Przegląd Portfoliobox

Portfoliobox – to darmowy kreator stron, który ułatwia tworzenie profesjonalne portfele bezpośrednio w przeglądarce internetowej. Według oficjalnej strony za pomocą tego narzędzia zbudowano już 1 000 000 stron internetowych. Oprogramowanie pozwala użytkownikom tworzyć przyjazne dla urządzeń mobilnych projekty dla małych firm, a zintegrowane funkcje eCommerce mogą działać dobrze, jeśli chcesz sprzedawać produkty lub usługi online. Portfoliobox zawiera prosty edytor, co oznacza bezproblemowy proces budowania bez kodowania.


Platforma zaspokoi potrzeby niezależnych muzyków, architektów, fotografów, projektantów, wizażystów i innych. Użytkownicy mogą dostosowywać swoje witryny za pomocą dziesiątek gotowych motywów i stylów oraz edytować je w czasie rzeczywistym. Portfoliobox ma zarówno bezpłatny, jak i płatny plan. Oba są bezpieczne możliwości hostingu.

W tym artykule przejrzymy wszystkie funkcje, w tym możliwości projektowe i techniczne oferowane przez Portfoliobox. Czytaj dalej, aby poznać wszystkie niezbędne rzeczy.

1. Łatwość użycia

Tworzenie witryn za pomocą Portfoliobox to bułka z masłem nawet dla użytkownika, który nigdy wcześniej nie korzystał z takiego oprogramowania. Programiści stworzyli intuicyjny i prosty pulpit nawigacyjny ze wszystkimi niezbędnymi instrumentami i ustawieniami w jednym miejscu. Będziesz musiał tylko trochę edytować, przesyłać zdjęcia, aby przedstawić swoją firmę, a potem przejść do trybu online. System został zaprojektowany jako edytor blokowy do szybkiego i łatwego dostosowywania.

Portfoliobox

Pierwsze kroki

Aby uzyskać dostęp do pulpitu nawigacyjnego, musisz się zalogować. Pierwszy etap obejmuje podanie imienia i nazwiska, adresu e-mail i hasła. Niestety nie ma szans na subskrypcję za pomocą mediów społecznościowych lub kont Google. Po wpisaniu wymaganych informacji zostaniesz poproszony o wybranie planu. Może to być pakiet darmowy lub płatny. Jest bezpłatny okres próbny dla planu pomocy. Różnice opiszemy nieco później.

Och, i nie zapomnij zweryfikować swojego adresu e-mail. Nie ma pośpiechu, ponieważ nadal możesz uzyskać dostęp do deski rozdzielczej bez natychmiastowej weryfikacji. Możesz to zrobić później. Ostatnim etapem jest oznaczenie wymaganych pól w celu uzgodnienia warunków użytkowania i zasad, a także faktu, że ukończyłeś 16 lat. Po zakończeniu etapu zostaniesz przekierowany do pulpitu nawigacyjnego, gdzie możesz rozpocząć proces budowy.

Edytor strony

Portfoliobox korzysta z intuicyjnego edytora wizualnego. Jednak koncepcja budowy jest zupełnie inna w porównaniu z innymi twórcami witryn. Tutaj nie znajdziesz szablonów w tradycyjny sposób do ich dalszego dostosowywania. Zamiast tego system oferuje różne typy gotowych układów, aby zbudować nowy formularz z pustej strony. Takie podejście może się sprawdzić, jeśli masz dość typowych szablonów, które wyglądają tak samo.

szablony portfoliobox

Tablicę przyrządów zobaczysz na prawym pasku bocznym ekranu. Kliknij przycisk „Nowa strona” i wybierz styl układu, który odnosi się do Twojej przyszłej witryny. tutaj mamy galerie, sekcje produktów lub bloki tekstowe. Wybierz ten, aby odblokować pozostałe motywy. Teraz możesz edytować każdą sekcję lub dodawać nowe. System umożliwia przesyłanie zdjęć, zmianę opisów produktów lub sekcji „O mnie”, dodawanie galerii, list odtwarzania itp.

