Przegląd przepływu stron

Webflow – to dość niezwykły kreator stron internetowych. Nie jest podobny do innych usług dostarczanych z edytorami wizualnymi, a także do większości CMS. Usługa korzysta z formatu prezentacji procesu roboczego, który nie jest unikalny, ale dość rzadki w przypadku platform SaaS.


System w większości przypomina zaawansowane programy do projektowania stron internetowych, takie jak Adobe Dreamweaver a nawet Photoshop, w którym twórcy stron internetowych wolą rysować szablony stron internetowych. Nie jest przeznaczony do masowego użytku przez początkujących.

Przepływ sieciowy jest ustawiany w następujący sposób: jeśli możesz wyobrazić sobie końcowy wynik, możesz go ożywić. Innymi słowy, istnieje wyraźna wskazówka na temat elastyczności i potrzeby tworzenia określonych stron internetowych. Grupa docelowa serwisu obejmuje webmasterów, projektantów i freelancerów.

System obiecuje zapewnić przejrzysty kod na podstawie Twojej wizualnej kreatywności. Nie potrzebujesz tutaj żadnych umiejętności kodowania. Możliwe jest tworzenie witryn biznesowych, stron docelowych, sklepów internetowych, blogów, portfeli i ich kombinacji z systemem. Czy to naprawdę interesujące? Jeśli tak, to kto może chcieć skorzystać z usługi? Przekonajmy się.

1. Łatwość użycia

Jeśli chcesz wypełnić szablony zaprojektowane z myślą o uzupełnieniu określonych funkcji i logicznych połączeń z treścią, Webflow nie będzie dla ciebie działał.

Ten kreator stron internetowych nie jest przeznaczony dla tych, którzy szukają prostych rozwiązań i chcą opublikować stronę internetową tylko w ciągu jednej nocy, po powrocie z głównej pracy. Aby osiągnąć sukces, potrzebujesz umiejętności i jasnego zrozumienia ostatecznego celu.

System jest zorientowany na twórców stron internetowych, którzy mogą używać szablonów do tworzenia wymaganej struktury i samodzielnego tworzenia logicznych połączeń między elementami. Innymi słowy, oferuje kreatywne i przemyślane podejście do tworzenia stron internetowych. Jeśli użytkownik nigdy nie był zaangażowany w tworzenie stron internetowych, grozi mu niezadowolenie z przepływu stron.

Edytor Webflow

Tak, możesz po prostu wypełnić gotowy szablon własnymi tekstami, linkami, obrazkami i inną zawartością. Niestety przeważająca liczba funkcji systemu pozostanie w tym przypadku zignorowana. W przypadku takiego scenariusza istnieją inne, wygodniejsze i intuicyjne narzędzia do tworzenia witryn internetowych. Aby skorzystać z tego CMS, musisz ciężko pracować, aby stworzyć oszałamiający projekt. To nie jest przeznaczone dla wszystkich.

Usługa wcale nie polega na prostocie. Interfejs jest logiczny, ale specyficzny. Jest dobrze skonstruowany, a nawet wygodny po przyzwyczajeniu się do niego, ale początkujący nie będą w stanie go szybko opanować. Naprawdę trudno jest nauczyć się, jak prawidłowo z niego korzystać. Zwykle zajmuje to kilka tygodni. Ile czasu zajmuje projektant stron internetowych lub program Photoshop? To samo dotyczy przepływu internetowego. Czy to zajmuje tydzień, miesiąc, rok? To zależy od ciebie.

2. Funkcje & Elastyczność

Idea Webflow polega na zapewnieniu użytkownikom maksymalnych funkcji i funkcjonalności dostosowywania projektu bez żadnego kodowania. Nie jest tajemnicą, że edytory wizualne ustalają limity na podstawie liczby widżetów i ich ustawień. Nie jest to złe, ponieważ jest wygodne dla wszystkich, szczególnie dla początkujących.

Okazuje się, że nie można tutaj edytować kodu. Skąd więc taka elastyczność tworzenia szablonów, z której są dumni programiści? Pytanie to zostało rozwiązane poprzez wprowadzenie listy elementów z unikalnymi identyfikatorami – selektorów ID. Możesz wybrać ich nazwy według własnego uznania, ale lepiej nie robić tego. Jest tak, ponieważ domyślnie mają one logiczne nazewnictwo.

