Przegląd Elementora

Elementor – jest wielokrotnie nagradzanym narzędziem do tworzenia stron WordPress. Wyposażony jest w funkcje przeciągania i upuszczania oraz zupełnie inny interfejs pozwalający początkującym i niespecjalistom tworzyć nagradzane strony i posty wyróżniające się spośród ustawień domyślnych. Narzędzie to okazało się najlepszą opcją dla użytkowników, którzy szukają innego sposobu reprezentowania treści swojej witryny bez dostępu do HTML lub CSS.


Wtyczka została zaprojektowana, aby poszerzyć horyzonty pod względem struktury strony i projektu przy minimalnych kosztach i absolutnie bez znajomości PHP. Można go pobrać za darmo, chociaż niektóre z jego głównych zalet i funkcji są dostępne w płatnych planach. Do tej pory produkt może pochwalić się milionami pobrań. Tym razem przyjrzymy się bliżej, w jaki sposób dostosować stronę internetową i uczynić ją bardziej ekskluzywną.

1. Łatwość użycia

Wtyczka jest prostym narzędziem do tworzenia stron internetowych z intuicyjnym interfejsem „przeciągnij i upuść”. Przyjazny dla użytkownika panel sterowania ma wszystkie dostępne elementy w jednym miejscu. Ułatwia to tworzenie pożądanej struktury strony oraz porządkowanie zawartości. Jak zauważyliśmy wcześniej, nie są wymagane żadne umiejętności kodowania. Funkcja Elementor pozwala użytkownikom:

 • Twórz własne nowe strony i posty w osobnym interfejsie. Otrzymasz nowy przycisk na pulpicie nawigacyjnym WP, aby całkowicie skupić się na procesie edycji. W rzeczywistości wchodzisz w nowe środowisko do projektowania stron internetowych, nadal zintegrowane z witryną WordPress.
 • Twórz nowe elementy i struktury treści dosłownie bez dostępu do PHP, HTML lub CSS. Nowicjuszowi będzie łatwo korzystać z interfejsu i od razu dostosować stronę internetową.
 • Zobacz wyniki na pierwszej stronie. Innymi słowy, wszystkie zmiany i modyfikacje są widoczne w czasie rzeczywistym podczas procesu edycji.
 • Użyj wtyczki z dowolnym dostępnym motywem WP bez wyjątku.

Przejdźmy od korzyści do praktycznych problemów i sprawdźmy, czy jest naprawdę łatwy w użyciu. Ale najpierw musisz zainstalować wtyczkę. Proces jest taki sam jak w przypadku każdej innej wtyczki.

 1. Przejdź do pulpitu nawigacyjnego – Wtyczki – Dodaj nowe.
 2. Znajdź narzędzie do tworzenia stron Elementor, pobierz je i aktywuj.
 3. Na pulpicie WP będziesz mieć osobny przycisk Elementor.
 4. Kliknij Rozpocznij i pogrub swoją pierwszą niestandardową stronę lub post.

Wtyczka oferuje dobry film wprowadzający z kilkoma podstawowymi wskazówkami, aby rozpocząć proces tworzenia. Możesz obejrzeć lub nacisnąć przycisk „Utwórz pierwszą stronę”.

Edytor Elementorów

Jak wspomniano wcześniej, wtyczka jest wyposażona w interfejs „przeciągnij i upuść”. Innymi słowy, możesz wybrać dowolny element z lewego paska bocznego i przeciągnąć go do pola głównego. Elementy podstawowe wprowadzają szeroki wybór bloków i elementów, od typowych nagłówków, sekcji wewnętrznych, dzielników, bloków wideo i spacji do galerii obrazów, zakładek, referencji, skrótów, zakładek itp. Innymi słowy, masz dosłownie wszystko, czego możesz potrzebować zbudować solidną stronę od zera. W rzeczywistości mamy oddzielny kreator stron internetowych w CMS WordPress.

