Najlepszy CMS Open Source na świecie

Najlepszy sprawdzony CMS Open Source


Chcesz przyciągnąć maksymalną liczbę użytkowników do swojego projektu? Potrzebujesz systemu, który pozwoli Ci zarządzać zawartością witryny przy minimalnym czasie, nakładzie pracy lub nakładach finansowych? Wtedy nie obejdziesz się bez korzystania z jednego z dostępnych systemów zarządzania treścią typu open source?

Wszelkiego rodzaju treści, czy to zdjęcia, filmy, grafika, teksty itp., Nie tylko dodają wartości do twojego projektu, ale także przyciągają uwagę użytkowników szukających wysokiej jakości informacji w Internecie. Co więcej, takie projekty zajmują wysoką pozycję w wyszukiwarkach, co przyczynia się do szybkiego i skutecznego wzrostu ruchu. To tylko kilka powodów, dla których warto wybrać CMS wysokiej jakości.

Jeśli chodzi o wybór tych systemów dość obszerny w nowoczesnej niszy projektowania stron internetowych warto przejrzeć najpopularniejsze i profesjonalne platformy. To, co powinieneś wiedzieć, to że CMS typu open source zajmuje najwięcej czasu, aby go zbadać i opanować, ale każdy z nich obejmuje określone cele projektowania stron internetowych i ma pewne parametry, które wyróżniają go z tłumu. Chcesz dowiedzieć się więcej o najbardziej zaufanych usługach? Następnie przejdź do ich recenzji.

Przetestowaliśmy 10 najlepszych CMS’ów Open Source

 1. WordPress – najlepszy CMS typu open source dla dowolnej witryny
 2. Joomla – jedno z najczęściej używanych programów internetowych
 3. Drupal – system zarządzania treścią typu open source
 4. OpenCart – rozwiązanie e-commerce oparte na PHP
 5. TYPO3 – Profesjonalny & Elastyczny system CMS typu open source
 6. Magento – pierwsza na świecie platforma e-commerce dla sklepu internetowego
 7. PrestaShop – Jedna z najpopularniejszych platform e-commerce
 8. Zen Cart – bezpłatne i przyjazne dla użytkownika oprogramowanie do zakupów
 9. osCommerce – Samoobsługowy CMS do tworzenia sklepów internetowych
 10. Concrete5 – system zarządzania treścią typu open source (CMS)

Jeśli masz zamiar uruchomić projekt na dużą skalę, powinieneś zdać sobie sprawę, że utrzymanie go jest gigantycznym procesem, którego pomyślne zakończenie byłoby prawie niemożliwe bez użycia CMS. Czy jesteś gotowy aby zacząć? Najwyższy czas przejrzeć i porównać najlepsze platformy open source, które mogą naprawdę zmienić Twój projekt.

Czytaj także: Jak zbudować stronę CMS od podstaw.

WordPress – najlepszy CMS typu open source dla dowolnej witryny

WordPress - najlepszy CMS typu open source dla dowolnej witryny

WordPress – jest weteranem niszy projektowania stron internetowych i najpopularniejszym współczesnym systemem zarządzania treścią. Obfituje w zintegrowane wtyczki i motywy, odsłaniając naprawdę nieograniczone opcje dostosowywania projektu.

WordPress nie wymaga pobierania i instalacji, ale wymaga tego opanowanie niuansów systemowych wymaga czasu. Pożądane jest także posiadanie przynajmniej podstawowej wiedzy z zakresu kodowania, aby nie marnować czasu podczas pracy nad projektem. Oto krótki przegląd głównych funkcji WordPress:

