Najlepsze kreatory witryn przyjazne dla urządzeń mobilnych

Najlepsze kreatory witryn przyjazne dla urządzeń mobilnych


Optymalizacja mobilna stała się niezbędnym elementem każdej witryny internetowej stworzonej z myślą o użytkowniku. Sposób, w jaki witryna wyświetla się na urządzeniach mobilnych, ma bezpośredni wpływ na końcowy wynik – skuteczność sprzedaży produktów i wskaźniki utrzymania klientów. Witryny przystosowane do urządzeń mobilnych zapewniają lepszą obsługę, zwiększają średni czas spędzany przez użytkowników na ich stronach i zwiększają szybkość ładowania witryny.

Przyczynia się to również do lepszej optymalizacji SEO projektów, co daje znaczną przewagę nad niszowymi konkurentami. Są to główne powody, dla których twórcy witryn powinni obowiązkowo rozważyć zaprojektowanie mobilnej wersji swoich witryn, jeśli zamierzają dotrzeć do większej liczby odbiorców i uzyskać większy zysk w dłuższej perspektywie.

Jeśli chodzi o tworzenie witryn zoptymalizowanych pod kątem urządzeń mobilnych, jest to bardzo ważne wybierz odpowiednie narzędzie do tworzenia stron internetowych które pomogą zarówno początkującym, jak i ekspertom od projektowania stron internetowych wykonać zadanie samodzielnie. Tutaj przydadzą się twórcy stron internetowych. Usługi te są specjalnie tworzone, aby pomóc użytkownikom w tworzeniu wysokiej klasy projektów, które będą się świetnie wyświetlać na urządzeniach mobilnych, niezależnie od rodzaju ekranu, rozmiaru i rozdzielczości.

Przetestowaliśmy 5 najlepszych programów do tworzenia witryn przyjaznych dla urządzeń mobilnych:

 1. Wix – najlepszy wielokrotnie nagradzany kreator stron internetowych
 2. Elementor / WordPress – prosty w obsłudze mobilny kreator stron internetowych
 3. Weebly – nowoczesny kreator witryn przyjazny dla urządzeń mobilnych
 4. Mobirise – oprogramowanie do tworzenia witryn przyjazne dla urządzeń mobilnych
 5. Duda Mobile – najlepszy mobilny kreator stron internetowych

Twórcy stron internetowych umieszczeni na liście są najlepszymi niszowymi przedstawicielami, które umożliwiają uruchamianie stron internetowych przyjaznych dla urządzeń mobilnych i zarządzanie nimi. Zapewniają wiele funkcji i narzędzi wymaganych do uruchomienia tych projektów, ale każdy z nich ma pewne zalety i wady, które wyróżniają je z tłumu. Która usługa będzie działać lepiej dla twojego projektu? Czytaj dalej, aby się tego dowiedzieć.

Wix – najlepszy wielokrotnie nagradzany kreator stron internetowych

Wix - najlepszy wielokrotnie nagradzany kreator stron internetowych

Wix – jest najlepszym narzędziem do tworzenia witryn mobilnych. Wszystkie projekty uruchomione z systemem są profesjonalne, w pełni funkcjonalne i całkowicie konfigurowalne, co pozwala przeglądać je na wszystkich urządzeniach bez żadnych wyjątków. Kreator stron jest intuicyjny i prosty dla wszystkich użytkowników, bez względu na wiedzę i doświadczenie w projektowaniu stron internetowych posiadają umiejętności kodowania. Oto główne funkcje Wix, które przyczyniają się do lepszej mobilnej optymalizacji stron internetowych utworzonych za pomocą systemu:

