Ako zvýšiť bezpečnosť vašich webových stránok WordPress bez inštalácie ďalších doplnkov

Či už prevádzkujete svoje webové stránky ako zábavný vedľajší projekt, ako obchodná jednotka alebo niekde medzi nimi, jej udržiavanie by malo byť jednou z vašich hlavných priorít..


Aj keď existuje veľa doplnkov určených na zvýšenie bezpečnosti vašich webových stránok WordPress, ak ste niečo ako ja, váš web je pravdepodobne už vŕzgajúci pod váhou rastúcej knižnice doplnkov a rozšírení..

Ako zvýšiť bezpečnosť vašich webových stránok bez doplnkov WP

Ak teda chcete zvýšiť bezpečnosť svojich webových stránok WordPress bez inštalácie ďalších doplnkov WordPress, potom vám tento článok poskytne niekoľko užitočných tipov, ktoré vám môžu pomôcť urobiť len to.

Zaistite doplnky & Témy sú aktuálne

Aktualizácie WordPress

Začnime najzákladnejšou radou, ale možno najdôležitejšou: udržiavaním softvéru WordPress, ako aj všetkých nainštalovaných tém a doplnkov v aktuálnom stave.

Každý doplnok a motív, ktorý je nainštalovaný na vašej webovej stránke WordPress, predstavuje potenciálnu cestu k zadnému koncu blogu a jeho základného kódu a databázy pre tých, ktorí majú zákerný úmysel. To však neznamená, že všetky doplnky a témy predstavujú bezpečnostné riziko, niekedy sa vyskytnú len chyby. Keď tak urobia, vývojári sa snažia tieto problémy vyriešiť vydaním aktualizácií svojho kódu.

Preto zabezpečením aktuálnosti všetkých komponentov svojej webovej stránky môžete výrazne minimalizujte riziko napadnutia vašich stránok zraniteľnosťou v doplnku alebo motíve, ktorý používate, alebo dokonca prostredníctvom samotného softvéru WordPress.

Pravidelným prihlásením sa do administračnej oblasti vášho webu WordPress môžete zostať na vrchole dostupných aktualizácií. Vďaka praktickej ikonu, ktorá sa zobrazuje na prístrojovej doske, môžete rýchlo zistiť, či sú k dispozícii nejaké aktualizácie. WordPress teraz obsahuje aj schopnosť automaticky sa aktualizovať, a ponechať túto funkciu zapnutú, je pre väčšinu používateľov dobrý nápad.

Posilnite kombináciu používateľského mena a hesla

Ďalším spôsobom, ako môžu hackeri získať prístup na vaše webové stránky, je uhádnuť kombináciu používateľského mena a hesla. Či už to robia manuálne alebo pomocou softvéru na zadanie čo najväčšieho počtu kombinácií, môžete zvýšiť bezpečnosť svojho webu WordPress zabezpečením, že vybrané používateľské meno a heslo nie je ľahké uhádnuť..

Správcovský používateľský účet

Prvé miesto na štart je zmena používateľského mena účtu správcu pre váš web. Mnoho webových stránok WordPress jednoducho používa „admin“ ako užívateľské meno pre tento výkonný účet, ktorý riadi všetky aspekty vášho webu. Ak vaše webové stránky používajú toto používateľské meno, hackerom poskytujete náskok pri rozbíjaní tohto kombo.

Odstráňte účet správcu

Zmena používateľského mena pre tento účet je preto skvelý nápad. bohužiaľ účet jednoducho nemôžete premenovať prostredníctvom obrazovky profilu používateľa. Takže namiesto vykonania tejto zmeny prostredníctvom databázy WordPress je najjednoduchším prístupom jednoducho vytvoriť nový účet správcu s nejasnejším používateľským menom a potom sa pred odstránením pôvodného používateľského účtu správcu pomocou tohto účtu prihlásiť do hlavného panela WordPress..

Odstránenie obsahu používateľa

Pri odstraňovaní používateľského účtu sa nemusíte báť straty obsahu. Po stlačení tlačidla Odstrániť ho jednoducho priradíte novému používateľovi.

