Najlepsze kreatory stron internetowych typu open source

Najlepsze kreatory stron internetowych typu open source


Trwa wieczna bitwa między twórcami stron SaaS a platformami open source. Niektóre osoby nadal wybierają oprogramowanie typu open source ze względu na przystępność cenową, funkcjonalność, elastyczność itp. Będąc jednocześnie publicznie dostępne, otwarte źródło platformy można łatwo dostosowywać, modyfikować i udostępniać.

Przyciągają coraz więcej entuzjastów, aby oferować wspaniałe nowe widżety lub narzędzia do dostrajania. Ten fakt rezerwuje więcej miejsca na wdrażanie różnych projektów stron internetowych i pomysłów na funkcje. Z drugiej strony, co na pierwszy rzut oka wydaje się dobrym wyborem, może stać się wyzwaniem, jeśli chodzi o proces tworzenia strony internetowej.

Korzystanie z oprogramowania typu open source może być zbyt trudne. Sprawy mogą się jeszcze pogorszyć z powodu braku wsparcia technicznego i innych kluczowych problemów. To tutaj konstruktor stron SaaS może okazać się lepszą alternatywą.

Przetestowaliśmy 5 najlepszych twórców stron internetowych typu open source:

 1. Wix – najlepszy BEZPŁATNY kreator stron internetowych SaaS (przeciągnij i upuść)
 2. WordPress – CMS typu open source & Platforma internetowa eCommerce
 3. GrapesJS – uniwersalny program do tworzenia stron internetowych typu open source
 4. Elementor – Najlepsza wtyczka do kreatora stron internetowych dla WordPress
 5. Symfony – bezpłatne oprogramowanie do projektowania stron internetowych typu open source

Oprogramowanie strony SaaS wydaje się być bardziej funkcjonalną alternatywą. Większość platform stanowi rozwiązanie kompleksowe. Są łatwiejsze w użyciu. Pakiet zawiera bezpłatną domenę, hosting, szablony i funkcje, które mogą być potrzebne dla każdego rodzaju witryny. Zobaczmy niektóre z najlepszych opcji wymienionych powyżej:

Wix – najlepszy BEZPŁATNY kreator stron internetowych SaaS (przeciągnij i upuść)

Wix - najlepszy DARMOWY kreator stron internetowych SaaS (przeciągnij i upuść)

Wix – jest platformą, która spełnia jednocześnie kilka celów. Oprogramowanie pozwala początkującym wymyślić dowolny typ strony internetowej w ciągu kilku godzin. Od profesjonalnych blogów, portfeli i wizytówek po eCommerce i małe apartamenty biznesowe – Wix oferuje różne pakiety z zestawem funkcji:

 • Oszałamiające szablony – Wix oferuje prawdopodobnie najszerszy wybór szablonów podzielonych na różne kategorie. Wszystkie szablony są dostosowane do urządzeń mobilnych. Użytkownicy docenią także tryb podglądu mobilnego witryny.
 • Prosta edycja – Możesz łatwo edytować stronę samodzielnie lub wybrać narzędzie Wix ADI. The Instrument oparty na sztucznej inteligencji zaoferuje układ strony zgodny z Twoimi potrzebami. Strony dynamiczne Wix ułatwiają utworzenie jednego układu strony internetowej do wielu zastosowań.
 • Wix App Store – Wybierz z szerokiej gamy dodatków i widżetów, aby dostosować swoją stronę internetową. Dostępność integracji stron trzecich zwiększa elastyczność oprogramowania. Możesz utworzyć dowolny typ strony internetowej, dodając opcje płatności, analitykę, sekcję blogów itp.
 • Pakiet „wszystko w jednym” – Po wybraniu abonamentu otrzymasz hosting, domenę, szablony i inne funkcje całkowicie bezpłatne, oprócz bezpieczeństwa SSL, nieograniczonej przepustowości i przestrzeni dyskowej w zależności od planu.

