Recenzia DigitalOcean: Jedna z najväčších spoločností založených na technológii cloud

DigitalOceans cloudové hostingové služby pre vývojárov. Ich infraštruktúra je škálovateľná a môže sa použiť na vývoj aplikácií a webové stránky s ľahkosťou a rýchlosťou.


Spoločnosť bola založená v roku 2011 Moisey a Ben Uretsky, so sídlom v New Yorku.

Spoločnosť DigitalOcean získala za svoje sedemročné pôsobenie kritický ohlas.

Netcraft ho zaradil medzi najrýchlejšie rastúci cloud hostingové služby v roku 2013. To ho umiestnilo nad Amazon Web Services!

V nasledujúcom roku Netcraft uviedol, že DigitalOcean je 3. najväčšou hostingovou spoločnosťou na trhu. Financovanie od spoločností IA Ventures, Crunchfund a Techstars podporuje spoločnosť DigitalOcean od jej založenia.

Služby, ktoré poskytuje spoločnosť DigitalOcean, môžu byť prispôsobené potrebám rôznych vývojárov, či už ide o jednotlivca alebo podnik.

Spoločnosť ponúka rôzne úrovne cloudového hosťovania. Ponúkané hostingové produkty sa líšia v závislosti od vášho objemu a potrieb ukladania. Plány fakturácie sa uskutočňujú na hodinovom alebo mesačnom základe. Vami vybraná úroveň bude zodpovedať množstvu miesta na disku, procesorom jadra, pamäti a limitu prenosu, ktorý váš plán obsahuje.

Vývojári používajúci DigitalOcean majú schopnosť vytvárať virtuálne servery nazývané „kvapôčky“ behom niekoľkých sekúnd. Tieto kvapky dávajú vývojárom root prístup a možnosť zvoliť si operačný systém a prispôsobiť si server.

Recenzie DigitalOcean a podpora zákazníkov

klávesnica s webhostingovými dátami

Rovnako ako väčšina spoločností aj dnes sa problémy s podporou DigitalOcean riešia prostredníctvom systému lístkov. Ak chcete získať okamžitú pozornosť, môžete označiť problém ako „kritický“. Momentálne nie je k dispozícii žiadna podpora telefonického ani živého chatu.

Cieľom spoločnosti DigitalOcean je umožniť svojim používateľom, aby boli sebestační pri prevádzkovaní svojich vlastných serverov. Ich cieľom nie je pomáhať zákazníkom na každom kroku, ale vybaviť ich všetkými nástrojmi a zručnosťami potrebnými na riešenie problémov sami. Preto sa viac zameriavajú na podporu a dokumentáciu komunity ako na tradičný zákaznícky servis typu one-on-one.

Na ich webovej stránke nájdete rozsiahlu dokumentáciu, napríklad príručku „Začíname“, sekcia často kladených otázok a informačná databáza.

Prostredníctvom vyššie uvedenej dokumentácie DigitalOcean Community ponúka prostriedky, pomocou ktorých sa komunita môže sama podporovať. Tvorcovia spoločnosti DigitalOcean majú v úmysle túto platformu využívať svojimi zákazníkmi na vzájomnú pomoc.

Komunita DigitalOcean umožňuje používateľom interagovať navzájom a ponúkať svoje názory a skúsenosti na podporu. Používatelia majú možnosť vytvárať jedinečné profily a rozširovať témy, komentovať výukové programy, klásť otázky a poskytovať odpovede na otázky a zdieľať projekty API..

Zamestnanci spoločnosti DigitalOcean moderujú komunitu a odpovedajú na otázky v časti s otázkami a odpoveďami.

Recenzia funkcií DigitalOcean

Ako webhostingová služba typu cloud, DigitalOcean umožňuje vývojárom vytvárať rôzne produkty vrátane:

Webové aplikácie

Pomocou aplikácie DigitalOcean môžete zostaviť svoju mobilnú alebo webovú aplikáciu pomocou rôznych možností ukladania a výpočtovej techniky. Máte tiež na výber nástroje na orchestráciu a konfiguráciu.

