Przegląd MotoCMS

MotoCMS w lewo


MotoCMS – to łatwy w użyciu kreator stron internetowych, który łączy w sobie wszystkie dobre funkcje tradycyjne platformy CMS i Oprogramowanie SaaS. Innymi słowy, mamy tutaj połączenie dwóch różnych podejść do procesu tworzenia strony internetowej, edycji treści, dostosowywania i wdrażania.

Z jednej strony korzystasz z typowy konstruktor przeciągnij i upuść i uruchomić w pełni funkcjonalny projekt bez absolutnie żadnych umiejętności technicznych. Możesz wybierać spośród setek szablonów i używać łatwych instrumentów do dostosowywania i dostrajania każdej strony. Z drugiej strony użytkownicy docenią elastyczność CMS z możliwością edycji kodu źródłowego, wybrania preferowanego dostawcy hostingu itp..

Kreator stron internetowych pozwoli Ci tworzyć różne typy witryn, od blogów i witryn małych firm po sklepy cyfrowe. Przyjrzyjmy się bliżej temu, co oferuje pod względem funkcjonalności.

Plusy i minusy

MotoCMS na pewno warto zwrócić uwagę na unikalne podejście do procesu tworzenia strony internetowej. Łączy w sobie kilka dobrych funkcji zarówno z platform CMS, jak i oprogramowania SaaS, chociaż mogą wystąpić pewne wady.

Plusy:
Cons:
&# x2714; Idealne dla początkujących i profesjonalistów.
&# x2714; Funkcja przeciągnij i upuść.
&# x2714; Zintegrowane funkcje SEO i eCommerce.
&# x2714; Tysiące responsywnych i bezpłatnych szablonów.
&# x2714; Szeroki zakres dodatkowych usług na zamówienie.
&# x2714; Płatność jednorazowa.
Needed Potrzebni są zewnętrzni dostawcy hostingu.
Bit Od samego początku trochę skomplikowane.

Do czego to jest dobre?

MotoCMS sprawdzi się doskonale do wielu celów. Przede wszystkim początkujący będą mogli tworzyć złożone witryny z umiejętnościami technicznymi. Kreator stron internetowych ma intuicyjny pulpit nawigacyjny z niezbędnym zestawem instrumentów do uruchamiania i wdrażania projektów w ciągu kilku godzin.

Po drugie, oprogramowanie będzie również odpowiednie dla doświadczonych programistów internetowych. Specjaliści będą mieli szansę zmienić kod źródłowy, a także stworzyć unikalne elementy, które można łatwo zaimplementować na stronie za pomocą prostego edytora HTML.

Jeśli chodzi o typy witryn, MotoCMS może być dobrym rozwiązaniem do tworzenia małych firm i witryn opartych na treści. Ma zaawansowane ustawienia optymalizacji SEO i promocji treści. Ponadto oprogramowanie ma funkcję eCommerce do tworzenia małych, średnich i dużych sklepów cyfrowych. Użytkownicy znajdą szeroki wybór szablonów eCommerce ze wszystkimi niezbędnymi funkcjami już wbudowanymi.

W rezultacie mamy tutaj najlepszą platformę do obsługi projektów o dowolnej złożoności i rodzaju. Ale czy MotoCMS jest naprawdę tak dobry? Czy jest naprawdę łatwy w użyciu dla osób bez umiejętności technicznych? Czy ma wystarczająco dużo funkcji, aby łatwo poradzić sobie z różnymi zadaniami? Aby odpowiedzieć na te pytania, sprawdźmy, jak to działa od wewnątrz.

Łatwość użycia

Jak już zrozumiałeś, MotoCMS nie jest typowym konstruktorem stron SaaS. Ma tylko niektóre funkcje oprogramowania. Obejmują one gotowe szablony, prosty edytor „przeciągnij i upuść”, intuicyjny panel sterowania, kilka szybkich sposobów logowania itp..

Nie należy jednak traktować tego jako kompleksowego rozwiązania, ponieważ platforma nie obejmuje hostowania ani planowania subskrypcji wszystkich funkcji w pakiecie.

Oznacza to, że narzędzie jest dostarczane jako samodzielne oprogramowanie, które będzie musiało zostać zainstalowane na wybranym hoście. Dobra wiadomość jest taka, że ​​MotoCMS współpracuje z największymi markami w branży, w tym Bluehost i SiteGround. Zacznijmy od samego początku i spójrzmy na proces rejestracji.