Oprogramowanie ma bezpłatny plan abyś mógł sprawdzić, czy system spełnia Twoje oczekiwania.

Wypróbuj Wix za darmo

WordPress – CMS typu open source & Platforma internetowa eCommerce

WordPress - platforma internetowa Open Source CMS i eCommerce

WordPress – to zaufany CMS i najlepsza alternatywa open source do SaaS. Jest weteranem niszy projektowania stron internetowych i jednym z najlepszych współczesnych narzędzi do tworzenia stron internetowych. WordPress, który można łatwo dostosowywać za pomocą wielu rozszerzeń i wtyczek, oferuje następujące funkcje:

 • Relatywnie prosta edycja – WordPress jest znacznie łatwiejszy do edycji w porównaniu do pozostałych platform CMS. Ma prosty interfejs i liczne rozszerzenia edycji wizualnej, takie jak Elementor lub Divi. Przyzwyczaisz się do tego dość szybko. Gdy nauczysz się, jak wszystko działa, zarządzanie stroną będzie dość proste.
 • Ogromna kolekcja motywów i wtyczek – Trudno znaleźć szerszy wybór wtyczek i motywów do dowolnego rodzaju strony internetowej. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz solidnego szablonu sklepu internetowego czy profesjonalnego bloga, możesz wybierać spośród darmowych i płatnych motywów i dostosowywać je za pomocą wtyczek do eCommerce, SEO, e-mail marketingu itp. Pamiętaj, że darmowe motywy będą wymagały dodatkowej personalizacji, aby się wyróżnić.
 • Nieskończone możliwości projektowania – Czy jesteś dobry w PHP lub HTML? WordPress jest właśnie dla Ciebie. Prosty dostęp do trybu edytora poprzez pulpit nawigacyjny i edycja kodu według własnego uznania, dodawanie nowych skryptów, skrótów itp..

Kolejną wielką zaletą jest to, że WordPress to całkowicie darmowa platforma. Jednak oferuje jedyną platformę bez nazwy domeny lub hostingu. Nadal można używać Bluehost jako oficjalny dostawca hostingu rekomendowany przez WordPress, który obejmuje przystępność cenową i funkcjonalność.

Wypróbuj WordPress za darmo

GrapesJS – wielozadaniowy program do tworzenia stron internetowych typu open source

GrapesJS - wielozadaniowy program do tworzenia stron internetowych typu open source

Winogrona JS – to darmowy program do tworzenia stron internetowych typu open source, który służy do uruchamiania szerokiej gamy projektów. System obejmuje bogaty zestaw narzędzi i wiele funkcji, które mają ten sam cel – tworzenie projektów HTML bez znajomości programowania. Opanowanie systemu zajmuje trochę wysiłku i czasu, co może stanowić problem dla niewykwalifikowanych projektantów lub nowicjuszy. Oto lista funkcji, które sprawiają, że ramy są godnym wyborem:

 • Zintegrowane bloki przeciągnij i upuść – Platforma umożliwia tworzenie szablonów stron internetowych i układu z wbudowanych bloków treści dostępnych w magazynie. Jeśli z jakiegoś powodu ich ilość nie jest wystarczająca, możesz dodać własne niestandardowe bloki i zmienić ustawienia;
 • Elastyczny projekt – GrapesJS zapewnia dostęp do zestawu narzędzi potrzebnych do stworzenia responsywnego projektu strony internetowej. Umożliwia to projektowanie motywów, które świetnie wyglądają na różnych urządzeniach mobilnych i stacjonarnych;
 • Nieograniczone opcje stylizacji – System wprowadza potężny i całkiem zrozumiały moduł Style Managera, który umożliwia nadanie dowolnemu komponentowi strony niezależnego wyglądu i niepowtarzalnego stylu. Ponadto można zmodyfikować jego ustawienia, aby użyć dowolnych właściwości CSS;
 • Dostępność kodu – Nie ma potrzeby martwić się o dostępność kodu. Jest zawsze dostępny w systemie, dzięki czemu można go używać i edytować w dowolnym miejscu i czasie;
 • Menedżer zasobów – GrapesJS Asset Manager pozwala łatwo organizować i edytować pliki multimedialne, aby dopasować je do stylu i struktury witryny w najlepszy możliwy sposób.

