Takže ste si zaregistrovali doménové meno. Teraz čo?

Zobrali ste sa a kúpili ste si svoje prvé doménové meno. V tejto chvíli môžete byť trochu nervózni alebo sa môžete cítiť nadšení, keď ste povedali každému, kto vás bude počúvať o vašich plánoch pre svoj osobný blog, alebo o vašom nadchádzajúcom podnikaní pri vytváraní vlastného rušného podnikania..


>> Kliknutím sem stiahnite súbor PDF <<

Nech už je vaša motivácia akákoľvek, nie je neobvyklé, že veľa ľudí, ktorí si práve zakúpili svoju doménu, rýchlo zastaví svoj pokrok. Náhle sa spokojnosť s prekonaním jednej veľkej prekážky online prítomnosti stretne priamo s ďalšou prekážkou, ktorá ich premáha; čo robiť ďalej po zaregistrovaní názvu domény?
teraz čo
Ak sa jedná o scenár, v ktorom sa ocitnete, tento článok je určený pre vás. Aj keď vám nemôžeme urobiť ikonu internetu na jednom sedení, môžeme vám ukázať, ako sa môžete dostať od jednorazového vlastníka domény k istému tvorcovi webových stránok v 3 veľmi základných krokoch.

Krok 1 – Získajte hosting

Na internete je veľa spoločností, ktoré „hostia“ vašu online prítomnosť. To jednoducho znamená, že poskytujú skladovacie alebo bytové zariadenie, ktoré umožňuje online zobrazenie vašich webových stránok. Venujte náležitú pozornosť tejto oblasti a prečítajte si recenzie od ostatných, aby ste získali prehľad o tom, ktoré z nich sú pre vaše účely najlepšie.

Niektoré z väčších známych spoločností zahŕňajú hostGator.com a BlueHost.com, je ich však omnoho viac a diskusia o ich dôstojnosti je ďalšou témou. Ak spoločnosť, z ktorej ste si doménu kúpili, ponúka hosťovanie napr. godaddy.com a kúpili ste si tento kombinovaný plán, nemusíte sa týmto krokom zaoberať.

V prípadoch, keď je váš doménový účet samostatnou entitou pre akékoľvek hostiteľské zariadenie, musíte pred ďalším vývojom zaregistrovať účet u hostiteľa webových stránok. Väčšina ľudí, ktorí začínajú s doménou, to robí s osobným blogom alebo s ambíciami vybudovať malú až stredne veľkú prítomnosť online, aspoň v krátkodobom horizonte. V takom prípade stačí „zdieľaný“ hostiteľský balík na splnenie všetkých vašich požiadaviek na hosťovanie.

Toto spoločné zariadenie znamená, čo tento výraz znamená; že všetky vaše súbory webových stránok budú mať spoločné bývanie so súbormi webových stránok patriacich iným ľuďom. To žiadnym spôsobom neovplyvní fungovanie vašich stránok a je to veľmi efektívne z hľadiska nákladov, čo vám umožňuje umiestniť všetky vaše webové stránky bez toho, aby ste si museli kupovať ďalší hosting..

Krok 2 – Zmena názvových serverov

Po dokončení registračných krokov vo vybranej hostiteľskej spoločnosti dostanete e-mailom potvrdenie s podrobnosťami o vašom účte. Tieto podrobnosti zahŕňajú určité kritériá, ktoré budete potrebovať na registráciu svojej domény.

Hostiteľská spoločnosť môže umiestniť vaše webové stránky iba vtedy, ak sú „pripojené“ k názvu vašej domény. Svoju doménu pripájate k hostiteľovi tak, že „smerujete“ názvové servery svojej domény na svojho hostiteľa. Mená servery sú ako telefónne zoznamy.

Existujú vo forme čísel, ale adresár, v ktorom existujú, umožňuje ľuďom nájsť váš web a kam poslať e-maily. Keď nasmerujete svoje menové servery na svoju hostiteľskú spoločnosť, nebudete mať technický problém, takže hostiteľ a doména webových stránok môžu navzájom komunikovať, aby váš web mohol byť online..

Podrobnosti o svojom mennom serveri nájdete v registračnom e-maile, ktorý ste dostali od svojho hostiteľa. Dostali ste aspoň dva menné servery, ktoré vyzerajú ako nsxxxx.hostname.com. Ak chcete nasmerovať tieto čísla z registrátora vašej domény na hostiteľskú spoločnosť, vyhľadajte názov svojej domény v rámci účtu registrácie domény a prejdite na odkaz „transfer DNS“ (Domain Name Server) alebo podobný odkaz.

Zadajte svoje meno servera a uložte zmeny. Je to skutočne také jednoduché. Počkajte až 48 hodín, kým sa zmena prejaví, hoci je zvyčajne pomerne rýchla. Toto časové oneskorenie sa nazýva „propagácia“ a je to obdobie, ktoré vaša hostiteľská spoločnosť potrebuje na to, aby rozpoznala váš teraz označený názov domény..

Krok 3 – Nainštalujte si svoj web

Svoj blog alebo webovú stránku môžete nainštalovať aj počas čakania na šírenie názvových serverov. Najfunkčnejší spôsob, ako to dosiahnuť, je po prihlásení sa na svoj účet hostingu a prejdením do kategórie softvéru a služieb (alebo podobnej) vášho ovládacieho panela..

Najpravdepodobnejší typ stránok, ktoré sa majú nainštalovať, je pravdepodobne známy ako WordPress.org a dá sa to vykonať pomocou funkcie známej ako Fantastico De Luxe. Toto softvérové ​​zariadenie je reprezentované pozývajúcou ikonou smajlíka, ktorá od vás jednoducho vyžaduje kliknutie. Odtiaľ vyberiete program WordPress, potom možnosť Nová inštalácia, z rozbaľovacieho poľa vyberte svoju doménu a pred výberom tlačidla „nainštalovať program WordPress“ vyplňte svoje registračné údaje..

Niektoré ovládacie panely nahradili možnosť Fantastico pre nové účty funkciou známou ako QuickInstall, zatiaľ čo iné poskytujú možnosť obidvoch. QuickInstall sa tiež nachádza v kategórii softvéru a služieb a je zobrazený vo forme ikon ako hodiny a šípky alebo veľmi podobné znázornenie. Ak požadujete túto funkciu, znova jednoducho kliknite na ikonu, vyberte položku WordPress a sledujte svoj nos.

Obe funkcie na inštaláciu webovej stránky sú užívateľsky prívetivé a po nainštalovaní prvej webovej stránky, ktorá ich používa, sa môžu stať návykové kvôli ich ľahkej aplikácii.

Takže tu to máte. Hoci registrácia názvu vašej domény bola sama osebe triumfom, zvyšok postupu na začatie online je tiež priamy a bude vás zaujímať, prečo ste ho nezačali skôr..

S pokojom pri vedomí, že tento proces môžete kedykoľvek zopakovať bez toho, aby ste potrebovali akékoľvek technické know-how, sa skutočná zábava začína navrhovaním vašich stránok, pridávaním ich funkcií a rozvíjaním vášho hobby alebo podnikania na ďalšiu úroveň zábava a úspech.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map