Najlepsze CRM dla małych firm

Najlepsze CRM dla małych firm


Oprogramowanie CRM – jest doskonałym narzędziem dla małych firm do zarządzania relacjami z klientami. Został zaprojektowany, aby pomóc firmom w organizacji ich przepływu pracy i zapewnić prosty proces monitorowania perspektyw, aktywów biznesowych, sprzedaży itp.

CRM to oprogramowanie, które łączy zestawy informacji. Chodzi o to, aby umożliwić użytkownikom włączanie danych klientów i przekształcanie ich w plik. Po włączeniu pliki te można łatwo zarządzać i dostosowywać w ramach jednej platformy. Na przykład CRM łączy informacje o kliencie, historię zakupów i system zamówień.

Każdy system CRM ma podstawową funkcjonalność i dodatkowe funkcje, które faktycznie określają rodzaj oprogramowania. Użytkownicy mogą wybierać platformy współpracy, oprogramowanie do automatyzacji sił sprzedaży, systemy analityczne lub zarządzania kampaniami. Głównym celem jest zapewnienie szybkiego i wysokiego poziomu usług oraz zautomatyzowanego przepływu pracy.

Wybór najlepszego systemu CRM może być wyzwaniem, ponieważ musisz wziąć pod uwagę wiele kluczowych aspektów. Obejmują one cenę, funkcjonalność automatyzacji przepływu pracy, raportowanie i instrumenty analityczne, możliwości dostosowywania i integracji itp. W oparciu o wspomniane kryteria wyróżniliśmy 10 najlepszych CRM dla małych firm.

Recenzja TOP CRM Software:

HubSpot CRMHubSpot CRM – to darmowa aplikacja opracowana w celu skutecznego zarządzania kontaktami. Zestaw funkcji obejmuje aktualne narzędzia do kontaktowania się z klientami, w tym czaty na żywo, zintegrowane systemy sprzedaży biletów, narzędzia do zarządzania transakcjami, śledzenie wiadomości e-mail i inne funkcje zapewniające informacje zwrotne i obsługę klienta. HubSpot CRM

Zoho CRMZoho CRM – to pełnozakresowy CRM dla małych firm. Oznacza to, że użytkownicy mogą skorzystać z kompleksowego rozwiązania do zarządzania sprzedażą ze zintegrowanym zestawem mediów społecznościowych, który pozwala firmom publikować informacje o produktach i posty na głównych platformach społecznościowych, w tym na Facebooku i Twitterze. Oprogramowanie ma bezpłatny abonament, oprócz przystępnych rozszerzonych pakietów płatnych. Zoho CRM

Pipedrive CRMPipedrive CRM – to dobre rozwiązanie dla małych zespołów i firm, które pragną uproszczonego procesu produkcji i sprzedaży. Chociaż nie ma bezpłatnego planu, oferuje stosunkowo niskie ceny wejścia dla planu wejścia z wystarczającą ilością narzędzi i funkcji, aby przeglądać plan sprzedaży za pomocą jednego kliknięcia. Łatwość użycia, intuicyjny interfejs i możliwości zarządzania są jednymi z kluczowych zalet CRM. Pipedrive CRM

Freshsales CRMFreshsales CRM – jest platformą zaprojektowaną dla rozwijających się firm z rozszerzonym cyklem sprzedaży. Dobre rozwiązanie dla projektów B2B i firm wymagających rozszerzonego zestawu funkcji. Oprócz funkcji oceniania potencjalnych klientów i zarządzania, system jest wyposażony w zintegrowane dialery telefoniczne i narzędzia do wysyłania wiadomości e-mail bezpośrednio z pulpitu nawigacyjnego. Freshsales CRM

Salesforce CRMSalesforce CRM – to dobrze dopasowany system CRM dla małych firm. Chociaż oferuje tylko dwa plany, łączą wszystkie funkcje reprezentujące różnorodny ekosystem oprogramowania z niestandardową aplikacją mobilną, możliwościami zarządzania kontaktami, w tym masową pocztą e-mail itp. Potężna platforma jest dobra zarówno dla zespołów B2C, jak i B2B, biorąc pod uwagę zestaw narzędzi do oceny potencjalnych klientów, prognozy kampanii i wiele innych. Salesforce CRM

CRM bpm’onlineCRM bpm’online – jest platformą reprezentującą synergię inteligentnego oprogramowania i zaawansowanego zarządzania relacjami z klientami dla firm dowolnej wielkości i branży. Chodzi o stworzenie ekosystemu o ustalonym powiązaniu między obsługą klienta a funkcjami marketingu / sprzedaży. Pomaga firmom w prowadzeniu klientów od zamawiania produktu do ostatecznego zakupu. CRM bpm’online