GrapesJS jest początkowo wykorzystywany jako darmowa platforma, ale obsługuje opcję darowizny, która pozwala każdemu użytkownikowi finansowo przyczynić się do budżetu systemu w celu zwiększenia jego wydajności. System umożliwia trzy opcje wkładu, a mianowicie wkład niestandardowy (jednorazowa / powtarzająca się inwestycja, bez stałych kosztów), Backers (miesięczne darowizny, koszty zaczynają się od 2 USD / mc) i sponsorów (regularny sponsoring nagradzany dodatkowymi korzyściami, koszt zaczyna się od 100 $ / mc).

Wypróbuj GrapesJS za darmo

Elementor – Najlepsza wtyczka do kreatora stron internetowych dla WordPress

Elementor - Najlepsza wtyczka do kreatora stron internetowych dla WordPress

Elementor – jest popularną wtyczką WordPress używaną do tworzenia stron internetowych. Wtyczka, znana również jako darmowy program do tworzenia stron, zapewnia elastyczny i głęboki zestaw funkcji, który jest dość łatwy do opanowania i użycia. Dzięki niemu możesz uruchamiać i zarządzać dosłownie wszystkimi typami stron internetowych, zapewniając im jedyną w swoim rodzaju funkcjonalność. Poniżej wymieniono główne funkcje, dzięki którym Elementor jest mądrym wyborem dla każdego użytkownika WordPress:

 • Kreator stron frontonu – System jest front-endowym narzędziem do tworzenia stron, które zapewnia podgląd w czasie rzeczywistym wszystkich zmian wprowadzanych podczas pracy nad projektem. System udostępnia listę modułów lub elementów, które możesz pobrać i przeciągnąć na swoją stronę (filmy, teksty, nagłówki, obrazy, przyciski itp.);
 • Szablony i bloki – Elementor jest wyposażony w zestaw szablonów stron i bloków (O nas, przyciski CTA, opinie użytkowników, FAQ itp.) możesz wybrać dla swojego indywidualnego projektu. Integracja szablonów i bloków zajmuje tylko kilka minut, co jest rozwiązaniem oszczędzającym czas dla wszystkich;
 • Zgodność z motywami WordPress – Elementor jest kompatybilny ze wszystkimi motywami WordPress, zarówno darmowymi, jak i płatnymi;
 • Rozbudowany zestaw funkcji – Elementor obfituje w zaawansowane funkcje, które przyczyniają się do wydajności wtyczki. Należą do nich opcje personalizacji strony internetowej, mobilna natura, potężny kreator wyskakujących okienek, zintegrowany konstruktor motywów, konstruktor nagłówków / stopek itp..

Elementor to darmowa wtyczka WordPress, która działa całkiem dobrze na standardowej prostej stronie internetowej. Aby zapewnić projektowi wysoką wydajność i atrakcyjny wygląd, warto uaktualnić go do jednego z trzech planów premium. Należą do nich osobiste (49 USD rocznie), Plus (99 USD rocznie) i ekspert (199 USD rocznie) subskrypcje.

Wypróbuj Elementor za darmo

Symfony – bezpłatne oprogramowanie do projektowania stron internetowych typu open source

Symfony - bezpłatne oprogramowanie do projektowania stron internetowych typu open source

Symfony – to wysokowydajna mikrocząsteczka oparta na języku PHP, która służy do tworzenia zaawansowanych i skomplikowanych aplikacji internetowych. Oprogramowanie zostało użyte jako zamiennik Silex – narzędzia do tworzenia witryn o otwartym kodzie źródłowym, które obecnie nie jest używane. Aplikacja Symfony nie oznacza znajomości podstaw kodowania, co oszczędza czas na tworzenie stron internetowych. Społeczność użytkowników przyczynia się do funkcjonalności oprogramowania, oferując własne moduły, komponenty i elementy. Oto główne zalety oprogramowania:

