Przegląd Concrete5

Concrete5 – jest darmowy CMS typu open source który zawiera zestaw funkcji zasięgu i zaawansowane opcje dostosowywania projektu. Oprogramowanie pozwala na budowanie różnego rodzaju projektów, w tym czasopism i gazet internetowych, małych firm, sklepów internetowych, stron non-profit i rządowych, osobistych stron domowych, projektów społecznych i społecznych itp. Setki tysięcy profesjonalnych programistów internetowych wybrało Concrete5 jako zaufane narzędzie do projektowania stron internetowych i wielu początkujących już wkrótce opanuje tę usługę.


Co zatem sprawia, że ​​Concrete5 jest godnym rozwiązaniem dla projektantów stron internetowych, którzy chcą ustanowić profesjonalną obecność w sieci? Czy posiada jedyne w swoim rodzaju funkcje, które sprawiają, że ma przewagę nad wieloma konkurentami? Jak długo trwa eksploracja platformy i co możesz wykorzystać na dłuższą metę? Aby odpowiedzieć na te i inne pytania związane z systemem, warto przygotować szczegółową recenzję Concrete5 i właśnie to zamierzam teraz zrobić. Zacznijmy.

1. Łatwość użycia

Concrete5 nie jest łatwym w użyciu systemem dla początkujących, jeśli chodzi o funkcjonalność i zestaw funkcji. Jest to jednak zrozumiałe i wygodne w użyciu dla wszystkich. Jako CMS wymaga wstępnego pobrania i instalacji, ale możesz również przetestować usługę za darmo w Internecie, używając ich wersji próbnej.

Platforma zapewnia dużą elastyczność w programowaniu kodu i edycji stron internetowych, umożliwiając tworzenie od podstaw atrakcyjnych witryn mobilnych. Zawiera wbudowane motywy i dodatki przeznaczone dla tych użytkowników, którzy nie są zainteresowani nauką podstaw kodowania, ale powinieneś zdawać sobie sprawę, że faktyczna moc systemu leży w jego możliwościach kodowania.

Concrete5 Editor

Concrete5 jest wyposażony w intuicyjny edytor stron internetowych, który ułatwia konfigurację i dostosowanie projektu do osiągania najlepszych rezultatów. Wygodny edytor treści WYSIWYG pozwala na obserwowanie trwającego procesu tworzenia strony internetowej opcja przeciągnij i upuść pozwala wybierać i rozmieszczać główne elementy witryny zgodnie z potrzebami. W związku z tym CMS okazuje się dobrym rozwiązaniem do tworzenia stron internetowych zarówno dla profesjonalistów zajmujących się projektowaniem stron internetowych, jak i dla nietechnicznych, którzy nie są tak świadomi zawiłości kodowania.

Początkujący mogą jednak napotykać problemy podczas eksploracji systemu i tworzenia z nim pierwszych projektów. Wynika to z faktu, że CMS wciąż implikuje przynajmniej podstawową świadomość programistyczną, a opanowanie go wymaga czasu. Jeśli to Twoje pierwsze doświadczenie w projektowaniu stron internetowych, warto przetestować i poprawić swoje umiejętności wybranie narzędzia do tworzenia witryn w chmurze lubić Wix lub Zestaw. Systemy te są prostsze i wystarczająco bogate w funkcje, aby umożliwić tworzenie wysokiej jakości stron internetowych.

2. Funkcje & Elastyczność

Concrete5 zapewnia szeroki zakres funkcji, które pokrywają różnorodne potrzeby w zakresie dostosowywania projektu. Możesz zapoznać się z zestawem funkcji w panelu sterowania przed rozpoczęciem pracy nad rozwojem projektu. Oto szczegółowy przegląd funkcji Concrete5:

