Ako začať blog

Ak chcete akúkoľvek online prítomnosť, musíte si založiť blog. Ale ako skutočne naštartujete blog? Vlastný blog vám umožní vyjadriť svoje názory a názory pred zaujatým publikom, propagovať a predávať výrobky ako majiteľ a pridružený podnik a čo je najdôležitejšie, stať sa odborníkom vo vybranom výklenku alebo téme..


ako začať blogBlogy tiež poskytujú flexibilnú platformu, z ktorej môžete zarobiť peniaze z reklám súvisiacich s vašim záujmom, zostaviť zoznam lojálnych sledovateľov, ktorí môžu šíriť vašu správu vírusom, zobrazovať aktuálne videá, ktoré sa môžu stať okamžitými zásahmi, a umožniť toľko vzájomných interakcií, ako je vaše meno alebo značka môže byť poháňaná z nejasností k sláve rýchlejšie ako akékoľvek iné prostriedky dnes.

Nájdenie medzeru

Prvým krokom k začatiu blogu je založenie jeho obsahu na trendovej alebo vždyzelenej výklenku alebo téme, ktorá má veľký záujem od ľudí hľadajúcich online. Trendy s výklenkami sa zvyčajne zameriavajú na činnosti celebrít alebo na vydanie očakávaného fyzického produktu.

Tieto témy vo všeobecnosti prevládajú nad internetom na krátku dobu a môžu generovať nárast cieleného prenosu do blogov vytvorených špeciálne s cieľom využiť ich okamžitú príťažlivosť. Trendy témy nájdete ľahko na nasledujúcich stránkach;

Stále zelené výklenky sa líšia od trendov záujmu v tom, že sú svojou povahou dlhotrvajúce a majú takmer neobmedzené uhly, ktoré je možné využiť na tvorbu obsahu. Je lepšie vytvárať blogy týkajúce sa vždyzelených tém, pretože ich dlhovekosť znamená, že ľudia o nich budú vždy hľadať informácie..

Blog, ktorý je postavený na stále zelenom výklenku, má kapacitu obsahovať tisíce stránok s obsahom, vytvárať obrovské nasledovanie rovnako zmýšľajúcich fanúšikov a získavať obrovské množstvo „autority“ alebo zaujatosti v rebríčku z vyhľadávacích nástrojov..

Najobľúbenejšie stále zelené miesta sú tie, ktoré sa týkajú niektorého z nespočetných tém na trhoch so zdravím, bohatstvom a životným štýlom..

Nápady pre vždyzelené výklenky blogov sa často získavajú zo stránok, ktoré nájdete na nasledujúcom odkaze; http://www.nichehacks.com/101-resources-discover-hot-niche-ideas/

Bez ohľadu na výklenok, ktorý si vyberiete ako zameranie svojho blogu, je dôležité potvrdiť, že o túto tému je dostatočný záujem ľudí, ktorí ju hľadajú online. Tieto informácie môžu odhaliť mnohé „nástroje“. Jedným z nich je Plánovač kľúčových slov, ktorý je prístupný prostredníctvom vášho bezplatného účtu Google AdWords..

Po prihlásení do účtu vyberte Plánovač kľúčových slov na rozbaľovacej karte „Nástroje a analýza“.

Vyberte prvú možnosť a potom vyhľadajte nové kľúčové slová. Potom môžete zadať svoje kľúčové slovo so špeciálnym zameraním, vybrať svoju polohu a potom „Získať nápady“. Vyberte kartu Nápady na kľúčové slová a odhaľte počet presných mesačných vyhľadávaní kľúčového slova a ďalších súvisiacich výrazov..

Aj keď neexistuje žiadne tvrdé a rýchle pravidlo týkajúce sa úrovne počtu vyhľadávaní, niečo nad 5 000 vyhľadávaní je znakom veľmi užitočného miesta na zadanie.

Registrácia doménového mena

Teraz, keď už máte svoje miesto, je ďalším krokom registrácia názvu domény, ktorý identifikuje vaše miesto a okamžite zachytí obsah vášho blogu. Existuje mnoho zdrojov, z ktorých si môžete kúpiť doménové meno, pričom dvomi najuznávanejšími webmi sú Namecheap.com a GoDaddy.com..