 • Integracja wtyczek – WordPress ma wiele gotowych wtyczek, ale wciąż istnieją setki bezpłatnych i płatnych aplikacji opracowanych przez użytkowników zewnętrznych. Zasadniczo możesz znaleźć zewnętrzne wtyczki dla dowolnego typu strony internetowej – po prostu upewnij się, że są one wysokiej jakości i bezpieczne w obsłudze.
 • Kolekcja szablonów – CMS oferuje całkiem niezły wybór zintegrowanych motywów, ale znowu możesz natknąć się na setki projektów w Internecie. Są również bezpłatne i płatne, co powoduje, że trzeba mądrze wybrać odpowiedni projekt, aby nie stawić czoła zagrożeniom złośliwym oprogramowaniem.
 • Redaktor Gutenberg – Zaktualizowana wersja WordPress wprowadziła Gutenberg Editor jako godny sposób dostosowania strony internetowej. Edytor jest oparty na blokach, które upodabnia go do standardowych kreatorów stron internetowych. Umożliwia tworzenie stron internetowych z bloków treści oferowanych przez system. Ta innowacja sprawiła, że ​​CMS jest godnym rozwiązaniem do tworzenia stron internetowych dla niedoświadczonych użytkowników.
 • Sprawdzanie kondycji witryny – narzędzie stworzone do debugowania i przeglądania ogólnych informacji o stanie strony. Ma dwie główne funkcje. Pierwszy przedstawia wszystkie możliwe błędy, złe konfiguracje, nieaktualną używaną wersję PHP itp. Drugie narzędzie umożliwia obserwację technicznych parametrów strony internetowej, w tym aktywnych motywów, aktywowanych wtyczek i innych istotnych informacji.

WordPress działa równie dobrze dla profesjonalistów i początkujących. Chociaż ta ostatnia kategoria użytkowników musi być co najmniej trochę świadoma kodu, aby tworzyć wspaniałe projekty z systemem.

Czytaj także: Recenzja WordPress.

Zainstaluj WordPress za darmo

Joomla – jedno z najczęściej używanych programów internetowych

Joomla - jedno z najczęściej używanych programów internetowych

Joomla – to kolejny zaufany system zarządzania treścią, na który warto zwrócić uwagę przy wyborze wiarygodnego CMS. System ma około 3 miliony instalacji na całym świecie obecnie zajmuje drugie miejsce po WordPressie pod względem popularności. To jest nieco bardziej skomplikowane w porównaniu do tego pozwala jednak na wygodny i profesjonalny proces tworzenia stron internetowych.

Podobnie jak reszta CMS, Joomla jest oprogramowanie do pobrania, co oznacza integrację wtyczek i szablonów w celu zwiększenia wydajności witryny. Niektóre z głównych zalet systemu obejmują:

 • Pulpit przyjazny dla użytkownika – System oferuje jeden z najbardziej intuicyjnych i zrozumiałych paneli sterowania, który nie wymaga precyzyjnej eksploracji. Wymagane narzędzia do tworzenia stron internetowych znajdują się tutaj w jednym miejscu. Nie trzeba długo przyzwyczajać się do pulpitu nawigacyjnego, aby rozpocząć przesyłanie treści, dodawanie modułów i integrowanie wtyczek.
 • Szybka instalacja – Nie musisz być profesjonalistą, aby zainstalować i opanować system. Zamiast tego z łatwością poradzisz sobie z instalacją i dostosowywaniem strony internetowej, nawet bez wstępnego przygotowania – taki prosty proces jest.
 • Aplikacja wielofunkcyjna – Joomla działa świetnie do tworzenia wszelkiego rodzaju stron internetowych, czy to projekt biznesowy, portfolio lub nawet sklep internetowy. Aktualizacje i nowe rozszerzenia są regularnie wydawane, aby zapewnić większą funkcjonalność projektom Joomla.
 • Funkcjonalność – Podczas gdy funkcjonalność WordPress zależy w dużej mierze od integracji wtyczek i szablonów, Joomla zapewnia dużą pulę wbudowanych widżetów, projektów i aplikacji. Możliwe jest jednak także wybranie i dodanie własnych wtyczek w celu zwiększenia wydajności witryny.

Oprogramowanie jest dostosowane do potrzeb początkujących i specjalistów od projektowania stron internetowych. Ale jest to bardziej skomplikowane w porównaniu do lidera niszowego. Musisz zrozumieć podstawy baz danych SQL i PHP, aby jak najlepiej wykorzystać proces tworzenia stron internetowych podczas pracy z platformą.

Czytaj także: Recenzja Joomla.

