Najlepsi twórcy stron klanowych (gildii)

Konstruktorzy stron klanowych (gildii)


Witryna klanu jest obowiązkowa dla grupy poważnych graczy. Jest to jedna z tych rzeczy, które odróżniają dobrych graczy od najlepszych. Chodzi o to, że tylko autentyczne zainteresowanie pomaga osiągnąć globalne cele i stworzyć właściwy wizerunek na tle mniej szczęśliwych graczy. Myśląc o tworzeniu stron klanu, możesz wybrać jedną z dwóch popularnych opcji – twórcy stron internetowych i CMS typu open source.

Dlaczego twórcy stron internetowych? To proste: wygodniej jest płacić za hosting, połączyć nazwę domeny ze stroną internetową i zarządzać nią później. Po wybraniu systemu niszowego, od samego początku będziesz korzystać z unikalnej funkcjonalności. Nie musisz się niczego uczyć. Łatwo jest tworzyć strony klanowe i zarządzać nimi bez szczególnych umiejętności.

Jeśli chodzi o aspekt kosztowy, również nie będziesz mieć problemów. Są twórcy stron internetowych bardzo przystępne. Możesz nawet zacząć budować imperium gier bez żadnych kosztów. Pamiętaj, że niektóre systemy są wyposażone w funkcje typu „wszystko w jednym”, podczas gdy inne są niszowe, co umożliwia uruchamianie i zarządzanie tylko witrynami z grami.

Z kolei systemy zarządzania treścią (CMS) zapewniają dużą elastyczność i oferują zaawansowane funkcje. Zapewniają dostęp do wielu opcji integracji i narzędzi dostosowywania projektu, które mogą podnieść wydajność witryny z grami na zupełnie nowy poziom. Wraz z tym, CMS są często bardziej skomplikowane, więc przyzwyczajenie się do nich i opanowanie zestawu funkcji może zająć więcej czasu.

Przetestowaliśmy 5 najlepszych twórców stron klanowych i gildii:

 1. Enjin – najlepszy kreator stron internetowych dla gildii lub klanów
 2. WordPress – najlepszy darmowy CMS do stworzenia strony z grami
 3. uCoz – darmowy konstruktor społeczności internetowych dla graczy
 4. Xsolla – silnik biznesowy dla twórców gier i wydawców
 5. Ning – kreator stron internetowych dla graczy i programistów

Który z tych systemów jest najbardziej godny zaufania, niedrogi i wyposażony w wiele funkcji? Które platformy mogą zapewnić doskonały wynik bez poważnego wysiłku, pieniędzy i inwestycji czasowych? Najwyższy czas się dowiedzieć. Więc zacznijmy.

Enjin – najlepszy kreator stron internetowych dla gildii lub klanów

Enjin - najlepszy kreator stron internetowych dla gildii lub klanów

Enjin – to specjalistyczny kreator stron internetowych, który został stworzony specjalnie dla graczy, profesjonalistów i fanów. To dobry wybór dla wszystkich, którzy potrzebują wysokiej jakości strony z grami, oferującej wszystkie wymagane atrybuty. Wskaźnik opanowania systemu jest powyżej średniej i będziesz potrzebował umiejętności, cierpliwości i uważności, aby z niego korzystać. Platforma oferuje doskonałą funkcjonalność, co czyni ją najlepszym kreatorem stron internetowych w niszy tworzenia stron klanu.

Funkcje Enjin:

 • System modułowy – Możesz samodzielnie wybrać funkcje swojej witryny. Do wyboru są różne moduły, w tym aktualności, najnowsze wątki, użytkownicy online, lista członków, forum, niedawni goście itp. W sumie jest tutaj 37 modułów. Każdy z nich można dostosować do własnych potrzeb i preferencji.
 • Szablony stron internetowych Enjin

