Przegląd formatu

Format – jest wyspecjalizowanym twórcą stron internetowych z portfolio, z siedzibą w Kanadzie. System doskonale sprawdza się w tworzeniu stron internetowych dla twórców, artystów, projektantów, ilustratorów, modeli, fotografów, architektów, artystów cyfrowych i wszystkich innych użytkowników, którzy chcą zaprezentować swój talent przejawiający się w profesjonalnych pracach.


Portfele uruchomione z tą usługą mogą zawierać blogi, sklepy internetowe, zaawansowane ustawienia dostosowywania projektu do galerii, motywów i innych typów stron internetowych. Nie musisz posiadać wiedzy na temat kodowania, aby tworzyć witryny w formacie. System znany jest z łatwości obsługi i intuicyjności, co eliminuje potrzebę opanowania podstaw programowania lub posiadania zaplecza projektowego.

Format jest szeroko stosowany w ponad 190 krajach na świecie, a od jego powstania w systemie zbudowano około 455 000 stron internetowych. System pozycjonuje się jako postępowy kreator stron internetowych portfela który jest wyposażony w zintegrowany edytor wizualny. To świetny wybór dla użytkowników, którzy mają zamiar prezentować zdjęcia w formacie strony internetowej w celu promowania umiejętności, produktów i usług.

Ale czy Format jest naprawdę wart inwestycji? Czy musisz korzystać z tej samej platformy, czy lepiej poszukać alternatyw? Czy jego funkcjonalność jest naprawdę przyzwoita? Odpowiedzmy na te i inne pytania w naszej recenzji.

1. Łatwość użycia

Format wykorzystuje te same mechanizmy interakcji deski rozdzielczej z interfejsem, co inni twórcy stron internetowych z edytorem wizualnym. Nie jest to trudne w użyciu, ale nie można też nazwać go zbyt prostym. Tutaj jest wiele ustawień i opcji. Trudno się do nich przyzwyczaić i zapamiętać ich pozycje ze względu na ich liczbę. To kolejna strona wysokiej klasy funkcjonalności.

Edytor formatu

Proces rejestracji jest łatwy, szybki, ale nieco niezwykły. Oprócz podania danych konta, system poprosi Cię również o udzielenie odpowiedzi na kilka pytań dotyczących rodzaju projektu, który zamierzasz uruchomić, twoich umiejętności projektowania stron internetowych, poziomu biegłości, potrzeby integracji sklepu internetowego z twoim portfolio itp. Właściwie po tym będziesz mógł wybrać szablon, od którego chcesz zacząć.

System zapewni także podstawową, 6-etapową listę kontrolną, w której można łatwo rozpocząć pracę. Przed opublikowaniem gotowego projektu musisz zrobić to załadować zdjęcia, zbadać i wybrać wymagany motyw (jeśli nie podoba ci się ten wybrany na początku), dostosuj projekt strony internetowej, nadaj tytuł swojemu projektowi, edytuj stronę kontaktową i skontaktuj się z ekspertami systemowymi.

Po zapoznaniu się z listą kontrolną nastąpi przekierowanie do pulpitu nawigacyjnego, który składa się z trzech głównych sekcji, a mianowicie stron, projektu i ustawień. Każda sekcja zawiera szereg ustawień, które można dostosować, aby zapewnić wymaganą wydajność i wygląd witryny.

Ergonomia interfejsu jest dobra, elementy deski rozdzielczej są rozmieszczone logicznie i mają zrozumiałe tytuły. Istnieje również dobrze zaprojektowana sekcja jakości obsługi klienta. Kreator witryn będzie działał dla początkujących, ale przygotuj się na spędzenie kilku dni na pulpicie nawigacyjnym w celu jego bardziej efektywnego wykorzystania – Format ma więcej ustawień niż większość innych podobnych twórców stron internetowych. Najpierw musisz poszukać niektórych elementów deski rozdzielczej.

Formatuj pulpit nawigacyjny

Dla tych użytkowników, którzy mają doświadczenie w pracy z podobnymi produktami, Format wydaje się prosty, ale wcale nie prymitywny. Oczywiste jest, że nacisk położono na detalizację opcji, ale nie na globalne uproszczenie wszystkich elementów. Jednak interfejs jest dość przyjazny dla użytkownika, chociaż nie można nazwać go atrakcyjnym – jest standardowy, gładki i szczegółowy. Jego konstrukcja i struktura przypominają WordPress, który zaspokoi potrzeby przeważającej części odbiorców systemu.

2. Funkcje & Elastyczność

Format ma wszystko, czego potrzebujesz, aby zaprezentować swoją pracę i odkryć wiele możliwości. System pozwala tworzyć modne portfele z responsywnym designem i wszechstronną strukturą. Przeglądając funkcje systemu, z pewnością zauważysz, że wszystko jest dostosowane do efektywnej prezentacji zdjęć i innych materiałów graficznych. Najwyższy czas zapoznać się z głównymi atrakcjami kreatora witryn.

