Recenzia JustHost, kupóny, ponuky, cena a ďalšie

JustHost
je ďalšia masívna spoločnosť hostiaca web, ktorá sa snaží prilákať vás preč od vášho súčasného hostiteľského prostredia. Stojí to za to? Sú ich ponuky a zľavy veľkou hodnotou?


Bohužiaľ, JustHost veľa sľubuje, ale nakoniec to úplne nesplní.

Konečným výsledkom je, že od roku 2013 do roku 2017 poskytovatelia približne polovice svojich názvov hostovaných domén.

Na začiatku roku 2013 mal server JustHost takmer pol milióna doménových mien, do konca roka 2017 sa toto číslo pohybovalo okolo 240 000.

Väčšina ich podnikania bola stratená pre GoDaddy a Dyn-Oracle.

Čo je to len hostiteľ a ako to funguje?

logo Justhost

JustHost bol oneskoreným poskytovateľom webhostingu, keďže ho v roku 2008 uviedol britský technik Chris Phillips. JustHost je teraz súčasťou Endurance International Group (EIG), ktorá je v podstate spoločnosť Microsoft alebo Google webhostingu. Jedia menšie web hosting spoločnosti a potom ich naďalej predávajú ako samostatné značky.

EIG tiež vlastní BigRock, HostGator, SiteBuilder.com, Domain.com, a Bluehost, medzi ostatnými.

Rovnako ako väčšina moderných spoločností poskytujúcich webhosting, JustHost ponúka celý rad plánov a balíkov, počnúc ich spoločným základným zdieľaným hostingovým plánom až po plány VPS a predajcu..

VPS je virtuálny súkromný server, ktorý vám dáva ilúziu, že máte vlastný server, ale je hosťovaný na počítači s inými účtami VPS. Váš účet je oddelený od ostatných a pre svoju časť servera môžete získať ekvivalent „root“ prístupu.

JustHost sa zameriava hlavne na veľký zdieľaný hostingový trh s zdanlivo vysokými cenami dna a množstvom zvončekov a píšťaliek. Sľubujú veľa miesta a šírku pásma za veľmi málo peňazí.

Rovnako ako mnoho spoločností poskytujúcich webhosting aj dnes ponúkajú inštalácie populárnych systémov na správu obsahu, ako sú napríklad 1 kliknutia WordPress.

Čo robí hostiteľa jedinečným

Úprimne? Nič skutočne neurobí JustHost jedinečným. JustHost je ďalšou prevádzkou webhostingovej spoločnosti mlyna, ktorá sľubuje slnku, mesiacu a hviezdam za najnižšie ceny, ktoré môžu spravovať.

Rovnako ako mnoho iných spoločností poskytujúcich webhosting v ich všeobecnom konkurenčnom priestore, Just Host láka ľudí lacnými cenami a končí s nespokojnými zákazníkmi. Pravdepodobne pre niektorých používateľov, ktorí majú webovú stránku, ktorú prevádzkujú ako koníček, postačuje server Just Host a robí svoju prácu. Avšak, na základe užívateľských recenzií, JustHost má hroznú podporu a môže byť veľmi, veľmi, veľmi pomalý.

Len nečakajte veľa od Just Host a možno zistíte, že je to lacná voľba pre vaše osobné potreby webhostingu. Pravdepodobne to nie je najlepšia webhostingová služba pre firmu.

stanovenie ceny

stanovenie ceny

JustHost sa propaguje ako veľký kus, ale je to skutočne pravda?

Realita: Cenová štruktúra spoločnosti JustHost nie je taká veľká, ako na začiatku inzerovali. Celá ich propagácia nízkych mesačných cien vôbec nie je o „mesačnej“ cene, ale o zľavu, ktorú získate za nákup veľa mesiacov (v skutočnosti: roky) vopred.

Skutočne vám nedajú vedieť, aká je celková platba za ich „podmienky“, kým sa nedostanete na stránku pokladne. Uvádzajú všetko podľa „mesačnej“ ceny, aj keď za dané podmienky nemôžete platiť mesačne.

Rôzne úrovne cien alebo „podmienky“ podľa JustHost sa členia takto:

1. Mesačná cena

Toto je skutočná cena, ak ste mesačne platili. JustHost však urobí všetko, čo je v ich silách, aby pomocou softvéru pre nákupný košík prinútil vás ku kúpe na dlhšie obdobie.

2. 12 mesačné obdobie

V tomto prípade nesúhlasíte s platením 12 mesiacov, ale s platbou vopred 12 mesiacov. Napríklad balík „Basic“ je uvedený ako 10,99 dolárov mesačne na obdobie 12 mesiacov, to znamená, že vaša skutočná platba vopred bude $ 131,88.

3. 24 mesačné obdobie

Všimnite si, že hovoria 24 mesiacov a nie dva roky? V prípade balíka Basic je to uvedené ako 9,99 $ mesačne, čo znamená platbu vopred $ 239,76.

