Przegląd Carbonmade

Carbonmade – jest narzędzie do tworzenia portfeli online. Został opracowany, aby umożliwić jednostkom ustanowienie stałej obecności w sieci. Artyści, fotografowie, graficy i ilustratorzy mają szansę nawiązać kontakt z potencjalnymi klientami, a także dzielić się swoimi pracami ze światową publicznością za pośrednictwem nowoczesnych i stylowych witryn. Kreator stron internetowych jest bardzo łatwy w użyciu. Oferuje dosłownie natychmiastowy sposób na skonfigurowanie i uruchomienie portfolio online bez umiejętności kodowania.


Oprogramowanie ma rosnącą społeczność z ponad 2 000 000 portfeli na żywo zbudowanych na Carbonmade. Kreator stron został założony w 2005 r., Aw 2019 r. Został całkowicie przebudowany i ponownie uruchomiony w Carbonmade 4. Nowy użytkownik doceni bezproblemowy proces logowania oraz zestaw funkcji dostosowywania, aby stworzyć oszałamiające portfolio, które będzie się wyróżniać. Chociaż kreator stron internetowych może wydawać się nieco ograniczony pod względem elastyczności, świetnie sobie radzi. Zobaczmy, co jest w platformie Carbonmade 4.

1. Łatwość użycia

Carbonmade ma funkcję przeciągnij i upuść, co czyni go idealnym wyborem dla początkujących. System ułatwia użytkownikom zmianę układu strony, przenoszenie różnych elementów lub dodawanie nowych. Nie powinieneś mieć żadnych umiejętności technicznych. Aby rozpocząć, wystarczy wykonać proste kroki.

Chociaż niektórzy użytkownicy byli rozczarowani niemożnością połączenia własnych domen, Carbonmade naprawił błąd. Od teraz subskrybenci mogą łączyć swoje domeny, zamiast uzyskiwać domyślną subdomenę carbonmade.com. W rezultacie platforma zamieniła się w kompleksowe rozwiązanie do budowania i wdrażania portfela online. Ale przede wszystkim.

Pierwsze kroki

Jak powiedzieliśmy wcześniej, oprogramowanie jest niezwykle łatwe w użyciu. Aby rozpocząć, nie musisz kupować planu pro. Użytkownicy mogą wybrać bezpłatny okres próbny, aby sprawdzić działanie systemu. Zostaniesz poproszony o podanie swojego nazwiska oraz reprezentowanej niszy. Tutaj mamy ilustratorów, projektantów UI / UX, fotografów, artystów itp. Wystarczy wybrać specjalizację, aby pozwolić systemowi wybrać kilka próbek szablonów i przejść dalej.

Carbonmade na początek

Następnym etapem jest podanie adresu e-mail. System wygeneruje powitalny list bez potrzeby potwierdzania hasła. Następnie otrzymasz kilka opcji układu. Są dość proste z kilkoma podstawowymi blokami. Muszą jednak rozpocząć proces dostosowywania. Nie powinieneś oceniać projektu przed zanurzeniem się w kreatywnym budynku.

Dostosowywanie szablonów

Carbon made z pełnym pakietem instrumentów do dostosowania i edycji wszystkich niezbędnych elementów. Możesz zmienić wszystko, od niestandardowego profilu i SEO po ustawienia i ustawienia strony. Aby dowiedzieć się, od czego zacząć, podzielmy pulpit nawigacyjny na kilka kategorii:

 • Edycja układu – Wszystkie dostępne bloki znajdują się na lewym pasku bocznym. Tam mamy galerie, suwaki, obrazy pełnoekranowe, sekcje O mnie, bloki obok siebie, sekcje szczegółów projektu itp. Podczas gdy Carbonmade jest narzędziem do tworzenia stron internetowych metodą przeciągnij i upuść, wystarczy wybrać blok, przytrzymać go myszką i przesuń obszar na stronie. Możesz dowolnie zmieniać pozycję bloków. Kółko po prawej stronie każdego bloku otwiera zaawansowane ustawienia zmiany wymiarów, odstępów między zdjęciami, kolumnami itp.
 • Redaktor Carbonmade

 • Narzędzia do projektowania – możesz je znaleźć na lewym pasku narzędzi. Ułatwiają edycję tytułu witryny, a także przesyłanie własnego, niestandardowego logo i favicon. Tutaj użytkownicy mogą również zmienić układ nawigacji witryny, a także dostosować wygląd linku. Style globalne umożliwiają zmianę kolorów tekstu i czcionek, wybieranie różnych środowisk, ustawianie priorytetów czcionek (przypisywanie czcionek podstawowych i pomocniczych) i nie tylko.
 • Ustawienia główne – ta sekcja ma na celu wskazanie danych osobowych użytkownika, połączenie domeny, a także dostosowanie podstawowych ustawień SEO.

