Przegląd HostGator

Przegląd HostGator


HostGator – jest dostawca hostingu w chmurze, co odróżnia go od rozwiązań serwerów współdzielonych. Technologie w chmurze zapewniają lepszą wydajność i lepsze bezpieczeństwo witryny. Skoki ruchu i przeciążone serwery nie stanowią już problemu, ponieważ hosting w chmurze korzysta z kilku serwerów w ramach jednego ekosystemu, aby zapewnić sprawne działanie w przypadku awarii któregokolwiek z nich.

Platforma zyskała sobie dobrą opinię dzięki wystarczającej wydajności, wysokiej wydajności i stabilnej prędkości. Oferuje kilka pakietów, które obejmują hosting WordPress i inne rozwiązania serwerowe, aby spełnić Twoje cele biznesowe. Poza tym ma kilka unikalnych opcji, które mogą mieć znaczenie przy wyborze renomowanego i bezpiecznego dostawcy hostingu.

1. Plusy i minusy

HostGator jest jednym z najdłużej działających dostawców hostingu na rynku. Ewoluował przez lata oferując nowe funkcje.

Użytkownicy mogą wybierać spośród kilku rozwiązań hostingowych, które obejmują nie tylko chmurę, ale także serwery VPS, współdzielone, dedykowane i zoptymalizowane pod kątem WP.

Pomimo wszystkich opcji, które przynosi to użytkownikowi końcowemu, mogą wystąpić pewne niewielkie wady. Zdefiniujmy główne zalety i wady platformy hostingowej HostGator.

Zalety HostGator:

 • Dobre wyniki testu prędkości – zgodnie z ostatnimi testami przeprowadzonymi przez Bitcaptcha, HostGator ocenia wyniki A + pomimo lokalizacji. Testy wykazały dużą szybkość ładowania strony nawet w lokalizacjach w USA.
 • Bezbłędny czas pracy – wskaźnik przestojów platformy jest bliski ideału. Serwery HostGator wykazały 99,94% w ciągu ostatnich 24 miesięcy. Kilku dostawców hostingu może pochwalić się taką stabilnością.
 • Funkcjonalność związana z bezpieczeństwem – platforma dba o bezpieczeństwo witryn klientów, oferując nowe narzędzia oprócz regularnych aktualizacji systemu, instrumenty zapobiegające możliwym oszustwom, spamowi, oszustwom itp..
 • Dodatkowe zasoby – jako rozwiązanie serwerowe w chmurze HostGator zapewnia stabilną stronę internetową, nawet w przypadku awarii jednego z serwerów. Innymi słowy, platforma ma dodatkowe zasoby do wykorzystania w dowolnym momencie.
 • Intuicyjny panel sterowania – system jest dość prosty w obsłudze nawet dla początkujących, którzy nigdy wcześniej nie mieli do czynienia z funkcjami hostingu. Platforma opracowała swój wyjątkowy panel sterowania ze wszystkimi narzędziami tuż przed użytkownikiem w zasięgu kliknięcia.

Należy również zauważyć, że HostGator jest niedrogim hostingiem pomimo ogromnego wyboru przydatnych funkcji. Jednak większość użytkowników nie lubi niektórych rzeczy na temat platformy.

Wady HostGator:

 • Liczne wyprzedaże – możesz być zirytowany niekończącymi się ofertami dodatkowych produktów i pakietów, których możesz nigdy nie potrzebować. Polityka sprzedaży jest dość irytująca.
 • Ograniczona pamięć – niektórym może się to dziwić, ponieważ przestrzeń pamięci jest dość ograniczona. Maksymalny plan obejmuje tylko 6 GB miejsca. To może nie wystarczyć w przypadku rosnących lub skomplikowanych projektów.
 • Opłata za domenę – mimo że wszystkie plany zawierają bezpłatną domenę, będziesz zmuszony uiścić dodatkową opłatę, jeśli odmówisz korzystania z niej po upływie 1 roku. To brzmi jak dziwna polityka cenowa.