Zaloguj się

Podobnie jak wielu innych twórców stron SaaS, MotoCMS oferuje bezproblemowy proces rejestracji. Wystarczy użyć konta Google lub Social Media. Jeśli go nie masz, po prostu podaj żądaną nazwę użytkownika, adres e-mail i hasło. Posiadanie ważnego konta Google lub Facebook znacznie ułatwi w przyszłości. Po prostu o tym pomyśl.

Następnym etapem jest weryfikacja adresu e-mail. System automatycznie wyśle ​​list zeszklenia. Wystarczy, że podasz swoją skrzynkę odbiorczą i klikniesz link w wiadomości. W przeciwnym razie nie uzyskasz dostępu do panelu sterowania.

Edycja szablonów

Po pomyślnym zakończeniu etapu logowania automatycznie znajdziesz się w narzędziu do tworzenia witryn w panelu sterowania. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to wybrać szablon lub użyć domyślnie oferowanego. Użytkownicy będą mogli przełączać się między szablonami w dowolnym momencie.

MotoCMS Dashboard

Deska rozdzielcza wygląda bardzo prosto. Pomimo tego, że znajdziesz tu dziesiątki różnych funkcji, posiedzeń i instrumentów, wszystkie są logicznie rozmieszczone. Zawsze wiesz, co nacisnąć i gdzie kliknąć. Pulpit nawigacyjny oferuje od początku 4 główne opcje. Zawierają:

 • Edytor strony – po lewej stronie możesz zobaczyć listę wszystkich swoich stron. Kliknij jeden i edytuj go, usuń teksty i dodaj nową zawartość, zamień elementy, przesyłaj unikalne obrazy i wiele więcej. Użytkownicy mogą wyświetlić podgląd każdej strony przed opublikowaniem. Istnieją 4 tryby podglądu, w tym tablety i smartfony. Dla każdej strony masz szereg dodatkowych ustawień do edycji nazwy witryny, adresów URL, tytułów meta i opisów. Tutaj możesz również ukryć niektóre strony przed wyszukiwarkami.
 • Edytor stron MotoCMS

 • Blog Editor – każdy szablon ma zintegrowaną funkcję blogowania. W rezultacie pulpit nawigacyjny oferuje proste narzędzie do zarządzania wszystkimi postami i artykułami na blogu z jednego panelu sterowania. Możesz dodać nowe materiały. Usuń stare, zaktualizuj istniejące posty, zastosuj kategorie i tagi, ustaw ustawienia SEO i nie tylko.
 • Edytor postów na blogu MotoCMS

 • Ustawienia strony internetowej – sekcja zapewnia dostęp do listy ogólnych ustawień strony, na których możesz ustawić stronę główną, wybrać język strony, załadować favicon lub zmienić format nagłówka.
 • Centrum pomocy – tutaj możesz znaleźć przydatne artykuły i odpowiedzi na wszystkie pytania, które możesz mieć podczas procesu budowy.

Panel ma osobną bibliotekę multimediów, w której przechowywane są wszystkie obrazy, zdjęcia, muzyka lub dźwięki podzielone na strony. Ponadto możesz użyć specjalnych przycisków do przesyłania nowych plików multimedialnych i pobierania ich z biblioteki w razie potrzeby.

Ogólne wrażenie jest bardzo dobre. MotoCMS wygląda całkiem prosto dla początkujących, podczas gdy oddani profesjonaliści mogą docenić dodatkowe zalety dostosowywania. Na przykład mogą sprawić, że projekt szablonu będzie bardziej ekskluzywny dzięki edycji HTML. Mogą wkleić własny fragment kodu lub zmodyfikować istniejący.

Na żywo

Jak wspomniano wcześniej, MotoCMS różni się od typowego oprogramowania SaaS. Nie oferuje pakietu „wszystko w jednym”, w którym wystarczy tylko skopiować i wkleić zawartość, aby uruchomić. System nie ma własnego rozwiązania hostingowego. Oznacza to, że wymaga ręcznej instalacji i konfiguracji.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​platforma współpracuje z największymi markami branżowymi. Połączyło siły z takimi renomowani dostawcy hostingu tak jak Bluehost, SiteGround, i kilka innych. Dla użytkowników oznacza to bezproblemową integrację bez konieczności ręcznego konfigurowania strony internetowej. Jednak nadal będziesz musiał zarejestrować nazwę domeny, co oznacza, że ​​niektórzy nowicjusze mogą przez chwilę być zdezorientowani.

