Webflow vs Elementor

Webflow vs Elementor


Webflow i Elementor to dwa rozwiązania do tworzenia stron internetowych, z których każde służy określonemu celowi. Podczas gdy Webflow to narzędzie do tworzenia witryn dla majsterkowiczów przeznaczone głównie dla projektantów, Elementor to narzędzie do tworzenia stron WordPress.

Oba systemy są warte uwagi ze względu na ich funkcjonalność i wszechstronność opcji dostosowywania projektu. Należy jednak pamiętać o ich indywidualnych funkcjach i specyfikacjach, które mogą mieć wpływ na wynik Twojego projektu.

Szybka migawka:

Przepływ stronWebflow – to nowoczesny kreator stron internetowych w chmurze, który zyskał dobrą reputację dzięki swojej niezawodności, funkcjonalności i ekskluzywnemu podejściu do projektowania stron internetowych. Platformę można porównać do systemu zarządzania treścią jak WordPress pod względem złożoności i oferowanego zestawu funkcji. Służy do uruchamiania wysokiej klasy profesjonalnych projektów do użytku osobistego i biznesowego. Przepływ stron

ElementorElementor – to narzędzie do tworzenia stron internetowych, przeznaczone do tworzenia stron internetowych dla projektów WordPress. System jest wyposażony w edytor „przeciągnij i upuść” oraz dość intuicyjny interfejs, który sprawia, że ​​jest zrozumiały dla osób niebędących specjalistami i projektantów stron internetowych. Co więcej, nie wymaga znajomości HTML / CSS, aby łatwo rozpocząć. Elementor

Oba systemy wyróżniają się z tłumu dzięki wysokiej klasy podejściu do projektowania, funkcjonalności i zakresowi oferowanych funkcji. Które z nich działają lepiej przy uruchamianiu standardowych stron internetowych i do jakiej grupy docelowej są przeznaczone? Najwyższy czas, aby się tego dowiedzieć w naszym porównaniu.

1. Łatwość użycia

 • Przepływ stron. Jak już powiedzieliśmy w naszym Porównanie Webydo vs Webflow, kreator stron internetowych oferuje dość prosty proces rejestracji. Nie jest to jednak najłatwiejszy system, jaki można obecnie znaleźć w Internecie. Jest wyposażony w skomplikowany pulpit nawigacyjny i panel sterowania, które są przesycone funkcjami i narzędziami. Dla początkujących będzie to skomplikowane i na pewno będzie wymagało dużo czasu i wysiłku, aby przyzwyczaić się do systemu i jego specyfikacji. Z tego powodu twórca witryny skierowany jest głównie do agencji projektowych i profesjonalnych programistów posiadających podstawową wiedzę na temat projektowania stron internetowych.

  Edytor Webflow

  Podczas pracy nad projektem projektowania stron internetowych natrafisz na wiele opcji, narzędzi, kategorii i sekcji, które musisz przeglądać, aby skutecznie poradzić sobie z zadaniem. Aby jak najlepiej wykorzystać ich implikacje, musisz nauczyć się podstaw HTML. Jest to jedyny pewny sposób, aby nadać projektowi spersonalizowany i niepowtarzalny wygląd. Możemy zatem stwierdzić, że Webflow jest znacznie bardziej skomplikowany w porównaniu do swoich niszowych konkurentów i na pewno opanowanie systemu wymaga czasu..

 • Elementor. Jest to specjalistyczny darmowy program do tworzenia witryn internetowych dla stron WordPress, który został stworzony dla twórców stron internetowych, specjalistów od marketingu i przedsiębiorców. Pozwala to projektantom stron internetowych na pełną kontrolę nad ich projektami, zapewniając im wysokiej klasy wygląd i zaawansowane funkcje.

  Stworzony w 2016 roku systemowi udało się przekształcić w popularne narzędzie, które rozpowszechniło się w ponad 180 krajach na świecie. Korzystając z tego narzędzia, możesz tworzyć wysokiej jakości blogi, strony docelowe, witryny biznesowe, a nawet sklepy internetowe. System wymaga pobrania i instalacji, ale nie zajmuje to dużo czasu. Proces jest prosty, szybki i intuicyjny, podobnie jak sam twórca strony.