Wypróbuj Joomla za darmo

Drupal – system zarządzania treścią typu open source

Drupal - system zarządzania treścią typu open source

Drupal – to pełnoprawne oprogramowanie typu open source, które zajmuje trzecie miejsce na liście najpopularniejszych CMS. Jest bardziej skomplikowany niż WordPress i Joomla, ale oferuje szeroki zakres funkcji i opcji dostosowywania projektu.

Jeśli nie korzystasz z kodu, musisz zapoznać się z samouczkami i wytycznymi przed instalacją i pracą z Drupal. Jednak wynik, który odniesiesz na dłuższą metę, jest naprawdę wart wysiłku i czasu. Spójrz teraz na niektóre z najbardziej charakterystycznych funkcji Drupala:

 • Integracja modułów – Podobnie jak WordPress, Drupal oznacza konieczność instalowania modułów (wtyczki), które są potrzebne, aby dodać funkcjonalność do projektu. Liczba modułów do zintegrowania jest jednak mniejsza niż sugerowana przez WordPress, podczas gdy ujawniane przez nich opcje dostosowywania są dość obszerne. Pamiętaj, że integracja dodatkowych modułów powinna odbywać się za pośrednictwem FTP, co zdecydowanie wymaga konkretnej wiedzy na temat kodowania.
 • Funkcje pakowania – CMS jest w stanie przeanalizować wszystkie funkcje strony internetowej, podzielić je na grupy i spakować wszystkie konfiguracje w gotowy do użycia zestaw bez konieczności ręcznego tworzenia funkcji.
 • eCommerce – Wielu użytkowników preferuje Drupal, pracując nad rozwojem projektów eCommerce. Wynika to z faktu, że zakres funkcji, narzędzi i modułów oferowanych przez oprogramowanie jest dostosowany do tworzenia sklepów internetowych i portali eCommerce.
 • Projekty społeczne – Oprócz funkcjonalności eCommerce, Drupal kładzie również duży nacisk na rozwój projektów społecznościowych i publikacji społecznościowych. Działa świetnie do tworzenia forów, blogów, portali internetowych i innych rodzajów małych / średnich witryn społecznościowych.
 • Zarządzanie wieloma domenami – Różnorodne rozszerzenia Drupal pozwalają na implementację portali firmowych z obsługą struktury wielu domen. Administracja tymi projektami wymaga specjalnego poziomu wiedzy i umiejętności.

Platforma koncentruje się na opracowywaniu projektów społecznościowych i społecznościowych, ale służy również do uruchamiania sklepów internetowych i zarządzania nimi. Integracja modułów jest tutaj możliwa, ale odbywa się to za pośrednictwem serwerów FTP, co staje się złożonym procesem dla nietechnicznych.

Czytaj także: Recenzja Drupal.

Wypróbuj Drupal za darmo

OpenCart – rozwiązanie e-commerce oparte na PHP

OpenCart - rozwiązanie e-commerce oparte na PHP

OpenCart – jest w pełni funkcjonalnym i potężnym open source oprogramowanie eCommerce służy do budowania wielu sklepów internetowych i zarządzania nimi z jednego panelu administracyjnego zaplecza. Platforma oparta na PHP wymaga pobrania i instalacji i jest całkowicie bezpłatna dla wszystkich.

Jednocześnie implikuje to znajomość programowania. Oto przegląd głównych funkcji OpenCart:

 • Rozszerzenia – Oprogramowanie jest zgodne z modelem rozszerzeń core +. Oznacza to, że jest wyposażony w zestaw wbudowanych narzędzi i opcji, ale wymaga także wtyczek lub dodatków, aby umożliwić użytkownikom wykonywanie zaawansowanych funkcji w celu skutecznego zarządzania sklepami internetowymi. W razie potrzeby znajdziesz wiele rozszerzeń dotyczących języka, waluty, konfiguracji eCommerce, a także zarządzania rynkiem, przetwarzania płatności, pozycjonowania stron i tworzenia witryn internetowych.
 • Funkcje eCommerce – OpenCart koncentruje się na eCommerce, zapewniając dostęp do niezliczonych niszowych narzędzi i funkcji. Obejmują one bezpieczeństwo danych, CRM, marketing e-mailowy, dostęp mobilny, zarządzanie wieloma językami i wieloma sklepami, śledzenie zapasów, promocję witryny, szablony niszowe, opcje SEO i więcej.
 • Funkcje koszyka – Oprogramowanie zawiera również listę zintegrowanych funkcji koszyka. Niektóre z nich to: odzyskiwanie porzuconych koszyków, zarządzanie katalogami produktów, przetwarzanie kart kredytowych, zarządzanie kuponami / rabatami, wysyłka, zarządzanie zwrotami, podatkami i zwrotami itp..