Lynkos CRMLynkos CRM – to platforma przeznaczona dla małych i średnich firm. Okazało się, że jest to potężne oprogramowanie, które pomaga firmom nawiązywać kontakty z klientami z ponad 100 krajów na całym świecie. Platforma dostarcza instrumenty optymalizacji sprzedaży oprócz natywnych aplikacji mobilnych na iOS i Android. Lynkos CRM

Bitrix24 CRMBitrix24 CRM – to oparte na chmurze rozwiązanie CRM dla firm dowolnej wielkości. Oprogramowanie do zarządzania projektami i fakturowania zapewnia szereg niezbędnych funkcji, od biur pomocy i narzędzi do zarządzania projektami po możliwości fakturowania, telefonię itp. Większość tych funkcji jest dostępna w bezpłatnym abonamencie. Płatne plany obejmują dodatkowo automatyzację oprogramowania CRM, kampanie marketingowe i wiele innych. Bitrix24 CRM

Apptivo CRMApptivo CRM – to kolejne rozwiązanie oparte na chmurze, które zapewnia wybór swoich aplikacji biznesowych małym i średnim firmom. Oprócz możliwości bezpłatnej rejestracji, system oferuje wybór narzędzi do generowania i zarządzania potencjalnymi klientami, prognozowania, planowania sprzedaży, zarządzania projektami i innych. Apptivo CRM

Nimble CRMNimble CRM – to inteligentna aplikacja biznesowa do zarządzania kontaktami. Jest wyposażony w dodatkowe funkcje, które umożliwiają połączenie z mediami społecznościowymi, a także narzędzia do przeniesienia wszystkich kontaktów biznesowych, spotkań i skrzynek odbiorczych do jednego pulpitu nawigacyjnego i zarządzania nimi bezpośrednio. Platforma jest dostępna jako oprogramowanie chmurowe, SaaS i oprogramowanie sieciowe, a także natywne wersje mobilne na iOS i Androida. Nimble CRM

Jest wysoki, że przyjrzeliśmy się bliżej każdej z platform, aby określić najlepsze CRM dla małych firm.

HubSpot CRM

HubSpot CRM

HubSpot CRM– to proste oprogramowanie dla małych i małych firm, a także dla przedsiębiorców, którzy są nowicjuszami w CRM. Klucz skupił się na łatwości użytkowania oraz na darmowym planie, który może być dobrym pomysłem do przetestowania wszystkich podstawowych funkcji.

Platforma oferuje rozszerzony ekosystem z możliwością integracji ponad 200 różnych aplikacji. Kluczowe funkcje obejmują zaawansowane narzędzia do zarządzania kontaktami, takie jak chatboty na żywo. Jednocześnie właściciele firm docenią ulepszoną funkcjonalność generowania leadów. Tutaj mamy funkcję Lead Capture włączoną przez formularze kontaktowe, instrumenty zarządzania zadaniami do planowania i przypisywania różnych zadań, możliwości integracji w celu połączenia Outlooka, Gmaila itp..

Specjaliści HubSpot CRM:

 • Łatwość użycia – platforma jest bardzo łatwa w użyciu i konfiguracji. Będzie działać świetnie dla firm, które nigdy wcześniej nie miały do ​​czynienia z systemami CRM. Bezpłatny plan pozwala przetestować wszystkie podstawowe funkcje bez żadnych kosztów.
 • Narzędzia do zarządzania kontaktami – oprogramowanie zostało zaprojektowane w celu zapewnienia płynnej organizacji kontaktów z możliwością generowania informacji o klientach z ich kont społecznościowych i dzielenia kontaktów na grupy.
 • Przechwytywanie ołowiu – możesz zaimplementować niektóre osadzone niestandardowe formularze w witrynie lub na stronie docelowej, aby zwiększyć pozyskiwanie użytkowników. Możesz nie tylko przechwytywać wszystkie kontakty, ale także automatycznie włączać je do swoich kampanii. Ta funkcja ma bezpłatny abonament.
 • Możliwości integracji – firmy mogą zintegrować swoje oprogramowanie CRM z setkami usług i aplikacji innych firm, takich jak MailChimp, Gmail, Outlook itp. Ponadto możesz dodatkowo skorzystać z rozszerzenia Chrome oprócz automatycznego zaangażowania mediów społecznościowych (tylko w płatnych planach).
 • HubSpot Academy – chociaż CRM jest łatwy w użyciu, ma ogromną bazę wiedzy z dziesiątkami samouczków i przewodników. Ponadto użytkownicy mogą wchodzić do rozwijającej się społeczności, która jest dość aktywna w zakresie dyskusji i pomocy.

