Najlepsi twórcy stron internetowych do stworzenia bloga

Najlepsi twórcy stron internetowych do stworzenia bloga


Współczesny świat jest nie do pomyślenia bez globalnej sieci i nieograniczonych korzyści, które ona ujawnia. Blogowanie zawsze było i jest niezaprzeczalną częścią zdigitalizowanego społeczeństwa. W rzeczywistości nie ma w tym nic zaskakującego, ponieważ blogowanie jest popularnym, powszechnym i dość skutecznym sposobem na generowanie klientów i wzrost bazy klientów.

Blogowanie obejmuje kilka korzyści na raz. Pozwala pozostać w kontakcie z odbiorcami docelowymi, tworzyć społeczności użytkowników na podstawie ich zainteresowań i tematów, inicjować dyskusje, które przyciągają uwagę użytkowników i brać w nich aktywny udział, a tym samym budować zaufanie klientów.

Załóżmy, że zdecydowałeś się założyć bloga. Jednym z pierwszych pytań, na które będziesz się zwracać, jest: wybór odpowiedniego narzędzia do tworzenia stron internetowych. Przy tak szerokim wyborze tych systemów dostępnych na rynku nowoczesnego projektowania stron internetowych często nie jest łatwo znaleźć platformę obejmującą całe spektrum potrzeb blogowania.

Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli chodzi o nowicjuszy, którzy nie są biegli we wszystkich niuansach tworzenia blogów, a zatem często napotykają wiele problemów podczas dokonywania wyboru. Powinieneś wiedzieć, że możesz wybrać jedną z dwóch popularnych opcji:

 • Połączenie bloga z gotową stroną internetową;
 • Uruchomienie i dostosowanie bloga od podstaw.

Tak więc wybór narzędzia do tworzenia stron internetowych będzie zależeć głównie od opcji, którą wybierzesz.

W większości przypadków drugie rozwiązanie jest bardziej odpowiednie dla użytkowników, którzy mają długotrwałe aspiracje w zakresie projektowania stron internetowych i chcą korzystać z wielu korzyści jednocześnie. Obejmują one możliwość założenia w pełni funkcjonalnej witryny blogów, aby zapewnić wszystkie wymagane informacje biznesowe, dodatkowe możliwości generowania zysków, szansę znalezienia współpracowników i zainicjowania z nimi interesujących dyskusji, promocji firmy i wreszcie stworzenia dużej profesjonalna sieć blogów.

Jeśli są to cele, które obecnie realizujesz, mamy prawo polecić najlepsze systemy blogowe, które z pewnością spełnią Twoje potrzeby, wymagania i oczekiwania. Zobacz je teraz.

Przetestowaliśmy 7 najlepszych blogów internetowych:

 1. WordPress – najlepszy darmowy program do tworzenia blogów
 2. Wix – Najlepszy kreator stron internetowych z integracją blogów
 3. Blogger – najlepsza platforma do blogowania online
 4. uCoz – 100% darmowy program do tworzenia witryn dla blogerów
 5. Weebly – jeden z najłatwiejszych konstruktorów blogów online
 6. Medium – internetowa witryna wydawnicza do stworzenia darmowego bloga
 7. Tumblr – najlepsza strona internetowa do założenia bloga za darmo

Które z tych usług działają lepiej dla Twoich indywidualnych potrzeb tworzenia blogów? Który z nich ma przewagę nad konkurencją pod względem łatwości użytkowania i funkcjonalności? To zależy od twoich osobistych aspiracji projektowych bloga, umiejętności i innych kluczowych niuansów. Aby pomóc Ci dokonać właściwego wyboru, najwyższy czas zapoznać się ze szczegółami każdego systemu.

WordPress – najlepszy darmowy program do tworzenia blogów

WordPress - najlepszy darmowy program do tworzenia blogów

WordPress – jest popularny na całym świecie system zarządzania treścią, który jest uznawany za lidera niszy budowania blogów ze względu na silną koncentrację na blogowaniu. Platforma wyróżnia się z tłumu dzięki szerokiemu wyborowi zintegrowanych wtyczek blogowych, szablonów niszowych i oszałamiających narzędzi do dostosowywania projektu. Jednak to, co powinieneś wiedzieć podczas korzystania z systemu, wymaga również znajomości podstaw kodowania, aby dać nowopowstałemu blogowi wysokiej klasy spersonalizowany projekt.

