Najlepiej reagujący twórcy stron internetowych

Najlepiej reagujący twórcy stron internetowych


Elastyczne projektowanie staje się jednym z głównych trendów we współczesnej niszy do tworzenia stron internetowych. Jakąkolwiek stronę internetową firmy prowadzisz (lub po prostu planuj uruchomić), sprawiając, że jest responsywny, jest jednym z priorytetów, który zapewni mu dodatkową ekspozycję w Internecie.

Spośród wszystkich dostępnych sposobów tworzenia responsywnych stron internetowych korzystanie z narzędzi do tworzenia witryn internetowych jest jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań i oto dlaczego:

 • Kreatory stron internetowych są łatwe w użyciu dla wszystkich i nie trzeba posiadać umiejętności kodowania, aby zapewnić responsywne funkcje witryny;
 • Oferują zestaw responsywnych i zoptymalizowanych pod kątem urządzeń mobilnych szablonów które doskonale dostosowują się do wszystkich ekranów mobilnych i sprawiają, że Twoja strona jest dostępna nawet w podróży;
 • Kreatorzy stron internetowych zapewniają jakość i płynne tworzenie stron internetowych;
 • Pozwalają na samodzielne tworzenie responsywnych stron internetowych za kilka godzin lub dni.

To nie wystarczy, aby dać pierwszeństwo twórcom witryn, gdy masz zamiar uruchomić responsywną witrynę?

Przetestowaliśmy 7 najlepiej reagujących twórców stron internetowych:

 1. Webflow – najlepszy responsive Builder WWW
 2. WordPress – najlepsza platforma do stworzenia responsywnej strony internetowej
 3. Mobirise – najlepsze responsywne oprogramowanie do projektowania stron internetowych
 4. Weebly – responsywny kreator witryn gotowy na e-commerce
 5. Squarespace – kreator stron internetowych, aby stworzyć responsywną stronę internetową
 6. uKit – prosty responsive Builder dla SMB
 7. Gator – Kreator stron internetowych i hosting przez Hostgator

Jeśli chodzi o wybór najlepiej reagujących twórców stron internetowych, aby uruchomić przyzwoitą stronę internetową, możesz wybierać między oprogramowaniem offline i twórcami stron internetowych.

 • Oprogramowanie offline na przykład WordPress lub Mobirise można pobrać, co oznacza, że ​​powinieneś go zainstalować przed rozpoczęciem pracy nad rozwojem projektu. Zapewnia także szerokie możliwości integracji, co wymaga dodatkowych inwestycji finansowych.
 • Internetowi twórcy stron internetowych, takich jak Webflow, Weebly, Gator lub uKit, nie mają tych wymagań, co daje im pewien przywilej w stosunku do twórców stron offline.

Przyjrzyjmy się najlepszym usługom do tworzenia stron internetowych, aby szczegółowo stworzyć responsywną stronę internetową:

Webflow – najlepszy responsive Builder WWW

Webflow - najlepszy responsive Builder WWW

Webflow – to najlepiej reagujący kreator stron internetowych, który słusznie jest uważany za jedno z najbardziej profesjonalnych narzędzi do tworzenia stron internetowych. Jego wysokiej klasy zintegrowany funkcja przeciągnij i upuść wraz ze złożonym pulpitem nawigacyjnym i mnóstwem zaawansowanych narzędzi do dostosowywania projektu usługa ta przypomina współczesne systemy zarządzania treścią. Właśnie dlatego Webflow wymaga szczegółowej i gruntownej eksploracji przed przystąpieniem do samego procesu tworzenia witryny. Kreator stron internetowych to idealny wybór do tworzenia złożonych projektów, a także godny wyboru dla projektantów stron internetowych zaangażowanych w tworzenie niestandardowych stron internetowych.

