Nejlepší open source CMS na světě

Nejlepší otevřený zdroj CMS Recenzováno


Chcete do svého projektu přivést maximální množství uživatelů? Potřebujete systém, který vám umožní spravovat obsah webových stránek s minimálním časovým, úsilím nebo rozpočtovými investicemi? Pak nepůjdete bez použití jednoho z open source systémů pro správu obsahu, který je k dispozici?

Všechny druhy obsahu, ať už jde o obrázky, videa, grafiku, texty atd., Nepřispívají pouze k vašemu projektu, ale také přitahují pozornost uživatelů hledajících kvalitní informace na webu. Tyto projekty se navíc ve vyhledávačích řadí na vysoké místo, což přispívá k rychlému a efektivnímu růstu provozu. To je jen několik důvodů, proč jít za kvalitní CMS.

Pokud je volba těchto systémů docela rozsáhlé ve výklenku moderního webového designu má smysl přezkoumat nejoblíbenější a profesionální platformy. Co byste měli vědět, je, že CMS s otevřeným zdrojovým kódem většinou vyžaduje určitý čas na prozkoumání a zvládnutí, ale každý z nich pokrývá konkrétní cíle webového designu a přichází s určitými parametry, díky nimž vyniká z davu. Chcete se dozvědět více o nejdůvěryhodnějších službách? Pak si přečtěte jejich recenze.

Testovali jsme 10 nejlepších CMS s otevřeným zdrojovým kódem

 1. WordPress – nejlepší open source CMS pro jakýkoli web
 2. Joomla – jeden z nejpoužívanějších softwarových nástrojů pro webové stránky
 3. Drupal – systém správy obsahu s otevřeným zdrojovým kódem
 4. OpenCart – Open Source založené na e-commerce řešení založené na PHP
 5. TYPO3 – profesionální & Flexibilní open source CMS
 6. Magento – světová jednička v oblasti elektronického obchodu pro internetový obchod
 7. PrestaShop – jedna z nejpopulárnějších platforem elektronického obchodování
 8. Zen Cart – bezplatný a uživatelsky příjemný software nákupního košíku
 9. osCommerce – CMS pro hostování online pro vytváření online obchodů
 10. Concrete5 – systém správy obsahu s otevřeným zdrojovým kódem (CMS)

Pokud máte pravdu, že zahájíte rozsáhlý projekt, měli byste si uvědomit, že jeho udržování je mamutí proces, jehož úspěšné dokončení by bylo bez použití CMS téměř nemožné. Jste připraveni začít? Pak je nejvyšší čas zkontrolovat a porovnat nejlepší platformy s otevřeným zdrojovým kódem, které mohou pro váš projekt skutečně znamenat rozdíl.

Přečtěte si také: Jak vytvořit web CMS od nuly.

WordPress – nejlepší open source CMS pro jakýkoli web

WordPress - nejlepší open source CMS pro jakýkoli web

WordPress – je veteránem výklenku pro webový design a nejoblíbenějším současným systémem správy obsahu. Oplývá integrovatelnými zásuvnými moduly a tématy a odhaluje skutečně neomezené možnosti přizpůsobení designu.

WordPress nevyžaduje stahování a instalaci, ale to trvá, než zvládnout systémové nuance. Je také žádoucí mít při práci na projektu alespoň základní znalosti kódování, aby nedošlo ke ztrátě času. Zde je rychlý přehled hlavních funkcí WordPress:

 • Integrace pluginů – WordPress má řadu připravených doplňků, ale stále existují stovky bezplatných a placených aplikací vyvinutých uživateli třetích stran. V zásadě najdete externí pluginy pro jakýkoli typ webových stránek – stačí se ujistit, že jsou kvalitní a bezpečné s nimi pracovat.
 • Kolekce šablon – CMS nabízí docela dobrý výběr integrovaných témat, ale opět můžete narazit na stovky návrhů na webu. Jsou také bezplatné a placené, což vyvolává potřebu zvolit vhodný design, který nebude rozumně čelit hrozbám malwaru.
 • Gutenberg Editor – Aktualizovaná verze WordPress zavedla Gutenberg Editor jako hodný prostředek přizpůsobení webových stránek. Editor je blokově založený, který je podobná běžným tvůrcům webových stránek. Umožňuje vytváření webových stránek z bloků obsahu, které systém nabízí. Tato inovace učinila z CMS hodnotné řešení pro vytváření webových stránek pro neziskové uživatele.
 • Kontrola stavu webových stránek – nástroj vytvořený pro ladění a přehled obecných informací o stavu webových stránek. Má dvě hlavní funkce. První zobrazuje všechny možné chyby, nesprávné konfigurace, používanou zastaralou verzi PHP atd. Druhý nástroj umožňuje sledovat technické parametry webových stránek včetně aktivních témat, aktivovaných pluginů a dalších důležitých informací.

