Przegląd portfolio Adobe

Adobe Portfolio – jest godną platformą zarówno dla początkujących fotografów, jak i oddanych profesjonalistów szukam prostego sposobu ustalić rozpoznawalną twarz publiczną online. Podczas gdy profesjonalne galerie są prawdopodobnie najlepszym sposobem na zaprezentowanie swoich umiejętności i kreatywności, Adobe Portfolio wydaje się być solidnym oprogramowaniem, które pozwala zarządzać i selekcjonować zawartość, a także korzystać z godnych funkcji projektowych, budować chwytliwe dynamiczne galerie i zapoznać się z globalna publiczność internetowa.


Platforma działa już od dłuższego czasu na rynku tworzenia stron internetowych. Ma pewne oczywiste zalety, biorąc pod uwagę profesjonalne narzędzia do projektowania, chociaż początkujący mogą od początku nieco zniechęcić się do pracy z tym narzędziem. System nie jest tak łatwy, jak można się spodziewać. Jednocześnie nie ma funkcji eCommerce do sprzedaży Twoich usług. Z drugiej strony Adobe Portfolio wciąż ma coś do zaoferowania w zakresie profesjonalnych galerii i stron tytułowych fotografów.

1. Łatwość użycia

Adobe Portfolio jest bezpłatny dla użytkowników Creative Cloud. System został początkowo uruchomiony jako narzędzie do budowania stron internetowych dla manekinów. Oznacza to, że proces budowy nie wymaga znajomości HTML ani CSS. Twórcy Adobe Portfolio twierdzą, że jest bardzo łatwy w użyciu, chociaż dostosowanie strony może być nieco bardziej czasochłonne w porównaniu do typowych edytorów WYSIWYG.

Główną misją oprogramowania jest umożliwienie użytkownikom tworzenia dynamicznych galerii, pięknych portfolio i stron tytułowych w krótszym czasie. Co więcej, system ułatwia aktualizację już istniejących treści z integracją Google Cloud, co jest dobre na wypadek, gdybyś musiał zmniejszyć nacisk na swój portfel.

Przegląd portfolio Adobe

Pierwsze kroki

Przed przystąpieniem do procesu budowania musisz wybrać, czy planujesz stworzyć galerię, czy stronę z jedną stroną, aby przedstawić swoje usługi. W naszej recenzji rozważmy, że potrzebujesz oszałamiającej galerii zdjęć, aby wyróżnić niektóre z twoich najlepszych prac.

Następnym etapem jest wybór motywu dla Twojej przyszłej witryny. Platforma oferuje 12 różnych układów dostępnych od samego początku. Zastąpienie motywu nawet podczas procesu dostosowywania nie będzie stanowiło problemu. Więc nie bój się eksperymentować z różnymi szablonami. Ostatnim krokiem jest zalogowanie się przy użyciu konta Google lub Facebook (lub po prostu podanie adresu e-mail i hasła). Otrzymasz list potwierdzający, a system automatycznie przeniesie Cię do deski rozdzielczej.

Proces edycji

Wybrany szablon będzie już zawierał strony podstawowe, w tym twoje prace i kontakty. Możesz je edytować, a także tworzyć nowe strony. Użytkownicy znajdą wszystkie niezbędne narzędzia na lewym pasku bocznym. Tutaj możesz dodawać nowe albumy, galerie lub strony, a także przesyłać własne zdjęcia itp. Aby ułatwić użytkownikom, dostępna jest funkcja integracji, która umożliwia importowanie wszystkich zdjęć z Behance, Photoshop lub Adobe Stock.

Przegląd portfolio Adobe

Tutaj możesz także zmieniać czcionki galerii, dodawać bloki tekstowe, sekcje „O mnie”, zmieniać układ motywu w zależności od preferencji itp. Cały proces edycji jest dość prosty. Jednak niektóre problemy wyglądają nieco dziwnie. Na przykład każda nowa strona jest automatycznie wyświetlana w menu bez możliwości jej edycji. Ponadto musisz utworzyć stronę od zera bez gotowych układów sekcji.

Przegląd portfolio Adobe

Ustawienia ogólne umożliwiają stworzenie tytułu i opisu strony przyjaznej SEO. Tutaj możesz również przesyłać ikony i favicon, a także zintegrować analizy.

Adobe Portfolio jest naprawdę dla manekinów, biorąc pod uwagę jego wbudowaną funkcję edycji i intuicyjny interfejs. Jednak niektóre aspekty procesu budowy mogą wymagać więcej czasu, aby się zorientować.

