Softvér na elektronický obchod s vlastným hosťovaním (zadarmo) a hosteným (plateným) softvérom

Ak hľadáte správny typ softvéru na prevádzkovanie vášho elektronického obchodu, čoskoro zistíte, že možnosti sú obrovské.


>> Kliknutím sem stiahnite súbor PDF <<

softvér elektronického obchoduMožno sa pýtate, či si vybrať jeden z mnohých bezplatných softvérových balíkov alebo zaplatiť dodávateľovi za konkrétny produkt. Odpoveď bude do určitej miery závisieť od typu aplikácie, ktorú potrebujete. Tu je niekoľko úvah o open source softvér na hosťovanie (zadarmo) a hostený (platený) softvér elektronického obchodu

Rozdiel medzi vlastníkmi & Hosťovaný softvér elektronického obchodu

Softvér elektronického obchodu vyvinutý voľne organizovanou komunitou sa nazýva „otvorený zdroj“. Je tiež známa ako FOSS (Free and Open Source Software). Zdrojový kód je k dispozícii všetkým. Môže ho zobraziť každý, kto vie, ako čítať kód. Kódovanie môžu modifikovať a sťahovať tí, ktorí majú vedomosti. Kľúčovým prvkom tohto softvéru je, že je bezplatný. Zadarmo spustiť, zadarmo vidieť kód, voľne kopírovať a distribuovať a zadarmo upravovať a uvoľňovať zmeny. Je potrebné poznamenať, že „bezplatný“ neznamená „lacný“ alebo nekvalitný produkt.

Platený softvér nie je nevyhnutne opakom otvoreného zdroja. Komerčné balíčky vytvára a distribuuje organizácia predajcov, ktorá predáva právo používať tento balík. Predajca poskytuje školenie, podporu, inštaláciu a ďalšie povinnosti, zvyčajne za náklady pre klienta.

Existuje niekoľko zjavných výhod použitia softvér elektronického obchodovania s otvoreným zdrojovým kódom alebo softvér s vlastným hostiteľom. Je zadarmo vyskúšať, kúpiť a aktualizovať. Nebudete musieť kupovať kódovanie, ale možno budete musieť minúť zdroje, aby ste ho uviedli do prevádzky pre potreby vašej organizácie. Užitočná je schopnosť prispôsobiť a kontrolovať presnú aplikáciu základného balíka pre vaše potreby. Komunitná organizácia znamená, že riešenia sú zvyčajne vhodné pre skupinu, ktorá softvér používa. Existuje tiež filozofia, že určité veci by mali byť pre používateľov bezplatné, a nie prísne kontrolované niektorými z nich so ziskovým motívom.

Silné stránky dodávateľa alebo hosťovaný softvér pre elektronický obchod zahŕňajú schopnosť vlastniť produkt „na kľúč“ s rozsiahlou odbornou podporou. Dodávateľ za predpokladu, že softvér má tendenciu byť lepšie zdokumentovaný, takže zmeny, ktoré je potrebné vykonať na prispôsobenie aplikácie, sú menej náročné. Dodávateľský softvér zvyčajne prichádza s očakávaním, že obchodník opraví chyby alebo problémy. Väčšina z nich bola vypracovaná pred vydaním softvéru.

Dôležitosť posúdenia vašich vlastných potrieb pred prijatím rozhodnutia nemožno ignorovať. Vyskúšajte silné stránky každého typu softvéru elektronického obchodu. Pozrite sa na vlastnosti, náklady a atribúty každého typu. Pred zakúpením softvéru by ste si mali pozrieť, čo je k dispozícii s rovnakými funkciami alebo podobnými funkciami, v bezplatných softvérových balíkoch.

Pri výskume softvéru s otvoreným zdrojom (bezplatného) verzus hosteného (plateného) elektronického obchodu je dôležité vziať čas na stanovenie potrieb a organizačnej štruktúry vašej skupiny. Jediný majiteľ nemusí mať čas na vyladenie, ktoré bude potrebné urobiť. Je tiež pravda, že počiatočné náklady na softvér dodávateľa môžu byť výrazne vyššie.

Softvér elektronického obchodu s vlastným hosťovaním

Tieto platformy nákupného košíka sú samostatné programy, ktoré sa dajú používať zadarmo, je však potrebné ich nainštalovať a hostovať pomocou servera vášho vlastného poskytovateľa webhostingu, napr. pomocou služieb Bluehost, HostGator alebo GoDaddy.

 • Magento.com (Community Edition) je mnohými považovaný za najlepší. Magento je výkonné riešenie elektronického obchodu a obsahuje množstvo funkcií. Nevýhodou je, že učenie, ako to funguje, prichádza s pomerne strmou krivkou učenia.

Nákupné vozíky WordPress

 • Naozaj treba spomenúť WooCommerce ak sa rozhodnete ísť cestou WordPress. Existuje niekoľko ďalších a doplnky, ktoré môžete nainštalovať, ale WooCommerce je zďaleka najlepšia platforma elektronického obchodu WordPress..

Hosťovaný softvér elektronického obchodu

Tieto nákupné vozíky sú plne hosťovanou službou, čo znamená, že sa nemusíte starať o údržbu softvéru alebo serverov. To však prichádza za cenu, pretože všetky tieto možnosti si budú vyžadovať mesačné predplatné. Nižšie sú najobľúbenejší poskytovatelia v hosťovanom softvérovom priestore:

 • Najobľúbenejšou voľbou je Shopify.com. Ich softvérová platforma poháňa viac ako 70 000 online obchodov vrátane spoločností General Electric, Foo Fighters a Amnesty International.
 • Magento.com
 • BigCommerce.com
 • Volusion.com

TL; DR

Výber správnej platformy, s ktorou sa dá ísť, je najdôležitejším rozhodnutím, ktoré urobíte pre budúci úspech vášho internetového obchodu. Dlhý príbeh krátky, existujú tri faktory, ktoré musíte zvážiť pred výberom. Sú to; rozpočet – s úplne hosteným riešením môžete dosiahnuť pokoj, programovacie zručnosti – ak viete, ako kódovať, môžete vykonať mnoho prispôsobení sami a používať riešenie hostené hostiteľom alebo WordPress a aké sú musíte mať funkcie pre váš obchod (SKU / správa zásob, SEO, e-mailový marketing, bezpečnosť, podpora atď.), ktoré môže poskytnúť hostované riešenie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map