Wady HubSpot CRM:

 • Bezpłatny plan obejmuje tylko funkcje podstawowe. Jeśli potrzebujesz dodatkowych narzędzi, będziesz musiał zapłacić, a niektóre opcje są dostępne tylko w abonamencie Premium.
 • Pakiet wstępny jest droższy w porównaniu z podobnymi usługami.

Koszt CRM HubSpot: oprócz bezpłatnego abonamentu oprogramowanie jest dostępne w trzech płatnych pakietach, w zależności od potrzeb biznesowych. Plan Startowy zaczyna się od 50 USD miesięcznie i obejmuje przechwytywanie i konwersję potencjalnych klientów, marketing e-mailowy, osadzone formularze i inne instrumenty. Profesjonalny abonament kosztuje 800 USD miesięcznie. Obejmuje wszystkie poprzednie funkcje oprócz analizy, raportowania i pomiaru przychodów. Zestaw Enterprise kosztuje od 3 200 USD i obejmuje strategie SEO i treści, kalkulację nieruchomości, połączenie z mediami społecznościowymi i wiele innych.

Wypróbuj HubSpot CRM za darmo

Zoho CRM

Zoho CRM

Zoho CRM – to prosta platforma, która ma również bezpłatny plan. Oprogramowanie można łatwo dostosować. Jednocześnie sprawdzi się w przypadku małych firm, które nie wymagają dużej funkcjonalności. Dostarczone funkcje obejmują tradycyjną funkcję przechwytywania potencjalnych klientów oraz integrację z mediami społecznościowymi. Dostępne są dodatkowe opcje w różnych narzędziach do zarządzania zamówieniami, śledzenia użytkowników; rejestrowania aktywności przez telefon itp.

Zoho CRM plus:

 • Raporty niestandardowe – użytkownicy mogą tworzyć i planować raporty, a także udostępniać je innym uczestnikom oprogramowania. Raporty można łatwo dostosować. Możesz dodać nowe pola. Edytuj istniejące itp.
 • Import danych – Zoho ułatwia import wszystkich niezbędnych danych z już istniejącej platformy CRM.
 • Integracja zarządzania społecznego – platforma może być połączona ze wszystkimi głównymi platformami społecznościowymi. Ponadto płatne plany oferują nieograniczone publikowanie w mediach społecznościowych.
 • Zarządzanie produktem – oprócz typowej funkcjonalności zarządzania użytkownicy mogą korzystać ze śledzenia zakupów i zamówień, fakturowania itp.
 • SalesSignals – dobra cecha dla firm poszukujących zautomatyzowanego rozwiązania do punktacji potencjalnych klientów. System ułatwia tworzenie nowych modułów oraz dostosowywanie ich poprzez dodanie ponad 100 różnych pól.
 • Zia Voice – bot konwersacyjny lub asystent oparty na sztucznej inteligencji dostępny tylko w planie Professional.

Wady Zoho CRM:

 • Ograniczone miejsce do przechowywania. System zapewnia tylko 1 GB przestrzeni dyskowej na każdego użytkownika. Kwota może zostać zwiększona. Będziesz jednak musiał za to zapłacić.
 • Skomplikowany proces dostosowywania potoku. Zauważyliśmy, że Zoho jest dość łatwe do dostosowania, jeśli chodzi o dodawanie lub edytowanie nowych pól. Jednak użytkownikom może być trudno zmodyfikować proces potoku.
 • Zazwyczaj programiści wdrażają nowe funkcje i aktualizacje systemu.

Koszt Zoho CRM: bezpłatny plan oferuje tylko funkcje zarządzania kontaktami i potencjalnymi klientami. Jeśli potrzebujesz więcej funkcji, musisz wybrać jeden z trzech oferowanych planów. Standardowy abonament zaczyna się od 12 USD miesięcznie na każdego użytkownika za pomocą wiadomości e-mail, formularzy i raportów niestandardowych. Profesjonalny plan kosztuje 20 USD miesięcznie SalesSignals, automatyczne aktualizacje reguł, dostosowywanie pól i więcej. Pakiet Professional kosztuje 35 USD miesięcznie i obejmuje wszystkie poprzednie funkcje oprócz parsera wiadomości e-mail, szyfrowania danych, Zia Voice itp. Każdy plan zawiera.

Wypróbuj Zoho CRM za darmo

Pipedrive CRM

Pipedrive CRM

Pipedrive CRM – jest platformą zaprojektowaną do zarządzania sprzedażą i tworzenia uproszczonego potoku, aby zobaczyć, co faktycznie dzieje się z Twoimi zamówieniami. System nie ma bezpłatnego planu, chociaż cena początkowa jest stosunkowo niska. Platforma ma intuicyjny i przyjazny interfejs, co ułatwia standaryzację produktów i zarządzanie sprzedażą. Zestaw funkcji może nie być tak bogaty, jak w innych CRM. Jednak system działa świetnie.

