Najlepsze kreatory stron internetowych dla nauczycieli

Najlepsze narzędzia do tworzenia witryn dla szkół i nauczycieli


Zmienia się oblicze edukacji, a sednem tej zmiany jest Internet, a nauczyciele i uczniowie mają z tego wiele korzyści. Jest tak wiele sposobów wykorzystania Internetu do celów edukacyjnych, a jednym z nich jest utworzenie szkolnej strony internetowej.

Szkolna strona internetowa nie jest obecnie kaprysem ani hołdem dla mody. Szkoła jest rodzajem ekosystemu z wieloma elementami. Informacje publikowane na stronie internetowej są skutecznym narzędziem do organizacji procesu pracy każdej placówki oświatowej. Jest skierowany do szerokiej publiczności, w tym nauczycieli, uczniów, rodziców i administracji szkolnej. Strona internetowa może skutecznie przyczynić się do owocnej współpracy między tymi grupami ludzi.

Jaki jest cel stworzenia strony internetowej dla nauczycieli? Wizerunek i działalność współczesnego nauczyciela ostatnio bardzo się zmieniły. W XXI wieku konkurencja nie ogranicza się wyłącznie do handlu. Oprócz produktów i usług wymagających aktywnej promocji wizerunek i umiejętności nauczyciela również okazują się nieodzowną częścią współczesnego procesu edukacji. Nauczyciel, który ma osobista strona internetowa, ma większe szanse na rozszerzenie pola działalności, zwiększenie reputacji i uznania wśród uczniów, ich rodziców i kolegów.

Jak to możliwe stwórz stronę szkoły lub nauczyciela? Jakie funkcje powinien mieć twórca witryny, aby idealnie poradzić sobie z tym zadaniem? Witryny dla szkół i nauczycieli uruchomione przy użyciu narzędzi do budowania witryn oferują najlepszą korelację wygody, łatwości użytkowania i funkcjonalności.

Przetestowaliśmy 5 najlepszych programów do tworzenia witryn dla nauczycieli:

 1. Wix – najlepszy program do tworzenia witryn dla nauczycieli
 2. Weebly – najlepszy kreator stron internetowych dla edukacji
 3. WordPress – darmowa platforma internetowa dla dowolnej witryny
 4. Ucraft – przeciągnij i upuść kreator stron internetowych dla szkół
 5. IM Creator – Całkowicie darmowy dla NIE-ZYSKÓW

Usługi te, początkowo zorientowane na potrzeby nietechnicznych, zapewniają szeroki zakres niszowych elementów, funkcji, narzędzi i cech, które mogą pomóc w tworzeniu, dostosowywaniu, a następnie zarządzaniu przyzwoitą stroną internetową dla nauczycieli i uczniów.

Czy masz zamiar uruchomić witrynę szkoły lub nauczyciela za pomocą narzędzia do tworzenia witryn?? W takim razie z pewnością potrzebujesz cennych informacji na temat wyboru najlepszej usługi. Czytaj dalej, aby zapoznać się z recenzjami najlepszych platform i ich głównymi parametrami, aby w końcu przejść do tworzenia witryny!

Wix – najlepszy program do tworzenia witryn dla nauczycieli

Kreator stron Wix

Wix – to najlepszy kreator stron internetowych do stworzenia witryny szkoły lub nauczyciela. Jeśli chodzi o tworzenie stron internetowych dla nauczycieli, Wix nie wydaje się mieć żadnych konkurentów – jest tak prosty, intuicyjny i bogaty w funkcje. Spójrz teraz na niektóre z najwybitniejszych parametrów kreatora stron internetowych:

 • Funkcja członkostwa. Możliwe jest zarządzanie kontaktami bezpośrednio z zaplecza Wix, aby zatwierdzać / odrzucać rejestracje nowych użytkowników, tworzyć obszary członkostwa, sprzedawać kursy i rezerwacje Wix, ustawiać powtarzające się płatności, pozwalać użytkownikom na rejestrację w systemie za pomocą danych logowania Facebook / Google i e-mail. Funkcja członkostwa dodatkowo pozwala rozszerzyć możliwości twojej witryny członkostwa Wix o dodatkowe funkcje i narzędzia, takie jak kod Wix itp. Istnieją dwie opcje utworzenia obszaru członkostwa, a mianowicie strony tylko dla członków i obszar członków z pełną ofertą.
 • Szablony edukacji i kultury. Wix pozwala przeglądać obszerną kategorię szablonów „Edukacja i kultura”, aby wybrać ten, który najbardziej odpowiada specjalizacji Twojej witryny. Tutaj możesz znaleźć gotowe szablony dla prywatnej szkoły podstawowej, fundacji zbierania funduszy, domu kultury, przedszkola, szkół i klas, przyjęć absolwentów, szkół muzycznych, stron docelowych uniwersytetów, szkół językowych itp..
 • Forum. Korzystając z narzędzia do tworzenia witryn, możesz dodaj forum do Twojej witryny, aby zwiększyć grono odbiorców i dostarczyć im przydatnych informacji, których mogą szukać. Forum to miejsce, w którym można komunikować się z gośćmi, dzielić się opiniami na różne tematy, dołączać do dyskusji i być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami.
 • Blogowanie. Wix pozwala na tworzenie wielofunkcyjnego bloga lub dodawanie go do swojej witryny (jeśli już go masz) za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Jest to potrzebne do publikowania artykułów niszowych i zarządzania nimi, utrzymywania kontaktu z grupą docelową.
 • Wix ADI. Narzędzie sztucznej inteligencji będzie potężną funkcją dla uczniów i nauczycieli, którzy nie mają umiejętności kodowania, aby samodzielnie zaprojektować stronę internetową. System automatycznie utworzy dla Ciebie witrynę internetową, korzystając z treści, które prześlesz na jej żądanie.

Koszt: Wix Polityka cenowa dostosuje się do potrzeb i możliwości finansowych wszystkich kategorii użytkowników. Dla tych, którzy dopiero planują przetestować system lub ćwiczyć umiejętności projektowania stron internetowych, kreator stron internetowych oferuje bezpłatny plan, który nigdy nie wygasa. Gdy tylko będziesz gotowy, aby przejść do procesu projektowania stron internetowych, będziesz mógł wybrać jedną z kilku płatnych opcji.

Obecnie Wix oferuje dwa rodzaje planów, które są dostosowane do wszechstronnych potrzeb związanych z projektowaniem stron internetowych. Należą do nich subskrypcje Standard oraz Business / eCommerce. Z kolei każda grupa planów zawiera kilka kolejnych planów, w tym bardziej szczegółowe funkcje, narzędzia i parametry. Koszt standardowych subskrypcji zaczyna się od 13 USD / mc. Ceny są nie tylko wszechstronne, ale są również dość przystępne nawet dla nauczycieli i uczniów, którzy mogą wybrać najbardziej odpowiedni plan, aby sprostać ich potrzebom w zakresie projektowania stron internetowych.

Wypróbuj Wix za darmo

Weebly – najlepszy kreator stron internetowych dla edukacji

Weebly

Weebly – to najbardziej wyspecjalizowany kreator stron internetowych dla szkół i uniwersytetów. Zapewnia przydatne narzędzia i funkcje, które pozwalają rozpocząć i skutecznie zarządzać projektami dla uczniów i nauczycieli. Wśród funkcji, które mogą Cię zainteresować, jako pierwsze należy wymienić następujące:

