Przegląd Bubble

Przegląd Bubble


Bubble – to potężne środowisko do tworzenia stron internetowych oparte na chmurze. Został zaprojektowany, aby pomóc startupom i właścicielom firm w tworzeniu skutecznych aplikacji, które można wykorzystać do promowania usług lub produktów, a także do wykorzystania w korporacyjnej infrastrukturze IT. Kluczową zaletą Bubble jest możliwość tworzenia w pełni funkcjonalnych aplikacji brak wcześniejszego doświadczenia w programowaniu lub kodowaniu. Początkujący i nie-technicy docenią łatwość użytkowania oraz szereg funkcji zapewniających bezproblemowy proces budowy.

Oprogramowanie zostało początkowo stworzone do tworzenia solidnych aplikacji do różnych celów. Albo pragniesz technologii skierowanej na klienta, albo chcesz zwiększyć produktywność firmy i opracować niestandardową aplikację do użytku wewnętrznego, framework Bubble na pewno się przyda. Chociaż nie jest wymagane programowanie w języku HTML ani CSS, będziesz w stanie tworzyć produkty programowe o doskonałym projekcie interfejsu użytkownika, przyjaznym dla użytkownika interfejsie i innowacyjnym podejściu. Rzućmy okiem na to, co ta potężna platforma ma pod maską.

1. Łatwość użycia

Platforma wprowadza idealne połączenie funkcja przeciągnij i upuść w połączeniu z podejściem programistycznym opartym na przepływie pracy.

Innymi słowy, masz pełną kontrolę nad przepływem pracy i hierarchią aplikacji bez umiejętności kodowania.

Bubble ma dość prosty edytor ze wszystkimi instrumentami, które mogą być potrzebne do zbudowania najnowocześniejszej aplikacji internetowej lub mobilnej. Podstawową cechą jest to, że użytkownik jest tym, który określa przyszłą logikę aplikacji. Zobaczmy, jak to działa.

Pierwsze kroki

Sama platforma jest darmowa. Dlatego nie będziesz musiał szukać bezpłatnej wersji próbnej, aby przetestować działanie systemu. Aby uzyskać dostęp do instrumentów Bubble, po prostu podaj swój adres e-mail i hasło bez podawania danych rozliczeniowych. Użytkownicy będą mogli również logować się przy użyciu swoich kont GitHub lub Google. Oprogramowanie automatycznie przeniesie Cię do Twojego osobistego pulpitu nawigacyjnego, gdzie możesz wybrać następny krok, albo będzie to nowa aplikacja lub szablon do utworzenia w przyszłym projekcie.

Rejestracja bąbelkowa

Użytkownicy mogą również uzyskać dostęp do interaktywnych lekcji baniek z tego miejsca. Opisują wszystkie etapy procesu budowania tutaj, na desce rozdzielczej, bez potrzeby przełączania się między kilkoma ekranami. Możesz również wprowadzić swoje konto, aby w razie potrzeby zaktualizować lub zmienić dane osobowe. Aby rozpocząć nowy projekt, kliknij przycisk „Nowa aplikacja” i znajdź się w intuicyjnym panelu sterowania Bubble.

Konstruktor interfejsu użytkownika

Witamy w pulpicie nawigacyjnym budynku i projektu interfejsu użytkownika. Początkujący mogą być nieco przytłoczeni od samego początku z powodu dużej ilości narzędzi umieszczonych na pasku bocznym po lewej stronie. Jednak zajmie to kilka minut, aby przyzwyczaić się do karty i rozpocząć wdrażanie różnych sekcji i bloków dla przyszłej aplikacji.

Aplikacja bąbelkowa

Struktura wykorzystuje funkcję przeciągnij i upuść. Ułatwia aranżację własnej struktury i hierarchii elementów. Innymi słowy, możesz poczuć się architektem sieci i wstawiać określone elementy tam, gdzie jest to potrzebne. Użytkownicy mogą wybrać gotowy szablon lub rozpocząć tworzenie aplikacji z pustego obszaru roboczego. Ponadto możesz utworzyć szablon, a następnie połączyć go z aplikacją.

Elementy można edytować w zależności od wymagań. Po prostu kliknij i użyj nowej karty, aby zmienić rozmiary bloków, zmienić tekst, wybrać styl tła, zmienić kolory, wybrać typ zawartości dla całego bloku, zdefiniować nowe warunki itp. Po zakończeniu projektowania aplikacji możesz: użyj trybu recenzji, aby sprawdzić, jak to wygląda w rzeczywistych warunkach w przeglądarce.

Edytor bąbelków

Bubble zapewnia pełną kontrolę nad procesem budowy. Użytkownicy mogą zmienić logikę swoich aplikacji lub stron internetowych. Jeśli chcesz utworzyć chronologię działań, możesz dodać nowy blok i zdefiniować dla niego określoną akcję, definiując nowy warunek. Ramy zapewniają również dostęp do bazy danych, w której można zbierać niezbędne informacje poprzez formularz kontaktowy lub rejestracyjny i automatycznie przechowywać je w odpowiedniej bazie danych.