Użytkownik ma dwie główne opcje przed rozpoczęciem. Pierwszym z nich jest zbudowanie własnej strony za pomocą elementów po lewej stronie. W takim przypadku możesz wyrazić swoje pomysły i wprowadzić w życie każdy projekt internetowy. Jeśli od samego początku jesteś mylony z tyloma instrumentami, możesz wybrać gotowy szablon z listy niestandardowych układów. Wystarczy kliknąć ikonę „Dodaj szablon” na ekranie głównym i wybrać jeden z wielu układów, które można łatwo dostosować.

Proces edycji pozwala zmienić dowolny element, od bloków obrazu i nagłówków do tekstów i formularzy. Wtyczka składa się z kolumn i widżetów. Wystarczy kliknąć osobne miejsce i rozpocząć edycję. Praca z tekstami jest taka sama jak edytując typowy post WP. Będziesz miał te same narzędzia do pracy z typografią, dodawania linków, zmiany rozmiarów tekstu itp. To samo dotyczy obrazów. Użytkownicy docenią szczegółowe ustawienia, które pozwalają im zmienić obraz, zastosować różne wyrównania, zmodyfikować rozmiary lub zastosować niestandardowe wymiary w zależności od bloku.

2. Funkcje & Elastyczność

Wtyczka oferuje szeroki zakres funkcji. Są zaprojektowane do obsługi różnych zadań i tworzenia niestandardowych sekcji w zależności od typu witryny. Elementor może być istotnym narzędziem dla użytkowników, którzy chcą utrzymać zaangażowanie użytkowników. Lista dostępnych funkcji różni się od interaktywnych elementów animacji i samodzielnie zaprojektowanych formularzy wyskakujących po edycję bezpośrednią i obsługę wielu języków.

Choć bogaty w świetne instrumenty projektowe, Elementor jest kompatybilny ze wszystkimi motywami WP. Wtyczka działa płynnie pomimo szablonu. Nie ma znaczenia, czy masz darmowy lub płatny motyw premium. Program budujący strony zapewnia pełny dostęp do narzędzi projektowych. To dobra wiadomość, ponieważ nie musisz przełączać się między tematami. Użytkownicy z całej rękawicy z łatwością skorzystają z tego narzędzia, ponieważ zapewnia ono obsługę wielu języków. Elementor jest dostępny w ponad 20 różnych językach. Ponadto użytkownicy mogą tłumaczyć go na inne języki, których nie ma na liście.

Elementor Text Editor

Wtyczka ma ulepszoną personalizację wizualną. Edycja bezpośrednia to świetna funkcja, która pozwala zmieniać sekcje i bloki na ekranie głównym. Wszystkie zmiany będą widoczne na żywo, a kodowanie stopki lub nagłówka nie będzie wymagane. Ulepszona typografia jest częścią procesu dostosowywania z ponad 800 różnymi czcionkami oraz ponad 80 elementami projektu.

Tworzenie interaktywnej strony internetowej z Elementorem jest łatwe dzięki interaktywnym funkcjom animacji, które zapewniają efekty aktywowania i animacji przewijania. Użytkownicy mogą dodawać je do dowolnej części strony internetowej, aby wyglądały bardziej angażująco i stylowo. Pomysł polega nie tylko na dodaniu animacji obrazu, ale na zabawie wokół zdjęć przy użyciu zaawansowanych ustawień i wdrażania różnych efektów.

Edytor tekstu w stylu Elementor

Z punktu widzenia interakcji i pozyskiwania użytkowników przydatne mogą być również narzędzia do projektowania wyskakujących okienek. Ułatwiają tworzenie różnych typów wyskakujących okienek w celu powiększania listy subskrybentów. Wtyczka zapewnia gotowe układy wyskakujących okienek. Obejmują one formularze przechwytywania potencjalnych klientów, ogłoszenia, paski powitania, bannery sprzedaży, subskrypcje e-mail i wiele innych. Szukasz sposobu, aby Twoje formularze kontaktowe były jeszcze bardziej ekscytujące? Elementor oferuje nakładki lightbox za każdym razem, gdy użytkownik kliknie określony element, obraz lub sekcję. Sprawi, że Twoje strony będą wyglądać bardziej ożywione.