W porównaniu do wszystkich dobrych i złych stron oferty HostGator, nadal wygląda to na dobre rozwiązanie hostingowe dla właścicieli witryn spragnionych rozszerzonych zasobów serwera, solidnych technologii bezpieczeństwa, wystarczającej wydajności i niektórych dodatkowych korzyści, które opiszemy dalej.

2. Funkcje hostingowe

Oprócz podstawowej funkcjonalności, która obejmuje typowe narzędzia bezpieczeństwa, wysoką prędkość i dobre wskaźniki czasu działania, HostGator ma specjalne narzędzia do dostarczenia po wyjęciu z pudełka. Sprawiają, że ich rozwiązania serwerowe są jeszcze bardziej elastyczne.

 • Kreator stron internetowych Gator – platforma ma niestandardowego kreatora stron internetowych, który umożliwia tworzenie prostych stron w kilka minut. Narzędzie nie wymaga umiejętności technicznych i pozwala początkującym budować projekty od podstaw bez kodowania. Instrument ma osobny rynek aplikacji z dodatkami i widżetami oprócz standardowych opcji SEO, integracji bramki płatności, funkcji blogowania i innych.
 • Rozszerzony pakiet bezpieczeństwa – system oferuje dobry zestaw narzędzi bezpieczeństwa z 4 różnymi rozwiązaniami w pakiecie. Obejmują one narzędzie Privacy Domain, CodeGuard, SiteLock i G Suite. Przeczytaj więcej o każdej funkcji bezpieczeństwa w akapicie „Bezpieczeństwo”.
 • Zarządzanie zasobami – użytkownicy mają całkowitą kontrolę nad przydzielonymi zasobami. Możesz je monitorować i używać w dowolnym momencie dzięki technologiom serwerowym w chmurze.
 • Optymalne konfiguracje buforowania – platforma wykorzystuje zintegrowane buforowanie, aby zapewnić szybsze ładowanie strony. Strony są ładowane również szybciej na żądanie z chmury.
 • Kopie lustrzane – system wykorzystuje technologie dublowania danych. Działają jako dystrybutorzy danych na wielu urządzeniach. Ta funkcja jest włączana automatycznie.
 • Niestandardowy panel sterowania – HostGator ma swój wyjątkowy cPanel, który zapewnia pełną kontrolę nad Twoim kontem. Użytkownicy mogą tworzyć nowe konta, a także zarządzać nieograniczonymi subdomenami z jednego pulpitu nawigacyjnego.
  Pulpit nawigacyjny Hostgator
 • Hosting zoptymalizowany pod kątem WP – dobra funkcja dla wszystkich fanów WordPress. Obejmuje bezpłatną migrację witryny, bezproblemową integrację z CMS, prosty panel sterowania i wiele innych.

Jak widać, platforma oferuje kilka dobrych dodatków oprócz hostowania podstawowej funkcjonalności. Powinniśmy również zwrócić uwagę na kilka bezpłatnych opcji, w tym podłączony SSL i roczną bezpłatną domenę dla wszystkich klientów HostGator.

3. Wydajność

Platforma wykorzystuje zaawansowane technologie, aby zapewnić stabilne działanie witryny. Oprócz rozwiązań chmurowych HostGator wykorzystuje technologie tworzenia kopii lustrzanych i konfiguracje buforowania, aby maksymalnie wykorzystać szybkość ładowania strony. Najnowsze testy wykazały, że dostawca hostingu spełnia wymagania poziomu A +, a średnia prędkość ładowania strony wynosi 691 ms.

Wskaźnik przestojów był prawie 99,94% w ciągu ostatnich dwóch lat. Ponadto ma centra danych zlokalizowane w różnych częściach świata, w tym w Stanach Zjednoczonych i Europie. Zapewnia szybką reakcję serwera nawet w Australii (413ms), Singapur (447ms) i Brazylii (281ms). Jeśli Twoja witryna jest skierowana do odbiorców w USA, serwer zareaguje w czasie krótszym niż 1 sekunda.