WordPress jest lepiej używany w połączeniu z Bluehost – renomowany lider branży hostingu. Nic dziwnego, ponieważ CMS domyślnie nie udostępnia żadnych opcji hostingu. Bluehost to oficjalny hosting zalecany przez WordPress, który można zainstalować jednym kliknięciem, oferując niesamowite i potężne funkcje projektowania stron internetowych. Tak więc, jeśli myślisz o założeniu bloga WordPress, Bluehost powinien być najlepszym hostingiem. Połączenie tych dwóch systemów zapewnia oszałamiający wynik i wysoką wydajność twojego projektu.

Funkcje blogowania WordPress

 • Instalacja jednym kliknięciem. Instalacja WordPress jest niezwykle łatwa i szybka, a także subskrypcja Bluehost.
 • Redaktor Gutenberg. Najnowsza wersja WordPress wprowadziła zaawansowany oparty na blokach edytor Gutenberga, który umożliwia umieszczanie i układanie bloków treści w celu stworzenia unikalnego interfejsu blogów bez specjalnych umiejętności kodowania (znacznie uprościło to tworzenie stron internetowych).
 • Bezpieczeństwo i przystępność cenowa. Będąc hosting numer jeden, Bluehost oferuje niedrogie plany (najtańszy kosztuje tylko 2,95 USD / mc), szybkie ładowanie strony, bezpieczeństwo i elastyczność, silne wskaźniki czasu działania, intuicyjny panel sterowania, bogaty rynek z wieloma dodatkami, aplikacjami i skryptami, zlokalizowane strategie SEO, zintegrowane funkcje eCommerce, silna ochrona antyspamowa oraz aplikacje dla projekty biznesowe lub blogi.

Jeśli masz doświadczenie w tworzeniu stron internetowych za pomocą WordPressa, zbudowanie bloga w systemie z pewnością będzie inteligentnym rozwiązaniem. CMS jest początkowo nastawiony na rozwój blogów. W rezultacie Twoje szanse na uzyskanie w pełni funkcjonalnego, dobrze zaprojektowanego, zoptymalizowanego pod kątem SEO i wysokiej jakości bloga znacznie wzrosną.

Wypróbuj WordPress teraz

Wix – Najlepszy kreator stron internetowych z integracją blogów

Wix - Najlepszy kreator stron internetowych z integracją blogów

Wix – jest obecnie znanym liderem w niszy projektowania stron internetowych, która obejmuje łatwość użytkowania, wygodę, intuicyjne podejście do projektowania stron internetowych i rozsądną politykę cenową. System to kompleksowe rozwiązanie, które dobrze sprawdza się w tworzeniu wszelkiego rodzaju stron internetowych. Blogi nie są wyjątkiem.

Kreator stron internetowych jest wyposażony w potężny zintegrowany silnik blogowania, który umożliwia tworzenie, zarządzanie, aktualizowanie i promowanie w pełni funkcjonalnych i atrakcyjnych wizualnie blogów. Oprócz bogatego zestawu funkcji, takie strony internetowe są wyposażone w opcje kont społecznościowych, łatwe w zarządzaniu narzędzia, opcje komentowania i inne niezaprzeczalne zalety.

Funkcje blogowania Wix

 • Planowanie po. Twoim zadaniem jest pisanie, aktualizowanie i planowanie postów na blogu w oparciu o potrzeby i plany związane z projektowaniem stron internetowych – po prostu wskaż czas, w którym chcesz opublikować nadchodzący post i obejrzyj wynik.
 • Sekcja Polecane posty. Oprócz przesyłania nowych postów możesz skierować je do sekcji Wyróżnione posty, a nawet dodać chmurę tagów, aby przypisać specjalny stopień priorytetowy podświetlonej treści.
 • Opcja komentowania. Wix umożliwia osadzenie opcji komentowania, a nawet przełączanie komentarzy na Facebooku, aby zwiększyć efektywność interakcji użytkownika i współczynnik zaangażowania.
 • Zintegrowany hosting. Nie trzeba szukać hostingu innej firmy, aby opublikować swojego bloga – Wix od samego początku oferuje zintegrowany hosting.
 • Niestandardowe tworzenie pliku danych. Możesz sprawić, by wymagane posty były widoczne dla odbiorców docelowych, tworząc niestandardowy kanał.