WordPress funguje stejně skvěle pro profesionály i začátečníky. Ačkoli, druhá kategorie uživatelů musí být alespoň trošku vědoma kódů, aby vytvořila ohromující projekty se systémem.

Přečtěte si také: Recenze WordPress.

Nainstalujte WordPress zdarma

Joomla – jeden z nejpoužívanějších softwarových nástrojů pro webové stránky

Joomla - jeden z nejpoužívanějších softwarových nástrojů pro webové stránky

Joomla – je další důvěryhodný systém správy obsahu, který stojí za pozornost při výběru důvěryhodného CMS. S asi 3 miliony instalací po celém světě, systém v současné době je na druhém místě po WordPress z hlediska popularity. Je to poněkud komplikovanější ve srovnání s tím přesto umožňuje pohodlný a profesionální proces vývoje webových stránek.

Stejně jako zbytek CMS, Joomla je software ke stažení, což znamená integraci pluginů a šablon pro výkonnější výkon webových stránek. Mezi hlavní výhody systému patří:

 • Uživatelsky přívětivý řídicí panel – Systém nabízí jeden z nejintuitivnějších a nejsrozumitelnějších ovládacích panelů, který nevyžaduje přesné zkoumání. Potřebné nástroje pro vytváření webových stránek jsou zde na jednom místě. Netrvá dlouho, než si zvyknete na řídicí panel, abyste začali nahrávat obsah, přidávat moduly a integrovat pluginy.
 • Rychlá instalace – Nemusíte být technický profesionál pro instalaci a ovládání systému. Místo toho se s instalací a přizpůsobením webových stránek budete snadno vypořádat i bez předchozí přípravy – proces je tak jednoduchý.
 • Víceúčelová aplikace – Joomla funguje skvěle pro vytváření všech typů webových stránek, ať už je to tak obchodní projekt, portfolio nebo dokonce internetový obchod. Aktualizace a nová rozšíření jsou vydávány pravidelně, aby projektům Joomla daly více funkcí.
 • Funkčnost – Zatímco funkčnost WordPress závisí hodně na integraci pluginů a šablon, Joomla poskytuje velký fond vestavěných widgetů, návrhů a aplikací. Je však také možné vybírat a přidávat vlastní pluginy pro zvýšení výkonu vašich webových stránek.

Tento software je zaměřen na potřeby nováčků a profesionálů webdesignu. Ve srovnání s vůdcem výklenku je však složitější. Při práci s platformou musíte porozumět základům databází SQL a PHP, abyste získali co nejvíce z procesu vývoje webu.

Přečtěte si také: Recenze Joomla.

Vyzkoušejte Joomla zdarma

Drupal – systém správy obsahu s otevřeným zdrojovým kódem

Drupal - systém správy obsahu s otevřeným zdrojovým kódem

Drupale – je plnohodnotný open source software, který drží třetí místo v seznamu nejpopulárnějších CMS. Je to komplikovanější než WordPress a Joomla, ale odhaluje širokou škálu funkcí a možností přizpůsobení designu.

Pokud nejste uživatelem kódu, musíte si před instalací a prací s Drupalem projít návody a pokyny. Výsledek, který dlouhodobě využijete, však stojí za vynaložené úsilí a čas. Podívejte se na některé z nejvýraznějších rysů Drupalu:

