Založenie vlastného blogu krásy za menej ako 100 dolárov – šialene jednoduché a jednoduché kroky

Krása výklenok je zábavná a vzrušujúca. Samotný priemysel je vysoko dynamický, takže trendy sa neustále vyvíjajú a témy sa neustále menia.


Ak ste nadšení kozmetikou, všeobecným zdravím, starostlivosťou o pleť, účesmi, kozmetickými výrobkami a módou, môžete si miesto vyrezať online. s blogom krásy.

ako začať blog o kráse pod 100 dolárov

Prečo založiť blog krásy?

Nemusíte mať titul z oblasti písania alebo profesionálneho písania začnite svoj vlastný blog krásy.

V skutočnosti veľa najobľúbenejších blogov online vytvárajú ľudia, ktorí píšu o tom, čo ich najviac vzrušuje, a neustále aktualizujú svojich čitateľov informačnými a vtipnými príspevkami..

Vlastný blog má mnoho výhod. V prvom rade si môžete zarobiť slušný príjem prostredníctvom reklám a prepojení s kozmetickými a módnymi spoločnosťami.

Môžete sa tiež spojiť s maloobchodníkmi s kozmetickými výrobkami, aby ste si mohli zarobiť navyše.

Existuje tiež veľa blogerov v oblasti krásy, ktorým sa posielajú výrobky na testovanie a hodnotenie, niekedy ešte predtým, ako sa výrobky dostanú do obchodov.

To vám umožní byť vystavení najnovším trendom v kozmetickom priemysle, čo je veľká výhoda, ak sa chcete stať autoritou v tejto oblasti..

Skôr ako začnete

Je dôležité brainstorming hneď na začiatku. Keď vás inšpirácia zasiahne, sadnite si a rozhodnite sa, o ktorom aspekte kozmetického priemyslu by ste chceli blogovať. Potom vytvorte zoznam príspevkov, ktoré by ste mali napísať.

Najdôležitejšia otázka, ktorú môžete položiť, je: „Keby som bol vlastným čitateľom blogov, čo by som si chcel prečítať?“

Zamyslite sa aj nad rôznymi „podkategóriami“, cez ktoré môžete rotovať. Napríklad: Recenzie produktov, Produkt dňa, Tipy na zmenu a Náhodné položky.

Ďalej si prezrite ďalšie blogy a sledujte veci, ktoré sa vám páčia a nepáčia, pokiaľ ide o obsah, témy, štýl písania a celkový vzhľad..

Nikoho samozrejme nekopírujte, ale rozhliadnuť sa okolo vám pomôže rozprúdiť vaše kreatívne šťavy a získať nejaké nápady, ako sa váš blog môže líšiť.

Zamyslite sa tiež nad tým, ako k svojim príspevkom pridať médiá, napríklad videá alebo fotografie. Pomohlo by to, keby ste mali fotoaparát s vysokým rozlíšením, ktorý zachytáva jasné fotografie, ako aj softvér na úpravu fotografií na korekciu farieb a orezanie.

Zvážte aj cieľovú frekvenciu účtovania. Prajete si alebo by ste mohli uverejňovať príspevky každý deň, raz týždenne alebo každé tri dni? Nezabudnite, že bez ohľadu na to, o ktorej frekvencii sa rozhodnete, je dôležité, aby ste uverejňovali príspevky pravidelne.

Ak je váš príspevok nekonzistentný, ľahko by ste stratili čitateľov. V skutočnosti by bolo jednoduchšie, keby ste mohli písať príspevky vopred, potom ich len „naplánujte“ na budúce dátumy.

Ako teraz zarábate peniaze? Existuje niekoľko spôsobov, ako speňažiť svoj blog. Najobľúbenejší spôsob je prostredníctvom služby Google AdSense – môžete zarábať, keď diváci kliknú na reklamy vo vašom blogu.

Nitty-Gritty Stuff – ľahké kroky k vytvoreniu vlastného blogu o kráse

Aby som to zhrnul, existujú 4 jednoduché kroky, ako začať blog o kráse:

 1. Vyberte poskytovateľa webhostingu
 2. Získajte názov domény
 3. Nainštalujte WordPress
 4. Skrášlite svoj blog krásy

Ale predtým, ako sa dostaneme k týmto krokom, poďme najskôr hovoriť o hostovaní – či si vyberieme bezplatný alebo platený hosting.

Čo na svete je hosting zadarmo?

Ak je to váš prvý podnik na blogovanie, mali by ste začať s poskytovateľom bezplatného hostenia blogov. Bezplatný hosting znamená, že svoj blog môžete spustiť bez platenia poplatkov prostredníctvom poskytovateľa hostingu. Najlepšie príklady sú blogger.com a wordpress.com.

Prečo zvoliť bezplatný hosting?

Najlepšou výhodou používania bezplatného hostenia blogov je samozrejme, že na to, aby ste mohli začať, nemusíte minúť nič. Jediné, čo musíte urobiť, je zaregistrovať sa na účet a ste pripravení ísť.

Nebudete sa musieť starať o používanie kreditnej karty za mesačné alebo ročné poplatky.