Ustawienia strony internetowej

Ustawienia ogólne zawierają specyfikacje i cechy, które mogą być istotne dla Twojej witryny. Pozwalają na przykład łączyć domenę, edytować ustawienia SEO, wskazywać czas na stronie i dane kontaktowe, integrować Google Analytics itp.

Możesz również przesłać Favicon, zmienić język potrzebnych sekcji, usunąć witrynę, aby zacząć od nowej, i wiele więcej. Doświadczeni specjaliści od projektowania stron internetowych mogą dostosowywać witrynę, uzyskując dostęp do CSS lub JavaScript. Istnieje przycisk „Opublikuj”, aby udostępnić swoją witrynę.

Portfoliobox robi dobre wrażenie pod względem łatwości użytkowania. Zrozumienie, jak działa system, zajmie użytkownikom niebędącym technikami kilka minut.

2. Funkcje & Elastyczność

Chociaż kreator stron specjalizuje się w tworzeniu profesjonalnych portfeli, ma zestaw dodatkowych funkcji, które pozwalają użytkownikom sprzedawać online, tworzyć angażujące blogi i wiele więcej. Wybór instrumentów jest dość szeroki, biorąc pod uwagę zawężoną funkcjonalność don i przystępne ceny.

Oto niektóre z kluczowych zagadnień, które chcielibyśmy podkreślić:

 • Kompleksowe rozwiązanie – po pierwsze, Portfoliobox zajmie się Twoim hostingiem i domeną. Darmowy hosting i integracja HTTPS są dostępne zarówno w abonamencie bezpłatnym, jak i płatnym. Jednak tylko użytkownicy Pro będą mogli łączyć swoje niestandardowe domeny, co ma kluczowe znaczenie dla rozwoju biznesu internetowego.
 • Edycja bezpośrednia – użytkownicy mogą dostosowywać swoje strony internetowe i edytować zawartość w czasie rzeczywistym. Intuicyjne narzędzie do edycji zadba o strukturę i wygląd witryny.
 • Funkcja blogowania – platforma oferuje zaawansowaną funkcję blogowania z zestawem gotowych graficznych układów blogów. Możesz wybrać strukturę, którą lubisz, od zwykłych stron blogów po pełne lub półekranowe nagłówki. Spraw, aby Twój blog był jeszcze bardziej interesujący dzięki niestandardowym obrazom dostarczanym przez platformę.
 • eCommerce – użytkownicy mogą korzystać z tej funkcji do sprzedaży produktów, sztuki, rzemiosła lub usług. Utworzenie sklepu cyfrowego jest bardzo łatwe. Przejdź do ustawień eCommerce, aby wskazać pełne informacje o swoim sklepie. Tutaj możesz również ustawić walutę i opcje płatności (PayPal, paski i faktury są obecnie dostępne). Ta sekcja ułatwia również wskazanie stawek podatkowych i prowizji za wysyłkę. Zarządzanie produktami jest łatwe. Możesz zmieniać opisy, ceny, przesyłać własne zdjęcia itp.
 • Marketing – pulpit nawigacyjny ma dodatkowe narzędzia do zintegrowania kont społecznościowych, a także do śledzenia zarówno zamówień, jak i klientów według daty, statusu lub całkowitej liczby zamówień. Użytkownicy mogą również zintegrować Google Analytics w celu monitorowania źródeł ruchu i innych istotnych parametrów.

e-commerce portfoliobox

Wygląda całkiem nieźle jak na kreatora stron internetowych, którego celem jest tworzenie profesjonalnych portfeli. Zestaw funkcji umożliwia przedsiębiorcom rozwój działalności i rozpoczęcie sprzedaży muzyki, sztuki i innych usług online.

3. Projekt

Portfoliobox nie oferuje żadnego ogólnego motywu, w przeciwieństwie do innych twórców stron internetowych. Użytkownicy mogą tworzyć witryny za pomocą różnych szablonów stron. Łącząc różne szablony, mogą naprawdę stworzyć unikalną, stylową i profesjonalną stronę internetową.
Użytkownicy mogą wybierać spośród CVS, blogów, tekstowych szablonów stron, zespołów muzycznych, usług projektowych i architektonicznych itp. Co więcej, nie jesteś zobowiązany do trzymania się jednego stylu. Łączenie różnych tematów może być dobrym pomysłem lub stworzyć ekskluzywną stronę internetową. Na przykład możesz wybrać szablon sklepu internetowego i dodać sekcję blogowania.