4. 36 mesiacov

Toto je neuveriteľných tri roky hostenia, ktoré by ste kupovali vopred. Táto sadzba je sotva lepšia ako 24 mesačné obdobie pri 9,49 $ mesačne. Celková suma, ktorú by ste zaplatili vopred za základný plán (iba s jednou webovou stránkou), je $ 341,64.

Upozorňujeme, že ak si pri prvej registrácii zakúpite zľavový balík (36,95 dolárov za „mesiac“), po uplynutí týchto mesiacov sa vám automaticky naúčtuje poplatok. $ 341,64.

Štyri úrovne služby hostiteľa

Just Host má štyri úrovne služieb, Basic, Plus, Prime a Pro.

1. Základné

Basic ponúka „štandardný“ výkon, jednu webovú stránku, päť e-mailových účtov. Táto úroveň ponúka 50 GB úložného priestoru, nie „neobmedzeného“ tak, ako je inzerované, s počtom súborov je 50 000, aj keď majú poznámku pod čiarou, že zvyčajne nevynútia limit, až kým nedosiahnu 200 000..

S touto úrovňou nezískate žiadne bezplatné reklamné kredity ani nezískate žiadnu ochranu proti spamu.

2. Plus

Plus ponúka neobmedzené úložisko, pokiaľ ide o gigabajty, s limitom počtu súborov 50 000 (rovnaká poznámka ako vyššie). S týmto plánom získate 10 webových stránok. Získate tiež „SpamExperts“ na jednej doméne a na 100 e-mailových účtoch. Úroveň výkonu služieb je stále „štandardná“.

3. Prime

Úroveň Prime je ako Plus, iba s neobmedzeným počtom webových stránok a e-mailových adries.

4. Pro

Pro pridáva úroveň „vysokého výkonu“ a zvyšuje limit súborov na 300 000. Spamová služba je k dispozícii pre dve domény namiesto jednej.

Drahé doplnky pre hostiteľa

Logo doplnkov služby Checkout

Hoci sa môžu zdať na prvý pohľad lacné, ďalšie služby (z ktorých mnohé budete potrebovať) sa začnú sčítavať. Zahŕňajú:

 • Ďalšie doménové mená: 15,99 dolárov za rok registrácie
 • Vyhradená IP: 5,99 dolárov mesačne
 • Certifikáty SSL: 49,99 dolárov ročne
 • Filtrovanie spamu: 2.99 dolárov mesačne za názov domény
 • Ochrana osobných údajov: 14,88 dolárov Ochrana súkromia domény na doménu za rok
 • SiteLock: Od 23,88 dolárov za doménu ročne
 • Zálohovanie a obnova stránok Pro: 35,88 dolárov ročne
 • Platnosť reaktivácie účtu vypršala: 30,00 $

Ako vidíte, 15,99 dolárov za rok pre každý názov domény nie je lacný a ich cena za „súkromie“ pre vaše doménové mená je veľmi drahá na 14,88 USD za doménu každý rok. SSL certifikáty nie sú zahrnuté.

Nie je jasné, či je ich služba Zálohovanie a obnovenie stránok určená pre webovú stránku alebo pre celý váš účet, preto by ste mali predpokladať, že sa jedná o webovú stránku. To znamená, že ak ste použili funkciu zálohovania a obnovenia svojich stránok na 10 webových stránkach, hľadáte ďalšie náklady na viac ako 350 dolárov ročne.

Verejné vnímanie (ďalšie recenzie hostiteľa)

ľudia kráčajúci

Bohužiaľ, z väčšej časti, Just Host dostane hrozné recenzie od používateľov.

Najčastejšie sťažnosti sú zlá technická podpora, neschopnosť získať podporu telefonicky, pomalá rýchlosť webových stránok a zvýšenie cien po pôvodnom termíne.

Niektorí používatelia sa tiež sťažovali, že verzia cPanel je hrozná a má menej funkcií, ako by ste bežne našli pri inštalácii cPanel..

Zdá sa, že kvalita služieb spoločnosti Just Host začala klesať koncom roka 2016 alebo začiatkom roku 2017 na základe pripomienok niektorých nespokojných zákazníkov. Len majitelia účtov hostiteľa, ktorí boli so spoločnosťou roky, uviedli, že v posledných dvoch rokoch sa služba začala znižovať. Mnoho z týchto používateľov vyjadrilo zámer prejsť na inú webhostingovú službu.

Nájdete pozitívne online recenzie na JustHost, ale musíte byť opatrní. Niektoré online články, ktoré dávajú JustHost pozitívne hodnotenie, možno napíšu pridružené spoločnosti alebo predajcovia, ktorí získajú províziu z nákupu Just Host..

Ako sa porovnáva

jablko a pomaranč v ruke

JustHost jednoznačne ide o najmenšieho spoločného menovateľa s ich marketingom. Inými slovami, ich hlavným predajným bodom je to, že sú údajne „lacné“ alebo „veľa“.

