Nejlepší tvůrci webových stránek s otevřeným zdrojovým kódem

Nejlepší tvůrci webových stránek s otevřeným zdrojovým kódem


Věčná bitva mezi tvůrci webových stránek SaaS a platformami open source pokračuje. Někteří lidé stále volí software s otevřeným zdrojovým kódem kvůli jeho dostupnosti, funkčnosti, flexibilitě atd. Zatímco jsou veřejně přístupní, open source platformy lze snadno přizpůsobit, upravit a sdílet.

Přilákají stále více a více nadšenců, aby nabídli nějaké skvělé nové widgety nebo nástroje pro vyladění. Tato skutečnost vyhrazuje více prostoru pro implementaci různých návrhů webů a funkcí. Na druhou stranu to, co se na první pohled zdá být dobrou volbou, by se mohlo stát výzvou, pokud jde o proces vytváření webových stránek..

Používání softwaru s otevřeným zdrojovým kódem může být příliš obtížné. Věci se mohou ještě zhoršit kvůli nedostatečné technické podpoře a dalším zásadním problémům. To je místo, kde se může stavitel webových stránek SaaS ukázat jako lepší alternativa.

Testovali jsme 5 nejlepších nejlepších tvůrců webových stránek s otevřeným zdrojovým kódem:

 1. Wix – nejlepší webový tvůrce SaaS ZDARMA (drag and drop)
 2. WordPress – CMS s otevřeným zdrojovým kódem & Webová platforma eCommerce
 3. GrapesJS – víceúčelový open-source web Builder Framework
 4. Elementor – nejlepší plugin pro tvorbu webových stránek pro WordPress
 5. Symfony – svobodný otevřený zdrojový webový návrhový software

Webový software SaaS se zdá být funkčnější alternativou. Většina platforem přichází jako řešení typu vše v jednom. Používají se snadněji. Balíček obsahuje bezplatnou doménu, hosting, šablony a funkce, které můžete pro každý konkrétní typ webu potřebovat. Podívejme se na některé z výše uvedených hlavních možností:

Wix – nejlepší webový tvůrce SaaS ZDARMA (drag and drop)

Wix - nejlepší webový tvůrce SaaS ZDARMA (drag and drop)

Wix – je platforma, která splňuje několik cílů najednou. Tento software umožňuje nováčkům přijít s jakýmkoli typem webové stránky během několika hodin. Od profesionálních blogů, portfolií a vizitek, přes eCommerce a sady malých podniků – Wix nabízí různé balíčky se sadou funkcí:

 • Ohromující šablony – Wix se může pochlubit pravděpodobně nejširším výběrem šablon rozdělených do různých kategorií. Všechny šablony jsou mobilní. Uživatelé také ocení režim mobilního náhledu webu.
 • Jednoduché úpravy – Můžete snadno upravovat web sami nebo se rozhodnout pro nástroj Wix ADI. Nástroj založený na AI nabídne rozložení webové stránky v souladu s vašimi potřebami. Dynamické stránky Wix usnadňují vytvoření jediného rozložení webové stránky pro více použití.
 • Obchod Wix App Store – Vyberte si z obrovského množství doplňků a widgetů pro přizpůsobení svého webu. Dostupnost integrace třetích stran dodává softwaru větší flexibilitu. Můžete si vytvořit libovolný typ webu, který přidává platební možnosti, analytiku, sekci blogů atd.
 • Balíček vše v jednom – Jakmile si vyberete plán, získáte kromě zabezpečení SSL, neomezené šířky pásma a úložiště v závislosti na plánu také hosting, doménu, šablony a další funkce..

Software má bezplatný plán abyste mohli zkontrolovat, zda systém splňuje vaše očekávání.

Vyzkoušejte Wix zdarma

WordPress – CMS s otevřeným zdrojovým kódem & Webová platforma eCommerce

WordPress - CMS s otevřeným zdrojovým kódem a webová platforma elektronického obchodování

WordPress – je důvěryhodný CMS a nejlepší open-source alternativa k SaaS. Je to veterán výklenku pro webový design a jeden z nejlepších současných nástrojů pro vytváření webových stránek. WordPress, snadno přizpůsobitelný pomocí mnoha rozšíření a pluginů, se může pochlubit následujícími funkcemi:

 • Relativně jednoduché úpravy – WordPress je mnohem snazší upravovat ve srovnání se zbytkem platforem CMS. Má jednoduché rozhraní a četné vizuální úpravy rozšíření jako Elementor nebo Divi. Zvyknete si na to docela rychle. Jakmile se naučíte, jak všechno funguje, zjistíte, že správa webových stránek je poměrně jednoduchá.
 • Obrovská sbírka témat a pluginů – Jeden může jen stěží najít širší výběr pluginů a témat na jakýkoli typ webových stránek. Ať už potřebujete solidní šablonu internetového obchodu nebo profesionální blog, můžete si vybrat z bezplatných i placených témat a přizpůsobit je pomocí zásuvných modulů pro eCommerce, SEO, e-mailový marketing atd. Nezapomeňte, že bezplatná témata vyžadují zvláštní přizpůsobení, aby vynikli.
 • Nekonečné možnosti designu – Jste dobrý v PHP nebo HTML? WordPress je pro vás to pravé. Jednoduchý přístup do režimu editoru prostřednictvím řídicího panelu a upravování kódu podle potřeby, přidávání nových skriptů, krátkých kódů atd..

Další velkou výhodou je, že WordPress je zcela bezplatná platforma. Nabízí však jedinou platformu bez názvu domény nebo hostingu. Stále je možné použít Bluehost jako oficiální poskytovatel hostingu doporučený společností WordPress, který zahrnuje dostupnost a funkčnost.

Vyzkoušejte WordPress zdarma

GrapesJS – víceúčelový open-source webový tvůrce Framework

GrapesJS - víceúčelový open-source webový tvůrce Framework

GrapesJS – je bezplatný rámec pro tvorbu webových zdrojů s otevřeným zdrojovým kódem, který se používá k zahájení rozsáhlé řady projektů. Systém zahrnuje bohatou sadu nástrojů a mnoho funkcí, které mají stejný cíl – vytvářet HTML projekty bez znalosti kódování. Zvládnutí systému vyžaduje určitou snahu a čas, což může představovat problém pro nekvalifikované designéry nebo první časovače. Zde je seznam funkcí, díky nimž je rámec hoden volby:

 • Drag-and-Drop integrované bloky – Platforma umožňuje vytvářet šablony webových stránek a rozvržení z integrovaných bloků obsahu poskytovaných na skladě. Pokud jejich částka z nějakého důvodu nestačí, můžete přidat své vlastní bloky a uspořádat nastavení;
 • Citlivý design – GrapesJS poskytuje přístup k sadě nástrojů potřebných k vytvoření responzivního designu webových stránek. To vám umožní navrhovat motivy, které vypadají skvěle na různých mobilních a stolních zařízeních;
 • Neomezené možnosti stylingu – Systém představuje výkonný a zcela srozumitelný modul Správce stylů, který umožňuje dát nezávislý vzhled a jedinečný styl jakékoli součásti webové stránky. Dále je možné upravit jeho nastavení tak, aby používal jakékoli vlastnosti CSS;
 • Přístupnost kódu – Není třeba se obtěžovat s přístupností kódu. V systému je vždy k dispozici, abyste jej mohli používat a upravovat kdekoli a kdykoli;
 • Investiční manažer – GrapesJS Asset Manager vám umožňuje snadno organizovat a upravovat mediální soubory tak, aby co nejlépe vyhovovaly stylu a struktuře vašeho webu..

GrapesJS je zpočátku používán jako bezplatná platforma, ale podporuje možnost darování, díky níž může každý uživatel finančně přispívat do rozpočtu systému, aby zvýšil jeho výkon. Systém umožňuje tři možnosti příspěvku, a to Vlastní příspěvek (jednorázová / opakující se investice, žádné fixní náklady), Podpůrci (měsíční dary, náklady začínají na 2 $ / měsíc) a sponzoři (pravidelné sponzorství odměněné extra výhodami, cena začíná na 100 $ / měsíc).

Vyzkoušejte GrapesJS zdarma

Elementor – nejlepší plugin pro tvorbu webových stránek pro WordPress

Elementor - nejlepší plugin pro tvorbu webových stránek pro WordPress

Elementor – je oblíbený plugin WordPress používaný pro vývoj webových stránek. Plugin, který je také známý jako tvůrce stránek zdarma, poskytuje flexibilní a hlubokou sadu funkcí, kterou lze poměrně snadno ovládat a používat. Můžete s ním spouštět a spravovat doslova všechny typy webových stránek, což jim poskytuje jedinečnou funkčnost. Níže jsou uvedeny hlavní funkce, díky nimž je Elementor chytrou volbou pro každého uživatele WordPress:

 • Front-End Page Builder – Systém je nástrojem pro tvorbu front-end stránek, který poskytuje náhled všech úprav provedených při práci na projektu v reálném čase. Systém vám poskytne seznam modulů nebo prvků, které můžete vybrat a přetáhnout na svůj web (videa, texty, nadpisy, obrázky, tlačítka atd.);
 • Šablony a bloky – Elementor přichází se sadou šablon stránek a bloků (O nás, tlačítka CTA, posudky uživatelů, časté dotazy atd.) si můžete vybrat pro svůj individuální projekt. Integrace šablon a bloků trvá jen několik minut, což je řešení šetřící čas pro každého;
 • Kompatibilita s tématy WordPress – Elementor je kompatibilní se všemi tématy WordPress, bezplatnými i placenými;
 • Rozsáhlá sada funkcí – Elementor je vybaven špičkovými funkcemi, které přispívají k výkonu pluginu. Mezi ně patří možnosti personalizace webových stránek, povaha reakce na mobilní zařízení, výkonný tvůrce vyskakovacích oken, integrovaný tvůrce motivů, stavitel záhlaví / zápatí atd..

Elementor je bezplatný plugin WordPress, který funguje dobře pro standardní jednoduchý web. Chcete-li však svému projektu poskytnout špičkový výkon a atraktivní design, má smysl upgradovat na jeden ze tří prémiových plánů. Mezi ně patří osobní (49 $ / rok), Plus (99 $ / rok) a expert (199 $ / rok) předplatné.

Vyzkoušejte Elementor zdarma

Symfony – bezplatný software pro webový design s otevřeným zdrojovým kódem

Symfony - bezplatný software pro webový design s otevřeným zdrojovým kódem

Symfony – je vysoce výkonný otevřený zdrojový mikrosystém založený na PHP, který se používá k vytváření pokročilých a komplikovaných webových aplikací. Tento software byl používán jako náhrada za Silex – tvůrce webových stránek s otevřeným zdrojovým kódem, který se v současné době nepoužívá. Aplikace Symfony neimplikuje znalost základů kódování, což šetří čas pro vývoj webových stránek. Komunita uživatelů přispívá k funkčnosti softwaru tím, že nabízí své vlastní moduly, komponenty a prvky. Zde jsou hlavní výhody softwaru:

 • Rozsáhlé přizpůsobení designu – Symfony přichází s výkonnými možnostmi přizpůsobení designu, které umožňují vytvářet aplikace zaměřené na uživatele. V současné době nabízí 3 typy přizpůsobení projektu, včetně možností Full Stack, Brick by Brick a Micro Framework;
 • Snadné testování – Symfony zjednodušuje proces testování jednotek pomocí integrované knihovny PHP Unit Independent Library. Dodává se s důvěryhodnou sadou nástrojů, které lze efektivně použít pro testování funkčních a behaviorálních jednotek. Software stimuluje HTTP požadavky, ověřuje výstup bez jakéhokoli kódování nebo skriptů;
 • Bohatá sada komponent – Komponenty Symfony jsou reprezentovány jako opakovaně použitelné a oddělené knihovny PHP. Existují stovky z nich, které můžete použít k vývoji vlastních aplikací. Patří mezi ně BrowserKit, Cache, Asset, ClassLoader, Config, Console, kontrakty, CssSelector, Debug, ErrorHandler, EventDispatcher, Filesystem, Inflector, Lpck, Locale a mnoho dalších.

Symfony je bezplatný software, který byl vytvořen v roce 2005 a má být dále vydán na základě licence MIT. Je sponzorována společností SensioLabs, která je francouzským softwarovým vývojářem a poskytovatelem profesionálních služeb.

Vyzkoušejte Symfony Now

Stavitelé webů s otevřeným zdrojovým kódem: mýtus nebo realita?

Přes veškerou popularitu softwaru s otevřeným zdrojovým kódem byl vždy obklopen mýty a bludy. Tato skutečnost má za následek určité mylné představy, kdykoli se dostanete do procesu vytváření webových stránek. Chcete-li se některému z nich vyhnout, musíte mít jasnou představu o tom, co lze od vybrané platformy očekávat. Je nejvyšší čas, abychom zjistili, které z těchto mýtů jsou pravdivé a nepravdivé.

Pravda nebo lež: Open Source Platformy jsou zdarma

Když řekneme „ZDARMA“ open source software, nemáme na mysli nulové peněžní náklady. Spíše se odkazuje na svobodu, kterou poskytují platformy s otevřeným zdrojovým kódem. Nejsou však zcela zdarma. Měli byste být připraveni zaplatit:

 • Doména a hosting.
 • Prémiové nejširší a integrace.
 • Každá nová pomoc s upgradem nebo úpravou od třetích stran nebo vlastních vývojářů.