Na żywo

Po zakończeniu procesu dostosowywania możesz zajrzeć na swoją stronę internetową w trybie podglądu. Zawiera również podgląd mobilny, aby upewnić się, że wszystkie sekcje są poprawnie wyświetlane na urządzeniach mobilnych. Po kliknięciu ikony smartfona w prawym górnym rogu zobaczysz nowe okno z podglądem mobilnym witryny.

Zła wiadomość jest taka, że ​​tryb wyświetla Twoją witrynę tylko na smartfonach. Nie ma szansy sprawdzić, jak działa na tabletach. To jest wada. Kliknij przycisk, aby wrócić do wersji komputerowej. Kliknij „Go Live”, aby wdrożyć gotowe portfolio online.

2. Funkcje & Elastyczność

Ponieważ Carbonmade jest narzędziem do budowania portfolio, większość jego funkcji skupia się na reprezentacji sieci i funkcjach projektowych. Jednak oprogramowanie zawiera dodatkowe opcje nie tylko do reprezentowania siebie w Internecie, ale także do promocji. System ma zintegrowaną analitykę. Ponadto programiści regularnie wprowadzają nowe aktualizacje i opcje, z których można skorzystać.

Funkcje konstrukcyjne

Omówiliśmy już niektóre podstawowe funkcje dostosowywania i projektowania. Oprócz niestandardowych bloków, pełnoekranowych galerii i pokazów slajdów platforma oferuje zaawansowane narzędzia zapewniające najwyższą reprezentację. Po pierwsze, możesz przesłać własne logo dla lepszego rozpoznania. Chociaż istnieje podstawowa funkcja przesyłania wideo, użytkownicy mogą również skorzystać z funkcji autoodtwarzania i pętli. Wystarczy przesłać kreację ruchu i ustawić preferowaną opcję:

 • Autoodtwarzanie uruchomi wideo natychmiast po otwarciu strony przez użytkownika.
 • Loop automatycznie odtworzy wszystkie twoje filmy i kreacje ruchowe jeden po drugim.

Carbonmade ma szeroki wybór układów nawigacji w witrynie. Możesz wybrać jedną z 5 różnych opcji (niektóre z nich są dostępne tylko z planami Pro). W tym samym czasie możesz samodzielnie edytować menu.

Cechy konstrukcyjne wykonane w technologii Carbon

Analityka

System jest wyposażony w niestandardowe funkcje analityczne. Jest dostępny w panelu sterowania użytkownika. Pokazuje całkowitą liczbę wyświetleń rocznie, a także statystyki miesięczne. Co więcej, użytkownicy są sortowani według urządzeń, z których korzystają (tablety, smartfony lub komputery stacjonarne). Możesz śledzić najpopularniejsze strony.

SEO

Nie powinieneś oczekiwać tutaj wielu funkcji optymalizacji SEO. Niemniej jednak Carbonmade nadal oferuje swoje podstawowe ustawienie, aby promować twoje portfolio i uczynić go bardziej przyjaznym dla SEO. Ustawienia pozwalają modyfikować metaopis witryny, a także łączyć projekt z Google Analytics za pomocą kodu weryfikacyjnego. Podgląd udziału w mediach społecznościowych jest również dostępny w ustawieniach SEO. Ponadto możesz przesłać favicon, a także zintegrować przyciski udostępniania społecznościowego z wyboru bloku.

Carbonmade SEO

Prywatny portfel

Unikalna funkcja dla tych, którzy chcą dzielić się swoją pracą lub doświadczeniem tylko z użytkownikami, którzy mają specjalny kod dostępu. Ta opcja utrzymuje twoje portfolio zamknięte od zwykłych internautów. System pozwala wygenerować specjalny kod dostępu, który możesz udostępnić osobom naprawdę zainteresowanym współpracą.

Skupisko talentów

Carbonmade to nie tylko kreator stron internetowych. To ogromny rynek autorów tekstów, projektantów, ilustratorów, fotografów i innych kreatywnych osób. Ich strony internetowe są wyświetlane w sekcji Pula talentów. Możesz także połączyć swoje portfolio z Carbonmade.com i wyświetlić się w puli kreatywnych entuzjastów.

3. Projekt

Carbonmade nie ma ogromnego wyboru szablonów. Oferuje około 4-5 układów dla każdej specjalizacji. Kluczową ideą nie jest zapewnienie gotowego motywu, ale umożliwienie użytkownikom tworzenia unikalnych stylów. Szablon tutaj jest tylko na początek procesu dostosowywania. Resztę zapewnia kolekcja bloków i elementów. Niemniej wszystkie motywy wyglądają bardzo fajnie. Są stylowe i aktualne z mnóstwem funkcji i efektów wizualnych. Platforma automatycznie kompresuje obrazy o dowolnym rozmiarze, co pozwala wyróżniać się niesamowitymi typami w najwyższej rozdzielczości.

