Rishikimi i Shërbimeve të Ndërmarrjeve, Karakteristikat, Pricemimi dhe më shumë

Midfaza ka lindur në vitin 2003 dhe vjen me çdo aftësi të nevojshme për sitet e të gjitha llojeve. Duke qenë në industrinë e pritjes për pesëmbëdhjetë vjet, Midphase premton të sigurojë shërbime pritëse për buxhetin dhe nevojat e kujtdo.


Ata kanë ekipe në të gjithë botën – në qytetet e mëdha si Providence dhe Salt Lake City, Utah, përtej Atlantikut në Londër, Britani të Madhe, dhe sa më shumë Lindje sa Lviv, Ukrainë.

Organizata shkon në gjatësi të mëdha për të mbajtur të dhënat e klientit të sigurt. Duke premtuar se do të mbajë informacionin e përdoruesit nën bllokim dhe çelës, të dhënat e Midfase ruhen në një databazë të nivelit 3 në një hapësirë ​​të sigurt për fatkeqësi në Salt Lake City, Utah.

Mbrojtur nga mbikëqyrja 24-orëshe, data e të dhënave ka gjeneratorë rezervë të energjisë për gjeneruesit e saj rezervë të energjisë dhe është e pajisur me ftohje të rreshtit të ftohtë.

Pritja e mesfazës vjen me çmime të volitshme dhe u jep përdoruesve shumë mundësi për serverat e tyre.

Pasqyrë e shërbimeve dhe çmimeve

MIDPHASE

Midfaza ofron një larmi të madhe shërbimesh përveç hostimit bazë në internet.

Emrat e domeneve, hostimi i WordPress, çdo lloj mbajtjeje në internet e mundshme, dhe karakteristika shtesë si Cloudflare dhe Sitelock ju japin shumë mundësi të dobishme për të zgjedhur.

domains

domains

Zgjedhja e emrit të duhur të domain mund të bëjë të gjithë ndryshimin në suksesin e një faqe në internet. Përcakton imazhin tuaj në internet. Bota do t’ju perceptojë në përputhje me rrethanat.

Me Midfazë, ju mund të gjeni emrin ideal të domain-it për sitin tuaj. Zgjidhni nga shitësit e tyre më të mirë ose shfletoni zgjerimet e tyre më të reja të domain. Shumica e opsioneve do t’i përshtaten buxhetit të kujtdo.

Domenet e bazuara në vendndodhje janë përgjithësisht më të shtrenjtat. Emrat si .ca dhe .tokyo shkojnë me 16,99 $ / vit, ndërsa të tjerët, si .la, mund të jenë sa 39.50 $ / vit.

Emrat më të rinj të domain janë gjithashtu disi më të shtrenjtë sa i përket fushave. .Agjensia shkon për 23,99 $ / vit ndërsa. Zgjidhjet kushtojnë 29,99 $ / vit.

Një tipar i dobishëm që ofron Midfase është një mjet kërkimi për emrin e domain. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të shkruani emrin e domain që dëshironi të zbuloni shtesat në dispozicion të domain. Ata gjithashtu kanë një mjet për regjistrimin e pjesës më të madhe për ata që kanë nevojë për domene të shumta.

Domenet e mesfazës vijnë me disa karakteristika, duke përfshirë:

 • Një faqe falas për domain
 • Përcjellja e postës elektronike nga deri në 5 llogari të ndryshme të postës elektronike
 • Kontroll i plotë falas i DNS
 • 24/7 Mbështetja e klientit
 • Mbrojtje falas e privatësisë së domenit kur regjistroni një domen të ri

Kjo duket të jetë një nga shërbimet më të mira të mbajtjes në internet për të blerë domenin tuaj nga.

WordPress Hosting

WordPress Hosting

Midfaza gjithashtu ofron shërbime pritëse WordPress. 25% e të gjitha faqeve përdorin në internet WordPress, dhe është platforma më e preferuar për bizneset, blogerët dhe faqet e tregtisë elektronike. Midfaza siguron tre kategori kryesore të faqeve të WordPress, përfshirë e-tregtinë, blogjet dhe faqet e internetit.

Pritja e WordPress nga Midfase fillon me 1.99 $ / muaj dhe përfshin veçori të tilla si heqja automatike e malware, 10 GB hapësirë ​​në disk SSD, aksesi FTP, 50 tema të optimizuara, një garanci 30-ditore për kthimin e parave dhe më shumë.