  Edytor Elementorów

  Elementor to świetny wybór dla użytkowników, którzy chcą prezentować swoje treści odbiorcom bez żadnych umiejętności CSS / HTML. System ma przeciągnij i upuść interfejs, który jest raczej intuicyjny i przyjazny dla użytkownika. Dzięki Elementor możesz tworzyć niestandardowe nowe strony internetowe i posty, budować nowe struktury treści i nowe elementy, używać wtyczki z dowolnym wybranym motywem WP itp. Aby uprościć stosowanie systemu, możesz obejrzeć wprowadzający film wideo, który oferuje on od samego początku przedstawiać podstawowe wskazówki i kroki potrzebne do rozpoczęcia zaawansowanego projektu WordPress i zarządzania nim.

Webflow vs Elementor. Oba narzędzia do budowania witryn są przyjazne dla użytkownika i funkcjonalne, ale Webflow jest nieco bardziej skomplikowany w porównaniu do Elementora ze względu na jego przesycony i bogaty w funkcje pulpit nawigacyjny. Pamiętaj jednak, że elementor wymaga pobrania i instalacji, co wymaga dodatkowego czasu i wysiłku.

2. Zestaw funkcji i elastyczność

 • Przepływ stron. Kreator stron internetowych oferuje wiele funkcji, narzędzi i elementów dostosowywania projektu, które sprawiają, że jest on lepszy od konkurentów. Jak wspomniano powyżej, jest nieco przesycony narzędziami i funkcjami, które dają mu funkcje podobne do CMS. System ma wiele do zaoferowania ekspertom od projektowania stron internetowych, dzięki czemu mogą oni tworzyć jedyne w swoim rodzaju projekty. Posiada zaawansowany edytor HTML / CSS, obszerne opcje blogowania, integracji i promocji strony. Kreator stron internetowych bezproblemowo integruje się z wieloma usługami zewnętrznymi, takimi jak Zapier, After Effects, Lottie i wiele innych. Te integracje zapewniają projektowi wysoką wydajność i doskonały design.

  Pulpit nawigacyjny przepływu internetowego

  Silnik eCommerce jest jedną z najważniejszych zalet systemu. Pozwala tworzyć wysokiej jakości sklepy internetowe, które jednak mają nieco ograniczoną funkcjonalność w porównaniu do sklepów uruchomionych z wieloma Alternatywy przepływu internetowego. Nic dziwnego, ponieważ twórca strony nie koncentruje się wyłącznie na rozwoju projektu eCommerce. Zakładając sklepy internetowe z Webflow, będziesz mógł zintegrować koszyk, dodawać i aktualizować listy produktów, wdrażać rabaty i oferty specjalne, konfigurować szczegóły płatności i wysyłki. System umożliwił także właścicielom sklepów internetowych zbieranie i zapisywanie informacji klientów, aby dalej wykorzystywać je w celach marketingowych.

  Kolejną zaletą systemu jest tworzenie i integracja galerii Lightbox. Od Ciebie zależy, czy wybierzesz zdjęcia i filmy, które chcesz zaprezentować docelowym odbiorcom jako galeria Lightbox. Zwiększy to współczynnik zaangażowania klientów i ogólną popularność witryny.

 • Elementor. Kreator stron internetowych zawiera zestaw funkcji niezbędnych do pomyślnego wykonania szerokiego zakresu zadań związanych z projektowaniem stron internetowych. Lista funkcji obejmuje tworzenie formularzy wyskakujących, projektów eCommerce, stron docelowych, niestandardowych sekcji witryny i innych elementów.

  Co ważne, system jest kompatybilny ze wszystkimi motywami WordPress. Bez względu na to, jaki szablon wybierzesz dla swojego projektu, będzie on bezproblemowo z nim współpracować, czy to będzie darmowy, czy płatny motyw. System zapewnia wielojęzyczne wsparcie, ponieważ jest obecnie dostępny w ponad 20 językach. Ponadto użytkownicy mogą wybrać opcję umożliwiającą przetłumaczenie projektu na języki, których nie ma na liście.