 • Edytor mobilny – Kreator stron internetowych jest wyposażony we wbudowany edytor mobilny, który umożliwia dostosowywanie wersji witryny mobilnej za pomocą kilku kliknięć bez wpływu na widok projektu pulpitu. Użytkownicy mogą wybrać narzędzia przeciągania i upuszczania dostępne na pulpicie nawigacyjnym, aby szybko zoptymalizować swoją witrynę pod kątem tabletów i telefonów komórkowych. Istnieje możliwość zmiany rozmiaru, przeniesienia, ukrywania i wyświetlania różnych elementów, aby dopasować je do układu witryny mobilnej.
 • Wix Chat for Mobile – System oferuje przydatną Wix Chat dla aplikacji mobilnej, która pozwala właścicielom witryn odpowiadać na pytania użytkowników z urządzeń mobilnych. To przydatna opcja dla tych użytkowników, którzy spędzają większość czasu poza biurem i nie mają dostępu do komputerów stacjonarnych. Możliwość interakcji z klientami w podróży może zwiększyć lojalność klientów i poziom zadowolenia.
 • Szablony gotowe na urządzenia mobilne – Wix ma oszałamiającą kolekcję wzorów, które od samego początku są zoptymalizowane do wyświetlania na urządzeniach mobilnych i dostosowywania. Kolekcja szablonów Wix obejmuje ponad 550 motywów, które są posortowane według branży i całkowicie bezpłatne dla wszystkich. Pamiętaj, że system działa zgodnie z zasadą „bezwzględnego pozycjonowania”, a zatem nie pozwala na przełączanie między projektami w trakcie procesu dostosowywania strony internetowej.

Koszt: Wix jest jednym z najbardziej przystępni twórcy stron internetowych ponieważ oferuje kilka planów dopasowania do różnych nisz i wymagań użytkownika. System ma całkowicie darmowy plan, który nie ma żadnych ograniczeń czasowych i pozwala użytkownikom przetestować całą funkcjonalność usługi.

Jednocześnie bezpłatna subskrypcja Wix ma kilka ograniczeń funkcjonalności, które uniemożliwiają maksymalne wykorzystanie wydajności witryny. Obejmują one ograniczoną ilość miejsca na dysku, baner reklamowy, subdomenę Wix itp.

Aby pozbyć się tych wad, musisz uaktualnić do jeden z dostępnych płatnych planów w dwóch rodzajach subskrypcji – Standard i Business / eCommerce. Najtańszy abonament standardowy kosztuje 13 USD miesięcznie, a najtańszy abonament biznesowy kosztuje 23 USD miesięcznie. Kreator stron internetowych oferuje również regularne rabaty i oferty specjalne w celu zwiększenia lojalności klientów.

Istnieje również możliwość anulowania subskrypcji i uzyskania pełnego zwrotu pieniędzy w ciągu 14 dni po rejestracji, jeśli nie będziesz zadowolony z niczego. W takim przypadku cała przesłana treść zostanie zachowana, ale witryna zostanie obniżona do bezpłatnej subskrypcji.

Wypróbuj Wix za darmo

Elementor / WordPress – prosty w obsłudze mobilny kreator stron internetowych

Elementor / WordPress - prosty w obsłudze mobilny kreator stron internetowych

Elementor – to łatwa w obsłudze mobilna wtyczka do tworzenia stron internetowych, z którą można zintegrować WordPress witryny internetowe, aby były odpowiednie do dalszej optymalizacji i dostosowywania urządzeń mobilnych. Zintegrowanie wtyczki nie zajmuje dużo czasu, ponieważ proces jest dość zrozumiały nawet dla początkujących i zajmuje tylko kilka minut. Instalacja wtyczki nie implikuje umiejętności HTML lub CSS, co jest kolejną korzyścią dla większości użytkowników. Wśród funkcji, które sprawiają, że Elementor jest godną wtyczką dostosowaną do urządzeń mobilnych, jako pierwsze wymieniają następujące:

 • Doskonała kompatybilność z WordPress – Elementor to wtyczka WordPress, co oznacza, że ​​jest w pełni kompatybilna ze wszystkimi rozszerzeniami, projektami i wtyczkami oferowanymi przez System Zarządzania Treścią w celu dostosowania jakości strony internetowej. Po prostu wybierz motyw, który chcesz dostosować (darmowy lub płatny) i śmiało integruj Elementor, aby uzyskać dostęp do jego wielojęzycznego narzędzia i innych zaawansowanych funkcji.
 • Wyskakujące narzędzia do dostosowywania projektu – Wtyczka umożliwia korzystanie z całego zestawu zaawansowanych narzędzi dostosowywania, które zostały celowo zaprojektowane do opracowywania różnego rodzaju formularzy wyskakujących. Należą do nich banery sprzedaży, formularze przechwytywania, paski powitania, ogłoszenia, formularze subskrypcji e-mail i wiele innych.
 • Zaawansowane opcje edycji wizualnej – Dzięki Elementor możesz korzystać z zaawansowanych opcji edycji wizualnej w celu płynnego i łatwego tworzenia stron mobilnych. Możliwe jest radzenie sobie z bezpośrednią edycją projektu poprzez dostosowanie pozycji bloków i sekcji na stronie. Bez względu na to, jakie zmiany wprowadzisz, będą one wyświetlane na ekranie w trybie na żywo, abyś mógł zobaczyć wynik przed publikacją.