Zalety Pipedrive CRM:

 • Łatwość użycia – korzystanie z Pipedrive CRM nie wymaga specjalnej krzywej uczenia się dzięki łatwemu w obsłudze interfejsowi i wszystkim narzędziom w jednym miejscu. Pulpit nawigacyjny można skonfigurować zgodnie z preferencjami użytkowników.
 • Nieograniczone miejsce na dane – system jest wyposażony w nieograniczoną pamięć masową do tworzenia licznych procesów oprócz nieograniczonego potoku.
 • Elastyczność – Pipedrive CRM można zintegrować z różnymi usługami i aplikacjami innych firm.
 • Statystyki konta – dobra funkcja do śledzenia potencjalnych klientów, którzy są blisko zakupu. Pozwala firmom wpływać na klientów, którzy są prawie gotowi na zakup produktu.
 • Określone uprawnienia – użytkownicy mają możliwość ustawienia uprawnień w zależności od roli. Przejmujesz kontrolę nad zasobami, które członkowie drużyny mogą zobaczyć lub uzyskać do nich dostęp.

Wady Pipedrive CRM:

 • Brak punktacji prowadzącej. Nie ma routingu ani przypisywania leadów. To sprawia, że ​​system zarządzania leadami jest nieco skomplikowany.
 • Ograniczony marketing e-mailowy. Brak masowego marketingu e-mailowego może nie być niezwykle istotny dla małych firm, podczas gdy rozwijające się firmy z pewnością docenią to.
 • Cena £. Plany mogą wydawać się zbyt drogie, biorąc pod uwagę podstawowy zestaw funkcji.

Koszt CRM Pipedrive: oprogramowanie CRM jest dostępne w 4 różnych planach z bezpłatną wersją próbną dla każdego. Plany obejmują Essential, Advanced, Professional i Enterprise kosztują odpowiednio 12,50 USD, 24,90 USD, 49,99 USD i 99 USD miesięcznie.

Wypróbuj Pipedrive CRM teraz

Freshsales CRM

Freshsales CRM

Freshsales CRM – jest częścią platformy biznesowej Freshwork do automatyzacji przepływu pracy. Jest także liderem branży, jeśli chodzi o zarządzanie relacjami z klientami. System zapewnia przejrzystą wizję całego procesu sprzedaży, od zamówienia po zakup i wysyłkę.

Platforma, zaprojektowana głównie dla biznesu B2B, oferuje niedrogie plany z narzędziami kontaktowymi, dobrą obsługą klienta, dostosowywanym oprogramowaniem i instrumentami raportowania, chociaż nie są dostępne w każdym planie.

Zalety Freshsales CRM:

 • Narzędzia do zarządzania sprzedażą w pełnym cyklu – podstawowa funkcjonalność dostarcza wszystkich niezbędnych instrumentów do zarządzania potencjalnymi klientami, ofertami, sprzedażą lub kontaktami z jednego pulpitu. Funkcje punktacji i przechwytywania ołowiu są również uwzględnione w planie wejścia.
 • Zaawansowane umowy – oprócz tradycyjnych narzędzi kontaktowych platforma zapewnia dostęp do swoich szablonów i masowych wiadomości e-mail, wybierania kontaktów i logowania, śledzenia poczty itp..
 • Zautomatyzowane przetwarzanie – jeśli zdecydujesz się na zaktualizowane plany Freshsales CRM, możesz skorzystać ze zautomatyzowanego routingu i przypisywania potencjalnych klientów w zależności od roli i dostępu członków zespołu i współpracowników.
 • Ulepszone raportowanie – ten jest dostępny tylko z najdroższym planem. Uzyskujesz dostęp do dodatkowych pulpitów nawigacyjnych jako część funkcji raportowania systemu. Tam możesz ustawić priorytetowe kontakty do potencjalnych klientów i ustanowić skuteczne zarządzanie kontaktami.

Freshsales CRM:

 • Brak fakturowania lub zarządzania zamówieniami w planie wejścia.
 • Niektóre plany mogą być zbyt drogie dla mniejszych firm.
 • Brak rezerwacji cen, co jest złe dla firm, które stosują ceny produktów oparte na katalogu.

Koszt CRM Freshsales: system nie ma bezpłatnego planu, chociaż oferuje 21-dniową bezpłatną wersję próbną, aby przetestować każdy z dostępnych pakietów. Cztery istniejące plany obejmują Blossom (dla małych zespołów) kosztujący 12 USD miesięcznie, Ogród (dla małych rosnących zespołów) kosztuje 25 USD miesięcznie, nieruchomości (dla większych firm) kosztuje 49 USD miesięcznie, a Forest (stworzony dla dużych przedsiębiorstw) kosztuje 79 USD miesięcznie.