  Elementor pozwala tworzyć interaktywne i angażujące strony internetowe za pomocą interaktywnych narzędzi i funkcji animacji. Umożliwiają tworzenie animacji przewijania i efektów aktywowania, które nadają projektom niepowtarzalny i stylowy wygląd.

  Elementor Text Editor

  Mówiąc o funkcjonalności Elementora, nie możemy nie wspomnieć o wielu funkcjach integracji oferowanych przez system. Wśród najpopularniejszych usług stron trzecich, z którymi system się integruje, warto wspomnieć MailChimp, ActiveCampaign, ConvertKit, HubSpot, Campaign Monitor, Zapier, Adobe TypeKit, Discord, GetResponse, Drip, MailerLite, Slack, niestandardowe biblioteki ikon itp. , system oferuje zaawansowane opcje i narzędzia mediów społecznościowych. Należą do nich przyciski udostępniania, cytat blokowy, widget ikon społecznościowych, opcje osadzania na Facebooku, strona i komentarze na Facebooku, przycisk Facebook i inne.

  Elementor oferuje również narzędzie do tworzenia wyskakujących okienek, które umożliwia tworzenie i integrację formularzy wyskakujących okienek w celu zwiększenia wydajności witryny i opcji kierowania na użytkowników końcowych. Istnieje również zintegrowany i profesjonalny konstruktor motywów Konstruktor WooCommerce, który umożliwia uruchamianie sklepów internetowych i zarządzanie nimi. Nawiasem mówiąc, możesz również tworzyć sklepy internetowe i zarządzać nimi dzięki zintegrowanej platformie eCommerce, która umożliwia korzystanie z popularnych aplikacji i widżetów do tworzenia zaawansowanych tabel cen, dodawanie menu i katalogów produktów, wyświetlanie produktów WooCommerce i ich kategorii itp..

  Elementor Popups

  Kreator stron internetowych zapewnia dostęp do wielu funkcji marketingowych, które przyczyniają się do szybszej promocji gotowych projektów WordPress. To, co możesz zrobić z systemem, to uruchamianie profesjonalnych stron docelowych, tworzenie profesjonalnych formularzy online poprzez integrację widgetów formularzy, dodawanie obracającej się karuzeli opinii użytkowników i widgetów z gwiazdkami oceniającymi, integrowanie odliczania czasu w projekcie. Możesz także osadzić linki akcji, które zapewniają dostęp do popularnych komunikatorów, takich jak WhatsApp i innych usług, a mianowicie Kalendarza Google, Waze i wielu innych.

  Wreszcie, kreator stron internetowych umożliwia stosowanie szerokiej gamy interakcji, takich jak efekty przewijania, widżet CTA, widżet z animowanymi nagłówkami, animacje aktywowania, widżet flip-box, animacje wejścia, paralaksa, efekty pochylenia 3D i myszy, aby wymienić tylko kilka.

Webflow vs Elementor. Jeśli chodzi o funkcjonalność, oba systemy mają wiele do zaoferowania. Webflow jest jednak platformą pełniejszą funkcji, ponieważ zapewnia dostęp do potężnego, wszechstronnego i skutecznego zestawu funkcji. Kreator stron internetowych umożliwia także tworzenie różnych typów projektów dla różnych platform, a Elementor jest zgodny tylko z szablonami WordPress.

3. Wzory

Tabela porównawcza projektu

Przepływ stronElementor
Liczba tematów:200300
Import motywów:&# x2714; TAK✘ NIE
Edytor wizualny:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
Edycja kodu CSS:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
Elastyczny projekt:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
 • Przepływ stron. Kolekcja szablonów narzędzia do tworzenia witryn jest imponująca i wszechstronna, co widać wyraźnie w wiele przykładów Webflow. Obecnie galeria szablonów usługi obejmuje ponad 200 profesjonalnych projektów, z których wszystkie cechuje wysoka jakość i responsywny układ.