 • Opcje integracji – System jest wyposażony w zestaw wbudowanych rozszerzeń i dodatków. Kilkadziesiąt z nich jest również dostępnych w portalu Concrete5 Marketplace i możesz je przeglądać o każdej porze dnia, aby wybrać aplikacje, których obecnie potrzebujesz. Niektóre z najbardziej popularnych dodatków to obecnie Block Designer, MrKDilkington – Pełny obraz tła i nakładka, Prosta galeria, Stylizowane mapy, Formify, HW Simple Block, GDPR + Cookie, Wielorybowa karuzela OWL, Prosty powrót do góry, Slajd Cycle2 JeRo Pokaż i wiele innych.
  Te aplikacje są bezpłatne i płatne, ale jeśli masz długoterminowe cele w zakresie projektowania stron internetowych, warto preferować płatne rozszerzenia. Są bezpieczniejsze i mogą zapewnić zaawansowaną funkcjonalność projektu. Pamiętaj jednak, że zbudowanie witryny eCommerce za pomocą Concrete5 może nie być dobrym pomysłem, zwłaszcza jeśli chcesz uruchomić duży sklep. Chodzi o to, że w CMS brakuje przydatnych integracji popularne usługi eCommerce Służy do organizowania sprzedaży, konfigurowania opcji płatności i wysyłki. Platforma jest zatem doskonałym wyborem do uruchamiania portali informacyjnych, blogów i witryn firmowych.
 • Edytor stron Concrete5

 • Narzędzia marketingowe – System pozwala tworzyć formularze online i zbierać dane stron internetowych za pomocą zaawansowanych narzędzi marketingowych. System oferuje intuicyjny konstruktor formularzy, który umożliwia tworzenie i edytowanie formularzy online niemal natychmiast. Możesz także tworzyć ankiety, aby poznać opinie użytkowników na różne tematy.
 • Zintegrowane raportowanie – Dzięki Concrete5 możesz generować raporty systemowe, aby wyświetlać wyniki wydajności witryny w czasie rzeczywistym. Odbywa się to w jednym pulpicie nawigacyjnym, który jest dość wygodny, szybki i skuteczny. Ta funkcja umożliwia oglądanie i kontrolowanie statystyk sesji użytkowników, ich zachowania i innych parametrów, które są kluczowe, jeśli chodzi o wydajność witryny.
 • Blogowanie – CMS to idealne rozwiązanie do blogowania, które pozwala dodawać i dostosowywać w pełni funkcjonalne blogi. Możesz wybrać wiele narzędzi do skonfigurowania swojego projektu. Concrete5 jest wyposażony w syndykację RSS, obsługę wielu kategorii, tematów itp. Można również skonfigurować opcje wyświetlania postów, przypisać prawa dostępu do bloga wielu autorom i dostosować ustawienia bloga w zależności od potrzeb i typu projektu.
 • Edytor blogów Concrete5

 • Zintegrowany system komentowania – Usługa jest wyposażona w zintegrowany system komentowania, który obsługuje komentarze w wątkach oraz umożliwia organizowanie i prowadzenie dyskusji. Istnieje również indywidualna opcja zliczania, funkcja moderowania komentarzy, identyfikacja spamu, konfiguracja awatara, możliwość uwierzytelnienia komentatora. Jako właściciel witryny możesz włączyć lub wyłączyć anonimowe komentarze, a także uporządkować dostępne komentarze, aby dopasować je do wymagań projektu.
 • Moduły – System zapewnia dostęp do wielu modułów, które możesz wybrać i zintegrować z projektami, aby zwiększyć ich funkcjonalność i wygląd. Moduły są wbudowane i możesz je przeglądać, aby wybrać te, które najbardziej pasują do Twojej specjalizacji witryny. Niektóre z modułów, o których warto tu wspomnieć, to obsługa RSS, banery, statystyki internetowe, formularze opinii, blogi i głosowanie, wyszukiwanie w witrynie i wiele innych.
 • Kontrola dostępu – Concrete5 pozwala skonfigurować uprawnienia użytkownika i zarządzać użytkownikami witryny. Możesz tworzyć różne grupy użytkowników na podstawie własnych kryteriów i zasad publikowania projektów. Oprócz tego możesz tutaj przejąć pełną kontrolę nad przepływem treści, tworząc indywidualne i chronione hasłem strony internetowe z ograniczonym dostępem członków.
 • SEO – CMS jest dobrze zoptymalizowany pod kątem wyszukiwarek, podobnie jak projekty tworzone przy jego pomocy. Żadne specjalne integracje, wtyczki, aplikacje ani dodatki nie są wymagane do poprawy parametrów SEO. Możesz być w 100% pewien, że Twoje projekty dotrą na najwyższe pozycje, pod warunkiem, że uda Ci się wprowadzić odpowiednie ustawienia. W ten sposób możesz dostosowywać adresy URL witryn, generować mapy witryn, konfigurować metatagi itp.
 • Udostępnianie w mediach społecznościowych – Concrete5 pozwala na efektywne udostępnianie w mediach społecznościowych poprzez integrację wtyczki Fast Social Share Buttons. W ten sposób użytkownicy mogą uzyskać dostęp do danych Twojej witryny w sieciach społecznościowych, aby wyświetlić udostępnione tam informacje.
 • zaawansowana ochrona – System wykorzystuje najnowsze osiągnięcia technologiczne w celu ochrony informacji o Twojej witrynie. To od Ciebie zależy, czy zastosujesz captcha, włączysz opcję zatwierdzania treści, funkcję Audit Trail, weryfikację adresu e-mail, historię logowania itp. Wszystkie witryny utworzone za pomocą usługi są zgodne z SSL, co pozwala zwiększyć bezpieczeństwo projektu.