 • System zawiera kolekcję responsywnych, w pełni konfigurowalnych szablonów. Webflow oferuje zestaw darmowych i płatnych motywów, które domyślnie reagują. System daje również możliwość rozpoczęcia własnego projektu od zera i będzie reagował również od samego początku. Większość gotowych szablonów jest dostępna w kilku wariantach prezentacji strony internetowej mających zastosowanie do prawie wszystkich stron. Dzięki temu każda strona internetowa ma niepowtarzalny i profesjonalny wygląd.
 • Kreator stron internetowych kładzie duży nacisk na dostosowanie projektu. Webflow polega na zaawansowanym dostosowywaniu projektu. Wraz z dużą różnorodnością responsywnych projektów, kreator stron internetowych oferuje doskonałą okazję do korzystania ze zintegrowanego zestawu narzędzi w celu edycji wszystkich elementów strony internetowej. Spotkasz setki kombinacji, eksperymentując z rozmiarami elementów, pozycjonowaniem, efektami, tłem, kolorami, kryciem, obrotem, warstwami i innymi funkcjami / narzędziami dostępnymi na desce rozdzielczej. Niezależnie od ilości i rodzaju zamienionej treści i niestandardowych elementów projektu Twoja witryna pozostanie responsywna, aby można ją było łatwo przeglądać na wszystkich urządzeniach mobilnych / stacjonarnych.
 • Webflow zapewnia elastyczne środowisko projektowania stron internetowych, pozwalając użytkownikom tworzyć spersonalizowane treści dynamiczne. Wszyscy użytkownicy systemu mogą tutaj projektować i aktualizować fora, blogi, formularze online, prezentacje zdjęć / filmów, portfolio i inne rodzaje responsywnych projektów. Z kolei integracje Lottie, After Effects i Lightbox Gallery zwiększają szanse na stworzenie naprawdę dynamicznej i dostosowanej do urządzeń mobilnych zawartości witryny.
 • Platforma ma wygodny edytor „przeciągnij i upuść”. Pozwala modyfikować strukturę i układ każdego wybranego responsywnego szablonu. Edytor nieco różni się od dostępnych w standardowych programach do tworzenia witryn – zawiera klasyczne opcje edycji wizualnej wraz z integralnymi widżetami, ustawieniami ogólnymi i modułami, które składają się na „kolekcje CMS” systemu. Możliwe jest również wybranie jednego z dwóch trybów edycji witryny – Projektanta lub Edytora, w zależności od stopnia zaawansowania w projektowaniu stron internetowych.

Wypróbuj Webflow za darmo

WordPress – najlepsza platforma do stworzenia responsywnej strony internetowej

WordPress - najlepsza platforma do stworzenia responsywnej strony internetowej

WordPress – jest najlepszą platformą do stworzenia responsywnej strony internetowej i najbardziej popularny System zarządzania treścią na świecie. CMS ma własny zestaw zintegrowanych szablonów, które są domyślnie zoptymalizowane dla urządzeń mobilnych. Możesz także wybierać spośród setek wzorów dostępnych online. Platforma początkowo znana jest jako system blogowy, ale teraz umożliwia uruchomienie i zarządzanie prawie wszystkie rodzaje projektów.

 • Domyślnie nie wszystkie motywy WordPress reagują. Jeśli chodzi o korzystanie z wbudowanych szablonów WordPress, nie musisz się martwić o ich responsywność. Wszystkie reagują od samego początku. Jeśli jednak zdecydujesz się na motywy innych firm dostępne w Internecie, nie wszystkie będą gotowe na urządzenia mobilne. Zależy to od programisty i rodzaju wybranego motywu. Sprawdź to z góry.
 • Możesz użyć zintegrowanych wtyczek WordPress, aby Twoje strony reagowały. Jako CMS WordPress daje możliwość instalacji wtyczek. Na szczęście istnieje wiele wtyczek i rozszerzeń, których integracja może sprawić, że Twoja strona będzie responsywna. Niektóre z nich obejmują WPTouch Mobile Plugin, Any Mobile Theme Switcher, WordPress Mobile Pack, WP Mobile Edition, Mobile Smart i Jetpack’s Mobile Theme, aby wymienić tylko kilka.
 • W dowolnym momencie możesz przejść do responsywnego motywu WordPress. O ile wielu użytkowników WordPress zaczyna korzystać z urządzeń mobilnych do przeglądania projektów uruchomionych za pomocą systemu, istnieją dwie opcje, które można rozważyć, aby przygotować projekt na urządzenia mobilne (jeśli nie jest jeszcze zoptymalizowany do oglądania na urządzeniach mobilnych). W ten sposób możesz utworzyć oddzielną wersję mobilną witryny lub przełączyć się na jeden z elastycznych motywów WordPress.