Silnik eCommerce

Format umożliwia zintegrowanie sklepu internetowego z witryną portfela w celu sprzedaży oferowanych prac / usług. Mówiąc ściślej, silnik wspiera sprzedaż różnych rodzajów produktów (produkty fizyczne, cyfrowe lub usługowe). Podobnie jak każdy inny sklep internetowy, ma walutę, wysyłkę, płatności, zapasy, dostępność produktów i ustawienia SEO. PayPal służy do przyjmowania płatności online. Możesz skonfigurować powiadomienia dla klientów z różnymi scenariuszami i akceptację wiadomości o zakupach.

Formatuj edytor sklepu

Silnik eCommerce początkowo umożliwia przesłanie 3 produktów. Nie martw się – będziesz mógł dodać nieograniczoną liczbę produktów podczas uaktualnienia do jednej z płatnych subskrypcji. Co ważne, produkt, zdjęcia i informacje będą automatycznie pasować do Twojego stylu portfolio. Silnik ma prosty i wygodny pulpit nawigacyjny, który pozwala łatwo zarządzać, edytować i aktualizować listę produktów o każdej porze dnia. Ponadto będziesz mógł aktualizować swoje zamówienia, rabaty, ogólne ustawienia strony i jej wygląd.

Sprawdzanie klienta

Format przywiązuje dużą wagę do treści prywatnych. Możliwe jest tworzenie projektów do współpracy z niektórymi klientami w Sekcja sprawdzająca. Możesz tutaj udostępniać prywatne galerie proofingowe dla klientów, przeglądać informacje zwrotne od klientów, umożliwiać pobieranie plików, oznaczać własne obrazy znakami wodnymi itp. Można także dostosować prawa dostępu klienta do hasła chroniącego oddzielne galerie i przyznawać indywidualny dostęp tylko niektórym użytkownikom. System umożliwia ponadto tworzenie i aktualizację galerii proofingowych klientów bezpośrednio z Adobe Lightroom, co również przyczynia się do bezpieczeństwa i poufności przesyłanych informacji. Tutaj także dostępna jest opcja faworyzowania obrazu. Oznacza to, że możesz pozwolić klientom na przeglądanie i ulubione zdjęcia portfolio z dowolnego urządzenia, które mają pod ręką.

Sekcje sprawdzania poprawności klienta są ukryte przed użytkownikami, którzy nie mają praw dostępu. W ten sposób możesz przechowywać galerie, pokazywać okna sklepu internetowego dla określonych grup, a nawet osobnych klientów w swoim portfolio. Jest to wygodny proces pracy. Możesz także ustawić hasła do stron internetowych, ukryć je w menu, zastosować znaki wodne na zdjęciach i filmach.

Nawiasem mówiąc, obsługiwane są również podmenu. Praca SEO jest również wygodnie zorganizowana – będziesz mógł wypełniać metatagi dla wszystkich stron witryny tylko na jednym ekranie. Istnieje możliwość podłączenia Google Analytics, dodania favicon, własnej domeny i innych standardowych rzeczy tutaj.

Blogowanie

Zintegrowany silnik blogowania pozwoli opowiedzieć historie o sobie i swojej kreatywności szerokiej publiczności. Jest prosty i wygodny w użyciu. Możesz wzbogacić portfolio w sklepie internetowym, aby sprzedawać dowolne obrazy, filmy lub, powiedzmy, koszulki z nadrukami, kubki, ręcznie robione ubrania lub coś innego.

Formatuj edytor blogów

Istnieje również zintegrowany blog dostosowany do prezentacji zdjęć i filmów. Możesz także dodać standardowy tekst, chociaż posty publikowane w formacie wyglądają podobnie do tych, które można znaleźć w czasopismach, a nie w gazetach. Koncentruje się na historiach multimedialnych. Jest to zorganizowane inaczej niż w innych systemach. Nawiasem mówiąc, każdy blog i strona sklepu internetowego mogą być zaprojektowane indywidualnie.

Integracja kont społecznościowych

Aby spopularyzować i wyselekcjonować swoje portfolio i markę w ogólności, Format umożliwia integrację kont mediów społecznościowych z Twoim projektem. Szczególną uwagę przywiązuje się do integracji kanałów na Instagramie, która umożliwia dodawanie zdjęć z Instagrama bezpośrednio do twojego portfolio. Proces ten jest wykonywany automatycznie, abyś mógł zaprezentować swoje najlepsze prace odbiorcom docelowym przy maksymalnej skuteczności i minimalnym nakładzie czasu / nakładu pracy.