Oprogramowanie zawiera wiele zintegrowanych rozszerzeń, wiele narzędzi eCommerce i mnogość parametrów niezbędnych do pomyślnego utworzenia sklepu internetowego.

Wypróbuj OpenCart za darmo

TYPO3 – Profesjonalny & Elastyczny system CMS typu open source

TYPO3 - Profesjonalny i elastyczny CMS typu open source

TYPO3 – to kolejny popularny CMS z otwartym kodem, który zapewnia szerokie opcje zarządzania przedsiębiorstwem. System jest regularnie aktualizowany w celu spełnienia najnowszych wymagań technicznych. Jest to zatem doskonały wybór do tworzenia dużych korporacyjnych stron internetowych i platform eCommerce.

System zapewnia zintegrowane funkcje zarządzania ekstensywnego. Wśród najbardziej niezwykłych funkcji, które zapewnia, jako pierwsze należy wymienić następujące:

 • Wiedza eksperta w zakresie kodowania – Profesjonalne korzystanie z platformy wymaga wiedzy eksperckiej. Zastosowanie i zrozumienie niuansów kodowania pozwala na skuteczne wdrożenie złożonej struktury strony internetowej w połączeniu z treścią wielojęzyczną.
 • Integracja aplikacji biznesowych – System umożliwia integrację klasycznych i popularnych aplikacji biznesowych, takich jak systemy ERP i CRM. To ostatecznie pozwala na tworzenie w pełni funkcjonalnych projektów dla przedsiębiorstw.
 • Rozszerzalność – Platforma zawiera tysiące rozszerzeń dostępnych w Internecie, które są łatwe i szybkie w instalacji. Te dodatki mogą znacznie rozszerzyć funkcjonalność systemu za pomocą tablic dyskusyjnych, galerii zdjęć i filmów wideo, narzędzi eCommerce i innych.
 • Tworzenie kopii zapasowej – Usługa umożliwia przywrócenie poprzedniej wersji strony bez żadnych ograniczeń. Przyda się to użytkownikom, którzy dzielą się prawami dostępu do witryny z innymi programistami.

TYPO3 jest idealnie zoptymalizowany uruchamiać strony docelowe i zarządzać nimi, strony firmowe oraz małe / średnie strony eCommerce. Jest regularnie aktualizowany, aby zachować zgodność z nowoczesnymi aplikacjami i rozszerzeniami.

Oprogramowanie zawiera wiele zintegrowanych rozszerzeń, wiele narzędzi eCommerce i mnogość parametrów niezbędnych do pomyślnego utworzenia sklepu internetowego.

Wypróbuj TYPO3 za darmo

Magento – pierwsza na świecie platforma e-commerce dla sklepu internetowego

Magento - nr 1 na świecie platforma e-commerce dla sklepu internetowego

Magento – to system zarządzania treścią, który ma otwartą strukturę kodu i jest początkowo zbudowany z myślą o eCommerce. Usługa oferuje jedyne w swoim rodzaju narzędzia do tworzenia sklepów internetowych, unikalne opcje zarządzania, zaawansowane parametry cenowe i funkcje potrzebne do łatwego ukończenia całego procesu tworzenia sklepu internetowego. System zapewnia dostęp do następujących funkcji:

 • eCommerce – Jako platforma specyficzna dla nisz, Magento oferuje mnóstwo funkcji eCommerce, aby zaspokoić wszystkie potrzeby związane z tworzeniem sklepów internetowych. Niektóre z najbardziej popularnych opcji obejmują zarządzanie zapasami i śledzenie zapasów, parametry wysyłki i podatków, zarządzanie kuponami i rabatami, wiele bram płatności, wbudowane wsparcie wielojęzyczne, opcje SEO, zarządzanie produktami i narzędzia marketingowe, funkcje przetwarzania zamówień, wsparcie klienta i więcej.
 • Rozszerzenia i dodatki – CMS zapewnia dostęp do ponad 5000 rozszerzeń dostępnych online. Możesz wybierać między darmowymi i płatnymi aplikacjami, które mają zostać zintegrowane z witryną eCommerce.
 • Elastyczność – Platforma oferuje wiele narzędzi do efektywnego konfigurowania wysyłki, szczegółów fakturowania oraz faktur w zintegrowanym panelu sterowania. Co więcej, przechowuje dane i statystyki witryny, aby dalej je stosować podczas analizy wydajności sklepu internetowego.

Magento nie wymaga dogłębnego zrozumienia niuansów kodowania, ale nadal sugeruje pewną świadomość niuansów programistycznych potrzebnych do prawidłowej edycji kodu sklepu internetowego.

Czytaj także:
Recenzja Magento.
Porównanie Magento vs Wix.

Wypróbuj Magento za darmo

PrestaShop – Jedna z najpopularniejszych platform e-commerce

PrestaShop - Jedna z najpopularniejszych platform e-commerce

PrestaShop – to CMS typu open source, który wyróżnił się jako międzynarodowe rozwiązanie w zakresie koszyków. System, założony w 2007 roku, szybko stał się popularny wśród użytkowników, którzy chcą założyć profesjonalne sklepy internetowe. PrestaShop jest darmowy i wysoce konfigurowalny. Oferuje doskonałą obsługę klienta i silną społeczność użytkowników, która upraszcza proces eksploracji i użytkowania systemu. Lista najważniejszych wydarzeń PrestaShop obejmuje następujące kwestie:

 • eCommerce Focus – CMS koncentruje się na eCommerce, a zatem oferuje listę funkcji specyficznych dla niszy. Obejmują one import / eksport produktów luzem, cyfrowe i fizyczne produkty oferowane na sprzedaż, funkcje magazynowe, opcje SEO, ekskluzywne szablony eCommerce gotowe na urządzenia mobilne, różne opcje płatności i płatności itp..
 • Menedżer ds. relacji z klientami – System umożliwia konfigurację i modyfikację głównych parametrów relacji z klientem. Obejmują one powiadomienia o porzuconych koszykach, automatyczny marketing e-mailowy, niestandardowe promocje itp.
 • Opcje edycji witryny – Jako oprogramowanie eCommerce typu open source PrestaShop zapewnia użytkownikom pełny dostęp do kodu, który można edytować i modyfikować, pracując nad rozwojem i promocją sklepu internetowego. Jednak system jest również wyposażony w edytor WYSIWYG, który umożliwia programom niekodującym wprowadzanie zmian w domyślnym motywie.
 • Integracje i dodatki – System oferuje tysiące dodatków, aplikacji i integracji dostępnych na jego bogatym rynku. Rozszerzenia te mogą być bezpłatne i płatne, a niektóre z nich mogą nawet kosztować fortunę. Pamiętaj o tym aspekcie, wybierając odpowiednie aplikacje.

PrestaShop jest bezpłatny, ale nadal oznacza integrację zewnętrznych wtyczek, z których niektóre mogą być dość drogie. Co więcej, usługa umożliwia edycję kodu, dzięki czemu Twój projekt eCommerce jest naprawdę wyjątkowy.

Oprogramowanie zawiera wiele zintegrowanych rozszerzeń, wiele narzędzi eCommerce i mnogość parametrów niezbędnych do pomyślnego utworzenia sklepu internetowego.