Wypróbuj WordPress za darmo

Mobirise – najlepsze responsywne oprogramowanie do projektowania stron internetowych

Mobirise - najlepsze responsywne oprogramowanie do projektowania stron internetowych

Mobirise – najlepiej reaguje kreator stron offline dostarczany z poręcznym edytorem „przeciągnij i upuść”. Aby korzystać z platformy, należy ją najpierw pobrać i zainstalować na swoim komputerze. Zajmuje to tylko kilka minut i jest wykonywane automatycznie. Mobirise jest w równym stopniu kompatybilny z Windows i Mac, umożliwiając tworzenie wysokiej jakości stron internetowych reagujących na urządzenia mobilne z wcześniej zaprojektowanych bloków treści. Jedną z najbardziej charakterystycznych zalet Mobirise jest to, że kreator stron internetowych jest tak łatwy w użyciu, że działa szczególnie świetnie dla osób nietechnicznych, które zamierzają uruchamiać witryny gotowe na urządzenia mobilne bez znajomości programowania i wiedzy:

 • Oprogramowanie ma doskonałą optymalizację strony internetowej dla urządzeń mobilnych. Wszystkie projekty systemów są domyślnie dostosowane do urządzeń mobilnych. Wyjaśnia to fakt, że platforma oparta jest na frameworku Bootstrap 4, który zapewnia natychmiastową mobilną optymalizację budowanych z nim projektów. Istnieje również możliwość podglądu sposobu, w jaki Twoja witryna będzie wyświetlana na komputerach i urządzeniach mobilnych przed ostateczną publikacją.
 • Platforma oferuje zestaw gotowych bloków treści zamiast wstępnie zaprojektowanych szablonów. Wszystkie bloki są responsywne, konfigurowalne, a zatem służą do tworzenia dowolnej struktury i układu strony internetowej. Mówiąc ściślej, możesz wybierać spośród ponad 50 motywów (Bloki) i 150 stron demonstracyjnych, aby stworzyć dosłownie każdy rodzaj projektu. Obejmują one nagłówki, stopki, galerie lightbox, suwaki, filmy / obrazy, mapy Google, formularze danych, listy cen, opinie klientów, artykuły i wiele innych. Dodatkowo możliwe jest zintegrowanie rozszerzeń Mobirise z projektem, aby uczynić twoją stronę bardziej interaktywną i odpowiednią dla lepszego przeglądania mobilnego.
 • Jedną z niezaprzeczalnych zalet systemu jest zintegrowany Kreator stron internetowych AMP. Narzędzie open source Accelerated Mobile Pages używane do zwiększania wydajności mobilnych projektów mobilnych zbudowanych z Mobirise. Jest to jeden z najlepszych sposobów, aby nadać swojej witrynie atrakcyjny wygląd i zapewnić jej efektywną wydajność na różnych urządzeniach mobilnych i platformach dystrybucyjnych. Korzystając z narzędzia do tworzenia witryn AMP, zapewniasz szybkie i płynne działanie i ładowanie strony, skuteczną promocję SEO, godną prezentację treści bez żadnych umiejętności kodowania.

Wypróbuj Mobrise za darmo

Weebly – responsywny kreator stron internetowych obsługujący eCommerce

Weebly - responsywny kreator stron internetowych obsługujący eCommerce

Weebly – jest responsywnym twórcą stron internetowych gotowym na eCommerce, który umożliwia uruchamianie witryn wysokiej jakości i zarządzanie nimi bez pisania wiersza kodu. System został początkowo uruchomiony jako platforma blogowa, ale niedawno został przejęty przez Square, co dało mu silną pozycję w eCommerce. Weebly jest wyposażony w poręczny edytor „przeciągnij i upuść”, a także umożliwia osadzanie kodu, co jest zaletą dla użytkowników, którzy są świadomy podstaw HTML. Jeśli chodzi o rozwój stron internetowych z fotografiami, platforma oferuje następujące korzyści:

 • Weebly zapewnia wbudowane responsywne projektowanie stron internetowych. Kreator witryn umożliwia tworzenie responsywnych witryn internetowych i zarządzanie nimi, które dostosowują się do wszystkich ekranów mobilnych używanych przez użytkowników podczas ich przeglądania. Proces zarządzania treścią i nawigacją automatycznie dostosowuje się do ekranu komputera, telefonu komórkowego i tabletu.
 • Możesz zrównoważyć pulpit i urządzenia mobilne swojego projektu. Za pomocą Weebly możesz uruchamiać strony internetowe, z których można korzystać na wszystkich urządzeniach dzięki szablonom, które automatycznie dostosowują się do rozmiaru i rozdzielczości ekranu.
 • Śmiało skorzystaj z mobilnego narzędzia do tworzenia witryn Weebly. Kreator stron internetowych oferuje wersję mobilną, która umożliwia szybkie budowanie stron mobilnych na urządzenia z systemem iOS i Android. Jest to wygodna opcja, jeśli chodzi o tworzenie i zarządzanie witryną w podróży oraz w trybie czasu rzeczywistego.
 • Przeciągnij i upuść mobilne rozwiązanie do projektowania stron internetowych. Weebly wykorzystuje możliwości tworzenia witryn mobilnych za pomocą edytora wizualnego typu „przeciągnij i upuść”, który służy do dostosowywania w pełni responsywnych projektów. Możesz wyświetlić podgląd ostatecznej wersji projektu i wprowadzić zmiany przed publikacją projektu.
 • System oferuje nowe, w pełni responsywne motywy. Mimo że strony Weebly od samego początku są zoptymalizowane pod kątem urządzeń mobilnych, usługa wprowadziła kilka w pełni responsywnych szablonów, które utrzymują spójność stylu i projektu między wersją mobilną i internetową.

Wypróbuj Weebly za darmo

Squarespace – kreator stron internetowych, aby stworzyć responsywną stronę internetową

Squarespace - kreator stron internetowych, aby stworzyć responsywną stronę internetową

Squarespace – to popularny twórca stron internetowych, który tworzy responsywną stronę internetową o profesjonalnym designie i wysokiej wydajności. System stosuje nowoczesne podejście do procesu tworzenia stron internetowych, dzięki czemu Twoje projekty są zoptymalizowane pod kątem mobilnego przeglądania w najlepszy możliwy sposób. Motywy Squarespace są tworzone z myślą o potrzebach i wygodzie użytkowników, umożliwiając łatwe poruszanie się po projektach na dowolnym urządzeniu – od smartfonów i tabletów po komputery stacjonarne.

 • Wszystkie strony internetowe Squarespace mogą dostosować się do dużych i małych przeglądarek. Zawartość strony reagującej na Squarespace automatycznie zmieni rozmiar w zależności od rozmiaru i wymiarów okna przeglądarki.
 • System oferuje różne style mobilne pasujące do używanego urządzenia. Większość projektów Squarespace ma dodatkowe wbudowane style mobilne, które są automatycznie aktywowane, gdy system wykryje, że witryna jest wyświetlana na urządzeniu mobilnym. Celem i zaletą stylów mobilnych jest to, że wpływają one na elementy projektu i nawigacji, aby projekt był przyjazny dla urządzeń mobilnych dla wszystkich kategorii użytkowników.
 • Squarespace oferuje zaawansowaną opcję widoku urządzenia. Kreator stron internetowych pozwala użytkownikom zobaczyć sposób wyświetlania projektu na ekranach urządzeń mobilnych i napisać tekst o swojej funkcjonalności za pomocą funkcji Device View. Jest to najlepszy sposób na przetestowanie responsywnego projektu Twojego projektu na ekranie komputera w trakcie jego edycji. To daje wyobrażenie o tym, jak Twój projekt będzie ostatecznie wyświetlany w standardowej przeglądarce mobilnej.

Wypróbuj Squarespace za darmo

uKit – prosty responsive Builder dla SMB

uKit - prosty responsive Builder dla SMB

uKit – to znany na całym świecie i prosty w obsłudze program do tworzenia witryn dla małych firm. Usługa jest łatwa w użyciu i można w niej uruchomić dowolne typy witryn internetowych w oparciu o preferencje i potrzeby biznesowe. uKit jest funkcjonalny, wygodny i niedrogi, a także niezwykle prosty. Dzięki temu system stał się jednym z liderów współczesnej branży.