Po zakończeniu procesu dostosowywania system umożliwia zapisywanie zmian podczas przeglądania dostawców hostingu do wyboru. Użytkownicy mogą również wyświetlić podgląd gotowej witryny internetowej przed jej uruchomieniem.

funkcje & Elastyczność

MotoCMS jest bardzo bogaty w funkcje. Oferuje niektóre wbudowane funkcje, a także dodatki, które możesz chcieć zintegrować w zależności od typu witryny. Jak wspomnieliśmy wcześniej, platforma nadaje się do różnych projektów, w których chcesz uruchomić witrynę opartą na treści lub eCommerce.

Ogromna kolekcja szablonów

Platforma oferuje obecnie ponad 2500 różnych szablonów. Wszystkie są gotowe do użycia. Oznacza to, że możesz wybrać tylko ten jeden, dodać odpowiednią treść, zainstalować go na hoście i powitać pierwszych gości.

Użytkownicy mogą wybierać spośród ponad 40 różnych nisz biznesowych i kategorii. Są to zarówno nieruchomości, restauracje, jak i obiekty sportowe lub przemysłowe. Wszystkie motywy mają nowoczesny wygląd. Wyglądają bardzo stylowo i działają dobrze na wszystkich typach urządzeń mobilnych.

Jeśli chodzi o jakość i styl szablonu, wyglądają wspaniale. Aby ułatwić użytkownikom, jest specjalny pasek wyszukiwania, który umożliwia nawigację po wszystkich układach według słów kluczowych najlepiej opisujących niszę..

Funkcjonalność eCommerce

MotoCMS ma potężny silnik do tworzenia angażujących sklepów internetowych. Kluczową zaletą jest to, że nie musisz się łączyć ani integrować. System oferuje szablony eCommerce z już wbudowaną funkcjonalnością. Obejmuje:

ECommerce MotoCMS

 • System zarządzania produktem – dodawaj nowe produkty, usuwaj istniejące, dodawaj filtry w celu ułatwienia nawigacji, twórz katalogi i więcej.
 • eCommerce Essentials – z szablonem otrzymujesz również zintegrowane opcje płatności i wysyłki, funkcję obliczania podatków i narzędzia do zarządzania cenami produktów.
 • Platforma początkowo obsługuje PayPal, Post Finance i 2Checkout. Możesz jednak zintegrować inne usługi, aby uczynić swój sklep bardziej elastycznym dla klientów. Twoja witryna będzie wyposażona w gotowy do użycia bezpieczny system płatności, SSL i inne środki ochrony.
 • Dostosowywanie strony produktu – możesz zmienić wygląd strony produktu, wdrożyć ekskluzywne funkcje lub połączyć widżety lub dodatki, aby rozwinąć listę mailingową, włączyć narzędzia do pozyskiwania użytkowników i więcej.

Narzędzia do zwiększenia SEO

MotoCMS jest wyposażony w zintegrowane narzędzia SEO, dzięki którym Twoja witryna jest wyżej w rankingach wyszukiwarek. Od samego początku możesz edytować adresy URL, metatagi, tytuły i opisy poszczególnych stron. Ponadto edytor umożliwia dodawanie tekstów alternatywnych i opisów SEO do zdjęć lub zdjęć.

MotoCMS SEO

Cała funkcjonalność jest również dostępna ze zintegrowaną funkcją blogowania, dzięki czemu Twoje posty na blogu są bardziej przyjazne SEO. Ponadto użytkownicy docenią obszerny przewodnik po optymalizacji dostępny w centrum pomocy, zawierający wskazówki i porady od ekspertów SEO.

Wtyczki i dodatki

Chociaż MotoCMS nie może pochwalić się tak dużym wyborem WordPress lub Wix, na przykład jego twórcy nadal oferują kilka dobrych dodatków. Na przykład użytkownicy mogą łączyć niestandardowe formularze kontaktowe, integrować Mapy Google z osobnym widżetem, tworzyć wyskakujące formularze, udostępniać posty na Instagramie lub tworzyć harmonogramy za pomocą niestandardowych aplikacji.

Usługi dodatkowe

MotoCMS to nie tylko kreator stron internetowych. Reprezentuje grupę ekspertów dostarczających różne usługi sieciowe. Obejmują one od instalacji szablonu, aby pomóc początkującym w tworzeniu profesjonalnych logo, banerów reklamowych, pisaniu kopii, białych etykiet i innych.