Wypróbuj PrestaShop za darmo

Zen Cart – bezpłatne i przyjazne dla użytkownika oprogramowanie do zakupów

Zen Cart - bezpłatne i przyjazne dla użytkownika oprogramowanie do zakupów

Zen Cart – to kolejna świetna próbka open source CMS z silnym ukierunkowaniem na eCommerce. System jest dobrym wyborem dla osób znających się na sieci, ponieważ wymaga znajomości podstaw programowania i pewnych umiejętności projektowania stron internetowych. Platforma oparta na PHP / MySQL jest całkowicie bezpłatna do pobrania i zainstalowania, a także można ją całkowicie dostosować. Rzućmy okiem na główny zestaw funkcji usługi:

 • Całkowalność – Zen Cart działa również zgodnie z modelem rozszerzeń core +. Dlatego jego opcje integracji są dość potężne i wszechstronne. Oprócz wbudowanych funkcji, system umożliwia integrację aplikacji i dodatków innych firm dostępnych w następujących kategoriach: Przyciski i grafika, Narzędzia do przyznawania, Pakiety językowe, Moduły płatności, Narzędzia marketingowe, Różne wtyczki, Narzędzia cenowe, Zmiany szablonów , Typy produktów, strefy geograficzne, moduły wysyłkowe, skrzynki boczne, narzędzia do rozwiązywania problemów i inne.
 • Funkcje międzynarodowe – Jako międzynarodowe rozwiązanie eCommerce, Zen Cart zapewnia szerokie wielojęzyczne i wielowalutowe opcje, które umożliwiają tworzenie witryn sklepowych i zarządzanie nimi w celu sprzedaży produktów cyfrowych i fizycznych na całym świecie.
 • Funkcje eCommerce – Jako niszowy system eCommerce CMS, Zen Cart nie może zaoferować wielu potężnych funkcji eCommerce ukierunkowanych na pomyślne tworzenie i zarządzanie sklepem internetowym. Należą do nich narzędzia marketingowe, opcje zarządzania produktem, opcje wysyłki i przetwarzania płatności, SEO i funkcje międzynarodowe i wiele innych.

Potrzeba edycji kodu, wszechstronność dostosowywania projektu i opcji integracji, a także wiele parametrów specyficznych dla eCommerce implikuje potrzebę celowego opanowania systemu przed uruchomieniem z nim projektów.

Wypróbuj Zen Cart za darmo

osCommerce – Samoobsługowy CMS do tworzenia sklepów internetowych

osCommerce - Samoobsługowy CMS do tworzenia sklepów internetowych

osCommerce – to eCommerce CMS z otwartym kodem. Oprogramowanie można zainstalować na dowolnej stronie internetowej, która ma obsługę MySQL i PHP. Jest bezpłatny, ale nadal wymaga integracji płatnych rozszerzeń, aby użytkownicy mogli w pełni korzystać z funkcji eCommerce.

Ponad 260 000 sklepów internetowych działa obecnie w oparciu o platformę osCommerce, która umieszcza ją na liście najpopularniejszych platform do budowania sklepów internetowych. Oto lista najmodniejszych atrakcji platformy, która wyróżnia ją spośród tłumu:

 • Program całkowalny – osCommerce to bogate w funkcje zarządzanie sklepem internetowym to oprogramowanie eCommerce, które można zintegrować z dowolnym serwerem lub witryną internetową z zainstalowanymi bazami danych PHP i MySQL.
 • eCommerce Focus – System początkowo koncentruje się na eCommerce, zapewniając dostęp do wielu funkcji specyficznych dla nisz. Najpopularniejsze z nich to: narzędzia przetwarzania płatności i wysyłki, wsparcie klienta i technologii, kompatybilność z PHP 4, nieograniczone zarządzanie produktami i kategoriami, wsparcie produktów wirtualnych i fizycznych, marketing e-mail, tworzenie i przywracanie kopii zapasowych, drukowanie faktur, zintegrowane statystyki, obsługa wielu walut, wysokiej jakości szablony eCommerce i wiele innych.
 • Rozszerzenia – Platforma pozwala wybierać spośród ponad 7000 wysokiej jakości i funkcjonalnych dodatków, które użytkownicy mogą wybrać i zintegrować bez żadnych kosztów.

Otwarta struktura stron internetowych zbudowanych z systemem pozwala na efektywną edycję i dostosowanie kodu. Wymaga to jednak znajomości podstaw kodowania. Jeśli nie jesteś biegły w projektowaniu stron internetowych, warto poszukać prostszej alternatywy.