Jeśli masz zamiar założyć logicznie ustrukturyzowany i atrakcyjny wizualnie blog o godnej wydajności, to Wix jest najlepszym narzędziem do tworzenia stron internetowych. Nie musisz inwestować wiele wysiłku ani pieniędzy w ten projekt, ciesząc się jego zestawem funkcji, narzędziami do dostosowywania projektu, opcjami ukierunkowanymi na bloga i przystępną polityką cenową, aby osiągnąć budżet. Wix jest zdecydowanie warty użycia!

Wypróbuj Wix za darmo

Blogger.com – najlepsza platforma blogów online

Blogger.com - najlepsza platforma blogów online

Blogger – jest bezdyskusyjnie najlepszą stroną do darmowego tworzenia blogów. Jest to oparty na Google kompleksowy system skupiający się na blogach, który obejmuje swobodę natury, intuicyjne podejście do projektowania stron internetowych, szybki dostęp i prostotę. Sama platforma została utworzona w latach 90. XX wieku i stała się już usługą rozwoju tysięcy bezpłatnych stron internetowych. W pewnym stopniu zaprezentowała nowe, uproszczone podejście do procesu tworzenia blogów, czyniąc je intuicyjnym, łatwym, szybkim i wygodnym dla początkujących użytkowników i profesjonalistów w zakresie projektowania stron internetowych.

Blogger Funkcje blogowe

 • Obsługiwane kanały RSS i komentarze. Witryna ma włączoną obsługę RSS i opcję komentowania, co jest obowiązkowe dla wszystkich blogów wysokiej jakości.
 • Integracja Google. Będąc produktem Google, Blogger jest zintegrowany z resztą swoich produktów, pozostając w ekosystemie Google. To znacząca premia dla wszystkich użytkowników, którzy mają konto Google. Jeśli go nie masz – w ogóle nie będziesz mógł korzystać z Bloggera.
 • Dostosowywanie projektu bloga. Jako hostowana platforma blogowa, Blogger umożliwia tworzenie i dostosowywanie bloga do własnych potrzeb. Obsługiwana jest tutaj edycja CSS i HTML, a także można dostosowywać poszczególne elementy bloga, osadzać obrazy i pliki multimedialne, dodawać łącza do zasobów zewnętrznych, konfigurować tło bloga, paletę kolorów i inne funkcje – tutaj opcje są prawie nieograniczone.
 • Dodawanie i edycja postów. W Bloggerze możesz tworzyć, dodawać i udostępniać nieograniczoną liczbę postów. Można je również edytować i aktualizować o dowolnej porze dnia.

Sądząc po nazwie strony, Blogger jest stworzony wyłącznie do blogowania. To wszystko, co musisz o tym wiedzieć. Platforma jest dość łatwa w użyciu dla wszystkich i nie musisz być ekspertem, aby uruchamiać za jej pomocą strony internetowe. Witryna zawiera przyjemny zestaw funkcji ukierunkowanych wyłącznie na tworzenie i promocję blogów.

Wypróbuj Bloggera za darmo

uCoz – 100% darmowy program do tworzenia witryn dla blogerów

uCoz - 100% darmowy program do tworzenia witryn dla blogerów

uCoz – to całkowicie darmowy program do tworzenia stron internetowych w chmurze dla blogerów, który zyskał popularność na całym świecie dzięki mnogości funkcji i narzędzi potrzebnych do dostosowywania projektu wysokiej jakości. System jest oparty na modułach, co umożliwia wybieranie i rozmieszczanie bloków treści w celu utworzenia struktury strony internetowej i zapewnienia wymaganej zawartości. Opanowanie systemu wymaga czasu, ponieważ oznacza to pewien stopień świadomości kodowania, zwłaszcza jeśli zamierzasz założyć blog z pełną funkcjonalnością.