Wypróbuj teraz Freshsales CRM

Salesforce CRM

Salesforce CRM

Salesforce CRM – jest platformą idealną dla potrzeb małych firm. System reprezentuje swój potężny ekosystem z szeregiem podstawowych funkcji, takich jak masowe wysyłanie e-maili i przechwytywanie potencjalnych klientów, itp. System jest dostarczany z niestandardową aplikacją mobilną, która zapewnia użytkownikom dostęp do CRM w podróży. Plany premium są dostarczane z dodatkowymi uprawnieniami i narzędziami do przypisywania ról i nie tylko.

Profesjonaliści CRM Salesforce:

 • Elastyczny plan wejścia – podczas gdy niektóre CRM ograniczają swoje plany wejścia, Salesforce zapewnia wystarczającą liczbę niezbędnych funkcji, aby rozpocząć. Obejmują narzędzia do dostosowywania procesu sprzedaży, uruchamiania masowych wiadomości e-mail, pozyskiwania potencjalnych klientów lub uzyskania pełnego dostępu do spraw obsługi klienta.
 • Łatwość użycia – system ma prosty i intuicyjny interfejs, dzięki czemu korzystanie z instrumentów jest łatwe nawet dla tych, którzy nigdy wcześniej nie mieli do czynienia z CRM.
 • Platforma oświetleniowa – system został zbudowany przy użyciu platformy oświetleniowej. Zapewnia większą moc i łatwość obsługi dla Salesforce CRM.
 • Moduł serwisowy – moduł ułatwia małym firmom zarządzanie zarówno sprawami obsługi klienta, jak i samym procesem sprzedaży w ramach jednego modułu.
 • Pełna wersja SaaS CRM – dzięki ulepszonemu planowi zyskujesz funkcjonalność SaaS, oprócz wsparcia 24/7, narzędzi do oceny wyników i prognozowania sprzedaży, a także instrumentów, które pozwalają przypisywać role i uprawnienia w zespole.
 • Mobilna aplikacja – możesz korzystać z systemu z dowolnego miejsca, a także w podróży. Ponadto platforma posiada pełną funkcjonalność offline.

Wady CRM Salesforce:

 • Brak bezpłatnego planu testowania systemu.
 • Plan wejścia jest droższy w porównaniu do innych CRM.
 • Pakiet wstępu jest przeznaczony dla maksymalnie 10 użytkowników.

Salesforce CRM: platforma jest dostępna w czterech różnych planach w zależności od wymagań biznesowych i wielkości. Nie ma bezpłatnego planu, chociaż bezpłatna wersja próbna jest dostępna dla każdego pakietu. Pakiet obejmuje plan Essentials dla maksymalnie 10 użytkowników z podstawową funkcjonalnością CRM, która kosztuje 25 USD miesięcznie. Abonament profesjonalny kosztuje 75 USD miesięcznie dla firm z nieograniczoną liczbą użytkowników. Plan Enterprise dla rozwijających się firm. Kosztuje 150 USD miesięcznie z funkcjami takimi jak automatyzacja przepływu pracy i wspólne prognozowanie. Nieograniczony abonament kosztuje 300 USD miesięcznie. Będzie to w większości pasowało do dużych korporacji wymagających statystyk w czasie rzeczywistym, całodobowego zespołu wsparcia premium itp.

Wypróbuj Salesforce CRM teraz

CRM bpm’online

CRM bpm’online

CRM bpm’online – to rozwiązanie SaaS dla małych firm z doskonałymi narzędziami do dostosowywania. System jest łatwym w użyciu CRM online z funkcjami obejmującymi zarządzanie relacjami z klientami i potencjalnymi klientami, automatyzację Salesforce i przepływu pracy itp. System nie ma typowych planów i oferuje subskrypcję dla jednego użytkownika. Elastyczność systemu pozwala wybrać pożądany zestaw funkcji w zależności od tego, czy reprezentujesz model B2B czy B2C.

Profesjonaliści CRM bpm’online:

 • Rynek niestandardowy – system ma swój własny rynek z dziesiątkami aplikacji do wyboru i dostosowywania. Wszystkie aplikacje są podzielone na grupy (Sprzedaż, współpraca, marketing i inne). Tutaj mamy złącze FED, nadawcę SMS, aplikację społecznościową, zaawansowaną aplikację do planowania i wiele innych.
 • Integracja – platformę można łatwo zintegrować z usługami stron trzecich. Wystarczy wybrać odpowiedni dodatek, aby włączyć złącze Asana lub Facebook, zintegrować narzędzie do zarządzania PandaDoc itp..
 • Gotowe szablony – użytkownicy mogą skorzystać z szybszej integracji CRM i automatyzacji przepływu pracy za pomocą gotowych szablonów. Wybieraj spośród sprzedaży krzyżowej B2B, procesu dołączania / zwalniania pracowników, szablonów rekrutacji lub szkoleń z już zintegrowanymi funkcjami.