Wypróbuj osCommerce za darmo

Concrete5 – system zarządzania treścią typu open source (CMS)

Concrete5 - System zarządzania treścią Open Source (CMS)

Beton 5 – jest potężnym, w pełni funkcjonalnym systemem zarządzania treścią typu open source, który umożliwia tworzenie wszelkiego rodzaju stron internetowych i aplikacji internetowych bez żadnych kosztów. Praca z usługą nie jest trudna, jeśli masz przynajmniej podstawową wiedzę z zakresu projektowania stron internetowych i umiejętności kodowania. Wynika to z faktu, że system pozwala na edycję kodu, aby w pełni wykorzystać jego funkcjonalność. Lista funkcji Concrete5 obejmuje następujące parametry:

 • Intuicyjna edycja – Jest to kluczowy element technologii systemu, który pozwala użytkownikom edytować kod strony internetowej, aby w pełni dostosować go do swoich potrzeb. System pozwala również na intuicyjną edycję kontekstową WYSIWYG, dzięki czemu jest doskonałym wyborem dla osób niekodujących.
 • Rozbudowane opcje dostosowywania – Platforma zapewnia wiele możliwości dostosowania projektu do własnych potrzeb. Zawiera wiele zintegrowanych rozszerzeń, dodatków i aplikacji, które mogą zapewnić wysokiej jakości funkcjonalność projektu.
 • Zaawansowany zestaw funkcji – System jest wyposażony w funkcje, które przyczyniają się do prawidłowego wykonywania projektów z nim zbudowanych. Obejmują one konstruktor formularzy, aktualizację jednym kliknięciem, responsywne zbieranie szablonów, uprawnienia użytkownika, regulowane przepływy pracy treści, zintegrowane raportowanie, przyciski udostępniania społecznościowego, podstawowe obsługiwane dodatki, strukturę modułową i wiele innych.
 • Jakość SEO – O ile Concrete5 jest zoptymalizowany pod kątem wyszukiwarek bez żadnych dodatków i dodatkowego kodu, witryny zbudowane za jego pomocą również zajmują wysoką pozycję w wyszukiwarkach.

Możliwe jest dostosowywanie projektów opartych na Concrete5 poprzez edycję kodu, chociaż tutaj dostępna jest także wizualna edycja witryny. To sprawia, że ​​system jest dobrym wyborem dla wszystkich kategorii użytkowników.

Wypróbuj Concrete5 za darmo

Wybrałem CMS, co dalej?

Aby Twoja strona działała, posiadanie jednego CMS nie wystarczy. Będziesz także potrzebować nazwy domeny i hostingu. W przeciwnym razie twój projekt to tylko stos bezużytecznych plików, fragmentów kodu i treści niedostępnych dla odbiorców docelowych. Nazwa domeny to w rzeczywistości fizyczny adres witryny w globalnej sieci. Z jednej strony ułatwia użytkownikom wyszukiwanie go online. Z drugiej strony może również wydawać się chwytliwą marką. Musisz więc wziąć to na poważnie, rejestrując prawidłową nazwę swojej firmy. Przeczytaj więcej o co to jest domena i jak mogą sprawić, że stoły się odwrócą.

Chociaż domena jest adresem, hosting jest domem dla witryny ze wszystkimi typowymi funkcjami, które dom powinien mieć. Powinien być „wystarczająco przestronny”, aby pomieścić wszystkie pliki i zawartość witryny. Musi chronić twoje aktywa przed zewnętrznymi i wewnętrznymi zagrożeniami. Poza tym, jak w przypadku każdego domu, może być konieczna jego okresowa naprawa lub aktualizacja. Użytkownicy powinni wziąć pod uwagę kilka podstawowych aspektów przy wyborze hostingu dla CMS.

Jak wybrać hosting dla CMS?

Hosting to wirtualny dom dla twoich plików na stronie. Jest to pamięć cyfrowa do rozliczania projektów i udostępniania ich użytkownikom online. Podczas gdy platformy CMS umożliwiają tworzenie stron zbudowanych przy użyciu PHP, HTML lub innych technologii kodowania, hosting utrzymuje wszystkie elementy strony w określonym starszym wieku. Elementy te mogą obejmować teksty, zdjęcia, widżety, dodatki, niektóre fragmenty kodu, skrypty itp.