Czytaj także: Jak stworzyć stronę internetową w CMS.

3. Wzory

Platforma umożliwia uruchomienie responsywnych stron internetowych, które może automatycznie dostosowywać się do różnych rozdzielczości i wymiarów ekranu. Zaraz po instalacji program Concrete5 oferuje standardowy szablon, który można edytować lub zastąpić dowolnym innym wybranym motywem. Jeśli nie uda Ci się znaleźć odpowiedniego darmowego szablonu we wbudowanych projektach i wolisz drugą opcję, możesz poszukać szablonów Concrete5 w Internecie lub odwiedzić zintegrowany system Marketplace, aby przejrzeć kolekcję.

Na szczęście system umożliwia wybór wszechstronnych motywów do rozpoczęcia dowolnego projektu, a także można użyć umiejętności kodowania CSS, aby uzyskać preferowany projekt. Średni koszt dostępnych tam płatnych motywów wynosi 30 USD. Jeśli masz taką potrzebę, możesz również zamówić jedyny w swoim rodzaju motyw opracowany przez zewnętrznych projektantów specjalnie dla Concrete5, ale to rozwiązanie będzie cię kosztować więcej. Miej to w pamięci.

Edytor motywów Concrete5

Możliwe jest formatowanie każdej strony indywidualnie, przesyłanie zdjęć i filmów, elastyczne punkty siatki i stosy. Jednocześnie istnieje edytor WYSIWYG z opcjami przeciągania i upuszczania, które pozwalają tworzyć projekty witryn dostosowane do Twojej marki. Gdy tylko autoryzujesz się w systemie, zostaniesz przekierowany do interfejsu użytkownika, gdzie zobaczysz kilka przycisków, które pozwalają dostosować projekt strony i dodać nowe elementy do wybranych stron internetowych.

Wśród opcji dostosowywania projektu, które możesz wypróbować, warto wspomnieć o wyborze kolorów tła i linków, zastąpieniu ogólnego schematu kolorów witryny, ustawieniu czcionek tytułowych, tekstu i elementów nawigacyjnych, takich jak typ, rozmiar i kontury. Strony internetowe składają się z elementów, które można wybierać i dostosowywać w edytorze wizualnym. Jeśli brakuje tu jakiegoś bloku, możesz go dodać bezpośrednio w interfejsie użytkownika – wystarczy aktywować przycisk „+” w górnym menu. W ten sposób możesz elastycznie dostosowywać szablon bez edycji kodu. Z pewnością spodoba się to nietechnicznym.

4. Obsługa klienta

Niezależnie od problemów, jakie napotkasz podczas tworzenia witryny, zespół Concrete5 ulepszy Cię na jeden z kilku sposobów. System oferuje blog informacyjny z wieloma artykułami niszowymi, a także zapewnia szerokie wsparcie społeczności zapewniane przez fora, serwis Slack, programy szkoleniowe i certyfikacyjne. Istnieje również wiele samouczków dostępnych na oficjalnej stronie internetowej CMS, dokumentacja informacyjna, a także sekcja Kontakt z nami, gdzie można znaleźć internetowy formularz zapytania biznesowego, który pozwala skontaktować się z zespołem programistów platformy.