Zarządzanie klasami i stylami

Menedżer stylów ma wyczerpującą listę elementów używanych w szablonach. Czy to jest wygodne? Tak sobie. To raczej niezwykłe. Możesz tworzyć własne klasy, dodawać nowe elementy ID. Wszystko to jest zapewnione w odniesieniu do interfejsu graficznego, aby umożliwić stwierdzenie, że Webflow nie ma żadnego kodowania, ale nadal możesz wykorzystać jego moc.

Zarządzanie klasami i stylami przepływu

Czy takie podejście faktycznie upraszcza proces? Nie. Wciąż musisz zrozumieć logikę aplikacji klasowych, pamiętać o nazwach najczęściej używanych identyfikatorów, przeglądać listę w poszukiwaniu nazw rzadszych selektorów. Szczerze mówiąc, nauka HTML / CSS jest prostsza i bardziej przydatna – jest to wiedza uniwersalna, która przyda się w każdej niszy do budowania stron internetowych.

Wygodną funkcją jest to, że ID elementów i cała hierarchia bloków są podświetlane na szablonie, po kliknięciu na nie. To niezły prześcieradło. Możesz wyróżnić kilka elementów i ustawić dla nich ogólne ustawienia. Liczba elementów jest naprawdę imponująca. Innymi słowy, Funkcje CSS, takie jak odstępy, rozmiary, warstwy, kolory, wyrównanie itp. Można edytować w interfejsie graficznym. Można to zrobić, zmieniając objętości numerów, suwak, ikony i inne manipulatory.

Ustawienia wyświetlania przepływu internetowego

Twórcy platformy zadbali o wygodę tworzenia stron internetowych. Dodali właściwość białych znaków do zawijania tekstu kontrolnego w sekcji typografii w panelu stylów. Ta innowacja umożliwia teraz zmianę właściwości CSS „white-space”.

Nawigator”, Który jest teraz dostępny po lewej stronie panelu sterowania, zawiera przegląd drzewiastego bloku i struktury elementu wybranej strony szablonu. Odpowiednio, możesz szybko przejść do edycji tych elementów za jego pomocą. Zobaczysz i zrozumiesz hierarchię struktury. Dokonano tego bardzo dobrze, choć nowicjusze będą musieli się do tego przyzwyczaić. Ta funkcja jest skierowana głównie do doświadczonych użytkowników.

Specyfikacje edytora szablonów

Struktura edytora wizualnego i pulpitu nawigacyjnego Webflow jest dość skomplikowana. Jest to połączenie tradycyjnego edytora wizualnego, sekcji ustawień ogólnych, panelu ze standardowymi widżetami, struktury folderów i modułów do wyświetlania zawartości dynamicznej, zwanych „kolekcjami CMS”. Istnieje również biblioteka obrazów, przełącznik trybu szablonu (komputer stacjonarny, telefon komórkowy itp.), różne tryby podświetlania elementów i inne przydatne rzeczy.

Kolekcje CMS Webflow

Nawiasem mówiąc, tutaj można pracować z szablonami witryn w dwóch trybach (opcja przełączania znajduje się w desce rozdzielczej). Pierwszy to tryb Projektanta, którego opis stanowi podstawę tej recenzji. Drugi to tryb edytora. Ten drugi wariant umożliwia edycję zawartości strony internetowej – dodawanie tekstu, zastępowanie obrazów, linków i grafiki. Po prostu najedź kursorem na dowolny element, aby zobaczyć ustawienia z dostępnymi akcjami. Następnie dokonaj edycji i to wszystko. Jest to wygodny tryb do szybkiej edycji.

Tryb projektowania oferuje wiele widżetów. Masz płótno (szablon strony internetowej), w których znajdują się bloki div, sekcje i mniej ważne elementy. Nie możesz po prostu przeciągnąć widżetu w dowolne miejsce – musisz zrozumieć logikę interakcji ze strukturą. W większości przypadków musisz dodać pusty blok i wypełnić go układem sekcji, kolumnami i pisać w formularzach, tekście, obrazach itp..

Przykłady nazw widżetów (elementy) są następujące: blok div, sekcja, kontener, kolumny, lista, przycisk, tytuł, streszczenie, link, tekst złożony, formularz, pole wprowadzania, pole wyboru, captcha, integracja kodu (jest to możliwe!), sieci społecznościowe, okna standardowe i wyskakujące, wideo w tle i więcej. Możesz skonfigurować parametry wyświetlania i cechy charakterystyczne każdego z tych elementów po dodaniu ich do szablonu.