  Jednak liczba szablonów przepływu w sieci Web rośnie z każdym rokiem, ponieważ twórcy systemu przywiązują dużą wagę do jego rozwoju.

  Kreator stron internetowych ma darmowe i płatne projekty premium, chociaż według opinii ekspertów nie ma między nimi dużej różnicy.

  Na dzień dzisiejszy istnieje ponad 30 darmowych szablonów. Jeśli chodzi o płatny, ich koszt waha się między 24 a 79 USD za motyw. Ciekawym aspektem jest to, że kreator stron internetowych pozwala wybrać kilka opcji szablonów dla różnych stron, w tym stronę główną, usługi / produkty, recenzje, kontakty itp..

  Szablony przepływu internetowego

  Wybierając szablon, możesz obejrzeć go szczegółowo, korzystając z trybu podglądu. Jeśli z jakiegoś powodu nie lubisz dostępnych szablonów, Webflow pozwala wybrać puste płótno, aby dodatkowo dostosować go od zera i uzyskać całkowicie spersonalizowany projekt strony internetowej.

 • Elementor. Kreator stron internetowych jest dostarczany jako kompletny zestaw projektowy, który zawiera ponad 80 wysokiej klasy narzędzi projektowych. Ułatwia to tworzenie całkowicie darmowej witryny od zera, w tym tworzenie 404 stron, stron wyszukiwania, stopek i nagłówków, archiwów internetowych i innych ważnych elementów witryny.

  Widok trybu reagowania na elementor

  Jeśli masz zamiar użyć gotowego motywu, Elementor również to pozwala. Kolekcja szablonów obejmuje wiele popularnych typów stron, takich jak układ strony docelowej i portfolio, sekcje usług / produktów, formularze kontaktowe itp. Wybór gotowego motywu nie oznacza, że ​​nie będziesz w stanie go dostosować, jak chcesz . System zapewnia dostęp do pulpitu nawigacyjnego, w którym można dodawać nowe elementy, przenosić i zmieniać pozycje bloków treści oraz wykonywać inne czynności związane z projektowaniem. Aby nadać witrynie wyjątkowy wygląd, system umożliwia integrację filmów w tle, modyfikowanie ich ustawień i opcji wyświetlania.

  Kreator stron internetowych pozwala kontrolować wygląd projektu, wyświetlając podgląd jego projektu w różnych modach i wymiarach ekranu – zarówno na komputerze, jak i telefonie komórkowym. Jeśli jesteś zadowolony z wyniku i chcesz go zapisać, Elementor przyznaje dostęp do przycisku „Zapisz”, abyś mógł zapisać swój szablon dla przyszłych projektów.

Webflow vs Elementor. Obaj twórcy stron internetowych przodują w dostosowywaniu projektu. Umożliwiają uruchamianie profesjonalnych projektów z wieloma funkcjami i zarządzanie nimi. Webflow oferuje jednak obszerniejszą kolekcję szablonów, a ilość zintegrowanych opcji dostosowywania projektu zdecydowanie przewyższa konkurencję. Pod tym względem Webflow ma pierwszeństwo przed Elementorem.

4. Obsługa klienta

 • Przepływ stron. Innym powodem, dla którego preferuje się twórcę witryny, jest jej potężna obsługa klienta. Jak wspomniano w naszym poprzednie recenzje, system oferuje godną bazę wiedzy złożoną z wielu samouczków wideo i tekstowych. Okazują się bardzo pomocne, biorąc pod uwagę złożoność narzędzia do tworzenia stron internetowych i silną orientację projektantów. Użytkownicy mogą również uzyskać dostęp do forum i bloga, gdzie każdy może znaleźć informacje związane z systemem. Ponadto platforma zapewnia indywidualne wsparcie i pomoc ekspertów dla tych użytkowników, którzy nie mogą samodzielnie znaleźć odpowiedzi na swoje pytania. Wtedy właśnie czat na żywo i wsparcie przez e-mail będą bardzo pomocne. Na szczęście te opcje są dostępne 24/7.