 • uKit umożliwia tworzenie stron internetowych, które reagują od samego początku. Nie trzeba walczyć ze skomplikowanymi kodami ani tworzyć kilku wersji witryny, aby była dostępna zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i stacjonarnych.
 • System oferuje zestaw responsywnych projektów. Kreator stron internetowych zawiera obszerną kolekcję responsywnych szablonów i narzędzi dostosowywania, aby zapewnić im wymagany projekt i funkcjonalność.
 • Korzystanie z edytora WYSIWYG pozwala indywidualnie kontrolować proces tworzenia strony internetowej. Dzięki edytorowi WYSIWYG system umożliwia śledzenie wszystkich zmian wprowadzanych w trybie czasu rzeczywistego i podgląd sposobu, w jaki modyfikacje są odzwierciedlane na różnych urządzeniach, w tym na komputerach, urządzeniach mobilnych i tabletach. Daje to realistyczne wrażenie, jak Twoja gotowa witryna będzie wyświetlana na wszystkich urządzeniach, z których potencjalni klienci mogą korzystać podczas przeglądania witryny.
 • uKit używa siatki Bootstrap. Może to jedynie przyczynić się do elastycznego charakteru witryny, pomagając w pełni wykorzystać tę funkcję.

Wypróbuj uKit za darmo

Gator – Kreator stron internetowych i hosting przez Hostgator

Gator - Kreator stron internetowych i hosting przez Hostgator

Gator – to responsywny kreator stron internetowych obsługiwany przez HostGator. Platforma służy głównie do uruchamiania prostych stron internetowych, co czyni ją dobrym rozwiązaniem do tworzenia stron internetowych dla początkujących. Podobnie, system może być skutecznie wykorzystywany przez profesjonalistów zajmujących się projektowaniem stron internetowych, szukających wszechstronnego, intuicyjnego i funkcjonalnego narzędzia do tworzenia stron internetowych. Kreator stron internetowych zawiera edytor „przeciągnij i upuść”, projekty przystosowane do urządzeń mobilnych i wygodne narzędzia do angażowania tworzenia stron internetowych.

 • Gator ma kolekcję szablonów reagujących na urządzenia mobilne. Są one podzielone na kategorie niszowe i oferują możliwość rozpoczęcia, a następnie zarządzania projektami, które można dostosowywać, bez potrzeby używania umiejętności kodowania. Każdy szablon ma tryb podglądu mobilnego, który pozwala zobaczyć, jak Twój projekt będzie wyglądał na ekranach komputerów i urządzeń mobilnych przed jego opublikowaniem.
 • Kreator stron internetowych ma wygodne opcje edycji stron internetowych. Zintegrowany edytor „przeciągnij i upuść” Gatora umożliwia wprowadzanie zmian lub zmianę układu elementów na stronie w celu utworzenia unikalnego responsywnego układu strony. Użytkownicy mogą zastosować zestaw wbudowanych narzędzi dostosowywania i elementów strony internetowej (formularze kontaktowe, pliki multimedialne, kanały na żywo, przyciski integracji społecznej itp.), aby nadać projektowi niepowtarzalny wygląd.
 • Platforma zapewnia dostęp do zestawu dodatków i aplikacji. Są one dostępne w zintegrowanym App Market systemu, dzięki czemu Twoja witryna jest ulepszona. W ten sposób możesz wybierać spośród osi czasu mediów społecznościowych, galerii zdjęć, pasków wyszukiwania, paneli nawigacyjnych i innych przydatnych elementów.
 • Dzięki Gator możesz korzystać z wszechstronnych i rozbudowanych opcji integracji. System pozwala wybierać i dodawać popularne integracje, a mianowicie Mapy Google, SoundCloud, PayPal, sieci społecznościowe i wiele innych. Ta funkcja ułatwia przeglądanie na urządzeniach mobilnych, podnosząc wydajność projektu na nowy poziom.
 • Tworzenie elastycznego sklepu internetowego jest również możliwe dzięki Gator. System jest wyposażony w wygodny silnik eCommerce buduj małe sklepy internetowe. Platforma pozwala tworzyć i aktualizować galerie produktów, konfigurować parametry płatności / wysyłki, wprowadzać bonusy / rabaty, łączyć Certyfikaty SSL dla maksymalnego bezpieczeństwa strony itp..
 • Kreator stron internetowych jest wspierany przez popularnego dostawcę hostingu HostGator. Zajmą się hostingiem Twojej witryny i nazwą domeny, oferując kompleksowe plany spełniające wszelkie potrzeby.

