Przegląd platformy Unicorn

Przegląd platformy Unicorn


Platforma Unicorn – to typowe oprogramowanie SaaS opracowane do tworzenia stron docelowych od zera. Pomaga promować i wprowadzać aplikacje mobilne, inne rozwiązania SaaS, startupy i wiele innych. Produkt zadebiutował ze zintegrowanym generatorem statycznych stron HTML. Dzisiaj oferuje większą elastyczność i narzędzia do tworzenia nowych stron, dodawania różnych komponentów, edytowania niektórych elementów witryny itp. Co ważniejsze, nie są wymagane żadne umiejętności techniczne. Platforma działa świetnie dla początkujących.

Użytkownicy mogą nie tylko tworzyć kreatywne strony docelowe, ale także angażować odwiedzających dzięki różnym możliwościom integracji. Ponadto oprogramowanie dostarcza czysty kod HTML lub CSS z każdym nowym szablonem. Niektórzy użytkownicy w sieci nazywają to „najlepszym narzędziem do tworzenia stron docelowych”. Ale chodzi o to, że produkt spełnia węższe potrzeby. System nie oferuje tak typowego dla narzędzia do budowania stron Testy A \ B lub analizy w celu śledzenia statystyk witryny. Oznacza to, że narzędzie działa głównie w konkretnej niszy i nie można go w razie potrzeby zróżnicować.

Mamy wątpliwości co do braku instrumentów edycyjnych i niektórych innych problemów, które mogą pojawić się podczas przeglądu. Zobaczmy, czy platforma Unicorn zasługuje na tak wysokie pochwały.

Plusy i minusy

To, co lubimy w platformie, to jej szybka ewolucja. Ze statycznego generatora stron ostatecznie przekształciło się w pełnowymiarowego kreatora stron internetowych z szansą tworzenia wewnętrznych stron, edytowania czcionek i kolorów, łączenia usług innych firm i nie tylko. Z drugiej strony programiści wciąż mają wiele do zrobienia.

Zalety platformy Unicorn:
Wady platformy Unicorn:
&# x2714; Łatwy w użyciubez kodowania jest wymagane. Wyczyść kod HTML / CSS / JS dla każdego szablonu.
&# x2714; Przystępne ceny – plany nie są zawyżone, podczas gdy istnieje również bezpłatny tryb użytkownika.
&# x2714; Edytor online – wszystkie zmiany dokonane w przeglądarce są zapisywane automatycznie.
&# x2714; Narzędzia do dostosowywania – edytuj kolory i czcionki, zmieniaj style, aby stworzyć stronę, którą polubią odwiedzający.
&# x2714; Integracja – użytkownicy mogą wybierać z różnych widżetów i łączyć je bezproblemowo.
&# x2714; Darmowe funkcje – oprócz bezpłatnego abonamentu oprogramowanie jest dostarczane z bezpłatnym SSL i CDN. Ale dotyczy to tylko płatnych subskrypcji.
✘ Ograniczona opcja projektu.
✘ Reklamy usunięte tylko w planach premium.
Exporting Proces eksportu kodu może być mądrzejszy.

Do czego to jest dobre?

Jak stwierdzono wcześniej w naszym przeglądzie, oprogramowanie zostało opracowane, aby pomóc zespołom promować ich startupy, aplikacje mobilne, usługi tworzenia aplikacji internetowych itp. Najnowsza wersja Unicorn Platform jest jeszcze bardziej zorientowana na start-up. Na przykład niektóre elementy lub funkcje są dostosowane głównie z myślą o startupach. Poza tym ma dodatkowe opcje, dzięki którym jest godnym narzędziem do tworzenia stron docelowych.

Aby zrozumieć, jak to jest dobre, musimy wyjaśnić niezbędne składniki strony docelowej, a następnie sprawdzić, czy platforma Unicorn jest w stanie je obsłużyć.

