Po kërkoni një Ndërtues të Fuqishëm Falas të WordPress-it në Internet? Provoni shtresat

Kur bëhet fjalë për mjetet që lejojnë jo-zhvilluesit të rregullojnë pamjen e faqes së tyre të internetit, përdoruesit e WordPress janë të prishur për zgjedhje. Ka plugins dhe tema të panumërta në dispozicion që ju lejojnë të modifikoni pothuajse çdo aspekt të faqes tuaj të internetit. Shtresat është krijuesi i fundit i faqeve WordPress në bllok dhe është 100% falas!


Shtresat e WordPress - Mjet Free Free Builder Site

Nga thjesht ndryshimi i ngjyrave, shkronjave, logot dhe kufijtë, drejt krijimit të shablloneve të personalizuara për postimet dhe faqet tuaja, dhe madje edhe rregullimin e gjithë skemës dhe dizajnit të faqes suaj të internetit, ekziston një mjet atje që mund t’ju ndihmojë.

Sidoqoftë, me kaq shumë mjete të ndryshme krijuese të faqeve në internet dhe në dispozicion për WordPress, mund të jetë e vështirë të dihet se cilën të zgjidhni. Një opsion i popullarizuar, i cili bën një punë të shkëlqyeshme për të mundësuar jo-koduesit që me të vërtetë të bëjnë faqen e tyre të WordPress, është shtresat, temë falas ndërtuese nga Temat Obox.

Pra, nëse jeni duke kërkuar ose një mënyrë për të bërë ndryshime – qoftë të vogla apo të mëdha – në faqen tuaj të internetit WordPress, pa prekur një linjë kodesh, atëherë ky udhëzues për ndërtuesin e faqes Layers do t’ju tregojë vetëm atë që është e mundur.

Si shtresat mund t’ju ndihmojnë të ndërtoni uebfaqen që keni dëshiruar gjithmonë

Shtresat janë në dispozicion si një temë me burim të hapur WordPress që mund të shkarkohet falas. Nëse keni ndonjë dyshim se sa i dobishëm mund të jetë një mjet i lirë për ndërtues i faqes në internet, ju lutemi shikoni disa nga site demo që janë ndërtuar me Shtresa të vendosni rezervat tuaja për të pushuar.

Faqja Demo e Shtresave

Ndërfaqja Inteligjente e Përshtatjes së Uebfaqeve

Një nga tërheqjet kryesore të Shtresave, është se ajo është ndërtuar në mënyrën e WordPress. Rezultati i kësaj është se tiparet dhe kontrollet e tij integrohen pa probleme me pjesën tjetër të faqes tuaj të internetit. Kjo e bën atë të ndjehet si një pjesë e WordPress, sesa një shtesë e palës së tretë.

Kur kryeni personalizimin dhe punën krijuese, i gjithë veprimi zhvillohet përmes ndërfaqes së integruar të personalizuesit të temës WordPress. Përveçse ndryshe nga një temë e rregullt WordPress, ku mund të jeni në gjendje të ndryshoni shkronjat, ngjyrat e sfondit dhe disa elementë të tjerë të faqes tuaj, Layers me të vërtetë ju lejon të shkoni në qytet në të gjithë hartimin e faqes tuaj..

Përshtatës shtresash

Ndërsa jeni duke punuar, ju merrni një vrojtim të drejtpërdrejtë të faqes tuaj të internetit. Kjo është e shkëlqyeshme pasi e bën të gjithë procesin e përshtatjes së dizajnit dhe paraqitjes shumë më të shpejtë dhe intuitivë.

Vegla të personalizuara dhe bllokime të përmbajtjes

Shtresat ngjiten në një strukturë mjaft konvencionale për paraqitjet e saj: rreshta, të cilat mund të popullohen me widget dhe blloqe përmbajtjesh.

Pajisjet e shtresave

Sidoqoftë, si dhe duke qenë në gjendje të fusni çdo element widget që është aktiv në faqen tuaj në faqosjet tuaja personale, Shtresat gjithashtu përfshijnë një përzgjedhje të mirë të vetave widget dhe blloqet e përmbajtjes.

Kjo përfshin: detaje kontakti dhe harta, një rrëshqitës dhe listat e postimeve. Ekziston gjithashtu një widget me përmbajtje me porosi i cili ju lejon të futni tekst, imazhe, kolona, ​​butona dhe më shumë, pikërisht në paraqitjet tuaja.

Moduli i Kontaktit të Shtresave

Moduledo modul ose widget më pas ka grupin e vet të opsioneve dhe cilësimet e personalizimit. Këto kontrolle e bëjnë më të lehtë përvetësimin e çdo blloku të përmbajtjes shikoni saktësisht ashtu si dëshironi. Përdoruesit më të përparuar mund të klikojnë në butonin e duhur për të shfaqur CSS themelor. Ky CSS pastaj mund të redaktohet drejtpërdrejt për një kontroll edhe më të madh.

CSS me shtresa të personalizuara

Rregulloje gjithçka

Përmes ndërfaqes personalizues të temës, lehtë mund të personalizoni pothuajse çdo aspekt të faqes tuaj. Kjo perfshin cilësimet në të gjithë sitin, siç janë logoja dhe titulli i faqes, menutë e navigimit, ku mund të shfaqen shiritat anësore, dhe cilat shkronja për t’u përdorur. Shtresat gjithashtu përfshijnë integrimin e shkronjave të Google, duke u dhënë mundësinë e përdorimit të qindra shkronjave.

