Rishikimi i Hosting24, Karakteristikat, Prmimet, marrëveshjet dhe më shumë

hosting24


Ne e kemi parë të gjithë këtë më parë: Ofruesit e mbajtjes së uebit me gjuhën e tyre hiperbolike dhe premtime:

 • Garantohet 99.9% me kohë!
 • Ngarkesat më të shpejta të faqes përreth!
 • Asnjëherë mos u shqetësoni për kopjimin e të dhënave përsëri!

Kjo na sjell Hosting24, themeluar në Lituani në 2008, dhe me zyra shtesë në Azi, Afrikë dhe Amerikën e Jugut. Workingshtë duke punuar shumë për të zbuluar pjesën e vet të industrisë së pritjes shumë të segmentuar.

Që nga janari 2017, ajo pretendoi se kishte 29 milion përdorues me 20,000 regjistrime të përdoruesve të rinj dhe 15,000 faqe të reja të internetit të krijuara çdo ditë. Përveç kësaj, 2018 solli një azhurnim shumë i mbrojtur me një dizajn të ri të faqes, zonë të azhurnuar të anëtarëve, përmirësime të performancës dhe shërbim të përmirësuar ndaj klientit.

Hosting24 është pjesë e Grupit Hostinger i cili përfshin softuerin për ndërtimin e faqes në internet Zyro, softuerin e burimeve të hapura të tregtisë BoxBilling, dhe të paktën dy ofrues të tjerë të pritjes së faqeve në internet, 000webhost dhe VPS.me.Your para, dhe të dhënat janë shumë të rëndësishme për t’u besuar vetëm me dikush. Pra, si e vlerëson Hosting24 sa i përket premtimeve kundrejt dorëzimit? Cilat karakteristika mund ta bëjnë vetëm që ia vlen kur të kaloni? Shqyrtimi ynë i thelluar më poshtë paraqet të gjitha faktet kryesore dhe informacionin përkatës.

Si funksionon Hosting24?

Hosting24

Hosting24 ofron një paketë të plotë të shërbimeve të bazuara në Linux: hosting të përbashkët në internet, serverë virtualë privatë (VPS), mbajtës të shitësit dhe regjistrim domain. Hosting24 është një regjistrues i akredituar i fushave të ICANN.

Ekzistojnë gjithashtu WordPress, cPanel, dhe mbajtje të postës elektronike. Ekziston një bazë e duhur njohuri e ndarë në tre fusha të gjera: faqet e internetit, domenet dhe temat e përgjithshme si faturimi, menaxhimi i profileve dhe certifikatat e Sockets Layer (SSL) të Sigurt.

Faqja e saj fillestare përshkruan mbështetje të drejtpërdrejtë të klientëve 24/7, por pa hyrë në një llogari, e vetmja mënyrë e kontaktit në faqen e internetit – përveç adresave të postës së kërmillit në zyrat e ndërmarrjeve – janë dy forma gjenerike: një për të raportuar abuzim dhe një për pyetje të përgjithshme. Ekziston një lidhje për bisedë live në faqen e kontaktit, por kjo ju drejton tek forma e përgjithshme e hetimit.

Ekzistojnë tre plane të përbashkëta të pritjes: single, premium, and business.

Plani i vetëm i faqes në internet mbështet një faqe interneti, një llogari me email, dhe sasi të kufizuar të ruajtjes dhe gjerësisë së bandës.

Primet dhe planet e biznesit vijnë me një domen të lirë dhe faqet e internetit të pakufizuara të mbështetura, llogaritë e postës elektronike, hapësirën e ruajtjes dhe bandën e bandës.

Karakteristika shtesë në planin e biznesit përfshijnë rezervë ditor, mbështetje live “luksoze” dhe një çertifikatë falas SSL.

Ekzistojnë katër plane për mbajtjen e VPS me sasi të ndryshme të RAM (1-4 koncerte), ruajtje (20-80 koncerte) dhe gjerësi bandë (1000-4000 koncerte). CPU-të kanë shpejtësi nga 2.4 GHz në 9.6 GHz. Të gjitha planet vijnë me një adresë të protokollit të dedikuar në internet (IP), qasje të plotë në rrënjë, mbështetje IPv6 dhe disqe të gjendjes së ngurtë (SSD).

Ekzistojnë dy plane për shitësin e shitësit: fillestar dhe biznes. Të dy planet përfshijnë një licencë falas për të përdorur mbrojtjen e cPanel dhe WHM, mbrojtjen e mohuar të shërbimit (DDOS) të dedikuar për CloudFlare, dhe shpërndarjen e Cloud SMTP së bashku me një emër falas domain dhe çertifikata SSL.

Dallimet më të mëdha midis dy planeve janë kufijtë e ruajtjes (50 koncerte kundrejt të pakufizuara), kufijtë e brezit të bandës (500 koncerte kundrejt të pakufizuar), dhe numri i llogarive cPanel (50 vs 150).