Podstawowe elementy udanej strony docelowej

Do czego potrzebna jest strona docelowa? Jego główną misją jest konwersja ruchu lub przyciąganie odwiedzających do docelowego produktu lub usługi, które chcesz promować. Z drugiej strony każdy produkt lub oferta jest wyjątkowa. Tak więc nie możesz po prostu wziąć tego samego szablonu i wykorzystać go dla każdej posiadanej kompetencji biznesowej. Ale podstawowe elementy są nadal konieczne do rozważenia:

 • Przekonujący nagłówek – musi być jasne, stosowne i empatyczne. Nagłówek jest pierwszą rzeczą, na którą docierasz do odbiorców. Jest to więc Twoja pierwsza i może być ostatnia szansa, aby zrobić dobre wrażenie.
 • Skuteczne pisanie – kolejna ważna część to kopia wysokiej jakości. Rozważa bezbłędny styl pisania i narzędzia do formatowania tekstu dostarczane przez edytor stron internetowych.
 • Zawartość mediów – jest to jedyny sposób na zaangażowanie odwiedzających. Animacje, filmy, obrazy, pliki GIF i inne formaty mogą mieć znaczenie.
 • Dobra reputacja – wskaźniki zaufania pomogą zwiększyć wiarygodność strony. Odznaki zaufania, pieczęcie, referencje, oceny 5 gwiazdek lub recenzje mogą być bardzo pomocne.
 • Lead Capture – sposób na zebranie jak największej ilości informacji o odbiorcach docelowych i ostatecznie poszerzenie listy mailingowej.
 • Silny CTA – skuteczny blok CT musi wyglądać inspirująco. Powinien zachęcić odwiedzających do dokonania zakupu, kliknięcia przycisku lub kliknięcia linku.

W niektórych przypadkach strona docelowa powinna również zawierać trochę funkcji eCommerce, jeśli chcesz od razu sprzedaj produkty lub usługi.

Teraz nadszedł czas, aby sprawdzić, czy platforma Unicorn zapewnia wystarczającą liczbę narzędzi do obsługi wyżej wymienionych zadań i czy oprogramowanie może zawierać wyjątkowe funkcje.

Łatwość użycia

Narzędzie do tworzenia stron docelowych będzie działać dobrze dla użytkowników na każdym poziomie. Albo jesteś całkowicie początkującym, bez najmniejszego pojęcia, czym jest HTML, albo doświadczonym programistą, który chce edytować kod źródłowy, platforma świetnie się sprawdzi..

Darmowy tryb rejestracji jest dla tych, którzy nadal mają wątpliwości co do narzędzia, które spełnia ich wymagania. Dobrą wiadomością jest to, że nie będziesz musiał podawać informacji rozliczeniowych. Zła wiadomość to istotny brak kluczowych funkcji, które są dostępne tylko w płatnych planach.

Pierwsze kroki

Przede wszystkim musisz otworzyć nowe konto lub zalogować się. Proces rejestracji wygląda typowo. Użytkownik jest proszony o podanie nazwy i adresu e-mail z hasłem, aby zalogować się później. Byliśmy zaskoczeni, że NIE zobaczyliśmy funkcji logowania w mediach społecznościowych. Z pewnością ułatwiłoby to proces.

Rejestracja platformy Unicorn

Na razie możesz korzystać tylko z podanych pól. Po wskazaniu wymaganych danych będziesz musiał sprawdzić swoją skrzynkę e-mail i potwierdzić hasło. Znajdziesz tam również list powitalny z pozdrowieniami od zespołu Unicorn.

Unicorn Platform moje strony internetowe

Edytor strony

Twoja początkowa strona internetowa będzie składać się z strony głównej i sekcji O nas. Użytkownicy mogą dodawać inne wewnętrzne strony w razie potrzeby. Aby rozpocząć tworzenie układu, wystarczy nacisnąć przycisk „Edytuj stronę”. Zostaniesz przeniesiony na osobny ekran, na którym możesz dodawać nowe komponenty.

Edytor stron platformy Unicorn

Platforma Unicorn zawiera dość szeroką kolekcję różnych elementów i bloków. Wszystkie są podzielone na kategorie i obejmują nagłówki, przyciski, formularze, zdjęcia, funkcje, tabele cen, suwaki, referencje i wiele innych. Innymi słowy, oprogramowanie oferuje wszystkie niezbędne elementy, które powinna mieć udana strona docelowa.