Funkcje blogowania uCoz

 • Połączenie z blogiem. Kreator stron internetowych umożliwia wybranie, zintegrowanie i dostosowanie specjalnego modułu blogu. Jest dostępny w sekcji ustawień, gdzie możesz go wybrać i ustawić jako stronę główną witryny blogów.
 • Dostosowywanie bloga. Aby nadać Twojemu blogowi atrakcyjny wygląd i funkcjonalność wysokiej klasy, możesz wybrać odpowiedni szablon, dostosować funkcje wyświetlania, skonfigurować funkcje i projekt kanału informacyjnego, dodawać i aktualizować osobne materiały i kategorie blogów, wybierać ogólne cechy zdjęć, które planujesz dodaj do swoich postów na blogu itp.
 • Konfiguracja funkcjonalności. Oprócz dostosowania projektu, uCoz umożliwia włączenie powiadomień o komentarzach e-mail, funkcji oceny postów, dodawania recenzji klientów, a także wybrania najbardziej odpowiedniego formatu prezentacji treści i liczby postów, które będą widoczne na stronach internetowych.
 • Bezpieczeństwo blogów. uCoz dba o bezpieczeństwo Twojej witryny, a blogi uruchomione z systemem nie są wyjątkiem. Kreator stron internetowych jest wyposażony w automatyczny system tworzenia kopii zapasowych, który domyślnie tworzy kopię Twojego bloga, aby zapobiec potencjalnej utracie przesłanych treści. Jeśli coś nieoczekiwanego stanie się z opublikowanymi informacjami, będziesz mógł przywrócić automatycznie zapisaną wersję bloga. Ponadto platforma jest wyposażona w zintegrowany system antywirusowy, który pozwala skanować pliki bloga, aby upewnić się, że nie zagrażają bezpieczeństwu witryny.

uCoz jest dobrze znanym narzędziem do tworzenia stron internetowych, które świetnie sprawdza się w tworzeniu blogów, ale wciąż wymaga kodowania. To sprawia, że ​​system jest nieodpowiedni dla początkujących. Jednak trochę czasu i wysiłku zainwestujesz w założenie w pełni funkcjonalnego bloga z uCoz, który obejmie całe spektrum twoich potrzeb związanych z projektowaniem stron internetowych i potrzebami społeczności bez uszczerbku dla czynnika budżetowego.

Wypróbuj uCoz za darmo

Weebly – jeden z najłatwiejszych internetowych blogerów

Weebly - jeden z najłatwiejszych internetowych blogerów

Weebly – jest jednym z najłatwiejszych konstruktorów blogów internetowych, który ma charakterystyczny zestaw funkcji i pakiet narzędzi potrzebnych do rozpoczęcia i skutecznego zarządzania projektami wysokiej jakości. System został początkowo stworzony z myślą o blogowaniu, ale później zyskał duży nacisk na eCommerce. Dlatego jest teraz wykorzystywany zarówno do tworzenia blogów, jak i tworzenia sklepów internetowych. Kreator stron wyróżnia się z tłumu dzięki zintegrowanemu edytorowi „przeciągnij i upuść”, mnogości narzędzi do dostosowywania projektu i wysokiej elastyczności, które przyczyniają się do płynnego i płynnego tworzenia blogów i zarządzania nimi.

Funkcje blogowania Weebly

 • Łatwe tworzenie blogów. O ile Weebly był początkowo wykorzystywany do celów tworzenia blogów, dość łatwo jest go skonfigurować i skonfigurować główne parametry. Wybór odpowiedniego szablonu i utworzenie wymaganego układu zajmuje około kilku minut, przy użyciu zintegrowanego i intuicyjnego edytora przeciągania i upuszczania.
 • Darmowe szablony blogów. Weebly oferuje obszerną kolekcję responsywnych i dostosowywalnych szablonów blogów, z których wszystkie są bezpłatne. Kreator stron internetowych dodatkowo gwarantuje bezpłatny hosting i szybkie ładowanie strony, aby zapewnić użytkownikom swobodę wyboru i kreatywną ekspresję.
 • Weebly Promuj narzędzie. Kreator stron internetowych zapewnia dostęp do potężnego narzędzia Promuj, które pozwala szybko i skutecznie promować Twoją firmę / blog w Internecie. Jest to wszechstronne opakowanie składające się z wielu narzędzi, które zapewniają wysoką jakość marketingu e-mailowego i bogaty wybór szablonów e-mail, biuletynów promocyjnych, funkcji wprowadzania wydarzeń / produktów, biuletynów itp..
 • Hosting wideo. Weebly oferuje teraz dwa rodzaje opcji integracji wideo, które umożliwiają dodawanie i publikowanie filmów oprócz postów na blogu. Pierwszym z nich jest integracja z YouTube, która pozwala wybierać i wstawiać filmy z YouTube. Drugą opcją jest ręczne przesyłanie wideo i bezpłatny hosting.