Karakteristikat e një-e-një-lloji të Hosting24

Më unike e Hosting24 është Zyro, Kompania mëmë e softuerit për ndërtimin e faqes në internet të Hostinger Group, i cili ofrohet për përdorimin e klientëve. Ekziston një përzgjedhje e gjerë e modeleve falas në pamje profesionale, të cilat gjithashtu mund të modifikohen lehtësisht duke përdorur mjete tërheqëse dhe tërheqëse.

Përmirësohen gjithashtu mjetet e optimizmit të motorit të kërkimit (SEO). Një veçori tjetër e dobishme është aftësia për të prodhuar faqe interneti shumëgjuhëshe që ju lejon të arrini një audiencë globale. Dëshironi që faqja juaj e internetit të jetë e optimizuar për tablet dhe smartphone? Zyro e bën atë automatikisht. Asnjë kodim nuk kërkohet për të integruar karrocat e blerjeve në ecommerce.

Një tjetër produkt i Hostinger Group që mund ta konsideroni për shkak të lehtësisë së integrimit është burimi i hapur Softuer BoxBillingce. Versioni falas mbështet një anëtar të stafit, dy monedha, tre kode promovimi dhe pesë produkte.

Versioni i paguar – i cili është vetëm 5 dollarë në muaj – mbështet anëtarët e pakufizuar të stafit, monedhat, kodet promovuese dhe produktet. Plus, është i pajtueshëm me PayPal, AlertPay dhe WebMoney së bashku me shumë sisteme të tjera pagese në internet.

Më në fund, nëse ju pëlqen ajo që duhet të ofrojë Hosting24, ju mund të konsideroni partneritet me programin e saj anëtar. Shtë falas të bashkohet, dhe do të fitoni një komision 100% për çdo shitje të përbashkët të pritjes dhe 50% për secilën shitje të VPS-ve që vijnë nga një kërkesë.

Nuk ka gjithashtu asnjë kufi për komisionet që mund të bëni. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të regjistroheni, të ndani lidhjen e anëtarëve të bashkëpunimit, ndoshta edhe të shtoni disa banderola në faqen tuaj të internetit me trafik të lartë dhe të prisni që komisionet të futen në.

Çmimeve

Dallimet midis planeve të përbashkëta të pritjes dhe shitësit janë të detajuara më lart. Mimet më poshtë pasqyrojnë normat aktuale në muaj në faqet e produkteve të Hosting24. Këto mund të ndryshojnë, kështu që sigurohuni që të dyfishoni çmimet, nëse shkoni në faqen e tyre. Plus, ka mundësi për zbritje shtesë në fund të këtij shqyrtimi.

Ndarja e përbashkët

 • Hosting i vetëm në internet: 2,15 $ (46% zbritje në 3,99 $ standarde)
 • Pritja në internet Premium: 3,49 $ (61% zbritje në standardin 8.84 $)
 • Web hosting i biznesit: 7,95 $ (34% zbritje në 11,99 $ standarde)

VPS Hosting

 • Planifikoni 1: 8.52 dollarë (21% zbritje në standardin 10.78 dollarë) RAM 1 koncert, CPU 2.4 GHz, 20 ruajtje të koncerteve, gjerësia e bandës 1.000 koncerte
 • Plani 2: 17.03 $ (21% zbritje në 21.56 dollarë standarde) 2 koncert RAM, CPU 4.8 GHz, ruajtje 40 koncerte, 2.000 koncerte me bandë
 • Plani 3: 25.55 dollarë (21% zbritje në 32.34 dollarë standarde) 3 koncert RAM, CPU 7,2 GHz, ruajtje 60 koncerte, 3.000 gigs bandwidth
 • Plani 4: 34,06 $ (21% zbritje në 43,12 $ standarde) 4 koncert RAM, CPU me 9.6 GHz, ruajtje prej 80 koncertesh, 4000 koncerte me bandë

Reseller Hosting

 • Starter cPanel: 25,99 $ (28% zbritje në standardin 35,99 $)
 • Biznes cPanel: 41,99 $ (25% zbritje në standardin 55,99 $)

Thinkfarë mendojnë njerëzit për Hosting24?

Siç ndodh zakonisht kur readingreviews, rezultatet priren të jenë një qese e përzier.

Për përdoruesit që kanë pasur përvoja pozitive me Hosting24, ato lidhen me çmime të ulëta, mbështetje relativisht të shpejtë të klientit dhe me kohën e vazhdueshme. Biletat e mbështetjes ndonjëherë kanë përgjigje të ngadalta, por shumica e njerëzve e gjetën mundësinë e bisedës live të jenë të dobishëm në mënyrë të vazhdueshme. Plus, zona e anëtarëve shihet si një veçori pozitive dhe e dobishme.