Umelé spravodajstvo a strojové učenie

Pomocou DigitalOcean môžete implementovať strojové učenie alebo AI app analyzovať a spracovávať veľké množstvo údajov pomocou rozhrania API spoločnosti DigitalOcean a virtuálnych počítačov založených na jednotkách SSD.

Poskytujú služby, ktoré vám pomôžu s ukladaním údajov, distribuovaným spracovaním, meraním metrík a vizualizáciou údajov.

webové stránky

Hostiteľská spoločnosť môže samozrejme hostiť webové stránky. DigitalOcean vám umožňuje vytvárať a spravovať blogy, webové stránky a statické webové stránky s jednoduchým rozhraním API alebo ľahko použiteľným ovládacím panelom. Všetky spoločnosti majú podľa spoločnosti 99,9% dostupnosti.

Pomocou DigitalOcean môžete spravovať zálohy a DNS pomocou ovládacieho panela. To je výhodné pre vývojárov, ktorí potrebujú úplnú kontrolu pri zostavovaní svojich mikrostránok, marketingových stránok a iných statických webových stránok.

DigitalOcean robí správu webových stránok pre klientov hračkou. Agentúry, konzultanti a vývojové dielne môžu distribuovať niekoľko stránok na kvapku, spravovať kvapôčky cez API alebo ovládací panel a zaoberať sa prístupom k účtu a fakturáciou pomocou tímových účtov..

Nástroje pre vývojárov

Na serveroch DigitalOcean môžete automatizovať testovanie kódu. Pomocou nástrojov ako Travis CI, Jenkins CI a Drone, môžete nasadiť kvapky za pár sekúnd a spustiť CI pre vaše prostredie. Nie ste si istí, ktoré nástroje použiť? Pohodlne sa s nimi vytvorte testovacie prostredia na mieru pomocou jednoduchého rozhrania API.

Pomocou komplexných monitorovacích nástrojov môžete získať cenné informácie o výkonnosti vašej aplikácie.

Vizualizácia otvoreného zdroja, ako napríklad Nagios, Grafana a Zabbix, to ľahko dosahuje. Pomocou ich API môžete tiež pridať ďalšie monitorovacie uzly. Ak sa budete držať verného škálovateľnému modelu cloudu, môžete neustále zvyšovať zdroje.

S nástrojmi ako GitLab môžete dokonca hosťovať súkromné ​​úložiská kódov a vytvoriť riadiace štruktúry pre git. Pomocou aplikácie Git Lab na jedno kliknutie môžete začať za menej ako šesťdesiat sekúnd.

Digitálne recenzie a ceny

DigitalOcean na obrazovke počítača

Najpopulárnejšie plány spoločnosti DigitalOcean stoja 5, 10 a 20 dolárov mesačne. Miesto na disku sa pohybuje od 20 GB do 40 GB, zatiaľ čo šírka pásma sa pohybuje od 2 TB do 3 TB.

Za takú prijateľnú cenu je ľahké pochopiť, prečo sa rýchlo stali hlavným hráčom v cloudovom hostingovom priestore.

DigitalOcean s radosťou zdieľa, že ich platformu v súčasnosti využíva viac ako 150 000 firiem. Medzi ich najvýznamnejších zákazníkov patrí populárna aplikácia na nábor pomocníkov TaskRabbit a webový správca úložísk Git Git Lab..

Evan Tahler, technologický riaditeľ spoločnosti TaskRabbit, hovorí, že jeho spoločnosť používa „zariadenie na fyzickú kolokáciu“ pre väčšinu svojich obchodných aktivít. Dodáva však: „Cenia cloud pre svoju všestrannosť v časoch, ktoré si vyžadujú spontánny rozvoj.“ Spoločnosť DigitalOcean tiež považuje za „užitočnú na monitorovanie výroby mimo pracoviska“.

DigitalOcean je veľa. Mnohé z nich sú pozitívne, niektoré nie.

Jedna vec je istá – drvivá väčšina overených odborníkov v odbore odporúča spoločnosť DigitalOcean.

Ak sa domnievate, že spoločnosť DigitalOcean je nastavená na vysoko sebestačných používateľov, je zrejmé, že tí, ktorí nie sú oboznámení s procesom vytvorenia a údržby webového servera, budú mať problémy..