Cloud, Dedikuar, VPS dhe Hosting i Menaxhuar

Cloud, Dedikuar, VPS dhe Hosting i Menaxhuar

Nga pritja e përbashkët deri tek pritja e dedikuar dhe gjithçka në mes, Midfase i bën të gjitha.

Anëtarët profesionistë fitojnë aftësinë për të zgjedhur midis të gjitha metodave të disponueshme të hostimit, cili është më i mirë, i përbashkët, i dedikuar ose i ri në pritje? duke përfshirë:

 • Web hosting
 • Pritja në re
 • Servers private virtuale SSD
 • Serverë të përkushtuar
 • Pritja e menaxhuar

Cloud hosting vjen me përfitimin e aftësisë për të shkallëzuar për ndryshimin e kërkesave në një server në internet. Për faqet që kanë nevojë për performancën dhe fleksibilitetin maksimal, një server i menaxhuar në cloud është shpesh zgjidhja ideale. Planet fillojnë me 45.82 dollarë në muaj.

Serverët SSD VPS vijnë me lidhje të shpejtë dhe rrufe dhe lejojnë kontroll të saktë. Serverat VPS janë gjithashtu shumë të shkallëzuar. Planet fillojnë me 8,00 dollarë në muaj.

Serverët e përkushtuar janë për ata që kanë nevojë për paketën e plotë për sa i përket pritjes – kontrolli total, siguria maksimale dhe opsionet e personalizueshme. Korporatat më të mëdha dhe kontrollorët e ndjeshëm të të dhënave preferojnë këtë mundësi. Planet fillojnë me 117.60 dollarë në muaj.

Pritja e menaxhuar kombinon më të mirat e të dyja hosteve të përbashkëta dhe ato të dedikuara. Me hostimin e menaxhuar, ju mund të shijoni të gjitha përfitimet e hostimit të dedikuar pa telashe për të pasur nevojë të ekzekutoni dhe mirëmbani serverin tuaj.

Një ekip i tërë teknik do të trajtojë detajet për ju (sigurisht për një çmim). Ashtu si me ofruesit e tjerë, ky është opsioni më i kushtueshëm. Planet fillojnë me 216.60 dollarë në muaj.

Shërbime shtesë

Midfaza gjithashtu ka mundësi për disa tipare shtesë për email, siguri dhe SEO.

Mjeti i tyre “SEO SEO Guru” pretendon t’ju tregojë se ku mungon SEO-ja juaj dhe sugjerojnë ndryshime për tu përmirësuar. Përdorimi i këtij mjeti fillon me 14,95 $ / muaj.

Midfaza ofron shërbime Cloudflare si një shtesë falas në faqen tuaj. Cloudflare ndihmon për të përmirësuar sigurinë e faqes tuaj duke kaluar të gjithë trafikun e tij përmes rrjetit të tyre të ofrimit të përmbajtjes. Mbi dy milion site përdorin Cloudflare.

Duke i mbajtur të dhënat tuaja në 35 lokacione të ndryshme në të gjithë botën, faqja juaj mund të arrijë çdo rrjet që e kërkon atë dy herë më shpejt. Motorët e kërkimit dhe vizitorët në sit do të jenë më të kënaqur. Kjo metodë e ruajtjes rrit gjithashtu kohëzgjatjen e faqes suaj në afro 99,99%. Përsëri, Cloudflare vjen falas me hostimin Midfase.

Për më tepër, Midphase ju jep mundësinë e $ 0.50 / muaj për mbajtjen e postës elektronike dhe 1.67 $ / muaj skanimin e zbulimit të malware të sitelock.

Ky është vetëm një hyrje në shërbimet e ofruara nga Midfase.

Shqyrtime të Shërbimeve të Ndërfazës

Vajza që përdor laptop

Midfaza ka një vlerësim të përgjithshëm me katër yje TrustPIlot.com të gjitha këto përmbledhje janë me pesë yje, kështu që është e sigurt të supozosh se totali është zvarritur për shkak të disa troleve të zemëruar. Vetëm kjo sugjeron që Midphase mund të jetë një nga shërbimet më të mira të disponueshme për strehimin.

Le të shohim disa nga ato komente me pesë yje nga TrustPilot.com.