 • Integrace modulu – Stejně jako WordPress, i Drupal vyžaduje instalaci modulů (pluginy), které jsou potřebné k přidání funkcí do projektu. Množství modulů, které mají být integrovány, je však menší, než předpokládalo WordPress, zatímco možnosti přizpůsobení, které odhalují, jsou poměrně velké. Mějte na paměti, že integrace dalších modulů by měla být prováděna přes FTP, což rozhodně vyžaduje specifické znalosti kódování.
 • Balení funkcí – CMS je schopen analyzovat všechny funkce webu, rozdělit je do skupin a zabalit všechny konfigurace do sady připravené k použití bez nutnosti ručně vytvářet funkce.
 • eCommerce – Mnoho uživatelů dává přednost Drupalu, zatímco pracuje na vývoji projektů elektronického obchodu. Je to proto, že škála funkcí, nástrojů a modulů, které software nabízí, je přizpůsobena vytváření internetových obchodů a portálů elektronického obchodování..
 • Projekty Společenství – Kromě funkčnosti elektronického obchodování se Drupal také silně zaměřuje na rozvoj komunitních a sociálních publikačních projektů. Funguje skvěle pro vývoj fór, blogů, webových portálů a dalších typů webových stránek malých a středních komunit.
 • Správa více domén – Řada rozšíření Drupal umožňuje implementaci podnikových portálů s podporou více doménových struktur. Správa těchto projektů vyžaduje zvláštní stupeň odbornosti a dovedností.

Platforma se zaměřuje na rozvoj komunitních a sociálních publikačních projektů, ale používá se také ke spouštění a správě internetových obchodů. Zde je možná integrace modulů, ale provádí se to prostřednictvím FTP serverů, což se stává složitým procesem pro netechnické techniky.

Přečtěte si také: Drupal Review.

Vyzkoušejte Drupal zdarma

OpenCart – Open Source založené na e-commerce řešení založené na PHP

OpenCart - Open Source založené na e-commerce řešení založené na PHP

OpenCart – je plně funkční a výkonný otevřený zdroj eCommerce software slouží k vytváření a správě více online obchodů z jediného administrátorského panelu. Platforma založená na PHP vyžaduje stažení a instalaci a je pro všechny zcela zdarma.

Současně to znamená znalost programování, které má být použito ve svůj prospěch. Zde je přehled hlavních funkcí OpenCart:

 • Rozšíření – Software sleduje model jádra + rozšíření. To znamená, že přichází se sadou vestavěných nástrojů a možností, ale také vyžaduje pluginy nebo doplňky, aby uživatelé mohli dokončit špičkové funkce pro efektivní správu svých internetových obchodů. V případě potřeby najdete spoustu rozšíření o jazyk, měnu, nastavení elektronického obchodu, správu trhu, zpracování plateb, SEO a budování webu online.
 • Funkce elektronického obchodu – OpenCart se silně zaměřuje na elektronický obchod a umožňuje přístup k nesčetným množstvím specializovaných nástrojů a funkcí. Mezi ně patří zabezpečení dat, CRM, e-mailový marketing, mobilní přístup, správa více jazyků a více obchodů, sledování zásob, propagace webových stránek, specializované šablony, možnosti SEO a další.
 • Funkce nákupního košíku – Software také obsahuje seznam integrovaných funkcí nákupního košíku. Některé z nich jsou následující: obnova opuštěného nákupního košíku, správa produktového katalogu, zpracování kreditní karty, správa kupón / sleva, doprava, vrácení peněz, správa daní a výnosů atd..

Software je dodáván se spoustou integrovatelných rozšíření, několika nástroji elektronického obchodování a množstvím parametrů, které jsou nutností pro úspěšné vytvoření internetového obchodu..

Vyzkoušejte OpenCart zdarma

TYPO3 – profesionální & Flexibilní open source CMS

TYPO3 - profesionální a flexibilní open source CMS

TYPO3 – je další populární CMS s otevřeným kódem, který poskytuje rozsáhlé možnosti správy podniku. Systém je pravidelně aktualizován, aby vyhovoval nejnovějším technickým požadavkům. To je skvělá volba pro vývoj velkých firemních webů a platforem elektronického obchodování.