Koszt: Elementor to darmowa wtyczka WordPress, którą można pobrać i zintegrować bez żadnych dodatkowych inwestycji finansowych. Tryb darmowego elementu jest jednak pozbawiony wielu funkcji, które mogą poprawić wydajność witryny mobilnej w dłuższej perspektywie. Aby uzyskać dostęp do całego zestawu funkcji, które oferuje wtyczka, konieczna jest aktualizacja do jednego z płatnych planów. Koszt płatnych subskrypcji zaczyna się od 5 USD / mc.

Wypróbuj Elementor za darmo

Weebly – nowoczesny, przyjazny dla urządzeń mobilnych kreator stron internetowych

Weebly - nowoczesny kreator witryn przyjazny dla urządzeń mobilnych

Weebly – to nowoczesny program do tworzenia witryn przyjazny dla urządzeń mobilnych, który wyróżnia się silnym ukierunkowaniem na eCommerce, prostym i intuicyjnym podejściem do projektowania stron internetowych, przystępnymi cenami i mnóstwem funkcji, które umożliwiają uruchomienie profesjonalnych witryn na komputery i urządzenia mobilne, nawet jeśli jesteś nie pro web design. Platforma jest wyposażona w edytor „przeciągnij i upuść”, a także oferuje funkcję osadzania kodu, aby uzyskać naprawdę wysoki wynik. Spójrz teraz na niektóre z najbardziej niezwykłych wydarzeń Weebly:

 • Zintegrowane projekty mobilne – Kreator stron internetowych zawiera zestaw szablonów zoptymalizowanych pod kątem urządzeń mobilnych, które można dostosować do własnych potrzeb. W ten sposób możesz stworzyć projekt, który dostosuje się do wszystkich ekranów i rozdzielczości urządzeń mobilnych. Wszystkie przesłane treści, elementy projektu i proces nawigacji automatycznie dostosowują się do komputera i urządzeń mobilnych.
 • Kreator stron mobilnych – Weebly jest wyposażony w wysokiej jakości wersję mobilną, która pozwala szybko budować witryny mobilne na Androida i iOS. Jest to przydatna funkcja dla tych użytkowników, którzy stoją przed potrzebą zarządzania swoimi witrynami w podróży i nie mają regularnego dostępu do swoich komputerów stacjonarnych.
 • Przeciągnij i upuść mobilny edytor – Platforma sprawia, że ​​proces edycji strony internetowej jest prostszy i wygodniejszy dzięki zintegrowanemu edytorowi wizualnemu metodą przeciągnij i upuść. Pomaga w dokładnym dostosowaniu witryn przyjaznych dla urządzeń mobilnych, wykorzystując przewagę podglądu ostatecznej wersji witryny przed jej opublikowaniem.

Koszt: Weebly oferuje umiarkowane zasady cenowe, które pasują do budżetu wszystkich kategorii użytkowników. Istnieje bezpłatny plan, który obejmuje nieograniczony czas. Ma jednak kilka ograniczeń (ograniczone miejsce na dysku, reklamy, brak dostępu do funkcji eCommerce, poddomeny Weebly itp.), które nie pozwalają korzystać z całego zestawu funkcji platformy w celu uzyskania maksymalnej widoczności. Aby skorzystać z całej gamy zalet Weebly, musisz wybrać jeden z płatnych planów. Najtańszy plan kosztuje 4 USD / mc, co jest naprawdę dobrą ofertą.