Shqyrtime Pozitive për Midfazë

Një përdorues i quajtur “D.M.S.B.Randiligama” pretendon se e gjen Midfazën më të mirë se 5 ndërmarrjet e tjera të mëdha që ai ose ajo ka përdorur në të kaluarën. Ky përdorues përshkruan performancën e tyre si “shumë të lartë” dhe thotë se ata kanë “shërbimin më të mirë për mbështetje të klientëve 24/7”.

Tyler Wearing of Sideways Gaming Network i jep Midfase një vlerësim me pesë yje. Pasi u shpreh se si GoDaddy ishte “i padobishëm” për pritjen e domain, ai kundërshton përvojën që kishte atje me atë të Midfase duke thënë se ata kanë “mbështetje të madhe” dhe “nuk kanë tarifa të fshehura”.

Jefferson Imgbi e përshkruan shërbimin si “të mahnitshëm”. Ai thotë se ka përdorur Midphase për më shumë se 5 vjet dhe thjesht është transferuar në serverin e tij të dedikuar. Përgjatë viteve, ata kanë mbetur “shumë mahnitëse” dhe iu përgjigjën biletave mbështetëse në kohën e duhur.

Sigurisht, këto tre shqyrtime janë paraqitur në faqen e vetë Midfase, që do të thotë se ato mund të jenë të njëanshme. A do të pranonit vlerësime negative të shërbimit tuaj në faqen tuaj? Me siguri jo.

Një aspekt pozitiv që duket përsëri kohë dhe kohë në këto rishikime ka të bëjë me kohën e serverit. Sipas shumicës dërrmuese të përdoruesve, faqet e internetit të pritura në serverat Midfase kanë një të tillë mesatare prej rreth 99.97%. Më shpesh kohëzgjatja është edhe më afër 100%. Krahasoni këtë me mesataren e industrisë prej 99.94%.

Një problem tjetër domethënës që përmendet shpesh është fakti që Midphase ofron migrim falas në internet dhe transferime të skedarëve. Ndërsa disa konkurrentë paguajnë deri në 150 dollarë për thjesht zhvendosjen e faqes tuaj ekzistuese në serverin e tyre të ri, Midphase do t’ju lejojë ta bëni falas. Pra, nëse tashmë keni një sit dhe nuk jeni të kënaqur me ofruesin tuaj aktual të pritjes, kjo mund t’ju japë një nxitje për t’i dhënë një mesfushë Midfase.

Shumë njerëz vërejnë se shërbimi ndaj klientit në Midfase është i shkëlqyeshëm. Disa pretendojnë se janë zgjidhur çështjet e tyre brenda 40 minutave ose më pak. Kompania ofron mbështetje telefonike falas dhe ndërkombëtare.

Megjithatë, ka më pak vlerësime pozitive të Midfazës diku tjetër.

Shqyrtime negative të mesfazës

Një gjë që përsëritet pa pushim është se sa e tmerrshme është mbështetja e klientit në Midfase.

Kjo është interesante, duke marrë parasysh se e kundërta është e vërtetë kur shikojmë vlerësimet pozitive. Disa njerëz thonë se është e shkëlqyeshme, të tjerë thonë se është më e keqja në botë.

Sigurisht, nuk është e lehtë të kesh mbështetje të vazhdueshme të klientit. Callsshtë e vështirë për t’u përgjigjur thirrjeve dhe që kanë të bëjnë me klientët e irrituar gjatë gjithë ditës. Ndoshta personat negativë kapën dikë në një ditë të keqe ose thjesht ka ndodhur që të kenë fat të keq dhe të arrijnë një përfaqësues të shërbimit të klientëve jo kompetent.

Një gjë është e sigurt – pothuajse çdo kompani në internet sot ka ankesa për mbështetjen e klientëve të saj diku atje. Disa klientë kurrë nuk do të jenë të kënaqur pavarësisht se çfarë bëni. Dhe disa njerëz thjesht kënaqen duke qenë troll dhe duke shkatërruar të gjithë në të gjithë hapësirën në internet, kudo që të jenë në gjendje.

Cilado qoftë arsyeja, vlerësimet negative që përmendin shërbimin e dobët të klientëve si pikë kryesore e diskutimit duhet të konsiderohen në kontekstin e saktë.

Koha disi e ngadaltë e ngarkimit të faqeve është një shqetësim tjetër i mundshëm. Një përdorues regjistroi kohën e tyre mesatare të ngarkesës në faqe gjatë një periudhe tetë-mujore nga fundi i Q3 2017 deri në fillim të Q2 2018. Ata zbuluan që faqja e tyre merrte diku nga 1.088 në 1.299ms për të ngarkuar.