Nga ana tjetër, disa klientë kanë pasur probleme me përqindjet në kohë, mungesën e zgjidhjes së duhur të problemit përmes shërbimit ndaj klientit dhe përgjigjen e Hosting24 ndaj sulmeve DDOS. Për më tepër, përkundër kopjimit të shpeshtë të të dhënave, disa klientë raportojnë se të dhënat më të vjetra fshihen pas kopjimit, gjë që e bën të pamundur kthimin në versionet e mëparshme nëse është e nevojshme.

Duhet të pranojmë: Vlerësimet në internet mund të jenë problematike.

Në fund të fundit, zakonisht do të duhet të dashurosh ose urresh diçka për të qenë i gatshëm të marrësh kohën për të shkruar një përmbledhje. Për çdo produkt ose shërbim, ekziston një shumicë e madhe, e heshtur në mes, të cilët janë të kënaqur me atë që marrin.

Gjëja kryesore këtu është të shënoni këto përgjigje ekstreme në secilin fund të shkallës së vlerësimit për t’i mbajtur sytë hapur për të dyja çështjet potencialisht të mira ose problematike që mund të lindin..

Dëshironi të lexoni më shumë rreth Hosting24? Këtu është një në thellësi një nga Prilli 2018 i cili e vlerëson Hosting24 8.4 në një shkallë 1-10.

Farë mendojmë

Rezultatet janë të shumëllojshme kur krahasojmë planet e krahasueshme Hosting24 me udhëheqësin e padiskutueshëm të industrisë së hostimit GoDaddy:

 • Ndarja e përbashkët: Hosting24 është 2,15 $ në 7,95 $ kundrejt GoDaddy’s $ 2.99 në 19,99 $.
 • VPS hosting: $ 8.52 në 34.06 $ Hosting24 përkundrejt $ 17.99 në 39,99 $ të GoDaddy.
 • Shitësi i shitësit të shitësit: 25,99 dollarë e Hosting24 në 41,99 $ përkundrejt $ 8,99 deri në 14,99 $ të GoDaddy.

Provat janë të qarta: Nëse po kërkoni një normë të mirë në hostimin VPS të mbështetur në Linux, Hosting24 është basti juaj më i mirë.

Pastaj përsëri, ndërsa çmimi është i rëndësishëm, në fund të fundit ajo që po paguan është performanca, apo jo? Dhe këtu qëndron një çështje më e madhe me statistikat e premtuara të Hosting24, përkundër statistikave të kohës së duhur dhe të ngarkesës së faqeve. Ashtu si shumica e ofruesve të mbajtjes së faqeve në internet, Hosting24 pretendon 99.9% shpejtësi në kohë dhe “të shpejtë” të faqes. Në realitet, nuk është ashtu rasti.

Accordingdom, gjatë dymbëdhjetë muajve nga maji 2017 deri në prill 2018, përqindjet mujore të uptime të Hosting24 shkonin nga 100% poshtë në një 95.58% të papranueshëm. Shpejtësitë e ngarkesës së faqeve ishin gjithashtu vazhdimisht të ngadalta – 1,043 në 2,223 milisekonda – gjatë këtij afati kohor.

Në krahasim, në të njëjtin vit përqindja e uptime e GoDaddy ndryshonte vetëm nga 100% poshtë në 99.91%, dhe shpejtësitë e ngarkesës së faqeve ishin midis 363 dhe 420 milisekonda.

Ne nuk po themi që nuk duhet të përdorni Hosting24. Në disa zona, ka kursime të konsiderueshme përkundrejt konkurrencës së saj. Dhe, sigurisht, ndoshta ka një shkëmbim midis çmimeve më të ulëta dhe performancës. Por nëse mund të jetoni me atë për situatën tuaj të veçantë, pse jo? Plus, ndërtimi i faqeve të lidhura me Hosting24 dhe programet e e-commerce mund të jenë vetëm ato që po kërkoni. Sigurohuni se jeni të arsimuar, për vendin ku marrëveshjet janë (dhe nuk janë) përpara se të kryeni kohën, paratë dhe burimet tuaja.

web hosting

Coupons & Deals

Nëse jeni të interesuar të përdorni Hosting24, ekzistojnë speciale dhe kuponë shtesë që mund të përdorni.

Kompania në mënyrë periodike ofron zbritje të konsiderueshme në Facebook. (Përveç kësaj, llogaria e Hosting24 nganjëherë – por jo gjithmonë – lidhje me këto oferta.) Një shitje flash nga 2017 siguroi një zbritje prej 50% për jetën në shërbimet e primitit pritës. Kuponë të tjerë zbritje janë në dispozicion nga RetailMeNot dhe Groupon. më shumë në lidhje me shërbimet dhe ofruesit e web hosting? Shikoni këto të rekomanduara mbajtje në internet të cilat do t’ju japin informacionin që ju nevojiten.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map