Spustenie blogu je ľahké vďaka Softaculous

Softaculous 1 Kliknite na Inštalačný softvérV zásade existujú dva typy webmasterov. Existujú ľudia, ktorí majú radi veci robené rýchlo a čo najautomatickejšie. Ďalším typom sú tí, ktorí radi robia veci praktickejším a manuálnejším spôsobom.


V závislosti od toho, na ktorej strane plotu sedíte, môžete, ale nemusíte byť fanúšikom svojho doplnku pre web hosting cpanel, ktorý je známy ako Softaculous.

Softaculous je Inštalačný softvér jedným kliknutím a je ohlasovaný vo väčšine kurzov a programov zameraných na vytváranie blogov na internete ako najlepší priateľ aj pre tých najnovších tvorcov webových stránok, a to kvôli ľahkosti, s ktorou umožňuje komukoľvek iniciovať online prítomnosť..

Keďže jeden milión koncových používateľov bol spokojný so svojimi inštalačnými schopnosťami od svojho založenia, niet divu, že inštalatér žije takou chytľavou značkou.

Nie každý však súhlasí s tým, že je taký fantastický, ako sa zdá. V tomto blogovom príspevku odhalíme fungovanie Softaculous a či si zaslúži humbuk, ktorý naznačuje jeho názov..

Softaculous v Cpanel

Softaculous je skriptový automat, ktorý sa používa na serveroch ovládacieho panela webhostingu. 99,9% webových hostiteľov ponúka Softaculous vrátane HostGator a Bluehost v ovládacom paneli.

Nie je ľahké vynechať knižnicu skriptov, ktorá je reprezentovaná ikonou okrúhleho smajlíka umiestnenou v softvérovej kategórii (alebo niekde podobnej) vášho hostiteľa cPanel.

Dôležitou funkciou programu Softaculous je, že umožňuje inštaláciu aplikácií jediným kliknutím na webovú stránku používateľa. Tieto aplikácie zahŕňajú, ale nie sú obmedzené na;

 • Vytváranie blogov (napríklad WordPress)
 • Systémy na správu obsahu
 • Galérie obrázkov
 • Zoznamy e-mailov a ďalšie poštové aplikácie
 • E-commerce & Nákupné vozíky
 • Diskusné fóra

Tento zoznam, ktorý je primárne zameraný na open-source aplikácie, závisí od toho, čo každý konkrétny webový hostiteľ nastavil na inštaláciu. Tento zoznam nájdete ľahko kliknutím na ikonu Softaculous, potom jednoducho výberom zoznamu, ktorý chcete nainštalovať, a následným sledovaním nosa..

Inštalácia zaťažujúcich aplikácií sa údajne stala takmer triviálnou úlohou so zavedením Softaculous.

Medzi hotové funkcie patrí vytváranie databázy, kopírovanie súborov, úprava oprávnení a nastavenie konfiguračných súborov.

Umožňuje tiež rýchlu inováciu webových aplikácií na najnovšie verzie, aby boli chránené pred útokmi s chybami. Ak to však chcete urobiť, je dôležité, aby váš webový hostiteľ najskôr aktualizoval softvér Softaculous, inak nebudete môcť urobiť to isté pre svoje skripty, pokiaľ to neurobíte ručne..

Najväčšou výhodou, ktorú ponúka Softaculous pre väčšinu priemerných majiteľov webových stránok bez technického zamerania, je jednoduchosť použitia a rýchlosť, s akou môže niekto rýchlo nainštalovať blog..

inštalátor softaculous wordpress

Nie každý je však fanúšikom. Tí skúsenejší webmasteri medzi nami ponúkli niekoľko argumentov, prečo by nikdy nepoužili tento nástroj na inštaláciu WordPress a iných skriptov. Obavy vyjadrené v súvislosti s Softaculous možno zhrnúť takto;

 • Časové oneskorenie aktualizácie – najnovšia verzia ľubovoľného skriptu sa stáva aktualizovanou Softaculous niekoľko dní po jeho vydaní, takže blogy sú vystavené bezpečnostným chybám.
 • Schopnosti učiť sa znížené – automatická inštalácia skriptov php vylučuje potrebu naučiť sa úlohu manuálne, čo by inak zvýšilo povedomie používateľa o tom, ako urobiť užitočné vylepšenia a riešiť problémy..
 • Obmedzenia databázy – databázy nie je možné prispôsobiť počas inštalácie.
 • Nastavenie inštalácie obísť – Softaculous nasmeruje používateľa na nainštalovaný skript a obchádza možnosti nastavení, ktoré by boli dostupné počas manuálnej inštalácie.

So svojím procesom inštalácie na kľúč si Softaculous splnil svoje meno tak pre skúsených webmasterov, ako aj pre začínajúcich tvorcov webových stránok, ktorí chcú rezať zuby na online trh..

Rýchla inštalácia, ľahký prístup a jednoduché použitie, automatický inštalačný program pre skripty s otvoreným zdrojovým kódom, v spojení s priateľským rozhraním cPanel, zmenil tempo a pokrok, ktorým webové stránky teraz zapĺňajú webový priestor..

Na rozdiel od toho však platí, že spoločnosť Softaculous má viac prekážok, ako pomohla verejnosti webmastera, aby zaujala svoje miesto, pokiaľ odhalí oblasti, ktoré by mohli spôsobiť problémy s bezpečnosťou, z oneskorených aktualizácií aplikácií..

Podobne ako väčšina softvéru a skriptov, životaschopnosť každého z nich sa posudzuje na základe reakcie jeho používateľov as tým ako hlavných kritérií, Softaculous ostáva konkurenčnou silou nadšencov webových stránok.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map