Szablony wykonane w technologii Carbon

Użytkownicy mogą korzystać z nieograniczonej liczby przesyłanych treści. Możesz dodać tyle filmów i zdjęć, ile potrzebujesz. Platforma obsługuje różne formaty, w tym pliki PDF, MP3, JPG itp. Wszystkie szablony mają tryb podglądu flash, a także podgląd mobilny przed opublikowaniem. Wszystkie motywy są responsywne i działają świetnie na różnych urządzeniach.

4. Obsługa klienta

Mimo że Carbonmade jest dość prosty w użyciu, oferuje rozszerzone wsparcie z natychmiastowymi sposobami kontaktu, a także obszerną bazę wiedzy. Możesz skontaktować się z zespołem pomocy technicznej bezpośrednio z pulpitu nawigacyjnego. Mamy tutaj:

 • Funkcja czatu na żywo – specjaliści wsparcia twierdzą, że odpowiedzą w ciągu kilku godzin.
 • Natychmiastowe odpowiedzi – opcja oferuje zestaw podstawowych odpowiedzi obejmujących różne obszary, od tego, jak zacząć od przejścia ze starego Carbon Made na nowy.
 • Blog – tutaj w panelu możesz śledzić wszystkie najnowsze aktualizacje i funkcje wprowadzane przez programistów.

Ponadto możesz oglądać przydatne przewodniki i samouczki wideo dla zabawy. Nie sądzimy, aby były one konieczne.

5. Polityka cenowa

Jak już powiedzieliśmy wcześniej, użytkownicy mogą zacząć od bezpłatnego okresu próbnego. Jednak po wygaśnięciu będziesz musiał wybrać płatny plan. Istnieją trzy różne pakiety, które obejmują:

Ceny emisji dwutlenku węgla

 • Plan dla początkujących dla 8 USD na miesiąc. Pochodzi z bardzo ciasnym zestawem funkcji. Otrzymujesz tylko ograniczoną obsługę klienta, a także tylko niestandardową domyślną subdomenę Carbonmade. Dobrą wiadomością jest to, że plan obejmuje nieograniczoną liczbę zdjęć i zdjęć do przesłania.
 • Pro Plan dla 12 USD na miesiąc. Możesz utworzyć do 50 projektów, podłączyć własną domenę, usunąć reklamy, stworzyć prywatne portfele, korzystać ze zintegrowanych analiz itp..
 • Koszty planu eksperta 18 USD miesięcznie i obejmuje wszystkie nieograniczone funkcje. Co więcej, twoje portfolio pojawi się na liście Talentów.

Ceny mogą wyglądać nieco za wysoko, szczególnie w przypadku planu dla początkujących. Możesz natrafić na bardziej opłacalne opcje z prawie takim samym zestawem funkcji. Jeśli chodzi o plan Pro i Expert, może to być dobry wybór.

6. Plusy i minusy

Podsumowując wszystkie zalety i wady, Carbonmade to z pewnością godny twórca portfela z wyjątkową funkcjonalnością i narzędziami do dostosowywania. Chociaż użytkownicy mogą chcieć tańszej opcji, oddani eksperci docenią oferowane przez nią możliwości.

Plusy:
Cons:
&# x2714; Idealne dla początkujących.
&# x2714; Szeroki wybór narzędzi do projektowania i dostosowywania.
&# x2714; Ekskluzywne funkcje, takie jak portfel prywatny i pula talentów.
&# x2714; Bezpłatny okres próbny, aby rozpocząć.
&# x2714; Stylowy szablon.
✘ Ograniczony wybór tematów.
✘ Bardzo mało funkcji w planie dla początkujących.
✘ Ceny mogą wyglądać nieco za wysoko.

Dolna linia

Carbonmade będzie dobrym wyborem dla profesjonalistów, którzy mają już bogatą ofertę do wyświetlenia. Oprogramowanie jest niezwykle łatwe w użyciu. Oferuje doskonałą funkcjonalność do tworzenia stylowych stron internetowych i wyróżniania jednych z najlepszych prac w niszach projektowania, ilustracji i sztuki.

Jeśli stawiasz pierwsze kroki w branży artystycznej, możesz tego wymagać nieco tańsze alternatywy. Z drugiej strony Carbonmade może być świetną okazją dla początkujących, ponieważ oferuje rzeczywiste perspektywy pracy dzięki puli talentów. Masz realne szanse na kontakt z potencjalnymi klientami.

Wypróbuj teraz Carbonmade

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map