Za każdym razem, gdy użytkownik wpisuje w domenie, aby wejść na stronę internetową, żądanie jest automatycznie wysyłane do serwera, który jest osobnym mocnym procesorem. Hosting wysyła wymagane informacje z powrotem do użytkownika. Im szybsza odpowiedź, tym lepiej. Ta prędkość określa jakość hostingu, a także niektóre inne kluczowe cechy techniczne:

 • Wydajność – kiedy mówimy „wydajność”, mamy na myśli nie tylko szybkość działania i szybkość ładowania strony. Mamy również na myśli CDN używany do zapewnienia większej mocy, technologii przechowywania SSD, wielu centrów danych zlokalizowanych w różnych częściach świata w celu szybszej łączności i więcej.
 • Bezpieczeństwo – gdy szukasz niezawodnego hostingu, funkcje bezpieczeństwa są niezbędne, ponieważ chronią Twoją witrynę przed oszustwami. Należy wziąć pod uwagę pakiety Anti-Spam, zapobieganie atakom DDoS, automatyczne aktualizacje, kopie zapasowe systemu.
 • Pasmo – ten parametr określa, ile ruchu uzyska Twoja witryna. Jeśli oczekujesz tysięcy odwiedzających dziennie, musisz wybrać platformy o zwiększonej przepustowości.
 • Przechowywanie – pamiętasz, mówiliśmy o hostingu jako domu z wystarczającą ilością miejsca dla wszystkich? Innymi słowy, powinna mieć wystarczającą pojemność, aby pomieścić wszystkie pliki witryny. Jest to bardzo ważne, szczególnie w przypadku rozwijających się projektów z wieloma stronami i sekcjami.

Ostatnim, ale nie mniej ważnym, jest rozważenie samego rodzaju hostingu. Upewnij się, że rozumiesz różnicę między VPS, hostingiem dedykowanym i chmurą. Chociaż serwery udostępnione mogą być dobrą opcją dla małych projektów lub blogów, nigdy nie sprawdzą się w przypadku przedsiębiorstw, które prawdopodobnie będą potrzebowały rozwiązań w chmurze lub serwerach VPS.

Testowaliśmy już dziesiątki najpopularniejszych i rozpoznawalnych dostawców hostingu. Nasze recenzje pokazują, że Bluehost jest z pewnością najlepszy. Dostarcza kilka wysokiej jakości pakietów serwerów na każdą potrzebę. Użytkownicy mogą wybrać plany zoptymalizowane pod kątem WordPress lub oferty hostingowe zgodne z dowolnym CMS z powyższej listy. Za jedyne 2,95 USD miesięcznie otrzymujesz najlepszy hosting z bezpłatną domeną i protokołem SSL, oprócz instalacji WordPress jednym kliknięciem, pakietu bezpieczeństwa i bezproblemowej 30-dniowej gwarancji.

Dolna linia

CMS typu open source umożliwia tworzenie oszałamiających, w pełni funkcjonalnych i funkcjonalnych projektów, które zajmują wysokie pozycje w wyszukiwarkach i pomagają zwiększyć przepływ ruchu. Korzystanie z tych systemów wymaga jednak pewnego stopnia wiedzy programistycznej z uwagi na konieczność edycji kodu i dalszego zarządzania stroną internetową. Jest to główny problem, na jaki mogą natknąć się użytkownicy podczas pracy nad swoimi projektami, ponieważ dość łatwo jest przeoczyć kluczowe niuanse i coś tu pomieszać.

Mimo że CMS są dość popularne wśród twórców stron internetowych, przeważająca liczba użytkowników nadal preferuje prostsze alternatywy, takie jak Konstruktorzy stron SaaS. Są nie tylko bardziej intuicyjne, łatwe w użyciu i wygodne, ale także bardziej przystępny cenowo i oszczędność czasu na dłuższą metę. Ty decydujesz, którą opcję wybrać. Po prostu rozważ swoje umiejętności projektowania stron internetowych, budżet i cele, aby wybrać opcję, która będzie dla Ciebie lepsza.

Utwórz stronę internetową ZA DARMO

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map