Możliwe jest również użycie identyfikatorów (symbolika) – zapisane bloki z gotowym projektem, które sprostają każdemu zadaniu. Załóżmy, że utworzyłeś udany blok recenzji lub formularz. Na ich podstawie możesz tworzyć identyfikatory i dalej dodawać je z zakładek. Możesz dostosować widoczność dla różnych typów urządzeń i dla oddzielnych elementów.

Ustawienia kontenera Webflow

Wszystkie zapisane strony są uporządkowane w folderach. Na przykład w jednym szablonie może znajdować się kilka szablonów strony głównej, kontaktów i innych stron. Można tworzyć nowe foldery lub strony jako puste płótno, aby dalej z nim pracować. Ogólnie rzecz biorąc, Webflow tworzy wrażenie zaawansowanego graficznego edytora internetowego. Jest tu wiele gotowych elementów, a liczba tych, które można ręcznie utworzyć od zera, jest znacznie bardziej imponująca.

Istnieje również system zarządzania elementami wyzwalającymi. Są to czynności, które możesz wykonać, gdy najedziesz kursorem, klikniesz, przewiniesz itp. Nad określonym elementem. Możesz ręcznie ustawić charakter dowolnej liczby oddzielnych elementów i stron internetowych. Na przykład można wyświetlić animowane okno dialogowe, gdy strona internetowa ładuje się na smartfony. Edytor pozwala skonfigurować dość skomplikowane i wszechstronne scenariusze interakcji witryny z odwiedzającymi.

Tworzenie treści dynamicznych

Kolekcje są główną atrakcją Webflow. Umożliwiają tworzenie dynamicznych struktur z kombinacji pól o zróżnicowanej treści. Używają baz danych do aktualizacji i przechowywania informacji. Elastyczność ustawień jest imponująca. Korzystając z nich, możesz tworzyć formularze, formaty kanałów blogów, galerie, plakaty wydarzeń, menu itp. Scenariusze aplikacji są liczne. Istnieją gotowe szablony zestawów pól używanych do rozwiązywania różnych zadań. Można zwiększyć tę liczbę, ponieważ ta funkcja pomaga rozwiązywać określone zadania dzięki kreatywnemu podejściu.

Webflow umożliwia także tworzenie dynamicznych galerii eCommerce i CMS poprzez przesyłanie, prezentowanie i stylizowanie filmów i zdjęć. Można to zrobić na jeden z trzech sposobów. Pierwszy z nich umożliwia przesłanie do 25 zdjęć jednym kliknięciem za pomocą nowego pola wielu zdjęć. Aby to zrobić, możesz po prostu rzucić wszystkie zdjęcia, a nawet GIF-y (pamiętaj jednak, że ich całkowity rozmiar nie powinien przekraczać 4 MB), przejdź do menu ustawień dowolnej kolekcji, kliknij przycisk „Dodaj nowe pole” i wybierz typ pola z wieloma obrazami. Następnie należy wypełnić etykietę, w razie potrzeby dodać tekst i zapisać ustawienia kolekcji, aby móc przesyłać zdjęcia.

Innym sposobem utworzenia dynamicznej siatki obrazów jest użycie ulepszonej wersji CSS grid 2.0. Oferuje ulepszoną koncepcję automatycznego przepływu, która pomaga uelastycznić przesyłaną zawartość, ponieważ siatka automatycznie umieszcza ją w dostępnych komórkach w celu lepszego wyświetlania. Aby utworzyć taką siatkę za pomocą zawartości dynamicznej, należy przeciągnąć listę kolekcji na stronę internetową, wybrać preferowany układ siatki, a następnie dostosować kolumny, wiersze i odstępy między nimi.

Wreszcie, Webflow pozwala prezentować dynamiczne filmy i obrazy za pomocą lightboxów. Te elementy umożliwiają prezentowanie zdjęć w trybie pełnoekranowym, co zapewnia wciągające i wciągające wrażenia użytkownika. Ta funkcja umożliwia także łączenie elementów lightbox z filmami i zdjęciami eCommerce oraz CMS. Aby utworzyć galerię lightbox, najpierw należy utworzyć listę kolekcji, a następnie podłączyć ją do źródła obrazu – wideo lub pola z wieloma obrazami. Następnie przeciągnij elementy, które chcesz umieścić na liście kolekcji i połącz składniki lightbox.