Jeśli chcesz wzmocnić i promować swoją markę, uzyskanie niestandardowego adresu e-mail opartego na G Suite będzie z pewnością dodatkowym bonusem. Zasadniczo funkcja Format obejmuje wszystko, co może być potrzebne do zaprojektowania portfolio komercyjnego. Istnieje możliwość indywidualnego zaprojektowania każdej galerii, połączenia jej, ochrony hasłami, tworzenia prywatnych sekcji witryny, osadzania galerii wideo, akceptowania płatności online za różnego rodzaju produkty, zarządzania blogiem i udostępniania tych treści w sieciach społecznościowych. Jedyną rzeczą jest to, że projekt interfejsu może być bardziej atrakcyjny, ponieważ system jest przeznaczony dla kreatywnych ludzi.

SEO

O ile większość portfeli utworzonych za pomocą formatu jest uruchamiana z myślą o celach promocyjnych, skuteczna optymalizacja wyszukiwarek ma duże znaczenie. Kreator stron internetowych zawiera dość szczegółowe ustawienia SEO, które mogą pomóc zwiększyć widoczność projektu w wyszukiwarkach.

Wszystkie ustawienia SEO są podzielone na sekcje Globalne i Treści i można je dostosować w osobnych obszarach. Obejmują one możliwość określenia tytułu witryny SEO, tytułu strony głównej i opisów dla wszystkich stron, słów kluczowych / metatagów itp. Jeśli nie jesteś pewien, czy Twoja witryna jest zoptymalizowana pod kątem wyszukiwarek, powinieneś zobaczyć pasek procentowy wskazujący jej aktualny wskaźnik ukończenia SEO.

Istnieje również sekcja „Poprawa treści SEO”, w której można znaleźć wskazówki, które pomogą Ci zwiększyć pozycje projektów w wynikach wyszukiwania. Wreszcie Format automatycznie generuje mapę witryny, która zawiera listę treści i organizacji strony internetowej w celu lepszej indeksacji projektu w wyszukiwarkach.

3. Wzory

Liczba tematów:23
Profesjonalne szablony&# x2714; TAK
Elastyczny projekt:&# x2714; TAK
Sortuj według branży✘ NIE
Edycja kodu:&# x2714; TAK

Wszystkie motywy formatu oparte są na wszechstronnej wizualnej prezentacji galerii. Są one podzielone na 6 typów, a mianowicie pełny ekran, pokaz slajdów, kafelki, pionowe, poziome i Premium. Każda kategoria zawiera kilka odmian wybranej prezentacji układu. W sumie są tutaj 23 różne tematy, które są zorientowane na atrakcyjną prezentację obrazu. Wszystkie szablony są responsywne, co oznacza, że ​​poprawnie wyświetlają zawartość na ekranach komputerów i urządzeń mobilnych.

Każdy motyw jest oferowany w kilku schematach kolorystycznych – jasny, jasny, ciemny itp. Chociaż można ręcznie skonfigurować schemat kolorów strony internetowej. Przyjemnym bonusem jest możliwość dostosowania szablonu i projektu każdej strony osobno. Innymi słowy, będziesz mógł w różny sposób projektować strony internetowe, na przykład różne kategorie zdjęć: wciąż żyje w jednym stylu i portrety w innym stylu, wizualnie podkreślając różnicę między nimi.

Możesz zajrzeć do pełnoekranowego podglądu projektu. Jakość jest na godnym poziomie. Nie robi na ciebie wrażenia niewiarygodnymi rozwiązaniami, ale całkowicie spełnia oczekiwania kreator stron niszowych. Trudno jest dodać coś do wizualnego zestawu szablonów – Format oferuje gotowe opcje wyświetlania dla wszystkich istniejących formatów prezentacji obrazu.

Formatuj szablony

Możesz skonfigurować menu strony internetowej (pozycja i wysokość), strony galerii (nawigacja, wyświetlanie obrazu na pełnym ekranie, animacje przejścia i ich szybkość, miniatury), czcionki i kolory prawie wszystkich elementów strony. Możliwe jest wybranie układu / rozmiaru / odstępu okładki, pozycji linku i wyrównania tekstu dla stron kolekcji. Będziesz mógł zobaczyć wynik w standardowym i mobilnym formacie witryny podczas pracy nad jego rozwojem.

Podczas konfigurowania projektu będziesz miał również dostęp do edytora strony. Tutaj możesz dodawać logo i tytuł witryny, dostosowywać kolor i obraz tła każdej strony, wybierać czcionki oraz ustawiać rozmiary i style typów, link do profili sieci społecznościowej, personalizować niestandardową nazwę domeny i favicon itp..

Użytkownicy, którzy posiadają umiejętności kodowania, z przyjemnością uzyskają dostęp do edytora kodu usługi, w którym będą mogli edytować dowolny kod strony internetowej, wykorzystując swoją wiedzę HTML / CSS / JavaScript. Umożliwia to ręczną zmianę wyglądu strony internetowej i integrację aplikacji lub dodatków innych firm poprzez integrację kodu.