Wady CRM bpm’online:

 • Brak bezpłatnego abonamentu.
 • Brak raportowania instrumentów generujących.
 • Nie jest to najtańsza oferta CRM na rynku.

Koszt CRM bpm’online: system nie obejmuje tradycyjnych planów wejścia i premium, oferuje tę samą funkcjonalność każdemu subskrybentowi. Jest 21-dniowy bezpłatny okres próbny. Aby rozpocząć, musisz wprowadzić dane osobowe i przejść dalej. Miesięczna subskrypcja kosztuje 25 USD za zestaw, a wszystkie funkcje są już w pakiecie.

Wypróbuj bpm’online CRM teraz

Lynkos CRM

Najlepsze CRM dla małych firm

Lynkos CRM – to platforma zapewniająca podstawową funkcjonalność dla firm małych i średnich rozmiarów. Pomimo tego, produkt na pierwszy rzut oka wydaje się nieco typowy, wciąż dostarcza kilka godnych narzędzi oprócz podstawowych opcji CRM. Pozwala firmom docierać do klientów z ponad 120 krajów na całym świecie, oprócz funkcji analitycznych i raportujących, świetnej aplikacji mobilnej do dostępu w ruchu, niestandardowego sklepu internetowego z aplikacjami i integracjami itp..

Zalety Lynkos CRM:

 • Elastyczność i integracje – system ma swój własny sklep internetowy, w którym możesz połączyć różne aplikacje jednym kliknięciem. Ponadto CRM może być zintegrowany z zewnętrznymi usługami integracji mediów społecznościowych, e-mail marketingu itp. Usługi obejmują MailChimp, Facebook, Google, łącznik MS Excel i inne narzędzia.
 • Potężne generowanie potencjalnych klientów i sprzedaż – Lynkos CRM jest wyposażony w dość skuteczne narzędzia do generowania leadów i sprzedaży.
 • Niedrogie plany – ceny są nieco niższe w porównaniu z innymi platformami. To sprawia, że ​​Lynkos CRM jest dobrym rozwiązaniem dla małych firm o ograniczonych możliwościach finansowych.
 • Natywne aplikacje mobilne – platforma ma niestandardowe aplikacje mobilne na Androida i iOS, aby uzyskać dostęp do narzędzi do zarządzania CRM pomimo lokalizacji w podróży.
 • Raportowanie w czasie rzeczywistym – produkt jest wyposażony w dobre funkcje raportowania, które pozwalają sprawdzić status firmy w czasie rzeczywistym. Możesz także przypisać lub śledzić niezbędne dane biznesowe jednym kliknięciem.

Wady programu Lynkos CRM:

 • Ograniczone miejsce do przechowywania. Musisz zapłacić za każde 5 GB miejsca, które przekracza limity Twojego planu.
 • Brak bezpłatnego abonamentu.

Koszt CRM programu Lynkos: użytkownicy mogą wybierać spośród 3 różnych planów. Każdy plan jest objęty 30-dniową bezpłatną wersją próbną w celu przetestowania jego narzędzi. Pierwszy abonament zaczyna się od 14,99 USD miesięcznie w przypadku rozliczeń rocznych. Plany Pro i Max są przeznaczone dla większych firm i kosztują odpowiednio 39,99 USD i 74,99 USD. Oferują one więcej miejsca do przechowywania oprócz narzędzi do automatyzacji przepływu pracy, formularzy internetowych itp.

Wypróbuj Lynkos CRM teraz

Bitrix24 CRM

Bitrix24 CRM

Bitrix24 CRM – to oparty na chmurze CRM z zestawem podstawowych funkcji początkowych w bezpłatnym planie na rozpoczęcie małej firmy. System reprezentuje się jako kompleksowe rozwiązanie CRM dla firm dowolnej wielkości, jeśli wziąć pod uwagę również płatne pakiety. Kluczowe instrumenty zarządzania obejmują 100% automatyzacji biznesu od generowania i pozyskiwania potencjalnych klientów do zamknięcia transakcji, przypisania ról, uprawnień dostępu, planowania zadań itp..