 • Szerokie dostosowanie projektu – Symfony zawiera zaawansowane opcje dostosowywania projektu, które umożliwiają tworzenie aplikacji zorientowanych na użytkownika. Obecnie oferuje 3 rodzaje dostosowywania projektu, w tym opcje pełnego stosu, cegiełka po cegle i opcje Micro Framework;
 • Łatwe testowanie – Symfony upraszcza proces testowania jednostek dzięki zastosowaniu zintegrowanej biblioteki PHP Unit Independent Library. Jest wyposażony w zaufany zestaw narzędzi, które można skutecznie wykorzystać do testowania jednostkowego i funkcjonalnego. Oprogramowanie stymuluje żądania HTTP, weryfikując dane wyjściowe bez żadnego kodowania ani skryptów;
 • Bogaty zestaw komponentów – Komponenty Symfony są reprezentowane jako biblioteki PHP wielokrotnego użytku i odsprzężone. Są ich setki, których możesz użyć do opracowania własnych aplikacji. Należą do nich BrowserKit, Cache, Asset, ClassLoader, Config, Console, Contracts, CssSelector, Debug, ErrorHandler, EventDispatcher, System plików, Inflector, Lpck, Locale i wiele innych.

Symfony to darmowe oprogramowanie, które zostało utworzone w 2005 roku, a następnie wydane na licencji MIT. Jest sponsorowany przez SensioLabs, francuskiego programistę i dostawcę profesjonalnych usług.

Wypróbuj Symfony teraz

Twórcy stron internetowych typu open source: mit lub rzeczywistość?

Pomimo całej popularności oprogramowania open source, zawsze było otoczone mitami i złudzeniami. Fakt ten powoduje pewne nieporozumienia, ilekroć dojdziesz do procesu tworzenia strony internetowej. Aby tego uniknąć, musisz dokładnie zrozumieć, czego można oczekiwać od wybranej platformy. Najwyższy czas, aby dowiedzieć się, które z tych mitów są prawdziwe i fałszywe.

Prawda czy fałsz: Platformy Open Source są bezpłatne

Kiedy mówimy „DARMOWE” oprogramowanie open source, w rzeczywistości nie mamy na myśli zerowych kosztów pieniężnych. Bardziej odnosi się do wolności zapewnianej przez platformy open source. Jednak nie są całkowicie bezpłatne. Powinieneś być gotowy zapłacić za:

 • Domena i hosting.
 • Najszersza oferta premium i integracje.
 • Każda nowa aktualizacja lub modyfikacja pomaga stronom trzecim lub niestandardowym programistom.

Co więcej, niektórzy twórcy stron internetowych nie podają żadnych informacji dotyczących dostępnych integracji. Biorąc pod uwagę fakt, że platforma jest stosunkowo nowa, wydaje się, że mają nadzieję na wygenerowanie jak największej liczby użytkowników, którzy będą w stanie pokazać się z dodatkowymi opłatami za widżety i więcej narzędzi dostosowywania. Kilka rzeczy może być darmowych w naszym świecie. Opracowywanie produktu wymaga pewnych kosztów i zaangażowania, nawet jeśli są w posiadaniu entuzjastów.

Werdykt: Fałszywe.

Prawda czy fałsz: Oprogramowanie Open Source jest licencjonowane

Warunki użytkowania są jedyną wskazówką dotyczącą wszelkich licencji udzielanych przez oprogramowanie typu open source. Jest to najczęstszy model licencjonowania dla tego rodzaju platform. Warunki korzystania zapewniają swobodę dostępu do kodu programu i dostosowywania go zgodnie z ich potrzebami.