Projekt & Szablony

Liczba tematów:2500+
Darmowe motywy:&# x2714; TAK
Elastyczny projekt:&# x2714; TAK
Sortuj według branży:&# x2714; TAK
Edycja kodu CSS:&# x2714; TAK

Jak już mówiliśmy wcześniej, MotoCMS oferuje ogromną różnorodność szablonów. Lista zawiera ponad 2500 układów związanych ze wszystkimi możliwymi niszami biznesowymi. Wszystkie szablony są w 100% responsywne, co oznacza bezbłędną pracę na dowolnym urządzeniu mobilnym lub stacjonarnym. Aby to zapewnić, możesz skorzystać z trybu podglądu mobilnego i stacjonarnego i sprawdzić, jak witryna działa na tablecie lub smartfonie.

Oprócz kategorii biznesowych możesz wybierać spośród tradycyjnych układów stron internetowych, a także szablonów stron docelowych ze zintegrowanymi wszystkimi niezbędnymi formularzami i widżetami. Użytkownicy otrzymują także dodatkowe narzędzia do stylizacji i projektowania. Mogą swobodnie zmieniać schematy, kolory, czcionki w desce rozdzielczej. Ponadto pracujesz z typografią, aby treść wyglądała bardziej atrakcyjnie.

szablony motocms

Przesyłanie plików multimedialnych jest również bardzo łatwe. Użyj funkcji przeciągnij i upuść lub przejdź do biblioteki multimediów i prześlij niezbędne pliki z lokalnej starszej wersji. System oferuje różne widżety galerii i pokazy slajdów, dzięki którym strona wygląda bardziej angażująco i stylowo. Zaawansowani profesjonaliści mogą zastosować fragment własnego kodu w przypadku korzystania z motywów HTML.

Obsługa klienta

System oferuje wszechstronne wsparcie oprócz swojej rozszerzonej bazy wiedzy. Użytkownicy mogą kontaktować się ze specjalistami pomocy technicznej bezpośrednio z pulpitu nawigacyjnego za pomocą przycisku Pomoc po prawej stronie. Otwiera nowe okno, w którym możesz zadać dowolne pytanie i wysłać zapytanie przez LiveChat, telefon lub system biletowy.

Tradycyjny system sprzedaży biletów to kolejny sposób na skontaktowanie się ze specjalistami MotoCMS. Musisz podać swój adres e-mail, wskazać dział, z którym chcesz się skontaktować, dodać temat i opisać problem w dostępnych miejscach. Cały proces wygląda na dość czasochłonny i złożony.

Z tego powodu natychmiastowa pomoc może być lepszym rozwiązaniem. Oferuje wizualne przewodniki i proste samouczki, które wyjaśniają wszystkie kluczowe kroki, od przesyłania nowych zdjęć i edytowania tekstu do tworzenia nowych folderów multimedialnych itp..

Platforma ma ogromną bazę wiedzy z mnóstwem artykułów i poradników. Ponadto możesz dołączyć do lokalnej społeczności. Tutaj możesz zadawać pytania lub pomagać innym użytkownikom MotoCMS. System informuje również właścicieli witryn o każdej nowej aktualizacji wprowadzonej przez jej twórców. Wszystko czego potrzebujesz to być na bieżąco.

Plany & Ceny: Ile kosztuje MotoCMS?

Polityka cenowa może wydawać się nieco myląca od samego początku. To zależy od funkcji, które chcesz uwzględnić w pakiecie. Ostateczny koszt zależy od rodzaju szablonu i dodatkowych usług, których potrzebujesz. Dobrą wiadomością jest to, że ostateczna cena jest wyświetlana przed przejściem do strony kasy. Poza tym użytkownicy mogą dowolnie włączać i wyłączać niektóre usługi opcjonalne w zależności od ich potrzeb.

Ceny szablonów różnią się od 36 do 171 USD. Załóżmy, że potrzebujesz również rocznego hostingu, instalacji szablonów i dostosowywania. Będzie to dodatkowo kosztować odpowiednio 27 USD rocznie, odpowiednio 49 USD i 139 USD. Użytkownicy mogą również potrzebować dodatkowej pomocy, aby rozpocząć realizację ukończonego projektu.

Opcjonalne funkcje obejmują:

 • Pomoc przy instalacji kosztuje 49 USD.
 • Dostosowywanie szablonów kosztuje 139 USD.
 • Usługi optymalizacji SEO zaczynają się od 59 USD za podstawowy audyt SEO do 299 USD za pełną optymalizację SEO na stronie.
 • Usługi Google Ads kosztują od 199 USD za utworzenie i uruchomienie konta, a także prowadzenie kampanii do 549 USD za pełny pakiet Google Ads z zarządzaniem kampaniami, tworzeniem celów itp..
 • Usługi projektowania logo niestandardowego kosztują 149 USD za gotowe logo dostarczane w kilku formatach.
 • Usługi Copywriting wynoszą od 79 USD za oryginalną treść lub ponowne zapisanie istniejących stron do 299 USD za zoptymalizowane pod kątem SEO opisy produktów i teksty na stronę docelową.