Zadarmo blog hosting je tiež vynikajúcou voľbou, ak nemáte žiadne skúsenosti s web design. Väčšina poskytovateľov bezplatného hostenia blogov, napríklad WordPress.com, má pripravené šablóny blogov.

Jediné, čo musíte urobiť, je vybrať si preferovanú tému a potom napísať svoj prvý príspevok. Môžete tiež svoj blog prispôsobiť do určitého bodu.

Nevýhody

Najväčšou nevýhodou bezplatného hostenia blogov je, že nevlastníte doménu. Vaša webová adresa bude vždy ako „beauty.wordpress.com“ namiesto jednoducho „beauty.com“.

Hoci byť subdoménou môže byť dosť dobrý pre tých, ktorí začínajú, pre vás je náročnejšie zväčšiť svoj blog, ak chcete byť uznaný ako orgán v medzere pre krásu alebo ak si chcete založiť svoj vlastný meno alebo značka.

Ďalšou nevýhodou využívania bezplatných služieb hostenia blogov je obmedzená možnosť prispôsobenia. S bezplatným hosťovaním blogov môžete meniť motívy, rozloženia, farby a písma, ale na svojom webe nemôžete očakávať veľa funkcií..

Na svojom blogu by ste tiež museli zápasiť s množstvom reklám.

Výber plateného hostingu

Ak ste svoj blog začali používať bezplatne a získali ste slušné výsledky, môžete svoj blog presunúť na platený hosting.

Tu sú výhody:

 • Vaša vlastná doména – Jednou z najlepších výhod pri výbere prémiového blogu, ktorý vlastní, je názov alebo doména vášho blogu. Prečo je to dôležité? Vlastníctvo domény uľahčuje ľuďom zapamätanie si adresy vášho webu. Môžete tiež vytvoriť svoj blog na osobné značky a speňaženie by bolo jednoduchšie.
 • Váš vlastný e-mail – všetci poskytovatelia plateného hostingu vám umožňujú jednu alebo viac prispôsobených e-mailových adries. Ak je napríklad doménou vášho blogu doména „beauty.com“, môžete mať e-mailovú adresu, napríklad [Email protected] alebo [Email protected].Ak teda korešpondujete so svojimi sledovateľmi, nebudete musieť používať svoju osobnú adresu Gmail alebo Yahoo. Môžete tiež nastaviť automatické odpovedače na komunikačné a marketingové účely.
 • Ľahko použiteľný nástroj na tvorbu webových stránok– zatiaľ čo prémiový hosting väčšinou využívajú skúsení vývojári webových stránok, môže ho použiť začiatočník s nulovou znalosťou kódovania. Vďaka tvorcom webových stránok zahrnutých do hostingových balíkov si môžete vytvoriť svoj blog krásy len kliknutím a presunutím prvkov. Najlepšie na tom je, že si môžete svoj web plne prispôsobiť pomocou viacerých funkcií, motívov, rozložení a farebných schém, ktoré zodpovedajú vašim preferenciám a branding.
 • Žiadne reklamy– pretože ste zaplatili za hostingový balík, váš blog bude úplne bez reklám, okrem tých, ktoré ste si dali sami.
 • Doplnky a widgety—Platený blogový hosting vám umožňuje vylepšiť použiteľnosť a funkčnosť vašich stránok prostredníctvom doplnkov, aplikácií a widgetov. Z účtov sociálnych médií môžete tiež pridať informačné kanály a galérie obrázkov.
 • Speňažte svoj blog – Mnoho poskytovateľov bezplatného hostenia uvádza vo svojich podmienkach, že nemôžete speňažiť svoj blog, čo znamená, že nemôžete ponúknuť priestor pre reklamy. Spoločnosť Google Adsense tiež neschvaľuje bezplatné hostované blogy na speňaženie.

Teraz by ste mali byť schopní určiť, ktorú možnosť hostenia zvoliť. Pre prvotriedny hosting je z čoho vyberať a dôrazne sa odporúča skontrolovať recenzie poskytovateľa hostingu, ktorého vyberiete, aby ste vedeli, či splní váš rozpočet a potreby hostingu..

Upozorňujeme, že keď si zakúpite hostingový balík, zvyčajne sa dodáva s registráciou názvu domény. Nebudete musieť kupovať doménové meno, takže nebudete musieť míňať viac.

Teraz, keď máte predstavu o hosťovaní, porozprávajte sa o výbere názvu blogu a získaní názvu domény.

