Farë duhet të krijoni një faqe në internet?

Kur bëhet fjalë për fillimin e një faqe në internet, gjetja e një teme ose ideje mund të jetë jashtëzakonisht e vështirë – dhe madje edhe kur keni dalë me disa ide, si e dini nëse ideja juaj për një faqe në internet është në të vërtetë ndonjë e mirë?


për çfarë të krijoni një faqe në internet

>> Klikoni këtu për të shkarkuar skedarin PDF <<

Në fund të fundit, jam i sigurt që do të pajtoheni se ka pak pikë për të filluar një faqe në internet që proverbiali një njeri dhe qeni i tij do të interesohen për!

Nëse po e gjen veten duke luftuar për të dalë me një temë ose ide për faqen tuaj të ardhshme atëherë është koha që të filloni ta mendoni mendjen tuaj.

Filloni një faqe në internet për diçka për të cilën jeni pasion

Shumë njerëz zgjedhin të fillojnë një faqe në internet për diçka që janë i i nteresuar në – dhe të shkruash një listë të pasioneve të tua mund të jetë sigurisht një pikënisje e mirë.

Qoftë pasioni juaj kopshtari ose alpinizëm, bazuar në uebfaqen tuaj rreth një teme që është afër zemrës tuaj mund të jetë një ide e mirë për aq sa do të jetë lehtë për ju të qëndroni të motivuar për ta zhvilluar atë për një afat të gjatë.

Përveç kësaj, shanset janë që ju të jeni tashmë do të kemi njohuri të mira rreth temës, kështu që krijimi i ideve për përmbajtje të re duhet të jetë relativisht i drejtpërdrejtë. Tashmë duhet të jeni në një mendje me atë që është e nxehtë brenda këtij tregu të veçantë dhe subtopikat që audienca juaj do të duket interesante.

Sidoqoftë, ekziston një problem me fillimin e një faqe në internet vetëm sepse jeni i apasionuar pas kësaj teme – dhe kjo është se nuk dini gjithmonë nëse ka një treg të mirë për të.

Nëse pasioni juaj është golf, atëherë kjo mund të jetë një ide e mirë, por çfarë ndodh nëse pasioni juaj është grumbullimi i gëzofëve? Po, unë jam thënë se një hobi i tillë ekziston në të vërtetë, por sa njerëz të tjerë ndajnë interesin tuaj?

Filloni një faqe në internet për diçka që do t’ju bëjë të holla

Nëse po kërkoni të fitoni para me faqen tuaj të internetit, atëherë është dyfish e rëndësishme të hulumtoni bazat e mundshme dhe më pas zgjidhni një që ka treg i konsiderueshëm dhe potencial i mirë fitimi.

Nëse jeni duke kërkuar ide, filloni duke u drejtuar drejt rrjetit të filialeve Clickbank dhe hidhni një vështrim kategorive në tregun e tyre. Ka shumë tema atje, por si rregull i përgjithshëm çdo gjë që lidhet me paratë, shëndetin ose mirëqenien është “e përhershme”.

Tjetra, dhe ju mund të mos keni menduar për këtë, hidhni një sy në stenda e revistës në dyqanin tuaj lokal dhe vëzhgoni subjektet në ofertë. Nëse ka një revistë që mbulon këtë temë, është potencialisht një subjekt fitimprurës.

Gjithashtu, hidhni një sy në pjesën e pasme të revistës dhe shikoni kompanitë që reklamojnë brenda këtij numri. Marrja e reklamave të shëndetshme zakonisht sinjalizon potencialin e fitimit.

Nëse ende po luftoni për ide, atëherë shikoni Trendet e Google për të zbuluar se për cilat tema njerëzit flasin aktualisht. Tendencat aktuale mund të jenë një minierë e mundshme e arit, por mos harroni të mendoni gjithashtu se sa afatgjatë mund të jenë disa nga ato ide.

Duke tërhequr idetë tuaja së bashku dhe duke marrë një vendim

Deri tani ju keni gjeneruar disa ide të mundshme – por a ka ndonjë prej tyre ndonjë të mirë? Për ta zbuluar, drejtohuni tek Planifikues i fjalëve Google. Ky mjet i dobishëm është krijuar kryesisht për njerëzit që kryejnë fushatat e AdWords, megjithatë siguron informacione shumë të dobishme për vëllimet mujore të kërkimit (numri i njerëzve që kërkojnë për një fjalë kyçe të veçantë).

Shkruajni disa fjalë kyçe që lidhen me lëndë / niches në listën tuaj të shkurtër dhe zbuloni se sa kërkime janë duke u bërë për secilën prej tyre. Ju duhet të jeni në gjendje të vlerësoni afërsisht se sa popullor dhe potencialisht fitimprurës është një subjekt i veçantë.

Burime të dobishme

http://fatmumslim.com.au/sweet-ideas-50-things-to-blog-about/

http://chrisbrogan.com/100-blog-topics-i-hope-you-write/

http://chrisbrogan.com/100-blog-topics/

http://www.molly-greene.com/101-blog-topic-ideas/

http://fizzle.co/sparkline/81-blog-topic-ideas

http://www.copyblogger.com/brainstorm-blog-topics/

Tema e Blogut & Gjeneratorët e përmbajtjes

http://www.hubspot.com/blog-topic-generator

http://www.portent.com/tools/title-maker/

http://ideas.contentforest.com/

Faqja e internetit & Gjeneratorë të idesë së blogut

http://www.businessnewsdaily.com/3253-business-idea-generator.html

http://www.kickmeta.com/

http://www.mytopbusinessideas.com/online/

Tani kur të keni dalë me një ide të shkëlqyeshme, gjithçka që duhet të bëni është të merrni një emër domain dhe pritje dhe të filloni ndërtimin e faqes. Nëse keni nevojë për ndihmë në krijimin e një blog, atëherë shikoni udhëzuesin tonë fillestar këtu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map