Wypróbuj Gator za darmo

Responsywny lub przyjazny dla urządzeń mobilnych?

Na pewno warto zwrócić uwagę na pomysł, aby Twoja strona była dostępna na urządzeniach mobilnych, ale gdy tylko zaczniesz odkrywać dostępne opcje tworzenia stron internetowych, napotkasz dwa pojęcia, mianowicie strony zoptymalizowane pod kątem urządzeń mobilnych i responsywne.

Pojęcia są do siebie nieco podobne, ponieważ oba sugerują możliwość przeglądania witryny na urządzeniach mobilnych, ale nadal istnieje między nimi znacząca różnica..

Responsywna strona internetowa

Co to jest responsywna strona internetowa?

Responsywna strona internetowa – to taki rodzaj strony internetowej, który można oglądać na wszystkich urządzeniach, bez żadnych wyjątków. Niezależnie od tego, czy chcesz korzystać z komputera, laptopa, smartfona czy innego urządzenia mobilnego, które masz pod ręką, nie będziesz mieć problemów podczas odwiedzania responsywnej strony internetowej.

Strony te można łatwo dostosować do dowolnych rozdzielczości i rozmiarów ekranu. Główne cechy responsywnych stron internetowych są następujące:

 • Jak sama nazwa wskazuje, takie strony internetowe skutecznie „reagują” na cechy urządzeń, na których są oglądane;
 • Nie ma potrzeby tworzenia osobnej wersji witryny dla komputerów stacjonarnych;
 • Zalety SEO;
 • Pomagają budować zaufanie klientów i zwiększają liczbę odwiedzających witrynę.

Co to jest witryna przyjazna dla urządzeń mobilnych?

Witryna zoptymalizowana pod kątem urządzeń mobilnych – to osobna wersja strony na komputery stacjonarne, którą można oglądać wyłącznie na urządzeniach mobilnych. Takie strony internetowe są uruchamiane i kodowane wyłącznie w celu przedstawienia treści użytkownikom mobilnym.

Projekty te nie mogą być dostępne na komputerach stacjonarnych i laptopach, a jeśli masz zamiar udostępnić witrynę zoptymalizowaną pod kątem urządzeń mobilnych nawet tym użytkownikom, którzy nie mają pod ręką swoich urządzeń mobilnych, staniesz przed koniecznością stworzenia komputera stacjonarnego wersja tego.

Oznacza to dodatkową inwestycję w wysiłek, pieniądze i czas. Poniżej wymieniono główne cechy witryn zoptymalizowanych pod kątem urządzeń mobilnych:

 • Brak wersji na komputer;
 • Tylko dostępność mobilna;
 • Niedrogi koszt;
 • Orientacja na konkretnej publiczności;
 • Optymalizacja pod kątem urządzeń mobilnych może nieco zwiększyć ruch w Twojej witrynie.

Dlatego może istnieć tylko jeden powód, dla którego preferujesz witryny zoptymalizowane pod kątem urządzeń mobilnych. Jeśli jesteś już właścicielem takiej witryny i planujesz korzystać z niej w celach osobistych bez potrzeby angażowania dużej grupy odbiorców, nie ma sensu inwestować w przeprojektowanie witryny, aby była responsywna.

Jeśli jednak zamierzasz uruchomić stronę internetową i masz poważne intencje biznesowe, responsywny projekt powinien znaleźć się na szczycie listy. W tym momencie pomocni twórcy stron internetowych będą ci bardzo pomocni.

Dlaczego warto zbudować responsywną stronę internetową?

Elastyczne projektowanie ma duże znaczenie, jeśli chodzi o współczesne trendy w projektowaniu stron internetowych. I to nie dlatego, że jest to bardzo wygodne (chociaż ten aspekt jest również kluczowy).

Jest tak również dlatego, że responsywne witryny są teraz klasyfikowane przez wyszukiwarki. To ostatecznie ma poważny wpływ na promocję witryny i generowanie ruchu w dłuższej perspektywie.

Co mówią statystyki?

Czy kiedykolwiek myślałeś o liczbie użytkowników, którzy uzyskują dostęp do swoich ulubionych stron internetowych lub szukają informacji, którymi są zainteresowani za pośrednictwem urządzeń mobilnych??