Weebly to profesjonalna internetowa platforma do tworzenia blogów, która oferuje charakterystyczny, potężny i elastyczny zestaw narzędzi i funkcji służących do tworzenia i promocji blogów. Kreator stron internetowych zapewnia dostęp do szerokiej gamy elementów, integracji i opcji dostosowywania, które zapewniają wysoką jakość wyników w długim okresie.

Wypróbuj Weebly za darmo

Medium – internetowa witryna wydawnicza do stworzenia darmowego bloga

Medium - internetowa witryna wydawnicza do stworzenia darmowego bloga

Średni – jest popularną, bogatą w funkcje platformą służącą do tworzenia i publikowania postów na różne tematy. System widzi swoją misję polegającą na pomaganiu użytkownikom w wyrażaniu przekonujących pomysłów, wiedzy, przemyśleń i perspektyw poprzez tworzenie pouczających postów na blogu. Medium jest całkowicie bezpłatne dla wszystkich i zajmuje kilka minut, aby opublikować artykuł w odpowiednim temacie. Platforma dociera do mózgów myślicieli, pisarzy i oddanych gawędziarzy, którzy zamierzają przedstawić swoje sprytne pomysły docelowym odbiorcom, ujawniając tematy, które są dla nich naprawdę ważne.

Średnie funkcje blogowania

 • WYSIWYG Doświadczenie. Platforma zapewnia najwyższy interfejs użytkownika WYSIWYG do pisania artykułów na podstawie jednego szablonu, który pozwala na swobodę wyboru i zapewnia dostęp do wielu narzędzi dostosowywania projektu do atrakcyjnego formatowania tekstu, dodawania linków, wyboru stylu i innych parametrów, które można skonfigurować w formie wizualnej tryb.
 • Opcje integracji i edycji tekstu. Oprócz obszernych opcji i ustawień edycji postów platforma umożliwia integrację plików zdjęć i filmów, aby zapewnić jak najlepsze wrażenia z czytania.
 • Opcje udostępniania w mediach społecznościowych. Gdy tylko materiał zostanie napisany i opublikowany, możesz polecić go lub udostępnić w sieciach społecznościowych oferowanych przez system. Laos może oceniać i „polubić” materiały, aby skutecznie je promować.
 • Wielu współautorów. Pracując z Medium, możesz współpracować z kilkoma autorami, którzy mają prawo do edycji tekstów, przesyłania i integracji plików multimedialnych, dodawania słów kluczowych, skracania adresów URL i dostosowywania ustawień postów. Możliwe jest również zapisywanie tekstów w trybie roboczym, dopóki nie będą one całkowicie gotowe do publikacji.
 • Funkcja po harmonogramie. System pozwala zaplanować czas publikacji postu po jego napisaniu. Jest to wygodne, jeśli masz plan aktualizacji bloga i chcesz regularnie dodawać nowe artykuły, niezależnie od aktualnych planów i dostępności.
 • Moduł śledzenia zmian / edycji. Platforma pozwala zrewidować zmiany wprowadzone w artykule przed jego opublikowaniem. Łatwo jest śledzić wszystkie zmiany wprowadzone w artykule, zwłaszcza jeśli udostępniasz prawa do edycji tekstu innym autorom.

Medium to wysokiej jakości i profesjonalna platforma, z której można korzystać do blogowania. System zapewnia dostęp do wielu funkcji opowiadania historii, narzędzi i opcji edycji tekstu, parametrów SEO i opcji publikacji, które zapewniają niezrównane możliwości tworzenia blogów.