Použitím bezpečné heslo je ďalším krokom v tomto procese. Kľúčom je použitie toľkých rôznych typov znakov, ako sú čísla, písmená a špeciálne znaky. Použitím a silný nástroj na generovanie hesiel, môžete prísť s nejakými celkom pokročilými kombináciami, ktoré budú pre každého ťažké prelomiť. Jedinou nevýhodou je, že také bezpečné heslá sa ťažko pamätajú; Ak to chcete prekonať, môžete zvážiť použitie správcu hesiel, ako je napr LastPass alebo 1Password.

Ďalším dobrým postupom je pravidelne kontrolujte a odstraňujte akékoľvek neaktívne používateľské účty na vašom webe.

Udržujte svoje používateľské meno ako súkromné

Ďalším krokom, ktorý môžete urobiť, je skryť svoje používateľské meno pred svojimi návštevníkmi. Najlepším spôsobom, ako to dosiahnuť, je zmeniť pole „Zobrazované meno verejne ako“ vo vašom používateľskom profile na niečo iné ako prihlasovacie meno používateľa.

Verejné užívateľské meno

Teraz bude čitateľom toto meno namiesto každého skutočného používateľského mena zobrazené vedľa každého príspevku, ktorý ste napísali vo svojom blogu.

Zmeňte adresu URL prihlasovacej stránky WordPress

Jedným z hlavných dôvodov, prečo hackeri radi sledujú webové stránky WordPress, je popularita tohto softvéru. Keďže hackovanie hrubou silou môže byť hra s číslami, čím viac stránok môžete zaútočiť, tým väčšie budú vaše šance na úspech.

V predvolenom nastavení sa prihlasovacie stránky všetkých webových stránok WordPress nachádzajú na tej istej adrese URL alebo adrese (http://yourdomain.com/wp-login.php). Avšak, podľa zmena adresy URL prihlasovacej stránky môžete položiť ďalšiu prekážku pred akékoľvek potenciálne ohrozenia bezpečnosti vašich webových stránok. Aj keď tento prístup zvyčajne Neprekoná trvalý útok na vašom webe môže stačiť odložiť jednotlivých návštevníkov čuchajúcich okolo vášho webu.

zatiaľ čo pomocou doplnku môže urobiť proces zmeny adresy URL prihlasovacej stránky WordPress relatívne spoľahlivými a jednoduchými, pričom by to nemalo byť nad rámec väčšiny používateľov ručne.. Tento príspevok na fórach podpory WordPress poskytuje niekoľko rád zakrývanie prihlasovacích stránok WordPress bez doplnku.

Výber webového hostiteľa zameraného na bezpečnosť

Výber webhostingu pre vaše webové stránky WordPress, ktorý sa pevne zaviazal k bezpečnosti stránok, vám môže zobrať väčšinu zodpovednosti z vašich rúk, pokiaľ ide o ochranu vašich webových stránok..

Dobrý webhosting sa môže nielen postarať o to, aby bol softvér WordPress aktualizovaný, aby sa zabránilo hackerom a iným bezpečnostným hrozbám, ale môže vás tiež podporiť pri obnovení vášho webu, ak by sa niečo pokazilo..

Aj keď neexistuje jediná odpoveď na otázku kto je najlepší webový hostiteľ WordPress, po prezretí nášho archívu recenzií nájdete najlepšieho hostiteľa webových stránok WordPress pre vaše potreby.

záver

Dúfajme, že teraz máte nejaké odporúčateľné rady, ktoré môžete dnes uviesť do praxe, aby ste zvýšili bezpečnosť svojej webovej stránky WordPress..

Softvér WordPress nie je zo svojej podstaty neistý, ale jeho popularita mu pomohla urobiť z hackerov atraktívny cieľ. Dodržaním týchto krokov a stať sa proaktívnejšími čo sa týka zabezpečenia vašich webových stránok, môžete zostať o krok pred hackermi a vynakladať úsilie na získanie prístupu na vaše stránky viac, než je jeho hodnota.

Ak máte nejaké tipy, rady alebo otázky týkajúce sa zlepšenia zabezpečenia webovej stránky WordPress bez spoliehania sa na doplnky, podeľte sa o ne nižšie v komentároch.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map