4. Bezpieczeństwo

Powiedzieliśmy już kilka słów o zestawie bezpieczeństwa HostGator. Zawiera kilka zaawansowanych technologii, które są dostępne dla każdego użytkownika w jednym pakiecie. Zestaw narzędzi bezpieczeństwa składa się z następujących elementów:

 • CodeGuard – system zapewniający bezpieczeństwo pracy ręcznej za pomocą automatycznych codziennych kopii zapasowych i do trzech przywracań stron internetowych miesięcznie na wypadek, gdyby coś poszło nie tak.
 • SiteLock – technologia blokująca ataki botów. Automatycznie wykrywa zagrożenia złośliwym oprogramowaniem i oszustwami oraz eliminuje ich źródła.
 • Darmowe SSL – użytkownicy docenią zintegrowane szyfrowanie SSL zaprojektowane w celu zapewnienia bezpiecznych transakcji.
 • Prywatność domeny – narzędzie do ochrony danych osobowych. Zawiera technologie, które również utrzymują twój e-mail z dala od spamerów.

5. Obsługa klienta

HostGator oferuje wiele sposobów uzyskania wymaganej pomocy w przypadku problemów technicznych lub innych. Użytkownicy docenią kilka natychmiastowych sposobów skontaktowania się z zespołem pomocy technicznej. Obejmują one funkcję czatu na żywo i numery telefonów w zależności od miejsca zamieszkania klienta. Wybierz międzynarodowy numer telefonu lub lokalny numer telefonu. Istnieje również możliwość wysłania faksu.

Wsparcie Hostgator na żywo

Innym sposobem rozwiązania problemu jest wejście do ogromnej bazy wiedzy z licznymi przewodnikami wideo, samouczkami oprócz klientów i portalami pomocy technicznej. Są dostępne w formie społeczności z mnóstwem przydatnych informacji. Możesz również wejść na blog firmy z różnymi artykułami, opisami aktualizacji i innymi materiałami, które mogą się przydać.

6. Polityka cenowa

Platforma oferuje kilka rozwiązań serwerowych w zależności od typu witryny i wymagań. Pakiet hostingowy oparty na chmurze jest pakietem podstawowym. Zawiera trzy główne plany:

Ceny hostgatora

 • Plan pisklęcia rozpoczyna się o godz 2,75 USD miesięcznie dla jednej domeny z 2 GB pamięci.
 • Koszty abonamentu dla dzieci 3,95 USD miesięcznie dla nieograniczonej liczby domen i 6 GB miejsca na dysku.
 • Cena biznesplanu wynosi 5,95 USD z nieograniczoną liczbą domen i 6 GB pamięci.

Wszystkie plany obejmują bezpłatny SSL i roczną domenę. Zła wiadomość jest taka, że ​​musisz zapłacić opłatę za domenę, nawet jeśli nie planujesz jej przedłużenia po 1 roku. Opłata wynosi 17,99 USD za każdą domenę.

Użytkownicy mogą również wybrać plany zoptymalizowane pod kątem WP, kosztujące 5,95 USD, 7,95 USD i 9,95 USD w zależności od planu. Nie tak przystępne, jak można się spodziewać, biorąc pod uwagę tańsze opcje dostępne na rynku, w tym Bluehost z podstawowym planem WP od 2,95 USD miesięcznie.

Hosting VPS zaczyna się od 29,95 USD miesięcznie, podczas gdy serwery dedykowane będą kosztować 118,99 USD miesięcznie w przypadku, gdy potrzebujesz więcej zasobów cyfrowych i zasobów.

Wniosek

HostGator to potężny i bezpieczny dostawca hostingu z wystarczającą liczbą funkcji, z których można skorzystać. Sprawdzi się w przypadku różnych typów witryn, w tym handlu elektronicznego, małych firm lub projektów opartych na treści. Zapewnia wybór rozwiązań serwerowych o dobrej wydajności i zaawansowanych środkach bezpieczeństwa. Jest intuicyjny i łatwy w użyciu, oprócz kompleksowej obsługi klienta.

Dostawca hostingu oferuje kilka pakietów serwerów. Jednak niektóre z nich wyglądają na zawyżone, zwłaszcza w porównaniu z innymi alternatywami prezentowanymi na rynku hostingu. Z drugiej strony, HostGator nadal jest wart wypłacenia tych pieniędzy.

Wypróbuj Hostgator TERAZ

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map