Należy również zwrócić uwagę na elastyczność i funkcje integracji innych firm. Niezależnie od tego, czy będzie to MailChimp, czy ActiveCampaign, docenisz również gotowość do użycia WooCommerce widżety, które ułatwiają dodawanie tabel cen, list itp.

Większość funkcji jest dostępna z każdym planem Elementor pomimo ceny.

3. Wzory

Konstruktor stron Elementor jest kompleksowym rozwiązaniem projektowym z ponad 80 instrumentami projektowymi. Podczas gdy większość wtyczek pozwala tworzyć określone typy wiekowe, Elementor ułatwia tworzenie całej witryny od zera. Począwszy od nagłówków i stopek po pojedyncze posty, 404 strony, archiwa, strony wyszukiwania i inne.

Widok trybu reagowania na elementor

Jeśli masz ochotę na szybszy sposób wdrożenia projektu, istnieje prostszy sposób na skorzystanie z wielu gotowych szablonów. Kolekcja obejmuje różne typy stron, od gotowych portfeli i układów stron docelowych po sekcje obsługi formularzy kontaktowych i wiele innych. Uwaga: nawet jeśli zdecydujesz się na gotowe szablony, możesz nadal używać niestandardowego pulpitu nawigacyjnego, aby dodawać nowe elementy, zmieniać bloki lub przenosić je.

Każda sekcja może być dostosowana w trzech różnych trybach:

 • Tryb zawartości – dostarcza kilka podstawowych narzędzi po wyjęciu z pudełka. Na przykład możesz zmienić rozmiary typografii, kolory tekstu itp.
 • Tryb stylu – w tym miejscu możesz zmodyfikować szerokość i wysokość bloku, zaimplementować animacje najechania kursorem i w razie potrzeby zastosować filtry CSS.
 • Tryb zaawansowany – te ustawienia umożliwiają pracę z niestandardowym pozycjonowaniem, tłem, efektami ruchu, klasami itp.

Responsywne elementy sterujące projektu umożliwiają podgląd i edycję strony w zależności od wymiarów ekranu, na przykład możesz zmienić margines i wypełnienie, ustawić własne wartości lub połączyć je razem, aby uzyskać wyraźny obraz tego, jak będzie wyglądać strona na komputerze, smartfonie lub tablety. Innymi słowy, tutaj mamy podstawowy tryb testowania A \ B.

Jeśli podoba Ci się wynik pracy, opcja Zapisz jest dobrym narzędziem do zapisania projektu jako szablonu dla przyszłych stron internetowych.

4. Obsługa klienta

Wtyczka ma rozszerzoną obsługę klienta zarówno dla użytkowników darmowych, jak i premium. Najprostszym sposobem jest przesłanie pytania za pośrednictwem formularza e-mail dostępnego w sekcji Kontakt. Użytkownicy wersji Pro mogą korzystać z pomocy premium, która zakłada szybsze reagowanie.

Na początek narzędzie zawiera wideo wprowadzające dostępne bezpośrednio na pulpicie WP. Nie musisz przełączać się między panelem administracyjnym a oficjalnymi stronami internetowymi Elementor. Jeśli użytkownik nadal potrzebuje bardziej szczegółowej pomocy, baza wiedzy przyda się. Zawiera wiele artykułów obejmujących każdy etap procesu projektowania, od tworzenia pierwszych kroków, funkcji i układów po ceny i specjalne wskazówki.

