Si të Niveloni Uebsajtin tuaj të WordPress falas me SumoMe

A e dini se ekziston një paketë falas e mjeteve që mund të shtoni në faqen tuaj të WordPress për ta shndërruar atë në një makinë marketing-gjeneruese të trafikut? Duke instaluar një ose më shumë mjete nga kjo koleksion, ju mund ta bëni faqen tuaj të internetit jo vetëm më të mirë në mbledhjen e adresave të postës elektronike, por edhe më efektive në gjenerimin e drejtimeve dhe aksioneve sociale.


Jo vetëm kaq, por mjetet e tjera në këtë paketë gjithashtu ju japin mundësinë për të fituar një pasqyrë më të mirë se si tuaj vizitorët po bashkëveprojnë me faqen tuaj të internetit dhe përmbajtjen e saj. Përmes këtyre mjeteve mund të zbuloni se ku janë duke klikuar vizitorët tuaj në faqen tuaj të internetit, dhe gjithashtu se deri ku po lëvizin në faqet tuaja.

Nëse ideja për të optimizuar dhe azhurnuar faqen tuaj të internetit në WordPress, në mënyrë që të merrni më shumë vizitorë dhe të përmirësojë normat e saj të konvertimit, atëherë SumoMe suitë mjetesh mund të jetë vetëm ajo që ju po kërkoni.

sumome

Nëse dëshironi të dini më shumë rreth kësaj shtojce, dhe cilat nga shtesat e saj duhet të përdorni patjetër në faqen tuaj të internetit, atëherë lexoni në udhëzues për SumoMe për WordPress.

SumoMe: Pikat kryesore

Ndërsa SumoMe dhe mjetet e tij mund të përdoren në çdo faqe në internet, përdoruesit e WordPress janë veçanërisht me fat pasi munden thjesht instaloni shtojcën kryesore thelbësore, pastaj aktivizoni aplikacionet ose modulet individuale që ata duan të përdorin.

Aplikacionet ose mjetet që përbëjnë paketën SumoMe po azhurnohen dhe shtohen vazhdimisht. Sidoqoftë, në kohën e shkrimit ka nëntë opsione falas për të zgjedhur, duke përfshirë:

 • Lista e Ndërtuesit: formulari i zgjedhjes së postës elektronike që shfaqet
 • Kutia e lëvizjes: Forma e-mail me rrëshqitje
 • Smart Bar: banderolë për mesazhe shirita me formularin opsional të zgjedhjes së postës elektronike
 • Ndarja: Butonat e ndarjes në media sociale
 • Ndarësi i imazhit: butona për ndarjen sociale të veçanta të imazhit
 • Highlighter: krijoni citate të qarta të tekstit
 • Analitika e përmbajtjes: shikoni se sa larg lexuesit lexojnë faqet poshtë
 • Hartat e nxehtësisë: shikoni ku vizitorët po klikojnë në kohë reale
 • Forma e Kontaktit: mbledhni mesazhe nga lexuesit me mbrojtje të integruar të spamit

Pikat kryesore të SumoMe janë mjetet e rritjes së buletinit të postës elektronike. Kjo përfshin aplikacionet e Ndërtuesit të Listës dhe Lëvizjet e Kutive. Këto mjete mund të gjenden diku tjetër, por shpesh në shtesa shtesë të shtrenjta si psh OptinMonster. Kjo e bën SumoMe dhe aftësinë e tij për të shtuar kutinë e dritës që shfaqet, ose forma optike të postës elektronike të futni në faqen tuaj në internet falas shume terheqes.

Ndërtuesi i listave SumoMe

shkakton formularin e shfaqjes së postës elektronike janë shumë të përparuara, gjë që është e shkëlqyeshme. Kjo do të thotë, në varësi të cilësimeve tuaja të zgjedhura, format nuk do të shfaqen deri në momentin e përsosur. Kjo rezulton të ju ndihmojë të nxirrni numrin më të madh të regjistrimeve nga lexuesit tuaj, pa i bezdisur ato në proces.

Nëse doni të rritni listën tuaj të emailit dhe t’i ktheni vizitorët tuaj një herë në pajtimtarë me të cilët mund të kontaktoni në çdo kohë, moduli i Ndërtuesit të Listave është një efektiv dhe mënyrë e lirë për të shtuar forma pop-opt në një uebfaqe të WordPress.

Ndërsa rritja e listës tuaj të pajtimtarëve me email është e rëndësishme, duke siguruar që uebfaqja juaj po funksionon si një makine konvertuese efektive e qëllimit është ndoshta edhe më e rëndësishme. Kjo i bën aplikacionet e Analitikës së Përmbajtjes dhe Hartave të Hartave gjithashtu shumë tërheqëse.