Někteří tvůrci webových stránek navíc neposkytují žádné informace týkající se dostupné integrace. Vzhledem k tomu, že platforma je relativně nová, zdá se, že doufají, že vygenerují tolik uživatelů, kolik se mohou ukázat, s některými dodatečnými poplatky za widgety a další nástroje pro přizpůsobení. V našem světě může být několik věcí zdarma. Vývoj produktu vyžaduje určité náklady a zapojení, i když je drží nadšenci.

Verdikt: Nepravdivé.

Pravda nebo lež: Software s otevřeným zdrojovým kódem je licencován

Podmínky použití jsou jediným vodítkem jakékoli licence poskytované softwarem s otevřeným zdrojovým kódem. Jedná se o nejběžnější licenční model pro tento typ platforem. Podmínky použití vám poskytují svobodu v přístupu k programovému kódu a jeho přizpůsobení v souladu s jejich potřebami.

Mezi uživatelem a vývojáři platformy však neexistují žádné zvláštní vztahy. Pokaždé, když k kódu přistoupíte, děláte to na své vlastní riziko bez jakékoli záruky. Na druhé straně může prodejce účtovat dodatečné poplatky za přístup nebo úpravu kódu. To znamená, že vývojář vám prodává právo používat a přizpůsobovat software, ale nikoli samotnou platformu.

Verdikt: Nepravdivé.

Pravda nebo lež: Software s otevřeným zdrojovým kódem se snadno používá

Ti, kteří vyzkoušeli open source platformy alespoň jednou, by to nikdy neřekli. Tento software se může zdát být na první pohled docela snadný. Přidávání nebo úprava obsahu není zpravidla nikdy výzvou. Aktualizace nebo přizpůsobení slimáků však může vyžadovat další technické dovednosti, aniž by se při přístupu k softwaru zmínily úpravy webového designu.

Nastavení některých zásuvných modulů může být pro techniků poměrně obtížné. Bude to trvat nějaký drahocenný čas. Například vám zabere asi 4 hodiny, než se naučíte, jak používat Silex open source platforma a méně než 1 hodinu se naučit, jak používat Wix Tvůrce webových stránek SaaS.

Verdikt: Nepravdivé.

Pravda nebo lež: Platformy open source mají nízkou podporu

Při volbě tohoto typu softwaru byste nikdy neměli počítat s nepřetržitou podporou technické podpory pro zákazníky. Zatímco jsou open source, mohou platformy používat více společností a vývojových týmů. Nejsou povinni poskytovat žádnou podporu.

Na druhé straně většina osvědčených vůdců ve výklenku nabízí komunity uživatelů, fóra a průvodce. Přicházejí jako obrovská úleva pro ty, kteří čelí technickým nebo jiným problémům. Na druhou stranu komunita spojuje stejné uživatele. Odpovědi nezaručují rychlé řešení. Fóra nelze stěží považovat za profesionální zákaznickou podporu.

Verdikt: Skutečný

Pravda nebo lež: Platformy s otevřeným zdrojovým kódem jsou dobře zabezpečeny

Open source software je určitě dobrý, pokud jde o spolehlivost a digitální zabezpečení. Systém nabízí neustálé aktualizace, které potřebujete zpracovat ručně. Na druhou stranu bychom měli zvážit skutečnost, že většinu nastavení, pluginů a widgetů poskytují vývojové týmy třetích stran a nadšenci webového designu..

Můžete zaručit, že jejich výrobky jsou 100% bezpečné? Stěží. Nicméně platformy s otevřeným zdrojovým kódem fungují od svého debutu v 90. letech velmi dobře. Můžeme předpokládat, že jsou dostatečně spolehliví, i když v digitálním světě není nic dokonalého.

Verdikt: Skutečný

Sečteno a podtrženo

Software s otevřeným zdrojovým kódem by mohl vypadat jako skvělá možnost s ohledem na jeho dostupnost, flexibilitu a některé další skvělé funkce. Uživatelé však s největší pravděpodobností budou na cestě k nasazení webové stránky připravené k použití čelit několika kamenům úrazu. I přes mnoho let na webu nejsou programy s otevřeným zdrojovým kódem zdaleka dokonalé, zejména pokud jde o komplexní přizpůsobení a nástroje pro webový design, které vyžadují zvláštní znalosti.

Tvůrci webových stránek SaaS vypadají jako bezpečnější, levnější a snadnější řešení pro netechnické techniky a ty, kteří mají hodnotu času a peněz.. Představují nejnovější webové technologie tváří v tvář řešením AI a spoustu skvělých funkcí a funkcí. Určitě se ukázali jako lepší, rychlejší a nákladově efektivnější řešení vytvářejte různé typy webových stránek od nuly během několika hodin.

Vytvořte web zdarma

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map