Pamiętaj, że dodatkowo płacisz za hosting dostarczany przez firmy zewnętrzne, ponieważ MotoCMS nie ma własnych rozwiązań serwerowych. System współpracuje z Bluehost, SiteGround i innymi popularnymi firmami. Hosting wysokiej jakości kosztuje 3,95 USD miesięcznie. Wygląda jak prawdziwa okazja.

MotoCMS FAQ

Przyjrzyjmy się bliżej kreatorowi stron MotoCMS, ponieważ różni się on znacznie od konkurentów i rodzi wiele pytań.

Pytanie: Co odróżnia MotoCMS od innych popularnych twórców stron internetowych?

Odpowiedź: W przeciwieństwie do Wix, Weebly, Zestaw oraz inni twórcy hostowanych witryn MotoCMS to samodzielny kreator stron internetowych, który nie jest powiązany z żadnym dostawcą usług hostingowych i istnieje niezależnie, w formie szablonów CMS. W skrócie: jeśli tworzysz witrynę internetową za pomocą Wix, nie ma możliwości przeniesienia witryny w inne miejsce – Kreator stron Wix działa wyłącznie na serwerach firmy. Korzystając z MotoCMS, możesz korzystać z wybranego przez siebie hosta.

Pytanie: Co to są szablony CMS?

Odpowiedź: Szablony CMS to prawie gotowe strony internetowe: są wyposażone w panel administracyjny, narzędzia do budowania witryn i widżety.

Pytanie: Czy mogę użyć jednego szablonu MotoCMS dla wielu stron internetowych?

Odpowiedź: Niestety nie możesz. Każda domena (witryna) wymaga osobnej licencji.

Pytanie: Ile kosztuje uruchomienie i utrzymanie witryny za pomocą MotoCMS?

Odpowiedź: Jeśli nie ma rabatów, szablony MotoCMS zaczynają się od 199 USD za sztukę. Wraz z samym szablonem otrzymujesz wbudowany panel administracyjny, bezpłatne aktualizacje CMS i dożywotnią pomoc techniczną. MotoCMS nie wymaga żadnych przedłużeń. Płacisz tylko raz za szablon. Koszty utrzymania strony internetowej będą zależeć od twojego dostawcy hostingu.

Pytanie: Czy można edytować widok mobilny mojej witryny??

Odpowiedź: Tak to jest. Aby wyświetlić podgląd i edytować mobilny widok witryny, przejdź do Edytora mobilnego. Wykorzystuje te same przydatne zasady edycji „co widzisz, co to jest” i „przeciągnij i upuść”. Nie wymaga kodowania.

Pytanie: Czy są jakieś sposoby na rozszerzenie funkcjonalności mojej witryny??

Odpowiedź: Każdy szablon MotoCMS zawiera zestaw z góry określonych widżetów, które usprawnią Twoją witrynę. Są to Mapy, Galerie, Formularze Kontaktowe, Paypal i wiele innych rozszerzeń. Każdy szablon ma szczegółowy opis i można go wyświetlić w trybie demonstracyjnym. Poza tym zaawansowani programiści mogą tworzyć własne widżety i integrować je z panelem sterowania, aby poprawić funkcjonalność MotoCMS.

Podsumowanie przeglądu MotoCMS

MotoCMS to potężne narzędzie do tworzenia stron internetowych dowolnego typu. Będzie odpowiadał początkującym bez absolutnie żadnych umiejętności technicznych, a także ekspertom od projektowania i programowania stron internetowych, którzy chcą wdrożyć niektóre funkcje i elementy własne.

Platforma ma ulepszoną funkcjonalność. Wprowadza zintegrowane funkcje do projektów eCommerce, a także ulepszone narzędzia SEO do budowania i promowania twoich stron internetowych. Oprócz tradycyjnych konstruktorów stron internetowych, MotoCMS nie oferuje rozwiązań pakietowych, co może początkowo stanowić problem.

Z drugiej strony zapewnia większą elastyczność pod względem dostawców hostingu, chociaż jest to przede wszystkim dobre rozwiązanie dla tych, którzy już kupili hosting.

Wypróbuj MotoCMS teraz

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map