Zalety Bitrix24 CRM:

 • CRM oparty na chmurze – oznacza to, że każdy członek zespołu może uzyskać dostęp do platformy bezpośrednio ze swojej przeglądarki pomimo lokalizacji. Ten fakt umożliwia dużą swobodę współpracy.
 • Nieograniczone rurociągi – możesz tworzyć i zarządzać dowolną liczbą rurociągów jednocześnie. System rezerwuje wystarczająco dużo miejsca na rozwój i dywersyfikację biznesu.
 • W pełni zapakowany bezpłatny plan – Bitrix24 CRM zapewnia w pełni funkcjonalny darmowy plan, w przeciwieństwie do niektórych innych systemów. Bezpłatny pakiet obejmuje wszystkie niezbędne elementy, od zarządzania kontaktami, czatu na żywo, telefonii i sklepu internetowego, po formularze witryn, raporty, analizy i marketing e-mailowy.
 • Konstruktor dokumentów – doskonałe narzędzie do tworzenia i dostosowywania dokumentów biznesowych. Możesz udostępnić je swoim współpracownikom lub klientom.
 • Ulepszona personalizacja – użytkownicy mogą swobodnie konfigurować niektóre narzędzia, w tym czat na żywo. Możesz dodawać nowe pola, ustawiać automatyczne odpowiedzi i więcej.

Wady Bitrix24 CRM:

 • Trochę skomplikowane. Interfejs może być nieco mylący, szczególnie dla początkujących.
 • Brak marketingu e-mailowego w bezpłatnym abonamencie. Prawdopodobnie jedyną cechą darmowego pakietu jest brak.

Koszt Bitrix24 CRM: oprócz wspomnianego wcześniej bezpłatnego planu Bitrix24 CRM ma cztery płatne plany z ulepszonymi funkcjami dla firmy dowolnej wielkości. Wszystkie plany są podzielone na dwie grupy: Specjalną i Biznesową. Pierwsza grupa składa się z pakietów CRM + i Project +, kosztujących 55,20 USD miesięcznie każda. Pakiet biznesowy składa się z planów Standard i Professional kosztujących odpowiednio 79,20 USD i 159,20 USD miesięcznie.

Wypróbuj Bitrix24 CRM za darmo

Apptivo CRM

Apptivo CRM

Apptivo CRM – to darmowa platforma CRM oparta na chmurze, która dostarcza zestaw niezbędnych aplikacji dla małych firm do zarządzania sprzedażą i klientami. Od potencjalnych klientów i zarządzania projektami po śledzenie sprzedaży i ocenianie – użytkownicy docenią wszystkie podstawowe opcje zebrane w jednym łatwym w użyciu i wydajnym CRM dostępnym dla firm zatrudniających powyżej 30 pracowników (konta CRM).

Zalety Apptivo CRM:

 • CRM typu „wszystko w jednym” – Funkcjonalność Apptivo CRM pozwala użytkownikom prześledzić proces sprzedaży od początku do ostatniego etapu. System posiada narzędzia do zawierania transakcji pomimo lokalizacji dzięki opartej na chmurze internetowej platformie CRM.
 • Dostarczanie – umożliwiać efektywne śledzenie łańcucha dostaw każdego sprzedawcy, a także inwentaryzację i zakupy.
 • Fakturowanie online – skorzystaj ze zintegrowanego narzędzia rozliczeniowego do przetwarzania transakcji przychodzących i wychodzących niezależnie od lokalizacji.
 • Zarządzanie projektem – nawiązać współpracę podczas pracy nad różnymi zadaniami z zespołem. Twórz karty czasu pracy, generuj raporty z wydatków, włączaj lub wyłączaj różne przepływy pracy itp.
 • Kampanie Apptivo – doskonałe narzędzie do zaawansowanego marketingu e-mailowego, które jest wbudowaną funkcją Twojego internetowego CRM.

Wady Apptivo CRM:

 • Bezpłatny abonament nie obejmuje dostępu mobilnego.
 • Brak wbudowanej telefonii.
 • Bezpłatny abonament pozwala na maksymalnie 3 użytkowników.

Koszt Apptivo CRM: system ma plan początkowy, z którego korzystanie jest w 100% darmowe. Pozostałe trzy plany są płatne. Wszystkie mają okres próbny. Ceny są następujące: Premium, Unlimited i Enterprise. Plany Premium i Unlimited kosztują od 8 do 20 USD miesięcznie, natomiast cena pakietu Enterprise jest negocjowana indywidualnie dla każdego klienta.

Wypróbuj Apptivo CRM za darmo

Nimble CRM

Nimble CRM

Nimble CRM – jest prostą platformą zaspokajającą potrzeby małych firm, nawet jeśli chodzi o firmy o ścisłym finansowaniu. Uruchomiony w 2009 roku system zyskał już miano doskonałego narzędzia do zarządzania kontaktami z automatycznymi profilami segmentacji kontaktów na żywo, kalendarzami, śledzeniem aktywności, aplikacją inteligentnych kontaktów i nie tylko.