2. Funkcje i elastyczność

Adobe Portfolio posiada wszystkie narzędzia potrzebne do pracy z obrazami i tworzenia atrakcyjnych galerii do prezentacji swoich prac. Oferuje podstawową funkcję integracji do importowania kolekcji zdjęć za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Jednocześnie użytkownicy uzyskają dostęp do niektórych solidnych funkcji projektowych i nie tylko. Oto niektóre podstawowe możliwości, które docenisz:

 • Prosty import projektu – integracja z Photoshop Lightbox, Behance lub Adobe Stock ułatwia i przyspiesza przesyłanie projektów.
 • Automatyczna zmiana rozmiaru obrazu – system automatycznie zoptymalizuje twoje zdjęcia i zmniejszy rozdzielczość w razie potrzeby. Poprawi to czas ładowania pomimo formatu pliku. Możesz przesyłać nawet obrazy RAW zsynchronizowane z Adobe Cloud. Ta funkcja zoptymalizowała wykorzystanie miejsca na dysku, podczas gdy użytkownicy nie są zmuszeni do zmiany ustawień kolorów lub pikseli.
 • Natychmiastowe przedstawienie obrazu – Adobe Portfolio synchronizuje wszystkie wersje obrazów bez względu na to, ile razy je zmieniasz lub edytujesz. W przeciwieństwie do innych programów, które usuwają starą wersję i tworzą nowe przesyłanie, Adobe Portfolio natychmiast aktualizuje nową edycję za każdym razem, gdy trzeba poprawić zdjęcie.
 • Nieograniczone kolekcje zdjęć – stwierdziliśmy wcześniej, że utworzenie nowej kolekcji wymaga zbudowania nowej strony. Co może początkowo wyglądać na wadę, ostatecznie staje się zaletą, ponieważ użytkownicy mogą tworzyć tyle kolekcji, ile potrzebują? Możesz wyświetlać różne kolekcje tematyczne łączące dzieła różnych gatunków i stylów.
 • Połącz domenę – system pozwala połączyć własną domenę, aby zwiększyć rozpoznawalność strony. Jednak proces integracji daleki jest od spaceru po parku. Aby zastąpić wbudowaną domenę Adobe, będziesz potrzebować niestandardowej nazwy kupionej za pośrednictwem platformy lub innych usług, takich jak GoDaddy lub Dreamhost. Jeśli kupisz domenę za pośrednictwem Portfolio, będzie ona hostowana przez Namecheap. Kluczowym problemem jest to, że wszystkie ustawienia należy wprowadzić ręcznie. Użytkownik jest odpowiedzialny za modyfikację rekordów DNS, a także wskazanie poprawnego adresu IP i hosta. Aby znaleźć potrzebny adres IP, należy przejść do ogólnych ustawień portfela i poszukać go w sekcji „Połącz domenę”.

Przegląd portfolio Adobe

Powinniśmy również wspomnieć, że wszyscy użytkownicy Creative Cloud mogą uzyskać dostęp do ogromnej kolekcji czcionek Adobe oprócz zaawansowanych środków bezpieczeństwa, ochrony hasłem itp. Nie udało nam się znaleźć przynajmniej podstawowych funkcji eCommerce. Może to być wadą dla osób, które sprzedają obrazy online. Z drugiej strony możesz wstawić link, który przekieruje odwiedzających na stronę kasy.

3. Projekt

Jak już powiedzieliśmy, system oferuje około 12 różnych tematów. Wszystkie szablony są dostosowane do urządzeń mobilnych i zawierają adopcyjne galerie i style. Oznacza to, że Twoje portfolio będzie działać płynnie również na urządzeniach mobilnych. Projekt jest dobry. Jedynym problemem jest to, że nie ma tyle miejsca na dostosowanie strony, ile niektórzy mogą się spodziewać. W rzeczywistości nie ma nic do dostosowania, z wyjątkiem typów galerii i bloków tekstowych.

Przegląd portfolio Adobe

Z drugiej strony wybór układów galerii jest szeroki. Tutaj możesz wybrać styl o pełnej szerokości lub jednocześnie stworzyć kilka dynamicznych galerii i albumów Lightroom. Bezproblemowe importowanie i integracja z mediami społecznościowymi umożliwiają łatwe przesyłanie profesjonalnych kolekcji i udostępnianie ich użytkownikom online.