Systém nabízí rozsáhlé možnosti integrované správy. Mezi nejpozoruhodnější funkce, které poskytuje, by měly být první zmíněny následující:

 • Znalost kódování expertů – Profesionální použití platformy vyžaduje odborné znalosti. Aplikace a pochopení kódovacích nuancí umožňuje efektivní implementaci komplexní struktury webových stránek kombinované s vícejazyčným obsahem.
 • Integrace podnikových aplikací – Systém umožňuje integraci klasických a populárních obchodních aplikací, jako jsou systémy ERP a CRM. To nakonec umožňuje vytváření plně funkčních podnikových projektů.
 • Rozšiřitelnost – Platforma obsahuje tisíce rozšíření dostupných na webu, která se snadno a rychle instalují. Tyto doplňky mohou výrazně rozšířit funkčnost systému pomocí diskusních fór, obrazových a video galerií, nástrojů elektronického obchodování a dalších.
 • Vytvoření zálohy – Služba umožňuje obnovení předchozí verze webových stránek bez jakýchkoli omezení. Toto se hodí uživatelům, kteří sdílejí přístupová práva na webové stránky s ostatními vývojáři.

TYPO3 je dokonale optimalizován spouštět a spravovat vstupní stránky, obchodní webové stránky a malé / střední eCommerce webové stránky. Je pravidelně aktualizován, aby zůstal kompatibilní s moderními aplikacemi a rozšířeními.

Software je dodáván se spoustou integrovatelných rozšíření, několika nástroji elektronického obchodování a množstvím parametrů, které jsou nutností pro úspěšné vytvoření internetového obchodu..

Vyzkoušejte TYPO3 zdarma

Magento – světová jednička v oblasti elektronického obchodu pro internetový obchod

Magento - světová jednička v oblasti elektronického obchodu pro internetový obchod

Magento – je systém pro správu obsahu, který přichází se strukturou otevřeného kódu a je původně postaven s důrazem na eCommerce. Tato služba nabízí jedinečný nástroj pro vytvoření internetového obchodu, jedinečné možnosti správy, pokročilé parametry stanovení cen a funkce potřebné pro snadné dokončení celého procesu vytváření internetového obchodu. Systém uděluje přístup k následujícím funkcím:

 • eCommerce – Magento jako platforma specifická pro výklenky nabízí spoustu funkcí elektronického obchodování, které pokryjí všechny potřebné potřeby pro budování internetového obchodu. Mezi nejoblíbenější možnosti patří správa a sledování zásob, parametry přepravy a daně, správa kupónů a slev, více platebních bran, vestavěná vícejazyčná podpora, možnosti SEO, nástroje pro správu produktů a marketing, nástroje pro zpracování objednávek, zákaznická podpora a další.
 • Rozšíření a doplňky – CMS poskytuje přístup k více než 5000 rozšíření dostupným online. Můžete si vybrat mezi bezplatnými a placenými aplikacemi, které se mají integrovat do vašich webových stránek elektronického obchodu.
 • Flexibilita – Platforma nabízí v integrovaném ovládacím panelu několik nástrojů pro efektivní nastavení přepravy, fakturačních údajů a faktur. Navíc ukládá data a statistiky webových stránek, aby je dále použila při analýze výkonu internetového obchodu.

Magento nevyžaduje hluboké pochopení kódovacích nuancí, přesto to znamená určité povědomí o programových nuancích potřebných pro správnou úpravu kódu internetového obchodu..

Přečtěte si také:
Recenze Magento.
Porovnání Magento vs Wix.

Vyzkoušejte Magento zdarma

PrestaShop – jedna z nejpopulárnějších platforem elektronického obchodování

PrestaShop - jedna z nejpopulárnějších platforem elektronického obchodování

PrestaShop – je open source CMS, který se vyznačuje řešením mezinárodního nákupního košíku. Systém byl založen v roce 2007 a rychle se stal populárním u uživatelů, kteří se zaměřují na vytváření profesionálních internetových obchodů. PrestaShop je zdarma a vysoce přizpůsobitelný. Nabízí vynikající zákaznickou podporu a může se pochlubit silnou komunitou uživatelů, která zjednodušuje proces zkoumání a používání systému. Seznam zvýraznění PrestaShop zahrnuje následující čísla:

 • Zaměření na elektronický obchod – CMS se silně zaměřuje na elektronický obchod, a proto nabízí seznam specifických funkcí. Patří mezi ně dovoz / vývoz velkého produktu, digitální a fyzické produkty nabízené k prodeji, funkce inventáře, možnosti SEO, exkluzivní šablony elektronického obchodu připravené pro mobilní zařízení, různé platební a platební alternativy atd..
 • Management vztahu se zákazníky – Systém umožňuje nastavení a úpravu hlavních parametrů vztahu se zákazníkem. Patří sem opuštěná oznámení o nákupním košíku, automatizovaný e-mailový marketing, přizpůsobené propagace atd.
 • Možnosti úprav webových stránek – Jako software eCommerce s otevřeným zdrojovým kódem poskytuje PrestaShop uživatelům plný přístup k kódu, který mohou uživatelé upravovat a upravovat, zatímco pracují na vývoji a propagaci svého internetového obchodu. Systém však přichází také s editorem WYSIWYG, který umožňuje úpravám ve výchozím motivu provádět nekódery.
 • Integrace a přidávání – Systém nabízí tisíce doplňků, aplikací a integrací dostupných na svém bohatém trhu. Tato rozšíření mohou být zdarma a placená, zatímco některá z nich mohou stát i jmění. Při výběru vhodných aplikací mějte na paměti tento aspekt.

PrestaShop je zdarma, ale stále to znamená integraci externích pluginů, z nichž některé mohou být docela drahé. Služba navíc umožňuje úpravy kódu, díky čemuž je váš projekt elektronického obchodu skutečně jedinečný.

Software je dodáván se spoustou integrovatelných rozšíření, několika nástroji elektronického obchodování a množstvím parametrů, které jsou nutností pro úspěšné vytvoření internetového obchodu..

Vyzkoušejte PrestaShop zdarma

Zen Cart – bezplatný a uživatelsky příjemný software nákupního košíku

Zen Cart - bezplatný a uživatelsky příjemný software nákupního košíku

Zen Cart – je další skvělý vzorek open source CMS se silným zaměřením na eCommerce. Systém je příjemnou volbou pro uživatele, kteří důkladně používají web, protože vyžaduje znalost základů kódování a určité zkušenosti s webovým designem. Na základě PHP / MySQL je platforma zcela zdarma ke stažení a instalaci a je také zcela přizpůsobitelná. Pojďme se podívat na hlavní sadu funkcí služby:

 • Integrovatelnost – Zen Cart také sleduje model jádra + rozšíření. Jeho možnosti integrace jsou tedy celkem silné a univerzální. Kromě vestavěných funkcí umožňuje systém integraci aplikací a doplňků třetích stran dostupných v následujících kategoriích: tlačítka a grafika, nástroje pro přiznání, jazykové balíčky, platební moduly, marketingové nástroje, různé pluginy, nástroje pro tvorbu cen, úpravy šablon , Typy produktů, zeměpisné zóny, přepravní moduly, boční schránky, nástroje pro odstraňování problémů a další.
 • Mezinárodní funkce – Jako mezinárodní eCommerce řešení nabízí Zen Cart rozsáhlé možnosti vícejazyčných a více měn, které umožňují vytvářet a spravovat prodejní prostory pro prodej digitálních a fyzických produktů po celém světě..
 • Funkce elektronického obchodu – Zen CMS jako specializovaný e-commerce CMS nemůže, ale nabízí několik výkonných funkcí eCommerce zaměřených na úspěšnou tvorbu a správu internetového obchodu. Patří mezi ně marketingové nástroje, možnosti správy produktů, možnosti odeslání a zpracování plateb, SEO a mezinárodní funkce a mnoho dalších.

Potřeba úpravy kódu, všestrannost možností přizpůsobení designu a integrace, jakož i více parametrů specifických pro eCommerce znamenají potřebu záměrně zvládnout systém před zahájením projektů s ním..

Vyzkoušejte Zen Cart zdarma

osCommerce – CMS pro hostování online pro vytváření online obchodů

osCommerce - CMS pro hostování online pro vytváření online obchodů

osCommerce – je systém elektronického obchodování s elektronickým obchodováním s otevřeným kódem. Software lze nainstalovat na libovolný web, který je dodáván s podporou MySQL a PHP. Je zdarma, ale stále vyžaduje integraci placených rozšíření, aby uživatelé mohli co nejlépe využít jeho funkce elektronického obchodování.