Zalety Nimble CRM:

 • Aplikacja Smart Contacts – system ma niestandardowe rozszerzenie przeglądarki znane również jako aplikacja Nimble Smart Contacts. Zapewnia bezproblemowy dostęp do skrzynek odbiorczych i mediów społecznościowych w podróży, niezależnie od lokalizacji.
 • Segmentacja – dzięki Nimble CRM łatwo jest utrzymać porządek dzięki automatycznej segmentacji kontaktów, dzielić klientów na grupy, ustalać priorytety i tak dalej.
 • Przegląd profilu 360 stopni – profile klientów na żywo umożliwiają szybkie wygenerowanie wszystkich niezbędnych danych klienta. Śledź potencjalnych klientów, aktualizuj status profilu, rób notatki i nie tylko.
 • Automatyczne przypomnienia – ustaw przypomnienie, aby pozostało w kontakcie z kluczowymi wydarzeniami. System pozwala konfigurować przypomnienia i ustawiać je co tydzień, co miesiąc i co kwartał.

Wady Nimble CRM:

 • Dostępny tylko 1 plan.
 • Brak bezpłatnego abonamentu.
 • Ograniczone miejsce na użytkownika.

Zwinny koszt CRM: system nie ma bezpłatnego planu. Jednak oferuje 14-dniowy bezpłatny okres próbny, aby przetestować wszystkie jego funkcje. Pojedynczy biznesplan Nimble kosztuje 19 USD miesięcznie. Oferuje 2 GB przestrzeni dyskowej na użytkownika, zarządzanie kontaktami, synchronizację kalendarza, integrację z mediami społecznościowymi, marketing e-mailowy i wiele innych.

Wypróbuj Nimble CRM teraz

Tabela porównawcza CRM

Poniższa tabela przedstawia niektóre kluczowe cechy każdego z wyżej wymienionych CRM dla małych firm. Możesz rzucić okiem na wszystkie funkcje, które zapewniają, a także na dostępność bezpłatnego planu, ceny pakietów i inne kluczowe czynniki. Chodzi o to, aby użytkownicy mogli łatwiej i szybciej decydować, który z nich może być najlepszy.

Bezpłatny planfunkcjeMinimalna cena abonamentuMaksymalna cena planu
HubSpot CRMtakPrzechwytywanie leadów, wyskakujące formularze, reklama i e-mail marketing50 USD3200 USD
Zoho CRMtakZarządzanie procesami, zarządzanie zapasami, makra, formularze internetowe12 USD35 USD
Pipedrive CRMNiePola niestandardowe, Połączenia jednym kliknięciem i śledzenie połączeń, Listy dystrybucji e-mail12,50 USD99,00 USD
Freshsales CRMNieZarządzanie rurociągami i masowymi, rynek niestandardowy, integracja SMS12 USD79 USD
Salesforce CRMNieAplikacja mobilna Salesforce, wspólne prognozowanie, zatwierdzanie i automatyzacja przepływu pracy25 USD300 USD
CRM bpm’onlineNieFormularze internetowe, gotowe szablony, niestandardowy rynek aplikacji25 USD25 USD + w zależności od liczby użytkowników.
Lynkos CRMNieFormularze internetowe, natywne aplikacje mobilne, raportowanie w czasie rzeczywistym14,99 USD74,99 USD
Bitrix24 CRMtakInterfejs API platformy, wyskakujące okienka, pozyskiwanie potencjalnych klientów, śledzenie sprzedaży55,20 USD159,20 USD
Apptivo CRMtakInterfejs API dla programistów, formularze internetowe, wyskakujące okienka8 USD20 USD
Nimble CRMNieSegmentacja kontaktów, profile na żywo, inteligentna aplikacja mobilna, rozszerzenie przeglądarki Nimble19 USD19 USD

Wniosek

Na pewno będziesz potrzebować dobrego CRM dla małego biznesu w pewnym momencie rozwoju. System to jedyny sposób na zarządzanie klientami i sprzedażą w ramach jednego ekosystemu, obejmujący podział zadań i przydzielanie zadań.

Przy tak wielu ofertach w Internecie zalecamy rozpoczęcie od najprostszych opcji obejmujących bezpłatny plan testowania funkcjonalności systemu i decydowania, czy odpowiada on potrzebom Twojej firmy, czy nie. Wyjaśnij swoje cele korporacyjne i zdefiniuj wielkość firmy, aby wybrać z naszej listy najlepiej pasujące rozwiązanie CRM dla małych firm.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map