Oprogramowanie jest bardzo elastyczne pod względem personalizacji. Oferuje ponad 800 różnych wtyczek. Użytkownicy będą mogli zintegrować opcje płatności, usługi przesyłania strumieniowego wideo i muzyki, różne instrumenty marketingowe, narzędzia obsługi klienta i inne.

Na żywo

Bubble to rozwiązanie chmurowe, które nie tylko pozwala tworzyć skuteczne aplikacje, ale także hostować projekty. Nie musisz szukać osobnego dostawcy hostingu. System łączy wszystkie zasoby w jednym pakiecie. Niektórzy użytkownicy będą mieli możliwość wyboru spośród różnych planów w zależności od wymagań biznesowych lub po prostu uaktualnią się do bardziej zasobnego planu w dowolnym momencie.

Ceny omówimy nieco później w Plany & cennik ustęp. Konieczne jest wskazanie, że platforma jest w pełni funkcjonalną platformą chmurową z własnymi zasobami i skalowalną infrastrukturą do wdrażania, obsługi i konserwacji witryn lub aplikacji z zapleczem i zintegrowanymi usługami połączonymi za pośrednictwem interfejsu API.

2. Funkcje & Elastyczność

Struktura zapewnia różne funkcje od razu po wyjęciu z pudełka. Zapewniają one startupom i firmom tworzenie kompleksowych rozwiązań bez zatrudnianie profesjonalnych programistów. Oprócz tego, że jest kompleksowym rozwiązaniem z usługami hostingowymi do wdrażania projektów, Bubble zapewnia narzędzia do dostosowywania aplikacji, dzięki czemu jest bardziej przyjazna dla użytkownika.

Wtyczki i dodatki

Użytkownicy mogą wybierać spośród ponad 870 różnych wtyczek dostępnych na lokalnym rynku. Obejmują one usługi analityczne, w tym Google Analytics lub segment, bramki płatnicze, takie jak PayPal i Stripe, różne modele subskrypcji płatności lub narzędzia do obsługi transakcji stron trzecich.

Wtyczki bąbelkowe

Otrzymasz szansę na połączenie projektu z już istniejącym interfejsem API lub opublikowanie własnego, pozwalającego partnerom i klientom nawiązać z tobą bez wysiłku. Rynek wtyczek bąbelkowych to nie tylko miejsce, w którym możesz znaleźć dodatki dla siebie. Tutaj użytkownicy mogą również udostępniać lub sprzedawać niektóre swoje wtyczki oparte na JavaScript.

Współpraca

Współpraca bąbelkowa

Istnieje kilka sposobów, aby inni mogli zaangażować się w Twój projekt. Funkcja współpracy umożliwia dodanie do 40 współpracowników. Administrator może ustawić określone role bezpośrednio z pulpitu nawigacyjnego. Ponadto Bubble ułatwia interakcję z grupą docelową za pomocą czatów, kanałów informacyjnych itp. Utwórz formularz rejestracyjny, aby użytkownicy mogli zalogować się za pośrednictwem kont społecznościowych.

Konfigurowalna logika przepływu pracy

Jak już powiedzieliśmy wcześniej, Bubble jest wysokiej klasy frameworkiem, który zapewnia całą moc kodowania użytkownikowi końcowemu. Musisz stworzyć logikę aplikacji, definiując warunki warunkowe. Innymi słowy, użytkownik faktycznie mówi systemowi, co powinno się stać, jeśli użytkownik podejmie określone działanie.

SEO i bezpieczeństwo

Możesz ustawić sposób, w jaki wyszukiwarki i sieci społecznościowe będą wyświetlać twój przyszły projekt. Istnieje prosta karta do zarządzania wszystkimi metatagami ustawień SEO, dostosowywanymi adresami URL itp. Tutaj możesz również wygenerować mapę witryny.

Bubble seo

Jeśli chodzi o środki bezpieczeństwa, wszystkie witryny i aplikacje zbudowane przy użyciu Bubble są wyposażone w szyfrowanie SSL. Ponadto możesz utworzyć unikalne hasło, aby ukryć aplikację, dopóki nie będzie gotowa do uruchomienia. Administrator może ustawić szczegółowe reguły określające sposób wyświetlania danych użytkownikom. Wszystkie konta Bubble są bezpieczne dzięki uwierzytelnianiu dwuskładnikowemu.

Zintegrowane środowisko

Dzięki Bubble otrzymujesz w pełni hostowaną stronę internetową i platformę do tworzenia aplikacji z gotową infrastrukturą. System zajmie się utrzymaniem, bezpieczeństwem i zarządzaniem rozwiązaniem serwerowym. Gdy projekt znacznie wykracza poza bieżące zasoby, możesz go skalować za pomocą kliknięcia, wybierając więcej zasobów dostarczanych z wyższym planem.