 • Zintegrowany serwer głosowy – Możesz samodzielnie skonfigurować komunikację Mumble lub TeamSpeak 3. Oznacza to, że komunikacja głosowa podczas bitew może odbywać się za pośrednictwem własnej strony internetowej.
 • Enjin API – To narzędzie, które pozwala tworzyć własne moduły. Przyda się doświadczonym użytkownikom.
 • Serwer Minecrafta – Wszyscy użytkownicy Enjin mają doskonałą okazję do stworzenia serwera Minecraft do gier. Jest to idealna opcja dla wszystkich fanów tej gry, którzy chcą uruchamiać i zarządzać własnymi serwerami.
 • Integracja serwera strumieniowego Twitch – Możesz przesyłać strumieniowo swoje ulubione kanały z najpopularniejszej usługi gier strumieniowych w Twojej witrynie.
 • Wsparcie gier online – Usługa obsługuje większość popularnych gier online. Musisz wybrać grę podczas uruchamiania witryny, uzyskać wysoki stopień zgodności i personalizację projektu.
 • Narzędzia SEO – Enjin zapewnia dostęp do bogatego zestawu narzędzi SEO w celu lepszej optymalizacji strony klanu. Niektóre z tych opcji obejmują metatagi i konfigurację Google Analytics, konfigurację przyjaznego adresu URL, sitemap.xml, roboty. tekst.

Kreator stron internetowych pozwala na stworzenie strony z grami bez żadnych kosztów. Możesz podłączyć do 20 modułów, forum, możliwość otrzymania darowizn, pełną integrację z usługami społecznościowymi, a nawet sklep internetowy. Jedynym znaczącym ograniczeniem jest to, że nie możesz połączyć własnej domeny.

Mówiąc o płatnych opcjach, Enjin ma dwie subskrypcje – plan zaawansowany (86,3 USD rocznie) i plan ostateczny (287,9 USD rocznie). Różnica między nimi polega na tym, że Ultimate Plan oferuje wszystkie szablony premium, zaawansowaną wersję interfejsu API, ochronę DDoS, dużo miejsca na dysku (50 GB) i więcej miejsc dla TS3 lub Mumble Server (25 przeciw 5). Tak więc drugi plan oferuje prawie wszystkie funkcje jak pierwszy, ale funkcje te są tutaj bardziej rozbudowane i zaawansowane.

Wypróbuj Enjin za darmo

WordPress – najlepszy darmowy CMS do stworzenia strony z grami

WordPress - najlepszy darmowy CMS do stworzenia strony z grami

WordPress – jest popularnym na całym świecie Systemem Zarządzania Treścią, który zyskał ogromną reputację i uznanie dzięki bogatemu zestawowi funkcji, opcji integracji i narzędzi do dostosowywania projektu, z którymi jest wyposażony. System jest godnym rozwiązaniem do tworzenia wszelkiego rodzaju projektów, a strony internetowe z grami nie są wyjątkiem. Pamiętaj jednak, że jeśli nigdy wcześniej nie pracowałeś z WordPress, może zająć trochę czasu, aby przyzwyczaić się do systemu i opanować jego funkcje, a także ogólne podejście do projektowania stron internetowych.

Funkcje WordPress:

 • Integracja wtyczek – CMS jest początkowo znany z szerokiego wyboru wtyczek, których integracja może zwiększyć funkcjonalność twojego projektu, podnosząc go na zupełnie nowy poziom. Jeśli chodzi o tworzenie stron z grami, warto wybrać następujące rozszerzenia i wtyczki: Ultimate Member, Live Chat, Guild, ARMember i WoW Guild, aby wymienić kilka.
 • Szablony do gier – Wraz z zestawem wtyczek WordPress oferuje oszałamiającą kolekcję szablonów do gier. Możesz natknąć się na wiele stron internetowych, wybierając między opcją bezpłatną a płatną. Wystarczy przejrzeć wybór i wybrać motyw, który pojawia się na stronie klanu / gildii, nad którą pracujesz.
 • Kodowanie – WordPress nie tylko pozwala korzystać z umiejętności i wiedzy w zakresie kodowania – oznacza to także robienie tego. Jeśli posiadasz doświadczenie w programowaniu, będziesz mógł nadać swojej stronie klanu spersonalizowany wygląd, ekskluzywny design i wysoką wydajność.

WordPress nie jest najłatwiejszą usługą do budowania stron internetowych, ale jest zdecydowanie godnym profesjonalnym narzędziem, które pomoże ci stworzyć niesamowitą, pełną funkcji stronę klanową / gildiczną. CMS można początkowo bezpłatnie pobrać, zainstalować i przetestować. Aby opublikować witrynę, musisz jednak zainwestować w domenę, hosting (nasz wybór to Bluehost z planem 2,95 USD / mies), a także szablon zewnętrzny, wtyczki i dodatki. Ostateczny koszt będzie zależeć od liczby zintegrowanych elementów, planu hostingowego i jakości szablonu. Pamiętaj o tym, wybierając system zarządzania treścią.