 • Weebly for Education. To doskonałe narzędzie, którego możesz użyć do uruchomienia edukacyjnych stron internetowych, portfeli studentów i stron projektów. Bez względu na to, czy jesteś uczniem, czy nauczycielem, to narzędzie pozwoli Ci odkryć swoje zdolności twórcze za pomocą funkcji multimedialnych. Będziesz odpowiedzialny za proces, a wszystkie dostarczone dane pozostaną bezpieczne i poufne.
 • Edycja Weebly Campus. Narzędzie ma zastosowanie do szkół i dzielnic, umożliwiając stworzenie profesjonalnej strony internetowej kampusu. Administratorzy projektu będą mogli zarządzać kontami uczniów i nauczycieli z jedynego zintegrowanego pulpitu nawigacyjnego.
 • Bezpieczeństwo kont studenckich. Kreator stron internetowych umożliwia ustawianie haseł do wszystkich kont uczniów i od nauczyciela zależy, jakie informacje zostaną przedstawione opinii publicznej, a jakie pozostaną poufne. Każde konto studenckie jest bezpiecznie chronione przed nieautoryzowanym dostępem.
 • Elastyczne opcje blogowania. Będąc jednym z najlepszych systemów blogowania, Weebly pozwala dodawać bloga do strony nauczyciela. Tutaj możesz opublikować wiadomości z klasy, informacje o nadchodzących wydarzeniach, zadania domowe i inne informacje przeznaczone dla rodziców. Co więcej, Twoi uczniowie będą mogli wyrażać swoje opinie na różne tematy na blogach, dzielić się pomysłami i uzyskiwać komentarze od innych użytkowników. Weebly obsługuje nieograniczoną liczbę blogów, które można podłączyć do Twojej witryny, umożliwiając zarządzanie komentarzami i tworzenie dialogów otwierania / zamykania.

Koszt: Weebly ma bezpłatny plan, który pozwala poznać najważniejsze cechy systemu i przetestować je w praktyce. Płatne plany uruchomienia zwykłych witryn zaczynają się od 4 USD / mc, aby osiągnąć 38 USD / mc. Co ważne, Weebly for Education jest całkowicie darmowy, dzięki czemu możesz stworzyć stronę internetową zawierającą do 5 stron. Jeśli potrzebujesz bardziej złożonego projektu edukacyjnego, powinieneś uaktualnić do wersji Pro Plan, która pozwala opublikować do 10 stron internetowych z nieograniczoną liczbą stron za 12 USD / mc.

Z kolei Weebly Campus Edition kosztuje 499 USD rocznie, oferując bezpłatny 30-dniowy okres próbny na zbadanie zaawansowanych opcji.

Wypróbuj Weebly za darmo

WordPress – darmowa platforma internetowa dla dowolnej witryny

Kreator stron internetowych WordPress

WordPress – jest niezwykle popularnym iw pełni funkcjonalnym systemem zarządzania treścią stosowanym na całym świecie. Platforma pozwala na stworzenie dowolnego rodzaju strony internetowej całkowicie za darmo – wszystko zależy od poziomu wiedzy specjalistycznej i umiejętności kodowania projektanta stron internetowych. Dotyczy to również stron internetowych szkół i nauczycieli. Ponadto CMS zapewnia dostęp do wielu wtyczek i dodatków, które pozwalają na uruchamianie pełnych funkcji projektów w trybie wizualnym bez znajomości programowania w ogóle. Najwyższy czas, aby wymienić główne zalety systemu:

 • Wtyczki i dodatki do projektowania stron internetowych – CMS pozwala wybierać i integrować wtyczki, które upraszczają proces tworzenia stron internetowych i sprawiają, że jest to jednocześnie łatwe i bezproblemowe. Niektóre z tych wtyczek to Elementor, DragDropr – Visual Editor, Jetpack, Gallery by Envira, Yoast, Slider Plugin, Everest Forms, Ultimate Sharing, WP Mush i wiele innych;
 • Wtyczki edukacyjne WordPress – Istnieje wiele wtyczek i dodatków, które można wybrać i zintegrować podczas tworzenia witryny szkolnej lub nauczycielskiej. Niektóre z najpopularniejszych wtyczek to: WP Education, WP Courseware, Sensei, LearnDash, BuddyPress, Flashcard for WordPress, Google Drive Embedder, Campus Directory itp .;
 • Szablony WordPress dla edukacji – Kolekcja szablonów WordPress obejmuje wysokiej jakości konfigurowalne motywy edukacyjne, które są wykorzystywane do tworzenia profesjonalnych stron WP. Lista szablonów jest regularnie aktualizowana o nowe projekty, aby zapewnić swobodę wyboru. Niektóre z najmodniejszych tematów WP obejmują Academica Pro, Education WP, Edumodo, Kingster, School, eSmarts, Lincoln, Capital, Ivy School, Academist, Course Builder, Educon, Edukare, Education Pack, Masterstudy, Ed School, Invent and Education Pro do wspomnieć o kilku.