Czy znasz odsetek zakupów online dokonanych za pośrednictwem smartfonów lub tabletów? Możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się o najnowszych statystykach!

Według kluczowych trendów i raportów liczba unikalnych użytkowników mobilnych, którzy uzyskują dostęp do swoich ulubionych stron internetowych z urządzeń mobilnych, stanowi obecnie około 5,11 miliarda ludzi. To około 2 procent więcej niż tylko w poprzednim roku. Liczba aktywnych użytkowników mediów społecznościowych przekroczyła 32,48 miliarda użytkowników, czyli o 9 procent więcej niż przed rokiem.

Reagujące trendy

Co więcej, szacuje się, że do końca 2020 roku około 63,5 procent ludzi będzie regularnie korzystać ze swoich urządzeń mobilnych w celu uzyskania dostępu do globalnej sieci. Z kolei liczba mobilnych eCommerce obejmie 67,2 procent, co do około 2021 r. Wynosi około 2,32 biliona dolarów.

Liczb tych nie można przecenić, a jeśli naprawdę zamierzasz przejść do trybu online, zbudować bazę klientów i wypromować swoją firmę, nie przejdziesz bez reagowania na swoją stronę internetową.

Opinia Google na temat responsywnych stron internetowych

Na początku 2015 r. Google ogłosiła, że ​​jest przyjazna dla urządzeń mobilnych, jako jeden z głównych czynników pozycjonujących witryny w algorytmach wyszukiwarek. To zapoczątkowało erę cyfryzacji stron internetowych.

Od tego czasu wiele się zmieniło i trudno będzie znaleźć witryny, które nie są obecnie przystosowane do urządzeń mobilnych. Ale co z responsywnymi stronami internetowymi? Czy są bardziej skuteczne w porównaniu do swoich konkurentów / wersji zoptymalizowanych pod kątem urządzeń mobilnych??

Około dwa lata temu Google ogłosiło nowe podejście do procesu indeksacji i rankingu witryn. To podejście jest obecnie znane jako Indeksowanie na urządzeniach mobilnych. Oznacza to, że ponad rok temu Google początkowo korzystało z wersji komputerowej witryny, oceniając jej znaczenie w wynikach wyszukiwania.

Od teraz będzie przede wszystkim dawać pierwszeństwo wersjom witryn mobilnych, generując jednocześnie wyniki wyszukiwania. Jeśli więc Twoja witryna jeszcze nie reaguje, pospiesz się, aby to zrobić, aby nie stracić pozycji w wyszukiwarce.

Co możesz na to poradzić?

Aby szybko reagować i być dobrze indeksowanym przez wyszukiwarki, witryna powinna spełniać szereg wymagań. Oto, co powinieneś z tym zrobić:

 • Upewnij się, że mobilne i stacjonarne wersje Twojej witryny mają tę samą treść, w tym teksty, obrazy z atrybutami alt i filmy;
 • Ustrukturyzowane dane witryny oraz metadane (tytuły i opisy) dla wszystkich stron należy wypełnić również w obu wersjach;
 • Upewnij się, że Twój hosting wytrzyma dodatkowy ruch. Dotyczy to tylko tych użytkowników, których strony internetowe mają osobne adresy URL dla wersji mobilnych.

Pamiętaj, że proces Mobile First Indexing jest obecnie stosowany w większości witryn. Kroki wymienione powyżej pomogą Ci uniknąć problemów związanych z SEO.

Dolna linia

Uaktywnienie strony internetowej jest koniecznością, a nie kaprysem. Strony internetowe dostępne na różnych typach urządzeń mobilnych i komputerów stacjonarnych generalnie zwiększają liczbę użytkowników, zwiększają ruch, budują zaufanie klientów i pomagają generować większy zysk.

Spośród różnych sposobów na sprawienie, aby Twoja witryna była responsywna, najbardziej odpowiednim rozwiązaniem jest użycie narzędzi do jej tworzenia. Systemy te są nie tylko łatwe w użyciu i wygodne. Są również wyposażone w określone funkcje, które przyczyniają się do płynnego i prostego tworzenia stron internetowych, co powoduje tworzenie responsywnych stron internetowych.

Utwórz stronę internetową za darmo

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map