Struktura deski rozdzielczej

Wszystkie twoje projekty są wyświetlane na pulpicie nawigacyjnym: edytować, powielać, udostępniać i sortować je w folderach. Możesz także spojrzeć na imponującą listę kombinacji przycisków dostępnych do użycia w edytorze, gdy po raz pierwszy uzyskujesz dostęp do systemu. Każdy projekt ma bogatą liczbę ustawień – od nazwy strony internetowej i favicon aż po integrację kodu, połączenie usług zewnętrznych, SEO i tworzenie kopii zapasowych.

Pulpit nawigacyjny przepływu internetowego

Istnieje wiele użytecznych i po prostu interesujących opcji w ustawieniach projektu. Na przykład ci użytkownicy, którzy pracują nad tworzeniem witryn klienckich, mogą zapewnić klientom dostęp do stron internetowych, aby mogli zarządzać projektem i wprowadzać zmiany w granicach określonych przez użytkownika.

Możesz skonfigurować branding projektu, usuwając logo usługi lub łącząc się Google Fonts / Adobe Typekit i wybierz czcionki, których będziesz używać w ramach projektu. Inną opcją jest przesyłanie własnych czcionek.

eCommerce

Webflow jest wyposażony w godny silnika eCommerce, który pozwala projektować i skalować działalność internetową. Platforma zapewnia Ci kontrolę nad procesem projektowania stron internetowych – od dostosowania strony głównej po procedurę kasy, zapewniając szeroki wybór funkcji i narzędzi handlu elektronicznego dostępnych na desce rozdzielczej. Do uruchomienia i zarządzania w pełni funkcjonalnym sklepem internetowym z usługą nie jest wymagane kodowanie.

Kreator stron internetowych umożliwia dostosowanie zintegrowanego koszyka, w tym jego układu, efektów animacji i pozycjonowania. Możesz także tworzyć listy produktów, określając ich nazwy, opisy, ceny, kategorie, narzędzia do śledzenia zapasów i opcje projektowania (kolory i ich odmiany), aktualne statusy. Ponadto można tworzyć kolekcje i kategorie produktów, wyświetlać ceny sprzedaży, przypisywać im specjalne funkcje i niestandardowe pola produktów. Twórcy systemu mają zamiar wprowadzić możliwość sprzedaży produktów cyfrowych, a także wkrótce stworzyć promocje i kody kuponów.

E-commerce Webflow

Najnowsze innowacje w Webflow umożliwiły właścicielom sklepów internetowych przechwytywanie informacji o klientach przesłanych podczas realizacji transakcji. To z kolei pozwala wykorzystać te informacje do dalszego marketingu w sklepie internetowym i zachęcania klientów.

Gdy tylko skończysz tworzenie sklepu internetowego, możesz go opublikować i sprawdzić jego wydajność w sekcji „Zamówienia”. W Webflow możesz także dostosowywać transakcyjne e-maile, tworzyć interakcje i animacje, aby Twoja witryna eCommerce wyróżniała się z tłumu. System dodatkowo pozwala integrować oparte na przewijaniu animacje i efekty paralaksy, budować mikrointerakcje wokół ruchów myszy, tworzyć bogate wieloetapowe animacje czasowe, dodawać gotowe interakcje itp., Aby przyciągnąć uwagę użytkowników i stworzyć niezrównane i wciągające doświadczenie w tworzeniu stron internetowych.

Niedawno uruchomiono wielo-obrazowy obszar Webflow dla eCommerce, a CMS umożliwił tworzenie wysokiej jakości galerii obrazów dla każdego wariantu produktu. To, co możesz teraz zrobić, to mieć określone parametry (rozmiar, kolor, model itp.) dla wszystkich produktów, które oferujesz w sprzedaży w swoim sklepie internetowym, aby użytkownicy mogli wyraźnie zobaczyć, co zamierzają kupić. Podsumowując, możesz przesłać do 25 zdjęć na każdy produkt.

Webflow zapewnia wygodne i łatwe możliwości płatności i wysyłki. System akceptuje wiele rodzajów płatności, w tym płatności kartą kredytową, Apple Pay i Google Pay. Funkcja PayPal zostanie wprowadzona w najbliższej przyszłości. Dzięki zintegrowanemu narzędziu Stripe Webflow zapewnia najwyższe bezpieczeństwo wszystkich transakcji dokonywanych w systemie.

Użytkownicy Webflow mają możliwość dostosowania miejsc docelowych wysyłki, ustawień podatkowych, a także zaktualizowania danych sklepu internetowego o każdej porze dnia. Twoim zadaniem jest wskazanie reguł i lokalizacji wysyłki, wydrukowanie etykiet wysyłkowych poprzez integrację z Zapier, MailChimp, ShipStation, QuickBooks i innymi usługami. Użytkownicy mogą również ustawiać i koordynować automatyczne stawki wysyłki w czasie rzeczywistym. Zautomatyzowane obliczanie podatków i VAT są oferowane klientom z USA, Kanady, Australii i Unii Europejskiej.