5. Polityka cenowa

Concrete5 to darmowy CMS typu open source, który można pobrać bezpośrednio z oficjalnej strony internetowej platformy. Aby opublikować gotową stronę internetową, nie przejdziesz jednak bez inwestowania hosting i rejestracja nazwy domeny. Jeśli chodzi o wybór niezawodnego dostawcy hostingu, preferowanie Bluehost będzie dobrym pomysłem.

System działa doskonale dla użytkowników CMS, zapewniając zestaw oszałamiających korzyści, w tym instalację jednym kliknięciem, szybkie ładowanie strony, wiele skryptów itp. Bluehost oferuje rozbudowany zintegrowany rynek, funkcje eCommerce, narzędzia marketingu treści aplikacji biznesowych, darmowa rejestracja domeny w ciągu 1 roku i wiele innych zalet. Jeśli chodzi o politykę cenową, należy ona również do liderów niszowych. Obecnie system oferuje trzy subskrypcje: Basic (2,95 USD), Plus (5,95 USD) i Choice Plus. Jeśli szukasz bardziej zaawansowanego zestawu funkcji, host pozwala Ci zainwestować 13,95 USD miesięcznie w plan Go Go Pro.

Przejdź do recenzji Bluehost.

Polityka cenowa

Ponadto możesz napotkać potrzebę inwestowania w płatne wtyczki i szablony. Chociaż podstawowa funkcjonalność Concrete5 pozwala na przejście bez dodatkowej instalacji aplikacji, może to być dobry pomysł, jeśli chcesz zwiększyć wydajność swojej witryny i zwiększyć ruch. Uzyskaj dostęp do zintegrowanego rynku usługi, aby wybrać najlepsze bezpłatne lub płatne motywy i dodatki. Średni koszt szablonu wynosi 30 USD. Cena zaawansowanych aplikacji zapewniających dużą elastyczność projektu zaczyna się od 100 USD. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli chodzi o zakupy wtyczek eCommerce.

6. Plusy i minusy

Concrete5 to dość kontrowersyjny system. Zawiera listę zalet i wad, które użytkownicy powinni wiedzieć z wyprzedzeniem, aby być gotowym na stawienie czoła potencjalnym trudnościom podczas pracy nad rozwojem projektu. Zobacz główne zalety i wady korzystania z usługi już teraz.

Plusy:
Cons:
&# x2714; Dwie metody edycji strony – otwarta struktura kodu dla profesjonalistów w dziedzinie projektowania stron internetowych i edytor wizualny dla nowicjuszy;
&# x2714; Nie wymaga umiejętności kodowania;
&# x2714; Łatwy do pobrania i instalacji;
&# x2714; Wersja zapasowa;
&# x2714; Obsługa wielu języków;
&# x2714; Zintegrowany portal z dziesiątkami wtyczek, szablonów i dodatków;
&# x2714; Jakość SEO;
&# x2714; Narzędzia marketingowe.
✘ Nie dość łatwo opanować dla początkujących;
✘ Brak obsługi klienta na żywo;
✘ Niewystarczająca funkcjonalność eCommerce.

Wniosek

Concrete5 wyróżnił się jako niezawodny i całkiem zrozumiały system zarządzania treścią typu open source. Zawiera wstępnie zaprojektowane szablony i aplikacje przeznaczone dla tych, którzy chcą uniknąć skomplikowanych problemów z kodowaniem, ale nie zamierzają tego robić tworzenie strony internetowej od podstaw. Podobnie istnieje możliwość edycji kodów stron internetowych, aby uzyskać tutaj całkowicie unikalny projekt strony internetowej. System może pochwalić się aktywną społecznością użytkowników, profesjonalnym wsparciem programistów oraz szerokimi możliwościami szkolenia.

CMS obejmuje funkcjonalność, bezpieczeństwo i łatwość użytkowania, zwłaszcza w porównaniu z wieloma innymi popularnymi systemami. Możliwe jest utworzenie wysokiej jakości strony internetowej bez umiejętności kodowania, ale na dłuższą metę może to zająć trochę czasu. Jeśli jednak naprawdę szukasz prostego, ale profesjonalnego rozwiązania do projektowania stron internetowych, po co zawracać sobie głowę skomplikowanymi niuansami CMS? Tam są istnieje wiele wiarygodnych twórców stron internetowych, które mogą pomóc w urzeczywistnieniu wszystkich pomysłów projektowych.

Wypróbuj teraz Concrete5

Zacznij już dziś, to proste!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map