Wypróbuj Weebly za darmo

Mobirise – oprogramowanie do tworzenia witryn przyjazne dla urządzeń mobilnych

Mobirise - oprogramowanie do tworzenia witryn przyjazne dla urządzeń mobilnych

Mobirise – to przyjazne dla urządzeń mobilnych oprogramowanie do tworzenia witryn, które początkowo jest przeznaczone dla użytkowników z niewielkim doświadczeniem lub bez doświadczenia w projektowaniu stron internetowych. System jest wyposażony w edytor „przeciągnij i upuść”, który umożliwia tworzenie dowolnego typu strony internetowej, stylu i układu. Jak oprogramowanie do pobrania w trybie offline, Mobirise wymaga instalacji, która jest wykonywana automatycznie i zajmuje tylko kilka minut. Po zainstalowaniu oprogramowania możesz przejść do tworzenia i dostosowywania witryny. Platforma umożliwia uruchamianie stron internetowych na komputery i urządzenia mobilne ze zintegrowanego zestawu gotowych bloków treści. Oto lista głównych funkcji Mobirise, które sprawiają, że jest to dobry wybór do budowania projektów przyjaznych dla urządzeń mobilnych:

 • Kreator stron AMP – Zintegrowany AMP (Przyspieszone strony mobilne) Kreator stron internetowych jest jedną z charakterystycznych cech platformy. To narzędzie typu open source, które służy do ulepszania i przyspieszyć działanie Twojej witryny na różnych urządzeniach mobilnych. Narzędzie zapewnia płynne i szybkie ładowanie oraz dalszą pracę nad projektem, atrakcyjne wyświetlanie treści i skuteczną optymalizację SEO. Podczas pracy z Mobirise nie są potrzebne umiejętności programistyczne, aby osiągnąć te cele.
 • Wstępnie zaprojektowane bloki treści – W przeciwieństwie do wielu standardowych programów do tworzenia witryn, Mobirise nie oferuje typowych szablonów, ale pozwala wybierać i integrować wiele gotowych bloków treści, które są również zoptymalizowane pod kątem urządzeń mobilnych, aby najlepiej pasowały do ​​Twojej witryny. Możesz wybierać spośród ponad 150 stron demonstracyjnych i ponad 50 bloków, aby zaprojektować własny układ strony. Niektóre z nich obejmują listy cen, formularze danych, opinie klientów, galerie lightbox, suwaki, filmy / obrazy, nagłówki, stopki, mapy Google i więcej.
 • High End Mobile Optimization – W oparciu o framework Bootstrap 4, Mobirise domyślnie optymalizuje wszystkie swoje projekty pod kątem mobilności. Istnieje również możliwość podglądu wyglądu projektu na komputerze i urządzeniu mobilnym w celu wprowadzenia wymaganych zmian przed ostateczną publikacją.

Koszt: Mobirise to darmowe oprogramowanie, która nie oferuje żadnych subskrypcji ani wersji próbnych. Kreator stron internetowych ma jednak kolekcję płatnych projektów (49 USD za każdy motyw) i rozszerzenia (ich koszt waha się między 49 a 99 USD). Aby zaoszczędzić pieniądze, można kupić kompletny zestaw Mobirise, który kosztuje 149 USD. Ponadto musisz zapłacić za hosting witryny i nazwę domeny, ponieważ platforma nie oferuje zintegrowanego hostingu od samego początku. W związku z tym za pomocą Bluehost będzie najbardziej rozsądnym rozwiązaniem, które będzie kosztować tylko 2,95 USD miesięcznie.

Pobierz Mobirise za darmo

Duda Mobile – najlepszy mobilny kreator stron internetowych

Duda Mobile - najlepszy mobilny kreator stron internetowych

Duda – jest przeciągnij i upuść kreatora stron internetowych, który pozwala tworzyć witryny stacjonarne i mobilne bez żadnego kodowania. Platforma zawiera wiele gotowych funkcji dostosowywania projektu i narzędzi, które łatwo dostosowują standardowe strony internetowe do parametrów urządzeń mobilnych, na których są przeglądane w trybie automatycznym. Takie podejście zapewnia płynność i wygodę użytkowania. Wśród funkcji, które wpływają na funkcjonalność platformy, warto wymienić następujące:

 • Optymalizacja mobilna – Duda ułatwia uruchomienie, a następnie zarządzanie wysokiej jakości stronami zoptymalizowanymi do przeglądania na urządzeniach mobilnych. Po prostu uzyskaj dostęp do pulpitu nawigacyjnego swojego projektu, znajdź wymagane ustawienia mobilne i dostosuj swoją witrynę do mobilnego przeglądania.
 • Wsparcie wielojęzyczne – Kreator stron internetowych umożliwia tworzenie wielojęzycznych stron mobilnych dostępnych w 55 językach. Strony te są zoptymalizowane pod kątem SEO, a także łatwe w zarządzaniu. Jeśli masz umiejętności programistyczne, będziesz mieć dostęp do kodu każdej strony witryny, aby indywidualnie wprowadzić bardziej zaawansowane ustawienia języka.
 • Narzędzie InSite – Duda jest wyposażony w inteligentne narzędzie InSite, które umożliwia twórcom witryn internetowych uruchamianie spersonalizowanych treści w zależności od określonych czynników związanych z odbiorcami. Należą do nich geolokalizacja, pora dnia, rodzaj urządzenia używanego do przeglądania stron internetowych.
 • Szablony gotowe na urządzenia mobilne – Kreator stron internetowych oferuje imponującą kolekcję projektów domyślnie zoptymalizowanych pod kątem urządzeń mobilnych. Możesz wybierać spośród ponad 100 szablonów podzielonych na kategorie niszowe, które można dostosować do swoich specjalizacji projektowych i osobistych potrzeb. Tutaj włączana jest również opcja zmiany szablonu, co jest kolejną zaletą narzędzia do tworzenia witryn.

Koszt: Duda nie jest tanim twórcą stron internetowych, ale jego plany są opracowywane w celu zaspokojenia potrzeb różnych użytkowników. System oferuje 30-dniowy bezpłatny okres próbny, który pozwala szczegółowo poznać jego funkcjonalność. Pod koniec okresu próbnego musisz wybrać odpowiednie płatne subskrypcje, których koszt zaczyna się od 14 USD miesięcznie. Istnieje również oddzielna tabela cen dla projektów eCommerce, ale koszt planów zależy od liczby produktów, które zamierzasz oferować na sprzedaż.

Wypróbuj Duda Mobile za darmo

Dolna linia

Posiadanie witryny przyjaznej dla urządzeń mobilnych jest koniecznością dla wszystkich właścicieli witryn, którzy mają długoterminowe cele i naprawdę chcą skutecznie promować projekt. Strony internetowe, które są łatwo dostępne zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i urządzeniach mobilnych, ogólnie pomagają dotrzeć do większej liczby użytkowników, wygenerować większy ruch i wreszcie zarobić.

Korzystanie z narzędzia do tworzenia witryn bez zintegrowanego wsparcia mobilnego jest niemożliwe, jeśli chcesz osiągnąć wszystkie wymienione powyżej cele. Systemy te są specjalnie tworzone dla wszystkich kategorii użytkowników, aby umożliwić im rozpoczęcie różnego rodzaju projektów gotowych na urządzenia mobilne. Jeśli chodzi o tworzenie witryn mobilnych, wybór najlepszej platformy powinien opierać się na ustalonych zadaniach.

 • Wix to wszechstronny kreator stron internetowych, który doskonale sprawdzi się w przypadku każdego rodzaju projektu.
 • Elementor, z kolei jest godną opcją dla użytkowników WordPress, którzy mają nadzieję zaprojektować witrynę mobilną z wysokiej jakości wtyczką CMS.
 • Weebly to dobre rozwiązanie dla użytkowników, którzy oczekują uruchomienia witryn mobilnych z opcjami głębokiej personalizacji.
 • Mobirise będzie dobrym wyborem dla początkujących, którzy chcą stworzyć projekt mobilny z oprogramowaniem offline.
 • Duda jest najlepszym wyborem do szybkiego tworzenia stron mobilnych.

Jaki system odpowiada Twoim osobistym potrzebom w zakresie tworzenia witryn mobilnych? Po prostu rozważ swoje cele i dokonaj wyboru, który najbardziej im odpowiada.

Utwórz stronę internetową za darmo

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map