Każdy motyw jest w 100% responsywny i dynamiczny. Innymi słowy, Twoja witryna będzie idealnie dopasowana do dowolnego urządzenia, pomimo wymiarów ekranu. Oprogramowanie automatycznie dostosuje strony w zależności od urządzenia użytkownika. Istnieje możliwość monitorowania wyglądu witryny na smartfonie lub tablecie.

przykłady portfoliobox

Portfoliobox ułatwia jasne wizualne przedstawienie strony internetowej. Aby Twoja witryna wyglądała bardziej angażująco, możesz łączyć różne style galerii, przesyłać filmy wideo, ustawiać pokazy slajdów i nie tylko.

4. Obsługa klienta

Obsługa klienta zapewnia różne sposoby pozostawania w kontakcie lub poznania możliwości systemu. Brak samouczków wideo może wyglądać na wadę. Jednak ogromna baza wiedzy i lokalne forum to zrekompensują. Główne sposoby pozostawania w kontakcie to:

 • Opcja czatu na żywo.
 • Tradycyjny formularz kontaktowy do wysyłania zapytań.
 • Szczegółowa strona kontaktowa z opisem firmy i adresem fizycznym.
 • Blog firmy z najnowszymi wiadomościami na temat najnowszych aktualizacji systemu, narzędzi lub szablonów.

Użytkownicy mogą wybrać system biletowy w przypadku problemów technicznych lub związanych z rozliczeniami. System ma sekcję statusu zgłoszenia, w której możesz śledzić swoje roszczenie. Baza wiedzy zawiera niekończące się przewodniki i samouczki, które obejmują wszystkie aspekty pracy z oprogramowaniem, od logowania do kroków, które należy podjąć w przypadku niepowodzenia płatności.

5. Polityka cenowa

Portfoliobox oferuje obecnie dwa główne plany. Pierwszy to bezpłatny pakiet. Kiedy mówimy „za darmo”, naprawdę to rozumiemy. Użytkownicy mogą utworzyć do 10 stron i użyć 30 niestandardowych obrazów. Nie będziesz jednak mógł połączyć swojej domeny i pozbyć się reklam „powered by Portfoliobox”.

cennik

Płatny lub profesjonalny abonament kosztuje 6,9 ​​USD miesięcznie i oferuje wszystkie potrzebne funkcje, w tym całodobową pomoc premium, nieograniczoną liczbę stron, dostęp do 1000 zdjęć i więcej.

6. Plusy i minusy

Portfoliobox z pewnością może być dobrym narzędziem dla tych, którzy szukają niedrogiej i wszechstronnej platformy do tworzenia stron internetowych. Będzie odpowiadał potrzebom mniej wymagających przedstawicieli małych firm bez umiejętności kodowania ani projektowania stron internetowych. Z drugiej strony nie należy oczekiwać, że instrumenty rozwiną Twój biznes.

Plusy:
Cons:
&# x2714; Łatwy w użyciu i zaloguj się.
&# x2714; Intuicyjny edytor, galerie zdjęć do prezentacji wizualnej.
&# x2714; Setki układów i szablonów.
&# x2714; Podstawowe funkcje eCommerce.
✘ Teraz przewodniki wideo.
✘ Ograniczone funkcje marketingowe.

Wniosek

Portfoliobox to darmowy profesjonalny kreator stron internetowych z rozszerzonymi funkcjami i funkcjami dostępnymi w przystępnym pakiecie Pro. Oprócz podstawowych możliwości małych firm zapewnia usprawnione opcje handlu elektronicznego, dzięki czemu użytkownicy mogą nie tylko reprezentować swoje usługi, ale także sprzedawać je online.

Ogromna baza wiedzy, intuicyjny pulpit nawigacyjny i prosta konfiguracja z pewnością spełnią oczekiwania początkujących. Większe firmy i przedsiębiorstwa chcące rozwijać działalność online mogą wymagać nieco bardziej rozszerzonej funkcjonalności. Chociaż oprogramowanie może nadal być dobrą opcją na początek.

Wypróbuj Portfoliobox teraz

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map