Ako vytvoriť svadobný web – Podrobný sprievodca

tvoj svadobné je o vás a vašej budúcej neveste alebo ženíchovi. Ako ste už pravdepodobne objavili, samozrejme, je tu veľa ďalších ľudí. Rodina a priatelia z celého sveta (a z rôznych časových pásiem) budú chcieť a budú potrebovať svadobné informácie priebežne. Udržať krok so všetkým môže byť výzvou.


ako vytvoriť svadobné webové stránky

S manželkou sme nedávno oslávili osemročné výročie svadby. V tom čase si v čase svadby spomínam, že by bolo skvelé, keby sme mali svadobný web, ale ten nápad som sa vzdal, pretože som nevedel, ako si ho vyrobiť. Keby som len vedel, čo teraz viem. Dúfajme, že tento blogový príspevok vám ukáže, aké relatívne ľahké a cenovo dostupné je vytvoriť stránku o vás a vašej budúcej manželke alebo manželovi.

Jednou z populárnych možností pre mnoho párov je vytvorte svadobný web. Táto stránka môže slúžiť rôznym potrebám od zapojenia až po svadobnú cestu. Vo všeobecnosti páry používajú svadobnú webovú stránku ako:

 • miesto na predvádzanie fotografie
 • spôsob komunikácie informácie o svadbe
 • darček register
 • spôsob, ako zachytiť RSVP je
 • a viac

Nastavenie svadobných webových stránok je celkom jednoduché, aj keď nemáte príliš zdatný internet. Svadobné webové stránky vám navyše môžu ušetriť veľa času. Zverejnením odpovedí na bežné otázky priamo na svojich stránkach môžete svojim hosťom poskytnúť jednoduchý zdroj informácií.

Pravdepodobne každá rodina má aspoň jedného člena, ktorému treba povedať to isté miliónkrát – ale svadobné webové stránky môžu stále výrazne znížiť počet otázok, ktoré budete musieť riešiť..

Nižšie je uvedený podrobný sprievodca ako vytvoriť svadobnú webovú stránku.

>> Kliknutím sem stiahnite súbor PDF <<

Ako pomenovať svadobné stránky

Vaše stránky budú potrebovať meno, ktoré si vaši hostia môžu zapamätať. Najlepšou stávkou bude zvyčajne priezvisko a meno partnera. Priznajme si to, nie každý, kto používa tento web, sa bude nevyhnutne veľmi dobre oboznámiť s internetom, takže chcete web, ktorý môžu ľahko nájsť.

Pozdĺž týchto riadkov pravdepodobne budete chcieť prepojiť svoje stránky s vašou stránkou Facebook. Ak má niekto ťažkosti s nájdením vašej stránky, pravdepodobne ešte nájde vašu stránku na Facebooku.

Môžete použiť ľubovoľného poskytovateľa komerčných doménových mien a kúpiť si ľubovoľný dostupný názov domény. Zvyčajne je však lepším spôsobom získania názvu domény použitie poskytovateľa hostingu, ktorý poskytuje bezplatnú doménu.

Použitie hostiteľa na nastavenie názvu domény je zvyčajne najjednoduchší a najrýchlejší spôsob, ako sa dostať do prevádzky (pozri nasledujúcu časť)

Hosting vášho svadobného webu

Jeden hostiteľ, ktorý odporúčame, je Bluehost. Sú lacné, spoľahlivé a ponúkajú bezplatné doménové mená. V prípade svadobných webových stránok sa nám páči cenové možnosti spoločnosti Bluehost. Pravdepodobne nebudete svoj web udržiavať v prevádzke roky a roky. S Bluehostom nebudete uzavretí dlhodobej zmluvy, ktorú nepotrebujete.

Bluehost Zaregistrujte sa

Pozrite si nášho podrobného sprievodcu, ako sa zaregistrovať v službe Bluehost

Zmeňte svoj menný server

Hostiteľská spoločnosť musí pred uvedením vášho webu do prevádzky pripojiť svoje doménové meno. Názvové servery vašej domény budete musieť nasmerovať na hostiteľa. Nerobte si starosti – väčšina práce sa vykonáva automaticky.