Jest jedna rzecz, która odróżnia tę platformę od innych twórców stron internetowych. Masz szansę edytować komponent PRZED dodaniem go do swojego układu. Jeśli nie spełnia twoich potrzeb, usuń go i wybierz inny. Użytkownicy mogą zmieniać nagłówek i opis, dodawać nowe teksty do sekcji przycisków, zmieniać style lub przesyłać nowe obrazy tła.

Edytor platformy Unicorn

Kiedy skończysz edycję i masz całkowitą pewność, że element spełnia potrzeby witryny, kliknij przycisk „Pobierz”, aby pojawił się w szablonie. Jeśli makieta składa się z kilku bloków, użytkownicy mogą zmienić swoją pozycję, klikając przycisk „strzałka”. Można go użyć do przesunięcia komponentu w górę lub w dół. Kolejną świetną funkcją jest to, że możesz przetestować, jak działają linki przycisków w prawdziwym życiu. Wystarczy opublikować stronę i otworzyć ją w nowej karcie.

Cały proces edycji jest bardzo prosty. Zbudowanie gotowego wieku docelowego nie zajmie Ci więcej niż godzinę, biorąc pod uwagę, że potrzebujesz już treści i plików multimedialnych do przesłania.

Ustawienia strony internetowej

Ustawienia witryny obejmują ogólne problemy do zmiany. Tutaj możesz również wybrać stronę, którą chcesz lub nie chcesz publikować. Użytkownicy mogą łączyć własne domeny (tylko w płatnych planach) lub domyślnie użyj niestandardowej subdomeny Unicorn Platform. Tutaj użytkownicy mogą przesyłać ulubione, obrazy z mediów społecznościowych, edytować kod źródłowy, zmieniać styl, eksportować HTML lub pracować z SEO.

Ustawienie strony internetowej Unicorn Platform

Po zakończeniu ustawień możesz się zakochać, naciskając przycisk „Publikuj”. Podczas gdy strony docelowe dotyczą zaangażowania użytkowników i interakcji, platforma Unicorn ma jedną ogromną wadę. Nie ma trybu podglądu mobilnego, aby sprawdzić, jak strony działają na różnych urządzeniach. Jedynym rozwiązaniem jest opublikowanie strony internetowej i wprowadzenie jej ze smartfona lub tabletu.

funkcje & Elastyczność

Główną ideą strony docelowej jest krótkie opowiadanie i konwersja ruchu. Poza tym może pomóc w uzyskaniu istotnych danych o docelowych odbiorcach, rozbudowaniu listy mailingowej i wykorzystaniu niektórych technik marketingowych, aby uświadomić klientom. Platforma Unicorn ma zestaw funkcji, które pozwolą Ci wykonywać różne zadania:

Integracja

Produkt nie ma niestandardowego sklepu App Store. Będziesz jednak mógł łączyć komponenty witryny z różnymi usługami stron trzecich. Obejmują one narzędzia marketingu e-mailowego (MailChimp), Platformy CRM (Salesforce i Pipedrive), posłańcy (Slack and Telegram) i inne instrumenty pozwalające pozostać w kontakcie z użytkownikami, zbierać opinie i nie tylko.

Integracja z platformą Unicorn

SEO

Platforma Unicorn oferuje niewiele narzędzi SEO. Ale nadal ma tu podstawowe ustawienia, możesz edytować adresy URL, zmieniać tytuł, opis i kilka innych parametrów. Poza tym należy zauważyć, że witryny jednostronicowe są promowane głównie za pomocą kampanii reklamowych, ale nie SEO.

Platforma Unicorn SEO

Edycja i eksport kodu

Istnieje możliwość dodania własnego fragmentu kodu i umieszczenia go w całej witrynie lub tylko niektórych jej składnikach. System posiada obsługę HTML, CSS i JS. Oto także funkcja eksportu, która umożliwia pobranie dowolnej witryny w wersji HTML.