Wypróbuj Medium za darmo

Tumblr – najlepsza strona internetowa do założenia bloga za darmo

Tumblr - najlepsza strona internetowa do założenia bloga za darmo

Tumblr – jest bogatą w funkcje platformą, która pozwala bezpłatnie uruchamiać wszelkiego rodzaju interaktywne, informacyjne i bogate w multimedia blogi. Oprócz integracji plików multimedialnych system umożliwia publikowanie i udostępnianie informacji z kanałów społecznościowych. Wszystkie te czynności można wykonać w jednym pulpicie nawigacyjnym, co znacznie oszczędza Twój wysiłek i czas, zapewniając doskonały wynik. Takie podejście do tworzenia blogów umożliwia tworzenie wielu kont i zarządzanie nimi, kontrolowanie przesyłanych i aktualizowanych postów.

Funkcje blogowania Tumblr

 • Różne typy blogów. Tumblr obsługuje przesyłanie różnych typów blogów / tekstów, w tym opowiadanie historii, dzielenie się pomysłami, przemyśleniami, opiniami itp. Można tutaj również udostępniać linki, pliki multimedialne, a nawet cytaty. Dzięki temu Twoje blogi są pouczające i atrakcyjne wizualnie.
 • Opcja komentowania. System umożliwia włączanie / wyłączanie komentarzy użytkowników podczas publikowania dyskusji na czacie i zwykłych postów. Możliwe jest także oznaczanie postów udostępnionych przez innych użytkowników i śledzenie ich oraz wyświetlanie ich na panelach kontrolnych kont. Jeśli chcesz, możesz ustawić swojego bloga jako prywatny lub ograniczyć dostęp użytkownika tylko do określonych czytelników.
 • Przesyłanie różnych plików multimedialnych. Aby Twoje posty i blogi przyciągały uwagę i były interaktywne, możesz udostępniać swoje zdjęcia i filmy, dodawać GIF-y, seriale telewizyjne, linki, żarty, kanały Spotify, historie, pliki audio, wiadomości ze świata sztuki i mody, wykresy, infografiki, cytaty, czaty itp.
 • Opcje udostępniania w mediach społecznościowych. Właściciele blogów mogą udostępniać swoje blogi za pośrednictwem zintegrowanych kanałów mediów społecznościowych, aby zwiększyć widoczność opublikowanych postów wśród docelowych odbiorców.
 • Funkcja kolejki Tumblr. Ta opcja pozwala zaplanować posty według tygodni, dni, a nawet godzin. Oznacza to, że możesz napisać post z wyprzedzeniem, zapisać go jako wersję roboczą na przyszłość, a następnie opublikować w razie potrzeby. Dzięki temu możesz regularnie aktualizować swojego bloga, nawet jeśli jesteś nieobecny przez pewien okres czasu.
 • Edycja HTML dozwolona. Platforma umożliwia edytowanie kodów HTML, aby umożliwić użytkownikom dostosowanie wyglądu bloga i parametrów wyświetlania w unikalny i jedyny w swoim rodzaju sposób.
 • Funkcje wiadomości i skrzynki odbiorczej. Te opcje pozwalają właścicielom blogów i ich czytelnikom wymieniać informacje, wysyłać sobie pytania i zapytania oraz po prostu rozmawiać w trybie czasu rzeczywistego. Co więcej, w razie potrzeby możliwe jest wysyłanie anonimowych wiadomości do innych blogerów.

Tumblr to bogata w funkcje i bezpłatna usługa hostowana w Internecie, która jest całkowicie bezpłatna dla wszystkich. System umożliwia tworzenie różnych typów blogów, przesyłanie i integrację różnych elementów, plików multimedialnych, narzędzi i funkcji. Usługa oferuje opcję planowania postów na blogu, funkcję edycji HTML oraz regularne aktualizacje artykułów, aby informować użytkowników i interesować się tym tematem.

Wypróbuj Tumblr za darmo

Jak wybrać platformę dla mojego bloga?

