe audienca juaj të jenë rritur dhe paratë do të vijnë..

Zbritjet nga hostet dhe ofruesit e tjerë të shërbimeve të WordPress gjithashtu vlejnë të hulumtohen pasi ato mund t’ju kursejnë mjaft para. Kjo është gjithmonë një plus kur fillimisht krijoni një faqe në internet. Ndonjëherë temat ose shtojcat ofrohen me zbritje, ose nganjëherë ofruesi i pritjes ofron shërbimet e tyre me një tarifë më të lirë, në varësi të marrëveshjes.

Mendimet përfundimtare

Secili nga hostet e ndryshëm të internetit të përmendur më lart mund të jetë një mundësi e mirë për të pritur në faqen tuaj të internetit WordPress. Bëni një listë të asaj që ju nevojitet vërtet nga ofruesi juaj i pritjes dhe më pas kontrolloni se cila është ndeshja më e mirë. Sidoqoftë, mos harxhoni shumë kohë për të. Zgjedhja e një pritjeje është vetëm fillimi, ju keni ende një faqe të tërë për të ndërtuar.

Featuresfarë karakteristikash shikoni në një host në internet? Cilat karakteristika specifike të WordPress do t’ju bëjnë të ndryshoni hostet në internet? Ju lutemi ndani mendimet tuaja më poshtë.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map