Formatuj edytor kodów

Zasadniczo jest to tylko niewielka część ustawień projektowania formatu. Jeśli chcesz, możesz dostosować rozmiar, wygląd, kolor ikon sieci społecznościowej, format linków, tytuły i standardowy tekst, kolor każdego elementu strony, rozmiar itp. Detalizacja jest tak duża, że ​​istnieje ryzyko zgubienia się w możliwych modyfikacjach i uzyskaj w rezultacie mierny projekt. Nie wspominając o zaletach ręcznej edycji kodu. Jeśli chodzi o dostosowanie stylu i struktury portfela, Format jest zdecydowanie potężnym rozwiązaniem.

4. Obsługa klienta

Wsparcie techniczne Format jest dystrybuowane między kilka krajów z różnych części świata, co pozwala zapewnić całodobową obsługę klienta. Możesz się z nimi komunikować przez e-mail lub okno czatu na żywo. Menedżerowie są przyjaźni dla użytkownika. Reagują szybko i profesjonalnie.

Centrum pomocy ma dobrze zorganizowaną strukturę i zawiera różne sekcje ze szczegółowym opisem każdej czynności, którą należy wykonać w systemie. Istnieje również wyszukiwanie słów kluczowych.

5. Polityka cenowa

Format nie ma bezpłatnego abonamentu. 14-dniowy okres próbny pozwoli Ci przetestować wszystkie funkcje systemu i podjąć decyzję dotyczącą konieczności przedłużenia usług wynikających z jednego z płatnych planów (ceny są określone dla rocznej subskrypcji):

Formatuj politykę cenową

 • Entuzjasta, 6 USD / mies – 100 zdjęć, 3 produkty sklepowe, 15 stron;
 • Zawodowiec, 12 USD miesięcznie – 1000 zdjęć, 20 produktów sklepowych, nieograniczona liczba stron i postów na blogu, 5000 zdjęć sprawdzających, darmowa domena, niestandardowa edycja kodu;
 • bez limitu, 25 USD / mies – nieograniczona liczba zdjęć, nieograniczona liczba produktów sklepowych, nieograniczona liczba stron i postów na blogu, nieograniczona liczba zdjęć próbnych, darmowe domeny i motywy premium, niestandardowa edycja kodu.

Opłaty miesięczne będą o 30% wyższe. Płatność jest akceptowana przez MasterCard, PayPal i Visa. System ma 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, poczynając od dnia płatności. System umożliwia również uzyskanie 30-minutowej pomocy na konfigurację witryny u Eksperta Format za 50 USD.

Zasadniczo koszt formatu można porównać z innymi niszowymi twórcami stron internetowych. Nie można tego nazwać drogim lub tanim. Tę usługę należy wybrać nie według kryterium kosztów, ale w zależności od potrzeb.

6. Plusy i minusy

Format jest zdecydowanie fajnym specjalistycznym narzędziem do tworzenia stron portfolio. Ma wszystko, czego możesz potrzebować do atrakcyjnej prezentacji obrazu.

Plusy:
Cons:
&# x2714; Dostępność zintegrowanego bloga i sklepu internetowego;
&# x2714; Silny nacisk na prywatność i ochronę praw autorskich galerii;
&# x2714; Elastyczne ustawienia galerii, możliwość łączenia ich w kolekcje;
&# x2714; Możliwość edycji dowolnego kodu strony internetowej.
Design Projekt interfejsu deski rozdzielczej nie ma estetycznego wyglądu;
✘ Dostosowywanie szablonów jest potężne, ale nie do końca zrozumiałe.

Ogólnie format to świetny produkt niszowy. Jest stosunkowo prosty w użyciu i nie ma oczywistych wad funkcjonalnych. Zamiast tego ma szeroką społeczność użytkowników i perspektywy.

Dolna linia

Format to wysokiej jakości usługa służąca do tworzenia dowolnych portfeli. Będzie przydatny dla artystów, fotografów, przedstawicieli biznesu modelarskiego, architektów, projektantów, a także dla każdego, kto musi coś zaprezentować poprzez galerie zdjęć.

Kreatora stron internetowych nie można nazwać najlepszym w niszy, ponieważ istnieje wielu porządnych konkurentów, którzy mogą wykonać to samo zadanie za te same koszty lub nawet taniej. Czy warto używać formatu? Tak, jeśli przemawia do ciebie po zbadaniu go na własną rękę. Prawdopodobnie będziesz zadowolony z jego jakości, jeśli podoba ci się jego interfejs. Funkcjonalność usługi Cię nie zawiedzie.

Spróbuj sformatować teraz

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map