SumoMe Shtoni Analitikën e Përmbajtjes

Aplikacioni i Analitikës së përmbajtjes do t’ju tregojë saktësisht sa larg lëvizin vizitorët tuaj poshtë secilës prej faqeve në faqen tuaj të internetit. Ndërsa ju mund të dëshironi të mendoni se vizitorët tuaj lexojnë çdo fjalë të artikujve tuaj, ka një shans të mirë një numër i konsiderueshëm i tyre janë duke braktisur faqet tuaja para se të arrijnë deri në fund – pavarësisht sa janë shkruar mirë.

Të dish se ku lexojnë shumica e vizitorëve tuaj në faqet tuaja është shumë e rëndësishme. Të armatosur me këtë informacion, atëherë mundeni poziciononi thirrjet tuaja për veprime në vendet që do të marrin më shumë shikime, ndërkohë që ende u jepni mundësinë vizitorëve tuaj të lexojnë përmbajtjen tuaj përpara se të paraqitet një propozim – nëse kjo është një lidhje për të blerë produktin tuaj, të regjistroheni në shërbimet tuaja ose ndonjë veprim tjetër.

SumoMe Shtoni Hartat e Nxehtësisë

Aplikacioni Heat Maps ju jep disa informacione të ngjashme për t’u përdorur për të optimizuar faqen tuaj te internetit. Duke qenë në gjendje të shikoni me lehtësi se në cilat lidhje klikojnë vizitorët tuaj, dhe cilat nuk janë, ju mund të rritni sasinë e vizitorëve që përfundojnë në faqet tuaja më të rëndësishme duke bërë ndryshimet e nevojshme.

Gjithashtu, kur përdorni mjete për hartografinë e nxehtësisë, është gjithmonë interesante të zbuloni se cilat elemente të faqeve vizitorët tuaj po klikojnë në ato lidhje nuk janë. Duke shtuar lidhje në ato zona që janë duke u klikuar, ju lehtë mund të devijoni më shumë nga vizitorët tuaj në faqet që ata kërkojnë.

Fillimi me SumoMe

Shtojca falas mund të instalohet direkt nga faqja juaj e internetit. Pastaj, pasi të aktivizohet, do të duhet të regjistroni faqen tuaj në mënyrë që të kërkoni llogarinë tuaj falas – për fat të mirë kjo kërkon vetëm disa klikime dhe minuta nga koha juaj.

SumoMe Shtoni Shtojcën

Tani, nga faqja e parë e faqes suaj të internetit, ju mundeni klikoni në ikonën lundruese për të parë aplikacionet ose modulet në dispozicion për ju. Në Dyqanin Sumo, aplikacionet ndahen sipas llojit, duke përfshirë edhe opsionet falas dhe ato premium.

Dyqani SumoMe

Ju pastaj mund të zgjidhni cilat aplikacione për të aktivizuar në faqen tuaj të internetit. Pas së cilës, mund të hyni në opsionet e personalizimit për të konfiguruar aplikacionin për faqen tuaj të internetit.

Opsione Premium

Ndërsa SumoMe përfshin një sërë mjetesh mbresëlënëse që mund të rrisin sasinë e trafikut që merr në faqen tuaj, si dhe në rritjen e listës suaj të postës elektronike, ekzistojnë edhe disa azhurnime premium në dispozicion.

Ndërsa këto janë shtesa opsionale, azhurnimi SumoMe Starter ia vlen të merret në konsideratë. Kjo sepse ju jep mundësinë e duke fshehur ikonën lundruese nga vizitorët tuaj. Kjo tarifë mujore prej 10 dollarësh gjithashtu ju lejon të keni ndihmë premium me email, nëse keni nevojë ndonjëherë për ndihmë me uebfaqen tuaj.

Pasi plugin ta ketë provuar veten dhe ju ka ndihmuar të rritni listën tuaj ose të gjeneroni më shumë biznes, atëherë mund të merrni parasysh përmirësimin në opsionet premium.

përfundim

Aplikacionet SumoMe raportohet se janë të përdorura në mbi 2 milion faqe interneti, përfshirë disa emra shtëpiakë, të tilla si Airbnb dhe Ekzaminuesi i Medias Sociale.

Kjo jo vetëm që do të thotë se nuk ka shumë mundësi që ky produkt do të zhduket, por gjithashtu që zhvilluesit janë në gjendje të mbledhin sasi të mëdha të të dhënave për mënyrën e përdorimit të aplikacioneve. Kjo u tregon atyre cilat formojnë modele dhe konfigurime të butonave rezultojnë në normat më të larta të konvertimit. Këto informacione pastaj lejojnë zhvilluesit të vazhdojnë të shkulin aplikacionet e tyre për t’ju ndihmuar të merrni rezultate më të mira prej tyre.

Nëse jeni duke kërkuar një mënyrë për të shtuar falas formularë elektronik të konvertimit të email-it në faqen tuaj të internetit, atëherë suita e aplikacioneve SumoMe është një opsion i fuqishëm që vazhdon të bëhet më i dobishëm kur kalon koha.

Mësoni më shumë rreth SumoMe sot

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map