  Właśnie jak Adobe Muse oraz inne profesjonalne usługi projektowania stron internetowych, Webflow jest skierowany głównie do profesjonalnych projektantów stron internetowych. Nadal jednak kładzie duży nacisk na aspekt edukacyjny. Każdy użytkownik może uzyskać dostęp do Webflow University, aby uzyskać dodatkową wiedzę na temat podstaw pracy z systemem.

 • Elementor. Kreator stron zawiera pomocną i rozszerzoną obsługę klienta, która pozwala użytkownikom bezpłatnym i premium uzyskać wszystkie wymagane informacje związane z systemem. Aby skontaktować się z zespołem pomocy technicznej i znaleźć odpowiedzi na pytania, lepiej przesłać pytanie za pomocą formularza Kontakt dostępny na stronie internetowej. Abonenci płatnego planu zyskują przewagę od ekspertów systemowych, co zapewnia znacznie szybsze odpowiedzi.

  Po zarejestrowaniu się w usłudze będziesz mógł obejrzeć film wprowadzający, który jest dostępny na pulpicie nawigacyjnym witryny WordPress. Godną uwagi premią jest to, że nie trzeba w tym celu przełączać się z panelu administracyjnego projektu i strony internetowej Elementor. Wszystko jest szybkie, proste i wygodne. Inną opcją rozwiązywania problemów jest przeglądanie obszernej bazy wiedzy systemu. Jest to najlepsze miejsce dla użytkowników szukających artykułów, które obejmują wszystkie etapy i szczegóły procesu projektowania strony internetowej. Jeśli rozważasz możliwość przejścia na WordPress lub po prostu planujesz rozpocząć projekt z CMS od zera, z przyjemnością dowiesz się, że Elementor może się poszczycić rozległą społecznością użytkowników, która stale rośnie i może pomóc Ci rozwiązać problemy na czas.

Webflow vs Elementor. Oba systemy są świetne pod względem obsługi klienta. Oprócz obszernej bazy wiedzy i mnóstwa wytycznych, zapewniają one indywidualną pomoc, zasoby edukacyjne i potężną społeczność użytkowników. Webflow zapewnia jednak dostęp do funkcji czatu na żywo, która nie jest obecnie dostępna w Elementor.

5. Polityka cenowa

Przepływ stronElementor
Opcje cenowe:&# x2714; Plany strony:
Stronie internetowej
(Podstawowe 12 USD / mc, CMS 16 USD / mc,
Biznes 36 USD / mies
) i
eCommerce (Standardowo 29 USD miesięcznie, plus 74 USD miesięcznie, Zaawansowane 212 USD miesięcznie);
&# x2714; Plany kont:
Indywidualny
(Bezpłatnie 0 / mies., Lite 16 USD / mies,
Za 35 USD miesięcznie
) i
Zespół (Zespół 29 USD / mies., Enterprise 74 USD / mies).
&# x2714; Plan osobisty: 5 USD miesięcznie za 1 stronę internetową;
&# x2714; Plan biznesowy 9 USD miesięcznie za 3 strony internetowe;
&# x2714; Nieograniczony abonament 17 USD miesięcznie za nieograniczoną liczbę stron internetowych.
Funkcje:&# x2714; Bezpłatny plan;
&# x2714; CMS;
&# x2714; Nieograniczony hosting;
&# x2714; Rozwiązanie do rozliczeń z klientami.
&# x2714; Ponad 300 szablonów Pro;
&# x2714; Ponad 50 widżetów;
&# x2714; 1 rok wsparcia i aktualizacji;
&# x2714; Wyskakujące okienko i konstruktor motywów.
 • Przepływ stron. Właśnie jak Wix i wiele innych nowoczesnych systemów freemium, twórca strony internetowej ma bezpłatny plan, który nigdy nie wygasa i kilka subskrypcji premium. Darmowy plan dobrze sprawdza się w testowaniu systemu, ale nie będzie dobrym wyborem do tworzenia projektów z wieloma funkcjami. Wynika to z faktu, że bezpłatny plan ma pewne ograniczenia systemowe, które nie pozwalają w pełni wykorzystać zestawu funkcji platformy. Zatem bezpłatna subskrypcja nie usuwa banera reklamowego systemu ze strony internetowej i nie oferuje funkcji eksportu kodu.