Jednak nie ma szczególnych relacji między użytkownikiem a twórcami platformy. Za każdym razem, gdy uzyskujesz dostęp do kodu, robisz to na własne ryzyko bez żadnej gwarancji. Z drugiej strony sprzedawca może pobierać dodatkowe opłaty za dostęp lub modyfikację kodu. Oznacza to, że programista sprzedaje ci prawo do używania i dostosowywania oprogramowania, ale nie samą platformę.

Werdykt: Fałszywe.

Prawda czy fałsz: Oprogramowanie Open Source jest łatwe w użyciu

Ci, którzy przynajmniej raz spróbowali platform open source, nigdy by tego nie powiedzieli. Oprogramowanie może wydawać się na pierwszy rzut oka dość łatwe. Z reguły dodawanie lub edytowanie treści nigdy nie stanowi wyzwania. Jednak aktualizacja lub modyfikacja oprogramowania może wymagać dodatkowych umiejętności technicznych, nie wspominając o modyfikacji projektu sieci podczas uzyskiwania dostępu do oprogramowania.

Ustawienie niektórych wtyczek może być również trudne dla nie-techników. Zajmie to cenny czas. Na przykład nauczenie się korzystania z zajmuje około 4 godzin Silex platforma open source i mniej niż 1 godzina na naukę korzystania Wix Kreator stron SaaS.

Werdykt: Fałszywe.

Prawda czy fałsz: Platformy Open Source mają słabe wsparcie

Wybierając oprogramowanie tego typu, nigdy nie powinieneś liczyć na całodobową pomoc techniczną. Platformy mogą być otwarte dla wielu firm i zespołów programistycznych. Nie są zobowiązani do udzielania wsparcia.

Z drugiej strony najbardziej sprawdzeni liderzy w tej niszy oferują społeczności użytkowników, fora i przewodniki. Są ogromną ulgą dla tych, którzy mają problemy techniczne lub inne. Z drugiej strony społeczność łączy tych samych użytkowników. Odpowiedzi nie gwarantują szybkiego rozwiązania. Forów trudno uznać za profesjonalną obsługę klienta.

Werdykt: Prawdziwe

Prawda czy fałsz: Platformy Open Source są dobrze zabezpieczone

Oprogramowanie open source jest z pewnością dobre, jeśli chodzi o niezawodność i bezpieczeństwo cyfrowe. System oferuje ciągłe aktualizacje, które należy obsługiwać ręcznie. Z drugiej strony powinniśmy wziąć pod uwagę fakt, że większość ustawień, wtyczek i widżetów jest dostarczana przez zewnętrzne zespoły programistyczne i entuzjastów projektowania stron internetowych.

Czy możesz zagwarantować, że ich produkty są w 100% bezpieczne? Ledwie. Niemniej jednak platformy open source działają całkiem dobrze od czasu ich debiutu w latach 90. Możemy założyć, że są wystarczająco niezawodne, choć w cyfrowym świecie nic nie jest idealne.

Werdykt: Prawdziwe

Dolna linia

Oprogramowanie typu open source może wyglądać na świetną opcję, biorąc pod uwagę jego przystępność cenową, elastyczność i kilka innych wspaniałych funkcji. Jednak użytkownicy mogą napotkać kilka przeszkód na drodze do wdrożenia gotowej witryny. Pomimo wielu lat pracy w sieci, programy typu open source są dalekie od doskonałości, szczególnie biorąc pod uwagę złożone narzędzia do dostosowywania i projektowania stron internetowych, które wymagają specjalnej wiedzy.

Twórcy stron SaaS wyglądają na bezpieczniejsze, tańsze i łatwiejsze rozwiązanie dla nie-techników i tych, którzy mają stosunek wartości do czasu i pieniędzy. Reprezentują najnowsze technologie sieciowe w obliczu rozwiązań AI oprócz mnóstwa wspaniałych funkcji i funkcji. Z pewnością okazały się lepszym, szybszym i bardziej opłacalnym rozwiązaniem buduj różne typy stron internetowych od podstaw w ciągu kilku godzin.

Utwórz stronę internetową za darmo

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map