A keď sa stretnú s problémami, nepochybne vyhľadajú zákaznícku podporu. Keď zistia, že podpora je iná ako to, čo očakávajú, stávajú sa frustrovaní a volajú: „táto spoločnosť je hrozná!“

Táto teória je potvrdená skutočnosťou, že zatiaľ čo väčšina odborníkov v odbore poskytuje hodnotenie celkovo viac ako 8 alebo 9 hviezdičiek, zatiaľ čo väčšina negatívnych hodnotení používateľov uvádza buď zákaznícky servis alebo náhodný problém, ktorý nesúvisí s ničím, čo je pod priamou kontrolou spoločnosti DigitalOcean. sám.

Po zvážení týchto dôležitých faktov sa pozrime na niektoré recenzie spoločnosti DigitalOcean.

Negatívne recenzie DigitalOcean

Alexandre Morin z Kanady popisuje DigitalOcean ako „najhoršiu službu vôbec“. Táto osoba neponúkala veľa podrobností, okrem skutočnosti, že nemohla zrušiť svoju registráciu.

Josh S. z Ameriky hovorí, že spoločnosť si vzala peniaze „a bežala s nimi“. Podľa Josha zaplatil 10 dolárov za vytvorenie účtu, ktorého likvidácia bola „posudzovaná“ dva celé týždne.

Po vytvorení podporného lístka mu bolo povedané, že sa nedá nič urobiť. Po odmietnutí vrátenia platby sa Josh pokúša vrátiť poplatok na svoj účet PayPal.

Fortty Zaoldyeck z Nemecka vo svojej recenzii DigitalOcean uvádza, že ich zákaznícka podpora „neexistuje“.

Niektoré ďalšie sťažnosti používateľov zahŕňajú výpadky serverov a nedostatočnú zákaznícku podporu. Jeden užívateľ hovorí, že jeho server spadol a Ubuntu havaroval, kedy podpora odpovedala iba slabikami.

Zdá sa, že niekoľko sťažností je idiosynkratických v tom, že sa nezdajú žiadne podobné sťažnosti.

Napríklad používateľ, ktorý sa sťažuje na faktúru, ktorá ho presmeruje na irelevantnú webovú stránku, môže mať nesúvisiaci problém. V každom prípade používateľ vyjadril svoju frustráciu zo spoločnosti a tvrdil, že hľadá alternatívu.

Pozitívne recenzie DigitalOcean

Sean McKeown z Ameriky nazýva DigitalOcean „jednou z najlepších hostingových spoločností“, ktorú kedy použil. Poznamenáva, že ich služby sú spoľahlivé a ľahko sa používajú za primeranú cenu.

Počas svojho pôsobenia v spoločnosti DigitalOcean mal Sean iba jeden výpadok – výpadok, ktorý mu boli oznámené štyri dni vopred z dôvodu bežnej údržby..

M. K. z Nemecka tvrdí, že všetko fungovalo ľahko a že rozhranie je užívateľsky prívetivé. Tento užívateľ tiež poznamenáva, že spoločnosť poskytuje dostatok zdrojov o všetkých veciach týkajúcich sa serverov Linux.

Táto recenzia spoločnosti DigitalOcean je obzvlášť zaujímavá vzhľadom na to, že v jednom momente sa používateľovi vyčerpal kredit. Namiesto okamžitého zastavenia služby, ako by to urobila väčšina poskytovateľov, dostal e-mailové oznámenie a videl, že jeho zostatok klesol pod nulu.

Patrick Bell z Francúzska tvrdí, že s doplnkami DigitalOcean nemal žiadne problémy okrem doplnkov WordPress (za ktoré poskytovateľ nenesie zodpovednosť). Nemôže hovoriť so zákazníckou podporou, pretože ju ani nemusel používať.

Podľa Patricka cena stojí za to. Dokonca aj guru dokáže zvládnuť server, ako je tento, hovorí (iní by však mohli nesúhlasiť).