  Plany cenowe w przepływie sieciowym

  Mówiąc o płatnych planach, Webflow oferuje dwie duże grupy subskrypcji. Są to plany witryn i kont. Każdy z nich ma z kolei bardziej szczegółową specyfikację planu. Zatem Plany Witryny są reprezentowane przez Witryny i subskrypcje eCommerce, podczas gdy Plany Kontów obejmują subskrypcje Indywidualne i Zespołowe. Każda z tych grup planów jest z kolei reprezentowana przez mniejsze grupy planów. Ponadto twórca witryny oferuje wysokiej jakości rozwiązanie do rozliczeń z klientami, co eliminuje potrzebę płacenia za korzystanie z systemu przez freelancerów, omawiając to pytanie indywidualnie z klientem.

 • Elementor. Program do tworzenia stron jest całkowicie darmowy do pobrania, zainstalowania i używania. System jednak nakłada pewne ograniczenia funkcjonalności na tych użytkowników, którzy pozostają w abonamencie darmowym. Jeśli chcesz uzyskać większą elastyczność i zaawansowaną funkcjonalność, system umożliwia wybór spośród trzech płatnych subskrypcji. Obejmują one plany osobiste, biznesowe i nieograniczone. Główne rozróżnienie między nimi polega na liczbie stron internetowych, które użytkownik może utworzyć, ilości widżetów i szablonów oferowanych za określoną cenę.

  Koszt elementu

Webflow vs Elementor. Jeśli chodzi o cenę, Webflow jest nieco droższy w porównaniu do Elementora. Jednocześnie kreator stron internetowych oferuje bardziej wszechstronny i obszerny wybór planów, co pozwala użytkownikom wybrać subskrypcję, która najlepiej odpowiada ich typowi projektu. Oferuje również bardziej zaawansowany zestaw funkcji, który ostatecznie umożliwia uruchomienie projektu pełnego funkcji.

Dolna linia

Decyzja o wyborze między Webflow a Elementor nie jest trudna, ponieważ każdy twórca serwisu obsługuje określony cel i ma inny zestaw funkcji. Jednak każdy system ma swoje specyfikacje i unikalne parametry, o których użytkownik powinien wiedzieć, przechodząc do procesu projektowania stron internetowych.

Przepływ stronWebflow – to bogaty w funkcje kreator stron internetowych, który umożliwia uruchamianie i zarządzanie różnego rodzaju stronami internetowymi. System jest skomplikowany i nieco przytłaczający dla początkujących, ponieważ jego główny nacisk kładziony jest na profesjonalnych twórców stron internetowych. Przepływ stron

ElementorElementor – jest popularnym narzędziem do tworzenia stron internetowych, które służy do tworzenia wysokiej jakości, atrakcyjnych wizualnie i konfigurowalnych szablonów WordPress. System jest bezpłatny, ale wymaga wstępnego pobrania i instalacji. Zawiera odrębny zestaw funkcji i narzędzi potrzebnych do rozpoczęcia godnego i funkcjonalnego projektu WordPress. Elementor

Wybierając między systemami, zalecamy rozpoczęcie od Webflow. Jeśli zdasz sobie sprawę, że z jakiegoś powodu nie spełnia twoich potrzeb, będzie to możliwe bezproblemowo przejdź do WordPress, zainstaluj Elementor i kontynuuj z nim współpracę.

Webflow vs Shopify: Tabela porównawcza

Przepływ stronElementor
1. Łatwość8 z 109 z 10
2. Funkcje9 z 108 z 10
3. Projekt9 z 108 z 10
4. Wsparcie10 z 109 z 10
5. Ceny10 z 109 z 10
Ogólnie:9.2 z 108,8 z 10
Spróbuj teraz Spróbuj teraz
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map