Jako CMS WordPress jest początkowo darmowy do pobrania i instalacji. Gdy Twoja witryna będzie gotowa, musisz jednak wybrać niezawodny hosting, aby opublikować ją w Internecie. WordPress oficjalnie zaleca Bluehost jako zaufany hosting stron internetowych uruchomionych z platformą. Hosting jest już wyposażony w wstępnie zainstalowany WordPress dostępny nawet w najtańszym abonamencie.

Eliminuje to potrzebę zawracania sobie głowy instalacją CMS, co również oszczędza Twój wysiłek i czas. Dodatkowo, Bluehost oferuje profesjonalne wsparcie online i przystępne plany, aby dopasować się do każdego budżetu i potrzeb programistycznych.

Wypróbuj WordPress teraz

Ucraft – przeciągnij i upuść kreator stron internetowych dla szkół

Kreator stron internetowych Ucraft

Ucraft – to chmura jakości przeciągnij i upuść kreatora stron internetowych, co zapewnia łatwość użytkowania i wygodę na wszystkich etapach procesu tworzenia witryny. System świetnie sprawdza się w potrzebach i umiejętnościach początkujących, ale mogą go również używać biegli projektanci stron internetowych. Zawiera bogaty asortyment najwyższej jakości narzędzi projektantów, wysokiej jakości szablonów stron internetowych, kreatora stron docelowych, kreatora logo i innych narzędzi, które nadadzą Twojemu projektowi edukacyjnemu aktualny wygląd i doskonałą wydajność. Wymieńmy teraz główne zalety narzędzia do tworzenia witryn:

 • Responsywne szablony. Mimo że system nie ma osobnej sekcji z szablonami edukacyjnymi, pozwala wybierać między innymi projektami reagującymi na jakość, aby dostosować je do własnych potrzeb.
 • Twórca strony docelowej. Jeśli Twoim zamiarem jest stworzenie projektu, który obejmie wymagane informacje w jednym miejscu i bez konieczności dodawania wielu stron, Ucraft pozwala ci założyć bezpłatną stronę docelową całkowicie za darmo.
 • Artykuły App. Ta funkcja umożliwia tworzenie i dodawanie bloga lub sekcji wiadomości, które można regularnie aktualizować. W tym miejscu możesz dodawać i planować posty lub przesyłać pliki multimedialne, których mogą poszukiwać użytkownicy.
 • Darmowy Logo Maker. Dodanie logo placówki oświatowej zapewni stronie zaufany i wyjątkowy wygląd. Jeśli go nie masz, możesz go utworzyć za pomocą zintegrowanego programu Ucraft Logo Maker za darmo.
 • Obsługa wielu języków. Nauczyciele i placówki edukacyjne mogą stanąć przed koniecznością udostępniania swoich stron internetowych w kilku językach. Ucraft oferuje wielojęzyczną funkcję wsparcia, która pozwala uruchomić kilka wersji projektu w wybranych przez ciebie językach.

Koszt: Ucraft oferuje bezpłatny plan każdemu, kto ma zamiar przetestować funkcje i narzędzia kreatora stron internetowych. Jeśli jesteś zadowolony z wyniku próby, możesz uaktualnić do jednej z płatnych subskrypcji oferowanych przez system. Koszt płatnych planów zaczyna się od 10 USD / mc za najtańszą subskrypcję i wzrasta do 39 USD / mc za najdroższą opcję.