Wypróbuj WordPress teraz

uCoz – darmowy konstruktor społeczności internetowych dla graczy

uCoz - darmowy konstruktor społeczności internetowych dla graczy

uCoz – to darmowy kreator stron internetowych, którego zestaw funkcji i funkcjonalność pozwalają na stworzenie pełnoprawnej strony klanowej lub gildii. Uruchomienie profesjonalnej strony internetowej zajmuje około tygodnia i opanowanie wszystkich opcji usługi. Usługa skierowana jest zarówno do początkujących, jak i profesjonalistów w zakresie projektowania stron internetowych, oferując różnorodne opcje dla wszystkich kategorii użytkowników. Tutaj znajdziesz różnorodne szablony wysokiej jakości, bogate narzędzia do dostosowywania projektu, opcje edycji kodu strony internetowej (dla tych użytkowników, którzy posiadają umiejętności HTML), indywidualne połączenie Doman i inne funkcje.

Funkcje uCoz:

 • Struktura modułu – Kreator stron internetowych umożliwia tworzenie stron internetowych z wielu modułów, które można modyfikować i dostosowywać w celu utworzenia struktury strony internetowej. Moduły łączy jeden interfejs, wiele ustawień i opcji. Niektóre z nich obejmują Użytkownicy, edytor stron, aktualności na stronie, forum, blog, katalog witryny, tablica ogłoszeń, katalog plików, albumy ze zdjęciami, księga gości, gry online, FAQ, wyszukiwanie w witrynie, testy, mini czat, statystyki strony, sklep internetowy, wideo, moduł SEO i więcej.
 • Panel sterowania uCoz

 • Edycja kodu – System zapewnia pełny dostęp do opcji edycji kodu. Mając kontrolę nad HTML, CSS, PHP, JS, będziesz w stanie głęboko dostosować witrynę klanu do wszystkich kategorii użytkowników. Tutaj również można uzyskać dostęp przez FTP.
 • Edytor strony uCoz

 • Oficjalny sklep uTemplate – Oprócz wielu szablonów stron należących do różnych kategorii, uCoz oferuje również dość bogaty asortyment motywów premium dostępnych w oficjalnym sklepie marki uTemplate. Dostępne są tutaj płatne i bezpłatne warianty, które przyczyniają się do skuteczności procesu dostosowywania projektu.
 • Bezpłatny dostęp do interfejsu API – Usługa zapewnia bezpłatny dostęp do interfejsu API, co pozwala profesjonalistom projektowania stron internetowych w pełni wykorzystać opcje dostosowywania modułu, tworząc nowe aplikacje lub pulpity nawigacyjne dla klientów.
 • Potężny moduł SEO – Kreator stron internetowych jest wyposażony w potężny moduł SEO, który umożliwia konfigurowanie, zarządzanie i automatyzację kampanii reklamowych, a tym samym zwiększanie pozycji stron w wyszukiwarkach.
 • Moduł SEO uCoz

Dla wszystkich użytkowników uCoz, którzy planują uruchomić strony klanowe lub gildii w celach niekomercyjnych, twórca stron internetowych oferuje bezpłatny, nigdy nie wygasający plan. Chociaż plan zawiera tablicę reklamową wyświetlaną na gotowej stronie internetowej, nie będzie przeszkodą dla fanów gier, a zatem będzie świetnie działać na rozwój tych witryn.

Jeśli chodzi o płatne subskrypcje, uCoz ma 4 plany. Są to minimalny plan (2,99 USD / mc), plan podstawowy (5,99 USD / mies), plan optymalny (7,99 USD / mies) i plan maksymalny (15,99 USD / mies). Różnica między planami polega na ilości dostępnego miejsca na dysku i zestawie funkcji oferowanym przez plany. Dobra wiadomość jest taka, że ​​wszystkie plany uCoz oferują znaczące rabaty, jeśli zdecydujesz się zapłacić 3 miesiące / 6 miesięcy / rok z góry.

Czytaj także: Recenzja uCoz.