Jeśli obecnie szukasz najlepszej platformy do blogowania i nie możesz dowiedzieć się, która usługa działa lepiej dla Twoich potrzeb w zakresie tworzenia blogów, należy rozważyć kilka kwestii. Przed nurkowaniem w lista popularnych platform blogowych i badając ich funkcje, powinieneś wyraźnie zrozumieć, czego dokładnie oczekujesz od wybranej usługi. Jest to ściśle związane z celami, do których dążysz, podejmując decyzję o założeniu bloga.

Inne aspekty, które należy wziąć pod uwagę, to złożoność platformy, z którą planujesz pracować, twoje tło kodowania / projektowania stron internetowych (Jeśli potrzebne) i wynik, który chcesz wykorzystać na dłuższą metę. Wreszcie ważne jest, aby od samego początku zrozumieć, jakiego rodzaju blog zamierzasz uruchomić i jak często planujesz go aktualizować. Im częściej planujesz dodawać nowe posty i zarządzać nimi, tym bardziej elastyczna i prosta powinna być platforma.

I jeszcze jedno: nie zapomnij o aspektach cenowych – nie ma sensu płacić dużo za standardowego bloga, jeśli jesteś nowicjuszem, który właśnie odkrywa nowe możliwości projektowania stron internetowych. To tylko kilka niuansów, które musisz wziąć pod uwagę, wybierając odpowiednią platformę dla swojego bloga.

Jaka jest najlepsza strona do założenia bloga za darmo??

Jest prawie niemożliwe, aby wybrać najlepszą witrynę, która spełni potrzeby wszystkich użytkowników jednocześnie. Wiele zależy od wyżej wymienionych problemów, a także od poziomu umiejętności użytkownika.

Projektant stron internetowych, który właśnie bada podstawy branży, powinien ograniczyć wybór do tych systemów, które są łatwe w obsłudze, intuicyjne i wygodne. Oto niektóre z najlepszych przykładów Blogger, Średni, Tumblr i oczywiście, Wix. Takie platformy nie wymagają żadnych umiejętności kodowania w celu stworzenia spersonalizowanego projektu bloga, a także oferują niewielką krzywą uczenia się, aby pomóc Ci z łatwością zacząć. Oferują również bezpłatne i płatne opcje tworzenia blogów, aby zapewnić swobodę twórczą i szerokie możliwości projektowania stron internetowych.

Jeśli jesteś wykwalifikowanym projektantem stron internetowych, który chce założyć w pełni funkcjonalny i bogaty w informacje blog, możesz pomyśleć o użyciu bardziej skomplikowanego systemu, takiego jak WordPress CMS, na przykład. Tutaj znajdziesz wiele możliwości projektowania stron internetowych, zaawansowane narzędzia dostosowywania, różnorodne opcje integracji oraz zaawansowane zarządzanie blogiem i perspektywy promocji. Wix będzie również doskonałym wyborem dla profesjonalnego projektanta stron internetowych. Jest to kreator stron internetowych, zestaw funkcji i opcje dostosowywania projektu, które świetnie nadają się do tworzenia blogów. System ma własny zintegrowany silnik blogowania, który pozwala z łatwością zaprojektować w pełni funkcjonalny blog.

Tak więc, rozważ swoje umiejętności i cele w zakresie projektowania stron internetowych, a także wszystkie zalety i wady systemów, którymi jesteś zainteresowany, aby dokonać wyboru, z którego będziesz absolutnie zadowolony.

Jak sprawić, by blog wyglądał profesjonalnie?

Dobry blog ma wiele niezbędnych funkcji, które są ważne dla każdego blogera, odzwierciedlają osobowość autora i służą jako przydatne narzędzie wizualne do zwiększania ruchu na stronie. Przed przystąpieniem do rozwoju witryny blogów poświęć trochę czasu na zapoznanie się z najważniejszymi funkcjami, które powinien zapewnić blog, aby sprostać Twoim potrzebom, oczekiwaniom i wymaganiom. Oto oni:

 • Funkcjonalność i swoboda projektowania – W pełni funkcjonalny blog powinien zawierać wiele narzędzi i parametrów, które mogą zaspokoić różnorodne potrzeby związane z tworzeniem blogów. Dotyczy to zarówno wydajności witryny, atrakcyjności wizualnej, jak i opcji edycji tekstu. Jest to użytkownik, który powinien być w stanie edytować czcionki, rozmiary, style, tła artykułów, dostosowywać ustawienia formatowania, aby nadać projektowi spersonalizowany wygląd i wysoką funkcjonalność;
 • Chwytliwa prezentacja treści – Nie jest tajemnicą, że „Content is the King”, a budowanie blogów dotyczy dokładnie chwytliwej prezentacji treści. Im bardziej atrakcyjna i modna jest treść Twojej witryny, a im więcej jakości i związanych z nią niszowych informacji, tym bardziej profesjonalna będzie;
 • Nieznaczna krzywa uczenia się – Tworzenie blogów wcale nie powinno być trudne. Zamiast tego powinien być dostępny i niedrogi dla początkujących, którzy dopiero odkrywają niszę i chcą, aby ich blog odniósł sukces. Blogi powinny być łatwe do tworzenia i zarządzania, a także powinny być na tyle intuicyjne, aby były zrozumiałe dla każdego, niezależnie od tła projektowania stron internetowych użytkownika;
 • Szybka prędkość ładowania – Zrozumiałe jest, że im szybciej blog się załaduje, tym wyższy będzie wskaźnik utrzymania użytkowników. Nikt nie chce czekać, aż treść zostanie wyświetlona wystarczająco dobrze, aby była widoczna i wyraźna. Właśnie dlatego wybór niezawodnego hostingu jest ważny;
 • Regularne aktualizacje – Aby Twój blog był popularny i profesjonalny, powinieneś go regularnie aktualizować, podając najnowsze informacje związane z Twoim obszarem specjalizacji. Jeśli nie docenisz znaczenia tego aspektu, natężenie ruchu wkrótce spadnie tylko dlatego, że Twoi użytkownicy nie będą mogli znaleźć świeżych informacji, którymi są zainteresowani, i będą musieli przejść do konkurencji;
 • Sprawa wizualna – Aby nadać blogowi modny, stylowy i profesjonalny wygląd, dodaj efekty wizualne do każdego posta. Należą do nich obrazy i filmy, pliki audio, pliki GIF, animacje, infografiki, ankiety i wszystkie te elementy, które zachęcają użytkowników do aktywnego przeglądania blogów;
 • Opcje udostępniania – Jeśli chcesz zbudować bazę użytkowników, spraw, aby blog był łatwy do udostępnienia. Umożliwi to użytkownikom naprawdę zainteresowanym Twoimi postami i treściami na blogu dzielenie się nimi z innymi współpracownikami (przyjaciele, koledzy, znajomi, krewni, entuzjaści itp.) za pośrednictwem kont społecznościowych lub innych udostępnianych przez Ciebie łączy.

Dolna linia

Popularność blogowania rośnie z każdym rokiem, a także liczba blogerów. Dla większości użytkowników, którzy zdecydowali się dołączyć do „społeczności blogerów”, wybór najbardziej odpowiedniej platformy do rozpoczęcia często staje się wyzwaniem.

WordPress, Wix, Średni, Blogger i Tumblr to te usługi, które pomogą Ci z łatwością uruchomić w pełni funkcjonalny i pouczający blog. Systemy te są najlepsze w tej niszy ze względu na zaawansowane opcje tworzenia blogów, dostosowywania, zarządzania i promocji.

Ostateczny wybór najlepszej platformy do tworzenia blogów powinien jednak opierać się na rodzaju i specjalizacji projektu, który chcesz założyć, branży, w której się specjalizujesz, ustalonych celach, oczekiwanych rezultatach w dłuższej perspektywie i oczywiście budżet, który jesteś gotowy zainwestować w projekt. Właśnie dlatego wybór odpowiedniej platformy, która pomoże ci wykonać wszystkie te zadania, jest bardzo ważny.

Która usługa najlepiej odpowiada Twoim potrzebom w zakresie tworzenia stron internetowych? Zależy to od twoich indywidualnych aspiracji rozwojowych bloga, a także od innych wyżej wymienionych niuansów. W każdym razie rozważ wszystkie opcje opisane w poście, aby wybrać rozwiązanie, które najlepiej Ci odpowiada.

Utwórz bloga ZA DARMO

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map