Shtresat anësore

Ndryshimi i paraqitjes së kokës dhe vendosja nëse do ta bëni atë ngjitës ose jo është aq e lehtë sa të klikosh në një buton. Zona e futbollit mund të përshtatet lehtësisht për të përfshirë sa më shumë zona widget sa të duhen.

E shkëlqyeshme për përdoruesit e rinj të WordPress-it

Pasi të keni aktivizuar temën Layers në faqen tuaj të internetit, ju prezantoheni me një ecje e shpejtë e karakteristikave kryesore të ndërtuesit, duke treguar se si mund të filloni sa më shpejt që të jetë e mundur. Kjo ndihmon që shtresa të jetë një zgjedhje e shkëlqyeshme për ata që nuk janë të ri për personalizimin e faqes në internet ose WordPress në përgjithësi.

Fillimi i shtresave

Videot dhe udhëzimet e shkurtra dhe për pikë ju ndihmojnë të njiheni shpejt me aspektet kryesore të Shtresave.

Modelet e parafabrikuara me cilësi të lartë

Ndërsa jeni i lirë të filloni nga e para dhe të ndërtoni faqet tuaja të internetit dhe faqet tuaja nga faqja lart, Shtresat përfshin një përzgjedhje të modeleve të paravendosur me cilësi të lartë. Këto shabllone janë të mira për të shkuar, megjithatë ato janë gjithashtu perfekt për personalizimin dhe duke përdorur si themelin për hartimin e faqes suaj të internetit.

Modelet e shtresave

Aktualisht ka shtatë shabllone për të zgjedhur. Kjo përfshin një faqe kontakti, një faqe ulje, një faqe portofoli dhe disa modele të ndryshme të faqes në shtëpi. Secili është gati që ju të rregulloni dhe shtoni përmbajtjen tuaj.

Komplete për stilin, shtesat dhe temat e fëmijëve

Modelet e shtresave

Si dhe të gjitha tiparet që vijnë me Shtresat jashtë kutisë, ekzistojnë një numër i shtesa premium në dispozicion. Këto vijnë kryesisht në formën e stilet e stilit, temat e fëmijëve, dhe extensions.

Temat e fëmijës janë modele ose tema të ndërtuara paraprakisht, të cilat bëjnë të lehtë aplikimin e shpejtë të një modeli të ri në faqen tuaj të internetit të mbështetur në Shtresa. Ju atëherë jeni të lirë të rregulloni temën e fëmijës, duke përdorur funksionalitetin e Shtresave.

Tema e Fëmijëve të Shtresave

Komplet e stilit nga ana tjetër, janë a mbledhja e cilësimeve të stilimit dhe paraqitjes, kompletuar me përmbajtje demo. Këto komplete të stilit mund të shkarkohen dhe pastaj të aplikohen në faqen tuaj.

Përdoruesit e shtresave mund të krijojnë skemat e tyre të stilit, ose lëkurat, dhe pastaj t’i shpërndajnë për përdorim në faqet e tjera të internetit që funksionojnë Shtresa. Kjo jo vetëm që do të thotë që ju mund të përdorni komplete të stilit të krijuar nga dizajnerë të tjerë, por gjithashtu mund të përdorni këtë veçori për të ripërdorur lehtësisht krijimet tuaja në faqet e internetit të tjera ku po punoni.

Zgjatjet për Shtresat ju lejojnë të futni më shumë përmbajtje në paraqitjet tuaja. disa shembuj të llojit të shtesave që janë në dispozicion përfshijnë: tabela e çmimeve, grafikët dhe grafikët, përmbajtja e e-commerce, rrëshqitësit, dhe më shumë.

Ndërsa këto shtesa janë azhurnime premium, Layers është akoma funksionale në mënyrë të përsosur pa to. Sidoqoftë, nëse dëshironi të kurseni kohë ose të shtoni një veçori të re në faqen tuaj të internetit, ju keni mundësinë ta bëni këtë me kushtet tuaja.

Dizajni i Përgjegjshëm i Parë me celular

Uebsajti që ndërtoni me Shtresa do të jetë plotësisht miqësore për celularin. Pavarësisht se në cilën pajisje vizitorët tuaj po qasen në faqen tuaj, ata nuk duhet të kenë asnjë problem të shikojnë përmbajtjen tuaj. Shtresat ishin krijuar së pari celular, para se të zgjerohet për të mbuluar ekranet më të mëdha të tabletit, laptopit dhe desktopit.

Shtresa e përgjegjshme për celularin

Me faqet e vlerësimit të Google tani sipas asaj se sa miqësore janë me celularin, kur vendosni se ku t’i renditni ato në faqet e rezultateve të motorit të kërkimit, nuk ka qenë kurrë më e rëndësishme të siguroheni që faqja juaj e internetit të jetë plotësisht e përgjegjshme.

Shtresat e WordPress: Mendimet përfundimtare

Shtë e vërtetë që Shtresat mund të mos kenë aq karakteristika ose cilësime si mjetet më të avancuara për ndërtimin e faqeve premium për WordPress. megjithatë, është më mirë sesa shumë e konkurrencës – madje edhe opsionet e paguara – dhe e bën shumë të lehtë për këdo që të personalizojë shabllonet e përfshira, ose të krijojë dizajnin e tyre të internetit nga e para.

Ndërfaqja miqësore e përdoruesit, e kombinuar me sasinë mbresëlënëse të kontrollit që ju merrni mbi shumë nga aspektet vizuale të faqes tuaj të internetit, punojnë së bashku për të bërë Shtresat një mjet i rekomanduar për ndërtuesin e faqes në internet WordPress, e cila thjesht ndodh që të jetë e lirë.

Provoni shtresat tani

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map