Wypróbuj uCoz za darmo

Xsolla – silnik biznesowy dla twórców gier i wydawców

Xsolla - silnik biznesowy dla twórców gier i wydawców

Xsolla – to profesjonalny silnik biznesowy dla twórców gier i wydawców. Platforma została początkowo stworzona do dostarczania rozwiązań specyficznych dla gier, w tym nowych startupów i ulepszonych wersji popularnych gier. System umożliwia zwiększenie liczby docelowych odbiorców, zwiększenie przychodów, dodatkowe finansowanie nowych / istniejących gier wideo i innych przywilejów. Ponadto usługa jest dostarczana z bezpłatnym zintegrowanym narzędziem do tworzenia stron internetowych, które przyczynia się do łatwości tworzenia gier.

Funkcje Xsolla:

 • Konfiguracja sklepu cyfrowego – Platforma umożliwia podłączenie sklepu internetowego do Twojej witryny za pomocą kilku kliknięć. Jest to wymagane, abyś mógł sprzedawać za pośrednictwem witryny przedmioty związane z grą, wirtualną walutę, subskrypcje, a nawet klucze do gier. Do wykonania zadania nie są wymagane umiejętności techniczne, ale dalsze zarządzanie sklepem internetowym nadal oznacza znajomość podstaw projektowania stron internetowych.
 • Integracja z innymi firmami – Xsolla pozwala zwiększyć wydajność Twojej witryny poprzez integrację z firmami trzecimi. Wśród usług, które możesz wybrać i dodać do swojej witryny z grami, warto wspomnieć o Google Analytics do śledzenia fluktuacji ruchu, kontach na Twitterze i Facebooku w celu generowania większej liczby użytkowników, magazynach z grami, aby opublikować produkt w głównych aktualnych zakładach, Google Optimize, aby uzyskać najwięcej z testowania stron AB i innych popularnych usług.
 • Projekty gier – Platforma nie zawiera bogatej kolekcji gotowych projektów. Zamiast tego system oferuje podstawowy układ umożliwiający dalszą personalizację i edycję. Dodatkowo zyskujesz dodatkowe funkcje i ustawienia projektowe, które mogą nadać projektowi wysokiej klasy wygląd (możliwość zmiany stylu strony, czcionek i kolorów, integracji wideo / zdjęć w tle itp.).
 • Promocje – System oferuje możliwość tworzenia, dostrajania i zarządzania różnymi kampaniami promocyjnymi. Podsumowując, można dostosować nową kampanię promocyjną w czterech prostych krokach, które są dostarczane domyślnie. Użytkownicy mogą również wprowadzać kody promocyjne i kupony, aby zwiększyć skuteczność swoich kampanii marketingowych.
 • Statystyki i analityka – Ta funkcja umożliwia śledzenie statystyk witryny i monitorowanie sukcesu nowo rozpoczętych kampanii promocyjnych. Istnieje również osobna sekcja księgowa dla tych użytkowników, którzy chcą śledzić wielkość sprzedaży, lojalnych klientów, średnią wartość czasu płatności i inne niuanse.
 • Marketing afiliacyjny – Xsolla zapewnia dostęp do zintegrowanej sieci partnerskiej, w której można uruchamiać i zarządzać kampaniami partnerskimi związanymi z grą. Rozpoczęcie tych kampanii jest zakończone jednym kliknięciem, a dalsze zarządzanie programami marketingu afiliacyjnego jest również całkiem zrozumiałe.

Kreator stron Xsolla jest początkowo bezpłatny dla wszystkich. Zapewnia bezpłatny dostęp do wszystkich zintegrowanych funkcji, w tym hostingu. Dalsze korzystanie z systemu implikującego generowanie zysków jest jednak płatne. System pobiera 5% opłaty za każdy zakup / transakcję dokonaną za pośrednictwem strony internetowej, co jest dość rozsądnym rozwiązaniem dla twórców platformy.

Czytaj także: Recenzja Xsolla.

Wypróbuj Xsolla za darmo

Ning – kreator stron internetowych dla graczy i programistów

Ning - kreator stron internetowych dla graczy i programistów

Ning – to narzędzie do tworzenia witryn z grami dla graczy i programistów, które od momentu założenia w 2004 r. Umożliwia realizację ponad 2 milionów projektów. Narzędzie do tworzenia witryn doskonale nadaje się do tworzenia sieci społecznościowych, społeczności internetowych i witryn z grami. Zintegrowany intuicyjny edytor „przeciągnij i upuść” pozwala na uruchomienie w pełni funkcjonalnych stron internetowych w zaledwie kilku krokach. Dodatkowo istnieje tu możliwość edycji kodu, co jest wielką zaletą dla znających się na kodzie użytkowników, którzy chcą prowadzić pełne witryn z grami.