Více než 260 000 internetových obchodů v současné době funguje na základě platformy osCommerce, která ji řadí na seznam nejpopulárnějších platforem pro budování internetového obchodu. Zde je seznam nejmódnějších vrcholů platformy, díky nimž vyniká v davu:

 • Integrovatelný program – osCommerce je správa webového obchodu naloženého funkcí a softwarový program eCommerce, který lze integrovat do libovolného webového serveru nebo webové stránky s předinstalovanými databázemi PHP a MySQL..
 • Zaměření na elektronický obchod – Systém má zpočátku silné zaměření na eCommerce a poskytuje přístup k mnoha specifickým funkcím. Nejoblíbenější z nich jsou následující: nástroje pro zpracování plateb a zasílání, podpora zákazníků a technické podpory, kompatibilita s PHP 4, neomezená správa produktů a kategorií, podpora virtuálních a fyzických produktů, e-mailový marketing, vytváření a obnovení záloh, tisk faktur, integrované statistiky, podpora více měn, kvalitní šablony elektronického obchodu a mnoho dalších.
 • Rozšíření – Platforma umožňuje výběr z více než 7000 vysoce kvalitních a funkčních doplňků, které si uživatelé mohou vybrat a integrovat zdarma.

Struktura otevřených kódů webových stránek vytvořených pomocí systému umožňuje efektivní úpravy a přizpůsobení kódu. To však vyžaduje znalost základů kódování. Pokud nejste zdatní v oblasti webdesignu, má smysl hledat jednodušší alternativu.

Vyzkoušejte osCommerce zdarma

Concrete5 – systém správy obsahu s otevřeným zdrojovým kódem (CMS)

Concrete5 - systém správy obsahu s otevřeným zdrojovým kódem (CMS)

Beton5 – je výkonný plně otevřený systém správy obsahu s otevřeným zdrojovým kódem, který umožňuje vytvářet všechny typy webových stránek a webových aplikací zdarma. Práce se službou není docela obtížná, pokud máte alespoň základní znalosti webdesignu a kódování. Je to proto, že systém umožňuje úpravám kódu získat maximum z jeho funkčnosti. Seznam vlastností Concrete5 zahrnuje následující parametry:

 • Intuitivní úpravy – Jedná se o klíčovou součást technologie systému, která uživatelům umožňuje upravit kód webových stránek tak, aby byl plně přizpůsoben jejich potřebám. Systém také umožňuje intuitivní editaci WYSIWYG v kontextu, což je skvělá volba pro nekódery.
 • Rozsáhlé možnosti přizpůsobení – Platforma poskytuje velké množství přizpůsobení projektu vašim potřebám. Dodává se se spoustou integrovatelných rozšíření, doplňků a aplikací, které mohou vašemu projektu poskytnout špičkovou funkčnost.
 • Pokročilá sada funkcí – Systém přichází s funkcemi, které přispívají k řádnému výkonu projektů, které jsou s ním vytvořeny. Patří mezi ně tvůrce formulářů, aktualizace jedním kliknutím, kolekce odpovědných šablon, uživatelská oprávnění, regulované pracovní toky obsahu, integrované vykazování, tlačítka pro sdílení na sociálních sítích, doplňky podporované jádrem, modulární struktura a mnoho dalších.
 • Kvalitní SEO – Pokud je Concrete5 optimalizován pro vyhledávače bez potřeby doplňků a dalšího kódu, webové stránky vytvořené pomocí tohoto vyhledávače se také ve vyhledávačích umísťují vysoko.

Je možné přizpůsobit projekty založené na Concrete5 prostřednictvím úpravy kódu, i když je zde také k dispozici vizuální úprava webových stránek. Díky tomu je systém dobrým výběrem pro všechny kategorie uživatelů.

Vyzkoušejte Concrete5 zdarma

Vybral jsem si CMS, co bude dál?

Aby váš web fungoval, nestačí mít jediný CMS. Budete také potřebovat doménové jméno a hosting. V opačném případě je váš projekt jen hromada zbytečných souborů, kusů kódu a obsahu, který je pro cílové publikum nedostupný. Název domény je ve skutečnosti fyzická adresa webu na globálním webu. Na jedné straně to uživatelům usnadňuje vyhledávání online. Na druhé straně se může zdát také chytlavou značkou. Při registraci vlastního názvu pro vaši firmu je proto nutné brát to vážně. Přečtěte si více o co je to doména a jak mohou otočit tabulky.

Zatímco doména je adresa, web hosting je domovem webu se všemi typickými vlastnostmi, které by měl mít domov. Měl by být dostatečně „prostorný“, aby hostil všechny soubory a obsah webu. Musí chránit vaše aktiva před vnějšími a vnitřními hrozbami. Kromě toho, stejně jako každý dům, bude možná nutné jej občas opravit nebo aktualizovat. Uživatelé by měli při výběru hostingu pro CMS zvážit některé základní aspekty.