3. Projekt & Szablony

Bubble nie ma niestandardowych motywów w sposób, w jaki jesteśmy przyzwyczajeni. Jednocześnie oferuje szereg responsywnych szablonów stworzonych przez użytkowników Bubble. Niektóre z nich są bezpłatne, a niektóre są płatne. Cena waha się od 0 do 199 USD w zależności od stylu i funkcjonalności układu.

Szablon bąbelkowy

Wszystkie szablony są podzielone na określone kategorie. Tutaj mamy blogi, osobne układy CRM, bloki konstrukcyjne, strony docelowe, sklepy cyfrowe, targowiska i wiele innych. Sortuj je według niszy i wybierz szablon, który spełnia Twoje potrzeby. Nawiasem mówiąc, możesz zbudować własny szablon i udostępnić go za darmo lub sprzedawać na rynku Bubble.

4. Obsługa klienta

Chociaż Bubble jest bardzo łatwy w użyciu, ma potężne wsparcie w obliczu rosnącej społeczności, która obejmuje prawie 351 000 aktywnych użytkowników i ponad 314 000 już zbudowanych aplikacji. Zła wiadomość jest taka, że ​​platforma nie ma funkcji czatu na żywo ani telefonu do natychmiastowego kontaktu. Jednak początkujący nigdy się nie zgubią dzięki społeczności społecznościowej, lokalnemu forum i blogowi.

Forum pomocy Bubble

Tak więc sposoby rozwiązania możliwych problemów obejmują:

 • E-maile – skontaktować się z zespołem pomocy technicznej przy użyciu typowego systemu sprzedaży biletów.
 • Forum – dołącz do społeczności Bubble i poproś doświadczonych użytkowników o pomoc. Forum jest bezpłatne. Możesz otworzyć nowy wątek, aby znaleźć temat z tym samym problemem.
 • Bubble Blog – zawiera różnorodne artykuły, wiadomości firmowe i wiele innych informacji poufnych.
 • Konta społecznościowe – na Facebooku znajduje się ponad 12 000 subskrybentów, którzy mogą skontaktować się z administratorami Bubble bezpośrednio przez Facebook Messenger.

Jest też urzędnik Konto Twitter który podkreśla najnowsze wiadomości, aktualizacje i inne informacje, które mogą się przydać.

5. Plany & cennik

Sam framework jest darmowy. Nie musisz budować ani grosza, aby rozpocząć tworzenie aplikacji. Plan Hobby jest dostępny dla wszystkich użytkowników przy zerowym koszcie.

Ceny bańki

Konieczne będą jednak płatne plany, aby uzyskać dostęp do dodatkowych funkcji i hostować projekt. Ceny są następujące:

 • Koszty osobiste 25 USD miesięcznie feat White Label, eksport danych itp.
 • Koszty profesjonalne 115 USD. Zaspokoi potrzeby związane z uruchomieniem, w tym 2 edytory aplikacji, 3 jednostki mocy serwera i więcej.
 • Koszty produkcji 475 USD. Jest przeznaczony dla przedsiębiorstw poszukujących maksymalnej pojemności serwera. Otrzymujesz 15 edytorów aplikacji i 20 wersji rozwojowych.

Klienci korporacyjni mogą również skorzystać z dedykowanych rozwiązań opartych na modelu płatności według skali.

6. Plusy i minusy

Bubble jest z pewnością jedną z najpotężniejszych platform do tworzenia wysokiej klasy aplikacji i stron internetowych, absolutnie bez umiejętności kodowania. Spełnia małe potrzeby startupów i ogromne potrzeby korporacyjne, chociaż niektóre jego funkcje mogą nie spełniać oczekiwań przeciętnego użytkownika.

Plusy:
Cons:
&# x2714; Potężna platforma chmurowa.
&# x2714; Pomaga tworzyć zaawansowane aplikacje i strony internetowe.
&# x2714; Konfigurowalny proces budowy.
&# x2714; Zaawansowany edytor interfejsu użytkownika.
&# x2714; Pojemność hostingu.
&# x2714; Skalowalne rozwiązanie serwerowe.
&# x2714; Szeroki wybór wtyczek.
✘ Niektóre wtyczki innych firm nie mają odpowiedniej dokumentacji.
✘ Brak niestandardowych szablonów.

Wniosek

Bubble to potężny silnik do tworzenia stron internetowych do tworzenia solidnych i zaawansowanych aplikacji. Platforma będzie Ci bardzo odpowiadać na wypadek, gdybyś musiał stworzyć wewnętrzne oprogramowanie, aby zwiększyć produktywność firmy lub dostarczyć innowacyjne aplikacje użytkownikom końcowym. System jest dostarczany jako pakiet „wszystko w jednym” ze skalowalnymi funkcjami hostingu, które można aktualizować w miarę rozwoju firmy.

W rezultacie mamy solidny instrument biznesowy dla startupów i renomowanych firm. Jeśli jesteś osobą, która szuka prostego rozwiązania do uruchomienia bloga lub portfolio, prawdopodobnie potrzebujesz prostej platformy, takiej jak Zestaw lub Wix.

Wypróbuj Bubble za darmo

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map