Kjo nuk është me të vërtetë një marrëveshje e madhe – opsionet më të shtrenjta mund të kenë kohë pak më të mirë të ngarkesës, por jo shumë. Disa qindra milisekonda ngarkesa më e ngadaltë nuk do të jetë një vlerë e madhe për shumicën e njerëzve dhe mund të jetë me vlerë kostoja e ulur në krahasim me konkurrencën.

Sidoqoftë, të tjerët, veçanërisht ato që funksionojnë vende tregtare që mbështeten shumë në konvertime dhe përdorueshmëri, mund të preferojnë të presin sitin e tyre të biznesit diku tjetër. Rritja e vogël e çmimeve të paguara të pritjes mund të kompensohet nga rritja e fitimeve.

Thiru M. i paycardriving.info përshkruan përvojën e tij të Midfase si “një makth” i llojeve.

Ai thotë se mbështetja e tyre nuk është “aspak e dobishme”, e ngadaltë për t’iu përgjigjur gjysmës së kohës, dhe ai duket se do të marrë çështje me një përfaqësues mbështetës të quajtur David veçanërisht. Ky person thjesht i thotë Thiru M. që t’i dërgojë një email sa herë që ka një çështje, dhe asgjë më shumë.

Ky përdorues gjithashtu pretendon se serveri i tyre zbriti për 24-orë të plota në një pikë.

Merril Guice i thegoosenest.com thotë se ai është duke paguar një tarifë 150 $ për të migruar faqet e internetit të tij larg nga Midfase dhe mbi serverat e një ofruesi tjetër të pritjes.

Ankesa e tij kryesore është se qysh kur kompania u komprometua nga hakerat, ata kanë qenë aq të vetëdijshëm për sigurinë sa të kufizojnë funksionalitetin e faqeve të përdoruesve të tyre. Shtë e vështirë të bësh hyrjen edhe pa kontaktuar mbështetjen e klientit.

Sipas këtij përdoruesi, Midfase nuk ia vlen, edhe për çmimin e shkëlqyeshëm. Duhet të telefononi shërbimin e klientit sa herë që ju duhet të identifikoheni është shumë sherr, thotë ai.

Hashem Zahran nga hashemzahran.com shprehet se “Midfaza ishte më e keqja në përkrahjen teknike”. Ai citon kohë të gjata të përgjigjes për biletat mbështetëse si arsye për kritikën e tij.

Sidoqoftë, përmendja e tij për të pritur pesë orë për një përgjigje në një biletë me përparësi të lartë nuk është aq e keqe në krahasim me shumicën e kompanive atje, pavarësisht nëse ata punojnë në mbajtjen në internet ose shërbime të tjera. Ai gjithashtu pretendon se bisedat në internet janë të padobishme dhe se përfaqësuesit do të “flasin me ju për 90 minuta pa zgjidhur problemin tuaj”.

Duket se shumica e vlerësimeve negative të Midfazës kanë një gjë të përbashkët: përvojat e këqija me mbështetjen e klientit.

Përfundim: Përmbledhje e rishikimit të mesfazës

Njeriu duke përdorur laptop

Gjithsej, Midfaza është një mundësi e mirë për pritjen e përbashkët të faqeve në internet. Ata ofrojnë të gjitha opsionet që dikush mund të ketë nevojë – serverë të dedikuar, serverë cloud, servera virtualë private, serverë të menaxhuar dhe, natyrisht, serverë të përbashkët. Shtesa shtesë janë gjithashtu të bollshme.

Me sa mund të themi, të gjitha vlerësimet e cituara më lart ishin për serverat e përbashkët të pritur nga Miphase. Nëse dikush nuk shprehet ndryshe, është e sigurt të supozojmë se ata përdorin një server të përbashkët, pasi që është opsioni më i zakonshëm i përdorimit dhe më i përballueshëm i hostimit.

Nëse sapo po filloni, Midfaza është një opsion fantastik.

Për më tepër, nëse tashmë keni një sit dhe po kërkoni të ndryshoni ofruesit e pritjes, Midfaza është zgjidhja perfekte, duke pasur parasysh që ata ju lejojnë të migroni faqen tuaj 100% falas.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map