Jak si vybrat hosting pro CMS?

Webhosting je virtuální domov pro vaše webové soubory. Přichází jako digitální úložiště pro řešení vašich projektů a jejich zpřístupnění online uživatelům. Zatímco platformy CMS umožňují vytvářet weby vytvořené pomocí PHP, HTML nebo jiných kódovacích technologií, hosting udržuje všechny prvky webových stránek v konkrétním starším. Tyto prvky mohou zahrnovat texty, obrázky fotografií, widgety, doplňky, některé části kódu, skripty atd.

Pokaždé, když uživatel zadá doménu pro vstup na web, je automaticky odeslán požadavek na server, což je samostatný výkonný procesor. Hosting pošle požadované informace zpět uživateli. Čím rychleji tato odpověď, tím lépe. Tato rychlost definuje kvalitu hostingu a některé další klíčové technické vlastnosti:

 • Výkon – když říkáme „výkon“, máme na mysli nejen rychlost uptime a rychlost načítání stránky. Máme na mysli také CDN používané k zajištění většího výkonu, úložných technologií SSD, více datových center umístěných v různých částech světa pro rychlejší připojení a další.
 • Bezpečnostní – Při hledání spolehlivého hostování jsou bezpečnostní funkce nezbytné, protože chrání váš web před podvody. Balíčky Anti-Spam, prevence útoků DDoS, automatické aktualizace, zálohy systému.
 • Šířka pásma – tento parametr definuje, kolik návštěvnosti váš web získá. Pokud očekáváte tisíce návštěvníků denně, musíte se rozhodnout pro platformy s rozšířenou šířkou pásma.
 • Úložný prostor – pamatujete, mluvili jsme o hostování jako domov s dostatkem místa pro každého? Jinými slovy, měla by mít dostatek úložné kapacity pro hostování všech souborů na webu. Je to velmi důležité zejména pro rostoucí projekty s více stránkami a sekcemi.

V neposlední řadě je třeba zvážit samotný typ hostingu. Ujistěte se, že rozumíte rozdílu mezi VPS, dedikovaným a cloudovým hostingem. I když sdílené servery mohou být dobrou volbou pro malé projekty nebo blogy, nikdy nebudou fungovat pro podniky, které pravděpodobně budou potřebovat cloudová nebo VPS serverová řešení..

Testovali jsme již desítky nejpopulárnějších a nejznámějších poskytovatelů hostingu. Naše recenze ukazují, že Bluehost je určitě nejlepší. Poskytuje několik vysoce kvalitních serverových balíčků pro každou potřebu. Uživatelé se mohou rozhodnout pro plány nebo nabídky hostování optimalizované pro WordPress, které jsou kompatibilní s jakýmkoli CMS z výše uvedeného seznamu. Za pouhých 2,95 $ za měsíc získáte nejlepší hosting s bezplatnou doménou a SSL kromě instalace WordPress jedním kliknutím, bezpečnostního balíčku a bezproblémové 30denní záruky.

Sečteno a podtrženo

CMS s otevřeným zdrojovým kódem umožňuje vytvářet ohromující, plně funkční a funkční projekty, které se ve vyhledávačích řadí vysoko a pomáhají zvyšovat tok provozu. Použití těchto systémů však vyžaduje určitý stupeň znalosti programování kvůli nutnosti úpravy kódu a další správy webových stránek. Toto je hlavní problém, s nímž se uživatelé mohou setkat, zatímco pracují na svých projektech, protože je poměrně snadné přehlédnout zásadní nuance a něco zde smíchat.

I když jsou redakční systémy docela oblíbené u webových vývojářů, převládající počet uživatelů stále dává přednost jednodušším alternativám Stavitelé webových stránek SaaS. Nejenže jsou více intuitivní, snadno použitelné a pohodlné, ale jsou také dostupnější a časově úsporné. Je jen na vás, abyste se rozhodli, pro kterou možnost jít. Zvažte své dovednosti, rozpočet a cíle v oblasti webdesignu a vyberte možnost, která vám vyhovuje lépe.

Vytvořte si web ZDARMA

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map