Expert DigitalOcean Recenzie

Webová stránka DigitalOcean

Rovnako ako v prípade všetkých technológií, zdroje, ktoré sú s najväčšou pravdepodobnosťou dôveryhodné a dôveryhodné (ak nedochádza ku konfliktu záujmov), sú priemyselnými odborníkmi..

Expert označený ako Idan Cogen udelil službe celkové hodnotenie 9,6. V tomto prieskume spoločnosti DigitalOcean recenzent zdôrazňuje skvelé ceny ponúkané spoločnosťou.

Táto hostingová spoločnosť môže bez problémov vyhovieť potrebám malých a stredných webových stránok. Túto službu odporúča každému, kto je novým poskytovateľom cloudhostingu (predpokladáme, že to znamená tých, ktorí sú špecificky pre cloudový hosting špecificky, nie tých, ktorí sú všeobecne webhostingom všeobecne).

Bala Krishan z Nailartdesigns20.com uvádza, že DigitalOcean je skvelý pre vývojárov a ešte lepšie pre hosťovanie VPS. Hovorí, že sa začala učiť servery Linux so svojou službou, keď ju používa na hosťovanie svojich webových stránok. Poznamenáva tiež prijateľnú cenu.

Jej hodnotenie: 5 z 5.

Kostas Sinakidis z Corplace.com hovorí, že služba je „taká veľká, akú si nedokážete predstaviť.“

Táto služba umožnila jeho vývojovému tímu nainštalovať zákaznícky portál pomocou kvapky. Výukové programy a podpora sa ukázali ako užitočné.

Za metriku „dostupnosti“ však dal iba tri hviezdičky. Varuje vlastníkov väčších webov o tomto probléme. Zaujímavé, vzhľadom na stránky ako TaskRabbit, sú pravdepodobne veľmi veľké a poskytli pozitívne recenzie.

Jeho hodnotenie: 4,5 z 5.

Shelby Brinegar (nie je špecifikovaná žiadna webová stránka alebo spoločnosť) hovorí, že vytváranie a správa viacerých VPS je „ľahké“ pomocou rozhrania DigitalOcean.

Pokiaľ ide o výkon, použitie SSD robí všetko „šialene rýchlo“.

Toto môže byť najlepšie hodnotenie zo všetkých, keďže Shelby na konci obsahuje toto zásadné vyhlásenie:

Pokiaľ viete, ako spravovať svoj vlastný server so systémom Linux, je spoločnosť DigitalOcean najlepším poskytovateľom hostingu za dostupnú cenu.

Jej hodnotenie: päť z piatich.

Celkovo bude ťažké nájsť jedinú odbornú recenziu pod štyrmi hviezdičkami (pre päťhviezdičkové hodnotiace stupnice) alebo ôsmimi hviezdičkami (pre desaťhviezdičkové hodnotiace stupnice).

Okrem týchto odborných posudkov DigitalOcean nájdete na webovej stránke DigitalOcean aj niekoľko úspešných príbehov zákazníkov. Zakladatelia niektorých významných online spoločností a aplikácií využívajú túto službu a zanechali recenzie – všetky sú pozitívne.

Zhrnutie recenzií DigitalOcean

DigitalOcean

Stručne povedané, zdá sa, že dobro preváži zlé, pokiaľ ide o DigitalOcean.

Skutočnosť, že toľko renomovaných spoločností využíva túto službu, hovorí objemy.

Ako jedna z najväčších cloudových webhostingových služieb na svete sú recenzie DigitalOcean natoľko všadeprítomné, že tam musí byť negativita. Ako už bolo uvedené, prevažná väčšina negativity vyplýva z neskúsenosti používateľov viac ako čokoľvek iné.

Sme fanúšikmi a určite odporúčame DigitalOcean. Niektorí odborníci, napríklad Shelby Brinegar, dokonca tvrdia, že majú problémy s tým, že by prišli k nejakej kritike za svoje recenzie DigitalOcean..

Ak hľadáte kvalitného poskytovateľa webhostingu v cloude, zvážte DigitalOcean. Nezabudnite zvládnuť požiadavky na spustenie vlastného cloudového servera založeného na Linuxe.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map