Edycja kodu platformy Unicorn

Przetwarzanie płatności

Świetna funkcja dla startupów, które szukają możliwości przyjmowania płatności bezpośrednio ze strony docelowej. Jedynym minusem jest to, że system obsługuje Stripe jako jedyną dostępną bramę płatności. Działa jednak dobrze zarówno w przypadku płatności jednorazowych, jak i cyklicznych.

Darmowe opcje

Każdy użytkownik otrzymuje bezpłatny SSL, nawet jeśli korzysta z oprogramowania przy zerowym koszcie. Rozpowszechniane za pośrednictwem CDN, aby zapewnić ochronę danych i solidną wydajność. Nie ma potrzeby ręcznego włączania tej funkcji. Aktywuje się po opublikowaniu strony internetowej.

Projekt & Szablony

Platforma nie ma typowych szablonów. Oferuje gotowe komponenty strony docelowej, pozwalające stworzyć własny układ. Wszystkie elementy wyglądają bardzo atrakcyjnie dla potencjalnego użytkownika i są łatwe w obsłudze. Poza tym możesz dowolnie zmieniać ogólny styl strony lub edytować każdy element osobno.

System pozwala zmieniać paletę kolorów, przesyłać nowe obrazy tła, edytować czcionki, rozmiary przycisków itp. Jedyną wadą jest brak opcji mobilnego podglądu, chociaż platforma obiecuje strony docelowe dostosowane do urządzeń mobilnych.

Obsługa klienta

Trudno sobie wyobrazić, dlaczego warto skontaktować się z zespołem wsparcia. Proces budowy jest krystalicznie czysty. Jeśli nadal potrzebujesz pomocy, możesz użyć funkcji czatu na żywo, aby natychmiast skontaktować się z menedżerami. Jednocześnie istnieje Centrum pomocy z kilkoma artykułami na temat rozpoczynania działalności, łączenia formularzy lub integracji opcji płatności.

Obsługa klienta platformy Unicorn

Ponadto użytkownicy znajdą wiele podpowiedzi w edytorze. Na przykład, gdy wchodzisz do kolekcji komponentów po raz pierwszy, automatyczna pomoc doradzi, który element najlepiej wybrać na początek i tak dalej. Podsumowując ten konkretny akapit, wsparcie jest wystarczająco dobre, aby korzystać z tak łatwej platformy.

Plany & Ceny: Ile kosztuje platforma Unicorn?

Po zakończeniu bezpłatnego okresu próbnego i konieczności uruchomienia strony docelowej do Twojej dyspozycji będą trzy różne płatne abonamenty. Wszystkie posiadają darmowy eksport HTML, SSL i niestandardową edycję kodu. Zawierają:

 • Koszty producenta 8 USD miesięcznie i jest dostarczany z niestandardowymi reklamami platformy Unicorn.
 • Koszty rozruchu 18 USD bez reklam, ale tylko dla 1 witryny.
 • Koszty prowadzenia działalności gospodarczej 28 USD na miesiąc. Brak reklam, wszystkie funkcje uwzględnione dla 3 stron docelowych.

Ceny platformy Unicorn

Przykłady witryn platformy Unicorn

Strona startowa Chatbirds

Strona startowa Chatbirds

Strona docelowa HR

Strona docelowa HR

Przykład strony głównej

Przykład strony głównej

Podsumowanie przeglądu platformy Unicorn

Platforma Unicorn jest z pewnością dobrym narzędziem do tworzenia angażujących stron docelowych. Jest wyposażony w bogatą kolekcję komponentów do tworzenia różnych bloków i sekcji. Poza tym oprogramowanie ma kilka dobrych funkcji do promowania i sprzedaży usług online. Obsługuje różne usługi integracji i widżety oprócz niestandardowej edycji kodu i funkcji eksportu HTML.

Z drugiej strony oprogramowanie wygląda nieco wąsko pod względem specjalizacji. Działa świetnie tylko dla startupów lub zespołów programistycznych. Nie zapewnia dużej elastyczności w tworzeniu stron docelowych dla innych nisz biznesowych. Jednak nadal warto płacić te pieniądze.

Utwórz stronę internetową ZA DARMO

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map