Výber úžasného názvu domény

Áno, môže to byť náročný krok. Samotný počet možností môže byť zdrojom zmätku. Tu je niekoľko rád, ktoré vám pomôžu:

 • Kombinujte svoje obľúbené slová, ktoré sa zhodujú s kozmetickým priemyslom. Opýtajte sa sami seba: čo vás vzrušuje z oblasti krásy? Aká je vaša osobnosť a ako sa spája s vaším záujmom o blogovanie? Aké sú vaše obľúbené slová? Aké sú tvoje záľuby? Aké témy by ste chceli zahrnúť do svojho blogu? Aké slová by najlepšie opísali váš blog?
 • Brainstorming a zapisovať slová, ktoré sú spojené s vašou značkou alebo témou. Zapisujte si všetko, čo vás napadne. Potom môžete použiť tezaurus a napísať niekoľko ďalších súvisiacich slov. Teraz budete mať banku slov, z ktorej si môžete vybrať.
 • Zoradiť možnosti, užší výber a určiť, čo bude spolu dobre fungovať. Môžete požiadať ostatných ľudí, aby si prečítali, čo ste doteraz vybrali, a odtiaľ si vybrať tie, ktoré sa dajú ľahko vysloviť.
 • Prejdite na GoDaddy alebo Namecheap a skontrolujte, či sú k dispozícii tie, ktoré ste si užili. Krátke, 2-slabické názvy domén sú vždy lepšie. Nepoužívajte tie, ktoré majú pomlčky (example-beauty.com), pretože je ťažké si ich zapamätať.

Extra tipy

Vždy to udržiavajte krátke, sladké a jednoduché. Názov vášho blogu by mal byť presne rovnaký ako vaša adresa URL, aby nedošlo k zámene. Hrajte na slová a používajte vtipné. Názov blogu by mal byť ľahko zapamätateľný, kúzelný a vyslovovateľný.

Inštalácia WordPress

Akonáhle sa zaregistrujete pre hostingový plán a názov domény, budete musieť použiť užívateľsky prívetivú blogovaciu platformu, ktorá existuje – WordPress.

WP je najobľúbenejší systém na správu obsahu na svete, ktorý pomáha blogerom ľahko spravovať svoj obsah, napríklad pridávanie nových príspevkov, ich úpravu, aktualizáciu a mazanie a prispôsobovanie tak, aby bol krajší..

S programom WordPress nemusíte platiť viac, pretože je často súčasťou aj tých najzákladnejších balíkov webhostingu. Inštalácia je jiff, ale ukážeme vám, ako to urobiť krok za krokom.

Na tento účel použijeme ako príklad BlueHost (ak potrebujete pomoc s registráciou v Bluehost, pozrite si tohto sprievodcu krok za krokom)

Krok 1: Prihláste sa do svojho nového účtu BlueHost a potom kliknite na položku Hosting. Vyhľadajte panel Tvorcovia webových stránok a pod ním nájdete WordPress.

Krok 2: Kliknite na „Inštalovať“. Dostanete sa na inú stránku. Vyberte doménu a potom kliknite na „Skontrolovať doménu“.

Krok č. 3: Začiarknite políčko „Prečítal som si zmluvné podmienky“ a potom stlačte „Inštalovať teraz“..

Krok č. 4: Objaví sa okno „Inštalujeme pre vás WordPress“. Počkajte 2 až 5 minút, kým sa proces dokončí. Po dokončení kliknite na „Zobraziť procesy“ a potom na „Zobraziť poverenia“.

Krok č. 5: Svoje prihlasovacie údaje budete musieť zadať na nasledujúcej stránke. Kliknite na položku „Adresa URL správcu“ a zadajte svoje používateľské meno a heslo.

Vaša inštalácia WordPress je dokončená a doteraz ste si oficiálne vytvorili svoj blog krásy za menej ako 100 dolárov.

Vaša krása Blog Krása

Teraz prevádzkujete blog krásy. Malo by byť samozrejmé, že vaša šablóna musí byť krásna – pekným odrazom vášho výklenku. V závislosti od vášho vkusu a štýlu si môžete zájsť na minimalistickú tému alebo ísť do skutočne farebnej šablóny.

Dôležité je, aby vaše usporiadanie bolo usporiadané a čisté. Vaši čitatelia by mali mať možnosť ľahko nájsť informácie, ktoré hľadajú. Ak máte v úmysle dať veľa fotografií, použite obrázky vysokej kvality.

Okrem toho, čo vidíte na hlavnom paneli WP, existuje veľa tém zadarmo WordPress. Ak si zatiaľ nemôžete kúpiť prémiové témy WordPress, prejdite na stránku www.wordpress.org/themes a hľadajte témy súvisiace s krásou WordPress.

Ďalšou možnosťou, odporúčanou, pretože nemusíte tráviť príliš veľa času prispôsobovaním dizajnu a vzhľadu a pocitu, je ísť s prémia krása WordPress tému z (náklady okolo 50 dolárov).

Inštalácia témy je hračka. Stačí kliknúť na „Vzhľad“, potom na „Témy“, vybrať „Pridať nový“, vybrať tému a potom kliknúť na „Nahrať motív“. Témy zadarmo aj prémiové prichádzajú s podrobnými inštrukciami o tom, ako začať.

Záverečné myšlienky

Spustenie blogu o kráse je prospešným aj náročným projektom. Najdôležitejšie veci, na ktoré musíte pamätať, sú odhodlanie, dôslednosť a vášeň. Nečakajte, že to bude hit cez noc.

Vybudovanie veľkej čitateľnosti si vyžaduje čas. Buďte trpezliví a nechajte svoju krásnu vášeň zažiariť vo svojom blogu a odmeny budú skvelé.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map