Podrobnosti nájdete v registračnom e-maile odoslanom od hostiteľa. Pošlú vám dva menné servery, ktoré budú vyzerať ako xxxxx.hostname.com. Vyhľadajte vo svojom účte svoje doménové meno a potom vyhľadajte niečo ako Transfer DNS. Tu zadáte svoj menný server. Vaša hostiteľská spoločnosť môže rozpoznanie vašej domény trvať až 48 hodín. Toto sa nazýva „propagácia“.

Ak kupujete hosting s Bluehostom, získate bezplatné doménové meno a nemusíte sa obávať zmeny menných serverov

Inštalácia vášho CMS

Svadobné webové stránky bez obsahu sú ako svadba bez tanečného parketu. Ľudia sa ukážu, ale po príchode ich už nie je čo robiť.

Na publikovanie obsahu na svojich stránkach potrebujete systém na správu obsahu. WordPress je pravdepodobne najobľúbenejší redakčný systém a pravdepodobne to chcete používať. Je to dosť jednoduché pre začiatočníkov, ale dosť zložité, aby ste si svoje stránky mohli skutočne prispôsobiť.

Inštalácia WordPress je ešte jednoduchšia s Softacoulous. Tento bezplatný softvér umožňuje inštaláciu WordPress jedným kliknutím.

Prispôsobenie vzhľadu vášho webu nie je strašne komplikované a je to skutočne niečo, čo by ste mali zvážiť. V ideálnom prípade vaša rodina a priatelia často navštevujú vaše webové stránky. Prečo si to nejaký čas vziať, sadnúť si so svojím blízkym a navrhnúť stránky, ktoré skutočne odrážajú vás dvoch? Vytvoríte viac ako len web – vytvoríte pamäť.

Výber svadobného motívu WordPress

Po výbere systému na správu obsahu môžete teraz svoj web vytvoriť. Na ovládacom paneli WordPress sa skutočne pridávajú a upravujú stránky. Na panel sa dostanete jednoducho podľa pokynov, ktoré vám pošle WordPress.

Témou je celkový vzhľad webovej stránky. Tému vyberiete výberom možnosti Vzhľad & Motívy. K dispozícii sú bezplatné a platené možnosti. Aj keď sú zadarmo, sú pekné, sú tiež celkom základné a bežné.

Nemusíte navrhovať vzhľad od nuly, aby ste mali vzhľad celý svoj. Existuje mnoho populárnych stránok s témami špeciálne pre svadby. Niektoré z nich sa nám páčia tieto svadobné témy zo stránok topicforest.net.

Wordpress svadobné témy

Pridanie obsahu na vaše svadobné stránky

Po výbere témy je čas pridať obsah. Prejdite na kartu Stránky a upravte obsah na svojej domovskej stránke. Potom môžete podľa potreby pridať ďalšie stránky. Tu je časť obsahu, ktorý môžete pridať:

 • Podrobnosti o čase a mieste svadby
 • Informácie o ubytovaní hotelov a trasách na letisko az letiska
 • Fotografia. Čo je to svadobný web bez kopy fotografií? Okrem svadby môžete zahrnúť aj fotografie zo zákazky, skúšky a dokonca aj svadobnú cestu
 • Čokoľvek iné sa ti páči. Čím viac obsahu poskytnete, tým viac návštevníkov vašej stránky bude mať pocit, že sú súčasťou vašej svadby

Nastavenie e-mailových účtov

Váš webhosting pravdepodobne ponúkne bezplatnú e-mailovú službu. Môžete si vytvoriť vlastný e-mail spojený s vašou doménou. Pravdepodobne budete mať na hlavnom paneli aj sekciu E-mailové účty, kde môžete vytvárať nové účty a čítať správy.