Ak máte webovú stránku len pre vás koníčkom a nemáte v úmysle robiť silnú propagáciu, Just Just je iba ďalšia lacná webhostingová spoločnosť, ktorá bude pravdepodobne stačiť pre vaše potreby..

Ak ste vývojár a chcete prispôsobený server s riadením root a možnosťou používať niečo ako Webmin namiesto cPanel, mali by ste byť lepší v spoločnosti ako Digitálny oceán.

Spoločnosti, ktoré potrebujú o niečo väčšiu podporu a zaručenú dostupnosť bez obsluhy so spravovaným serverom, by pravdepodobne boli lepšie s Rackspace alebo LiquidWeb. Aj keď obe tieto spoločnosti majú svoje problémy, pravdepodobne majú lepšiu infraštruktúru pre populárnejšie webové stránky a internetové obchody, ktoré musia byť funkčné 24 hodín denne, 7 dní v týždni..

Čo si myslíme

myslieť logo

Naše hodnotenie pre JustHost je 2 z 5 hviezdičiek. Otáča sa na okraji hodnotenia s jednou hviezdičkou, pretože takmer všetky recenzie používateľov sú rovnako negatívne. Ak však viete, že ich cena sa zvýši po uplynutí pôvodného obdobia, môže sa vám stať za mimoriadne nízku cenu za prvé tri roky..

Just Host je v najlepšom prípade váš priemerný webový mlyn, ktorý naozaj nemá čo ponúknuť. Ak máte malý web, ktorý nemá veľkú návštevnosť a nespoliehate sa naň vo svojom podnikaní, stačí, ak stačíte len host..

Ak však plánujete spustiť webovú stránku na úrovni podniku alebo máte dobre obchodovaný blog alebo internetový obchod, server Just Host je určite nesprávna voľba. S toľkými sťažnosťami na ich čiastočnú technickú podporu a bez záruky prevádzkyschopnosti je server JustHost pravdepodobne posledným miestom, na ktorom chcete umiestniť vysoko obchodovanú webovú stránku, ktorá musí byť hore 24/7.

Tiež sa nám nepáči, ako JustHost cielene zamieňa ich ceny. Ako sme uviedli vyššie, musíte sa vykopať, aby ste zistili, aké sú skutočné mesačné poplatky za každú cenovú hladinu. Predvolená možnosť nákupu je najdlhšia, čo je 36 mesiacov. To znamená, že vás budú celé tri roky zablokovaní. Tri roky!

Tento typ účelového zmätku s cieľom prinútiť vás, aby ste si kúpili dlhodobý balík, je v dnešnej dobe rovnocenný s množstvom lacných spoločností poskytujúcich webhosting. Napriek tomu to nie je správne.

Kupóny a ponuky

JustHost ponúka množstvo stimulov na povzbudenie potenciálnych zákazníkov, aby sa prihlásili na svoje webhostingové služby. Väčšina z týchto obchodov sa objavuje na hlavnej stránke ich webových stránok.

1. Záruka vrátenia peňazí

logo vrátenia peňazí

Just Host ponúka 30-dňovú záruku vrátenia peňazí na svoje hostingové plány, ale to nezahŕňa žiadne poplatky za nastavenie, ktoré ste možno zaplatili. Ak ste si zaregistrovali doménu v službe JustHost, nemôžete za ňu získať vrátenie prostriedkov, ale ponechajte si názov domény.

2. Osobitná úvodná ponuka

logo špeciálnej ponuky

Od tohto písania ponúka Just Host za svoj základný hostingový balík zľavu 3,95 dolárov mesačne. Drobná tlač hovorí, že sa jedná iba o prvý „termín“, avšak definícia „termínu“ nie je jasná. Je to mesačné obdobie? 12 mesačné obdobie?

Zistíte iba to, že 3,95 USD mesačne je na predplatené obdobie 36 mesiacov, keď sa dostanete do polovice procesu registrácie. To vyjde na 142,20 dolárov, ktoré sa musia vyplatiť vopred.

Na porovnanie, ich základný hostingový plán je 11,99 $ mesačne a 10,99 dolárov mesačne, keď si kupujete rok vopred.

3. Bezplatné reklamné kredity

reklamné kredity

JustHost, rovnako ako väčšina ostatných hostiteľských spoločností v súčasnosti, ponúka bezplatné reklamné kredity prostredníctvom služieb Google AdWords a Bing Search. Problém je v tom, že tieto ponuky sú zvyčajne dobré iba pre nové účty v službách Google a Bing. Pravdepodobne, ak ste už zaplatili službe Google AdWords za reklamu svojej firmy, nezískate výhodu reklamného kreditu JustHost.

4. Zadarmo doménové meno

logo domény

Po založení účtu získate bezplatné doménové meno. Po prečítaní drobného výtlačku sa však zdá, že ak sa rozhodnete službu opustiť do 30 dní alebo menej, nebudete mať možnosť získať vrátenie za časť pôvodnej platby..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map