Subskrybenci będą mieli pełny dostęp do Centrum pomocy Elementor z różnymi często zadawanymi pytaniami, samouczkami wideo i popularnymi artykułami na różne tematy. Wtyczka ma także rosnącą społeczność na wszystkich głównych platformach społecznościowych. Dobry pomysł na interakcję z innymi użytkownikami i dzielenie się doświadczeniami.

5. Polityka cenowa

Program do tworzenia stron można bezpłatnie pobrać i używać. Jednak darmowi subskrybenci mogą uzyskać dostęp tylko do ograniczonego zestawu funkcji. Aby w pełni wykorzystać wtyczkę, będziesz musiał wybrać jeden z trzech dostępnych płatnych pakietów. Są to:

 • Plan osobisty kosztuje 5 USD miesięcznie na jedną stronę internetową.
 • Plan biznesowy kosztuje 3 USD miesięcznie za 3 strony internetowe.
 • Nieograniczony abonament kosztuje 17 USD za nieograniczoną liczbę stron internetowych.

Wszystkie 3 pakiety zawierają ponad 300 szablonów Pro i ponad 50 widżetów. Obejmują one roczną pomoc techniczną i aktualizacje, widżety WooCommerce, narzędzia do tworzenia wyskakujących okienek i motywy.

6. Plusy i minusy

Wtyczka Elementor jest jednym z najlepszych programów do tworzenia stron dostępnych dla WordPress. Oprócz szybkiego i prostego procesu edycji oferuje ogromny wybór instrumentów. Jednak użytkownicy mogą nadal spotkać się z niewielkimi wadami.

Plusy:
Cons:
&# x2714; Łatwy w użyciu kreator stron do tworzenia stron internetowych od zera.
&# x2714; Szeroki wybór szablonów.
&# x2714; Dziesiątki narzędzi do projektowania i dostosowywania.
&# x2714; W 100% responsywny design i zaawansowane ustawienia.
&# x2714; Wtyczkę można pobrać bezpłatnie.
&# x2714; Integracja z innymi firmami i wbudowane widżety.
✘ Niektórzy użytkownicy mogą chcieć nieco szerszego wyboru opcji eCommerce.
✘ Brak czatu na żywo do natychmiastowego wsparcia.

Wniosek

WordPress jest nadal najpopularniejszym narzędziem do tworzenia stron internetowych pomimo rosnąca konkurencja w obliczu ewoluujących platform i platform CMS. System poprawia się każdego roku, aby utrzymać wiodącą pozycję w Internecie. Z drugiej strony, system może nadal wyglądać nieco myląco ze swoimi skomplikowanymi ustawieniami, szczególnie dla początkujących. Użytkownicy powinni posiadać co najmniej podstawową wiedzę na temat HTML i CSS do obsługi tworzenia stron internetowych. Elementor został zaprojektowany, aby ułatwić proces i pomóc początkującym w łatwym tworzeniu spersonalizowanych stron.

Wtyczka Elementor ma wszystkie funkcje do szybkiego i łatwego dostosowywania strony internetowej opartej na WP. Stało się oddzielnym narzędziem do budowania stron internetowych z intuicyjnym interfejsem, funkcjami wizualnymi typu „przeciągnij i upuść”, funkcjami edycji w tekście itp. Co najważniejsze, jest świetny dla początkujących i nie-techników, którzy szukają łatwego sposobu na wyróżnienie się ich strony internetowe.

Wypróbuj Elementor teraz

Howard Mój profil na Twitterze Mój profil na Facebooku e-mail Mój profil LinkedIn

o autorze

Jestem Howard Steele, założyciel i redaktor naczelny tej witryny. Dzięki ponad 10 latom tworzenia stron internetowych wiem, jak skomplikowane i męczące może być to zadanie dla osoby nie posiadającej IT. Nie możesz zdecydować, którą usługę wybrać? Poproś mnie o radę. Po prostu opisz potrzeby swojej witryny, a chętnie Ci pomogę.

Strona główna »Recenzje» Recenzja Elementor

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map