Možno budete chcieť spojiť s vašou doménou dve e-mailové adresy. Svojim priateľom a rodine môžete dať jednu e-mailovú adresu, aby vás mohli priamo kontaktovať. Potom môžete dať inú e-mailovú adresu ľuďom, s ktorými sa profesionálne stretávate, napríklad kvetinárovi, kuchárovi atď. To vám môže pomôcť usporiadať si čas, ktorý je často dosť šialený.

Kontrola, či je váš web aktívny

Po tom, ako si svoj obsah pripravíte (alebo aspoň teraz začnete) a vyberiete perfektný motív, musíte skontrolovať, či je váš web online. S najväčšou pravdepodobnosťou ste už dobrí. Napriek tomu chcete zadať svoju adresu do prehliadača (alebo do niekoľkých rôznych prehliadačov), aby ste sa uistili, že sa vaše stránky správne zobrazujú.

Ak sa váš web nenačíta, prvým krokom je aktualizácia názvov domén. Ak si nie ste istí, ako to urobiť, alebo ak si myslíte, že by sa mohol vyskytnúť iný problém, obráťte sa na svojho hostiteľa webu so žiadosťou o odbornú pomoc..

Chcete spustiť svoje stránky najmenej niekoľko mesiacov pred svadbou. Vaši hostia budú chcieť čo najskôr získať informácie o cestovaní a usporiadaní hotelov. Po svadbe by ste mali pravdepodobne opustiť lokalitu aspoň dovtedy, kým nebudete môcť uverejňovať nejaké fotografie z dovolenky na svadobnej ceste.

Vytvorenie svadobného registra

Na svojom webe môžete uviesť požadované položky, ale to je len začiatok. Môžete tiež pomôcť svojim hosťom nakupovať prakticky za svoj svadobný dar. Mnoho obchodov ponúka online register, kde si vaši hostia môžu kúpiť svadobný dar bez toho, aby museli opustiť domov.

Pripojenie k sociálnym médiám

Či už chcete alebo nechcete, informujú o vašej svadbe sociálne médiá. Väčšina webových stránok vám umožní ľahko vložiť profily Facebook, Twitter a ďalšie profily sociálnych médií.

Pokiaľ ide o príspevky v sociálnych médiách, môžete ľudí vždy nasmerovať na váš web. Ďalší nápad, ktorý by ste mohli vyskúšať, je vytvorenie e-mailového zoznamu vašich hostí. Ak máte na svojom webe nové informácie, môžete pomocou e-mailového zoznamu a profilu sociálnych médií poslať upozornenie, že váš svadobný web má nový obsah..

Nebudete mať možnosť uniknúť zo sociálnych médií, ale možno budete chcieť zvážiť ponechanie väčšej časti svadobného rozhovoru na svojich webových stránkach. Medzi vašich priateľov v sociálnych médiách môžu patriť spolupracovníci, známi a iní, ktorí možno nechcú počuť všetky podrobnosti o vašich nadchádzajúcich svadobných hostinách. Na svojich webových stránkach však môžete uverejňovať toľko obsahu, koľko chcete. Koniec koncov, to je dôvod, prečo ľudia navštevujú.

Je svadobným webom pre vás?

Jedným slovom: Áno.

Svadobné webové stránky budú využívať veľké alebo malé svadby. Webová stránka pomáha spojiť priateľov a rodinu po celom svete. Ušetrite drahocenný čas poskytnutím hosťom ľahko použiteľné zdroje informácií o cestovaní a logistike. Navyše si každý môže užiť fotografie a ďalšie zábavné veci – aj keď sa nemôžu osobne zúčastniť.

Manželstvo a plánovanie svadby môžu byť zaneprázdnené a chaotické. Našťastie je vytvorenie svadobných webových stránok celkom jednoduché, aj keď nie ste skutočne počítačový človek. Po skončení svadby a upokojení vzrušenia bude váš web úžasným virtuálnym suvenírom, ktorý si môžete navždy vychutnať.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map