Podľa našich skúseností je Namecheap.com pri svojich reklamách menej rušivý a vyhľadávanie online „kupónu namecheap.com“ poskytne rad kódov, ktoré možno použiť na získanie zľavy pri nákupe vášho TLD, čo je názov domény najvyššej úrovne, ktorý končí v .com, .net alebo .org.

Aj keď nie je potrebné registrovať doménu, ktorá sa jednoznačne zhoduje s vašou témou, mala by prinajmenšom namaľovať obrázok na predmet svojho blogu..

Vyhľadanie webhostingu

Ak ste ešte nezískali hosting, bude to váš ďalší a takmer posledný krok v sprístupnení vášho blogu online. Rovnako ako u poskytovateľov domén existuje aj množstvo hostiteľských platforiem, ktoré môžu vašu doménu „uchovávať“ a udržiavať súbory, ktoré tvoria váš blog..

Populárnym riešením hostingu je HostGator a znova nájdete zľavové kupóny online pre prvý mesiac. HostGator.com vám ponúkne výber balíkov. Keď začínate, zdieľaný „Baby Plan“ vám poskytne všetko, čo potrebujete.

Po vytvorení účtu musíte prepojiť svoje doménové meno a účet hostenia, ktorý umožní zobrazenie vášho blogu online..

Stačí sa prihlásiť do svojho účtu Namecheap.com a prejsť do filtra „Spravovať domény“. Začiarknite políčko vedľa názvu vašej domény, vyberte možnosť „Presunúť DNS do webhostingu“, zadajte dva Nameservers, ktoré vám HostGator po registrácii zaslal e-mailom, a uložte zmeny. Teraz ste pripravení nainštalovať svoj prvý blog.

V záujme záujmu sú stránky, ktoré vám umožňujú vytvárať bezplatné blogy. Niektoré z najznámejších lokalít, ktoré sa často označujú ako weby Web 2.0, zahŕňajú;

Na vytvorenie týchto blogov nie je potrebná žiadna technická spôsobilosť, ale odporúčame ich iba ako informačné kanály do vášho hlavného blogu. Nie je múdre spoliehať sa na tieto blogy ako na svoju hlavnú stránku, pretože nemáte úplnú slobodu zverejňovať na nich akýkoľvek obsah, ktorý chcete..

Keď používate svoj blog ako prostriedok na budovanie svojho podnikania, je najlepšie využiť platformu, ktorá nemá obmedzenia, ktoré sa vzťahujú na vyššie uvedené..

Výber platformy blogu

Najobľúbenejší a odporúčaný softvér na vytvorenie blogu je na platforme WordPress.org. WordPress je flexibilný a prispôsobiteľný skript, do ktorého môžete pridať tisíce miniaplikácií a doplnkov na vykonávanie zmien vo svojom blogu a dokonca ich používať ako systém na správu celého obsahu.

Blog WordPress si môžete nainštalovať po prihlásení do svojho hostingového účtu a vyhľadaním časti softvéru na ovládacom paneli hostenia. Vyberte ikonu „QuickInstall“, potom „WordPress“ a kartu „Pokračovať“. Z rozbaľovacej ponuky http: // vyberte názov domény a nezabudnite nechať susedné pole prázdne.

Vyplňte zostávajúce polia a kliknite na tlačidlo „Inštalovať teraz“. Kliknite na odkaz „tu“, ktorý nasleduje; teraz máte novo nainštalovaný blog! Video pokyny k tomuto procesu nájdete na stránke podpory HostGator.com.

Po dokončení inštalácie blogu môžete navštíviť domovskú stránku nového blogu zadaním názvu domény do prehliadača. Stránka, ktorá sa teraz zobrazuje, je váš blog s predvolenou témou WordPress.

Téma je jednoducho inštalácia, ktorú môžete zmeniť v oblasti správy blogu a zmeniť vzhľad blogu. K dispozícii je nespočetné množstvo bezplatných aj platených tém; výber jedného je spravidla záležitosťou osobnej voľby.

Teraz, keď viete, ako začať blog, sa zábava začína učením, ako vyzerať a fungovať presne podľa vašich predstáv. Existuje veľa online kurzov, ktoré vás prevedú týmto procesom. Spočiatku sa to môže zdať ohromujúce, ale ak urobíte tréning jeden krok za druhým, môžete sa stať jedným z ďalších odborníkov na blogovanie, ktorí začali s prvým blogom rovnakým spôsobom, aký ste teraz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map