4. Obsługa klienta

Adobe wyrósł na ogromną społeczność obserwujących. Są wśród nich użytkownicy z całego świata, którzy są zawsze gotowi do pomocy za pośrednictwem odpowiednich forów, filmów na YouTube itp. Jeśli chodzi o samą platformę, ma ona ogromne Centrum pomocy z mnóstwem artykułów obejmujących różne etapy procesu. Tutaj możesz znaleźć przewodniki na temat integracji produktów Adobe, podstaw budowania portfolio, ustawień strony internetowej, rozwiązywania problemów itp.

Oprogramowanie ma osobną wycenę & Często zadawane pytania dotyczące rozliczeń opisujące członkostwo Creative Cloud i inne aspekty finansowe. Użytkownicy mogą również zdecydować się na tradycyjny system mailingowy. Po prostu prześlij roszczenie i poczekaj na odpowiedzi. Subskrybenci nie mają dostępnej funkcji czatu na żywo ani pomocy telefonicznej.

5. Polityka cenowa

Adobe Portfolio jest zintegrowany z Adobe Creative Cloud. Oznacza to, że subskrybenci Creative Could mogą bezpłatnie korzystać z platformy. Jeśli nie jesteś szczęśliwym użytkownikiem Adobe, nadal możesz kupić dowolny z dostępnych pakietów Adobe Photographer. Mają wszystko, czego potrzebujesz, aby stworzyć profesjonalną galerię i przejść do trybu online. Plany Creative Cloud Photographer są następujące:

 • Plany początkowe będzie kosztować 9,99 USD. Obejmuje dostęp do głównych produktów Adobe, takich jak Photoshop CC, Lightroom CC i Lightroom Classic CC, a także funkcje dostosowywania strony internetowej oraz 20 GB przestrzeni dyskowej.
 • Plan zaawansowany kosztuje 19,99 USD miesięcznie i ma te same funkcje, co poprzednia. Jedyną różnicą jest to, że dostajesz 1 TB pamięci.
 • Kompletny plan Creative Cloud kosztuje 52,99 USD miesięcznie. Zapewnia pełny dostęp do wszystkich aplikacji i funkcji Adobe.

Przegląd portfolio Adobe

Z jednej strony plany Adobe nie są zbyt elastyczne. Z drugiej strony są wyposażone we wszystko, czego potrzebujesz podczas procesu budowy. Pamiętaj również, że musisz osobno zarejestrować domenę i zarządzać nią, co będzie kosztować od 10 do 20 USD rocznie.

6. Plusy i minusy

Adobe Portfolio to proste i skuteczne narzędzie pod względem tworzenie portfolio fotografa. Posiada pakiet dobrych funkcji do tworzenia dynamicznych galerii, a także nieograniczonej kolekcji zdjęć. System ma zestaw stylowych układów, choć nie ma tak wielu narzędzi dostosowywania, jak można się spodziewać.

Plusy:
Cons:
&# x2714; Natychmiastowe importowanie obrazu.
&# x2714; Integracja z Behance.
&# x2714; Stylowe i przyjazne dla telefonów szablony.
&# x2714; Zautomatyzowana optymalizacja zdjęć.
&# x2714; Bezpłatnie dla użytkowników Creative Cloud.
✘ Brak narzędzi eCommerce.
✘ Brak zaawansowanych ustawień SEO.
✘ Brak dostępu do CSS w celu dostosowania szablonów.
✘ Cenne plany.
✘ Brak hostingu poczty e-mail. Będziesz musiał hostować go osobno.

Dolna linia

Portfolio Adobe może być dobrą platformą do stworzenia oszałamiającego portfolio tylko w przypadku subskrypcji Creative Cloud i korzystania z innych aplikacji i narzędzi Adobe. Jeśli planujesz tylko zakup subskrypcji, prawdopodobnie zechcesz przejrzeć inne platformy do tworzenia witryn internetowych z bardziej przystępnymi planami i szerszym wyborem funkcji, w tym eCommerce, SEO, blogowanie itp..

Z jednej strony oprogramowanie wygląda jak profesjonalny instrument do łączenia się z Internetem i reprezentowania twarzy publicznej. Z drugiej strony, oczywiście brakuje elastyczności w zakresie dostosowywania na miejscu i rozwoju przyszłego projektu.

Wypróbuj Adobe Portfolio teraz

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map