Funkcje Ning:

 • Zaawansowane funkcje zarządzania treścią – Kreator stron internetowych pozwala na proste i bezproblemowe zarządzanie treściami dodanymi do witryny z grami. System wyposażony jest w silnik blogowania, opcję tworzenia forum, możliwość dodawania ankiet, wydarzeń, wielu plików audio, wideo i zdjęć.
 • Platforma eCommerce – Ning ma własny zintegrowany silnik eCommerce, który umożliwia zarabianie na witrynie z grami i rozpoczęcie generowania zysków. Ponadto system pozwala korzystać ze specjalnych narzędzi biznesowych, w tym automatyzacji poczty elektronicznej MailChimp, dokładnych narzędzi do zbierania statystyk, możliwości wysyłania prywatnych wiadomości / organizowania transmisji dla zarejestrowanych członków.
 • Sieć społecznościowa – Kreator stron internetowych zapewnia wiele funkcjonalnych funkcji sieci społecznościowych, a mianowicie opcje udostępniania społecznościowego realizowane za pośrednictwem popularnych sieci społecznościowych, takich jak Twitter lub Facebook.

Ning nie ma jeszcze bezpłatnego planu, ale istnieje możliwość przetestowania imponującej liczby zintegrowanych funkcji za darmo podczas 14-dniowego okresu próbnego. Kreator stron internetowych ma trzy płatne subskrypcje, których koszt zaczyna się od 25 USD miesięcznie. Możesz także zaoszczędzić do 20% kosztów planu, kupując roczną subskrypcję.

Wypróbuj Ning za darmo

Dolna linia

Witryna klanu jest flagą każdej grupy gier. Powinien pochodzić ze specjalnej symboliki, kreatywności, osiągnięć, galerii, filmów, komunikacji itp. Jest to rozpoznawalny trend pod względem społeczności graczy. Jest stworzony dla przyjemności i wyższości nad twoimi konkurentami.

Dzięki stronie możesz rekrutować zaawansowanych początkujących, organizować wydarzenia klanowe, komunikować się, zarządzać sekcją edukacyjną z niuansami i taktyką gry. Znajdziesz tutaj wiele rzeczy! W każdym razie to nic innego jak promocja gildii.

Oczywiste jest, że WordPress to najlepszy darmowy CMS, którego możesz użyć do uruchomienia wysokiej jakości i atrakcyjnych wizualnie stron klanowych lub gildii z wysoką wydajnością. Po prostu rozejrzyj się, aby wybrać wysokiej jakości wtyczki i atrakcyjny motyw dla swojej witryny WordPress i cieszyć się rezultatem.

Funkcjonalność strony z grami stworzonej za pomocą WordPress będzie również na najwyższym poziomie. Będzie to więcej niż wystarczające do publikowania wiadomości, taktyk, plakatów, ankiet, czatów, planowania wydarzeń, organizacji forum, blogu itp. Ze względu na wiele wtyczek, rozbudowane opcje edycji kodu i inne funkcje, system wyróżnia się z tłumu, będąc najlepszy wybór dla fanów gier, którzy chcą budować wysokiej jakości darmowe strony internetowe.

Na uwagę zasługują także Enjin i uCoz, jeśli chodzi o uruchomienie strony klanu / gildii. Systemy oferują dość wszechstronne podejście do procesu tworzenia stron z grami. Jednak w obu przypadkach skorzystasz z pozytywnych doświadczeń. Podczas gdy Enjin jest wyspecjalizowaną platformą, która koncentruje się na tworzeniu stron z grami i zarządzaniu nimi, uCoz jest popularnym darmowym narzędziem do tworzenia stron klanowych.

Xsolla i Ning to dwie platformy do budowania stron internetowych, z których najczęściej korzystają profesjonalne firmy i usługi zaangażowane w tworzenie stron z grami. To jest powód, dla którego systemy oferują potężną funkcjonalność i wszechstronne opcje dostosowywania projektu. Użytkownik może korzystać z szerokiej opcji integracji usług społecznościowych i zewnętrznych, promocji strony internetowej, narzędzi marketingowych i analitycznych, a także bogatych opcji zarządzania treścią i eCommerce.

Utwórz stronę internetową za darmo

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map