Wypróbuj Ucraft za darmo

IM Creator – Całkowicie darmowy dla NIE-ZYSKÓW

Kreator stron internetowych IM Creator

IM Creator – to nowoczesny kreator stron internetowych oparty na SaaS, który zapewnia dużą swobodę dostosowywania projektu i nie wymaga żadnej znajomości projektowania stron internetowych ani kodowania. System jest na tyle prosty i intuicyjny, że może być w równym stopniu wykorzystywany przez początkujących, jak i profesjonalistów od projektowania stron internetowych, którzy chcą rozpocząć wszelkiego rodzaju projekty. Należą do nich blogi, portfele, strony docelowe, witryny osobiste i biznesowe, a także projekty edukacyjne. Oto lista funkcji, z których IM Creator jest dumny:

 • Responsywne szablony – Kreator stron internetowych zapewnia bezpłatny dostęp do swojej kolekcji elastycznych, dostosowywanych szablonów, z których niektóre można wybrać w celu opracowania witryny szkolnej / nauczycielskiej. Oprócz opcji edycji internetowej WYSIWYG, kreator stron internetowych pozwala również na rozbudowane opcje integracji HTML, które umożliwiają maksymalne wykorzystanie projektu;
 • Blogging Engine – IM Creator ma zaawansowany silnik blogowania, który pozwala połączyć blog z witryną edukacyjną, a następnie zarządzać nim / aktualizować zgodnie z Twoimi potrzebami;
 • Darmowe obrazy – System oferuje wyselekcjonowaną kolekcję bezpłatnych zasobów do projektowania stron internetowych i obrazów, które można wybrać i zintegrować z projektem. Wszystkie obrazy są elegancko podzielone na kolekcje tematyczne, do których należą, a opcja filtru wyszukiwania pomaga od samego początku dokonać właściwego wyboru.

IM Creator jest całkowicie darmowy dla organizacji non-profit, artystów i studentów. Oznacza to, że możesz skorzystać z usługi, aby założyć i zarządzać witryną szkoły / nauczyciela, bez konieczności inwestowania w nią. Właściciele małych firm będą jednak musieli zapłacić 8 USD miesięcznie, aby korzystać z systemu z własnymi potrzebami w zakresie tworzenia stron internetowych.

Wypróbuj IM Creator za darmo

Dolna linia

Stworzenie szkolnej strony internetowej oznacza poprawę jej wizerunku w oczach uczniów, rodziców i potencjalnych inwestorów. Witryna dla nauczycieli może pomóc w rozwiązaniu wielu zadań. Może w szczególności przyczynić się do profesjonalnej działalności właściciela, czyniąc go bardziej produktywnym, interesującym, a nawet zyskownym.

Dzięki stronie internetowej Ty lub Twoja szkoła będzie w stanie przyciągnąć uwagę kolegów, uczniów i ich rodziców. Nie wspominając już o uznawaniu innych placówek edukacyjnych. Witryna tego typu nie wymaga żadnej dodatkowej promocji. Gdy tylko docelowi odbiorcy się o tym dowiedzą, zacznie je regularnie odwiedzać.

Zapewnia to ruch organiczny i szybki postęp bez żadnej promocji. Jeśli zdajesz sobie sprawę ze wszystkich zalet posiadania edukacyjnej strony internetowej i jesteś gotowy, aby uruchomić własną, korzystanie z narzędzia do tworzenia witryn będzie najlepszym rozwiązaniem. Systemy te odpowiadają wszystkim wymaganiom użytkowników bez wiedzy technicznej i nie wymagają znajomości podstaw programowania. Zazwyczaj są one wyposażone w szablony zoptymalizowane do wyświetlania na urządzeniach mobilnych, bogaty wybór narzędzi dostosowywania projektu, funkcji i Parametry optymalizacji SEO.

Budowa edukacyjnej witryny internetowej nie powinna być trudna i jest to jeden z głównych wymagań dla tego typu witryn. Wix a Weebly to dwaj twórcy stron internetowych, którzy realizują wszelkie zadania. WordPress to zaufany, w pełni funkcjonalny CMS, który oferuje rozbudowane opcje integracji, które pozwalają na efektywne tworzenie stron internetowych. Ucraft i IM Creator działają lepiej przy opracowywaniu osobistych i prywatnych projektów edukacyjnych. Aby wybrać najlepsze rozwiązanie, poświęć czas na przetestowanie każdego systemu i dokonaj właściwego wyboru.

Utwórz stronę internetową za darmo

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map