Galeria Lightbox

Jedna z ostatnich aktualizacji Webflow dotyczy procesu tworzenia galerii Lightbox. Twórcy systemu umożliwili tworzenie takich galerii z filmów i zdjęć eCommerce oraz CMS. Komponent umożliwia tworzenie pełnoekranowych i całkowicie zanurzonych wrażeń w celu zaprezentowania plików multimedialnych z korzyścią.

Wcześniej lightboxy Webflow mogły być używane do pracy ze statyczną treścią – tymi plikami wideo i obrazami, które przesłałeś lub do których linkujesz niezależnie. Odtąd możliwe stało się tworzenie galerii i siatek zawierających dowolny projekt z lightboxów i kolekcji plików w celu organizowania i grupowania filmów i obrazów w odniesieniu do określonego parametru (na przykład blog muzyczny lub album z portfolio). Dodatkowo możesz stworzyć projekt strony internetowej za pomocą lightboxów na stronie szablonu kolekcji, która znajdzie się w treści Twoich elementów galerii.

Połączenie galerii lightbox z treściami dynamicznymi można wykonać na dwa sposoby. Pierwszy zakłada zintegrowanie lightbox bezpośrednio z projektem strony szablonu kolekcji. Druga opcja pozwala utworzyć listę kolekcji obrazów / filmów w dowolnym miejscu, a następnie dodać składnik lightbox do strony.

Integracja After Effects i Lottie

Webflow niedawno zintegrował się z After Effects i Lottie, co pozwala projektantom stron internetowych sterować odtwarzaniem animacji wektorowych za pomocą wielu interakcji Webflow. W rezultacie masz możliwość stworzenia strony internetowej, która będzie zarówno atrakcyjna wizualnie, profesjonalna, jak i pełna funkcji.

SEO

Wiele uwagi poświęca się optymalizacji SEO projektów. Dla każdej strony można skonfigurować treść metatagów tytułu, opisu i słów kluczowych. Możesz także pracować nad wyświetlaniem treści w Open Graph. W tym miejscu można również ustawić tagi Alt dla zdjęć.

Sitemap.xml jest tworzony automatycznie – podobnie jak metatagi dla postów na blogu. Biorąc pod uwagę szybkie ładowanie strony, wysoką jakość kodu i optymalizację dla urządzeń mobilnych, twórca strony może być uznany za dobre rozwiązanie dla skutecznej promocji strony.

SEO przepływu stron

Webflow zapewnia programistom dostęp do interfejsu API. Możesz łączyć usługi Google, Facebook, dodawać haki internetowe, konfigurować parametry gromadzenia informacji o użytkownikach z formularzy, aktywować anonimizację adresów IP użytkowników, dodawać kod HTML / CSS, kod języka itp. Witryny będą publikowane w subdomenach usług przez domyślnie, ale możliwe jest również delegowanie domeny lub nawet eksportowanie kodu szablonu (oddzielne HTML / CSS / JS / Assets). W tym przypadku pliki CMS nie zostaną zapisane.

Ogólnie rzecz biorąc, Webflow to ponura mieszanka Photoshopa, usługi SaaS z wizualnym edytorem stron internetowych, narzędziami do pracy z bazami danych i kodem w nieco specyficznym trybie. Jest to elastyczna kombinacja opcji w skomplikowanym, ale dość logicznym interfejsie. System może być wykorzystywany do tworzenia szablonów stron internetowych dla innych systemów CMS WordPress ze względu na opcję eksportu kodu. Produkt jest oczywiście potężny, interesujący, zorientowany na projektantów i programistów witryn klienckich.

3. Projekt

Liczba tematów:200
Profesjonalne szablony:&# x2714; TAK
Darmowe motywy:&# x2714; TAK
Płatne motywy:24-79 USD
Elastyczny projekt:&# x2714; TAK
Sortuj według branży:&# x2714; TAK
Edycja kodu CSS:&# x2714; TAK

Webflow wyróżnia się z tłumu dzięki zestawowi oszałamiających gotowych szablonów. Są bardzo wszechstronne i atrakcyjne. Wywołują prawdziwe zainteresowanie na etapie podglądu.

W sumie jest tutaj ponad 200 szablonów. 40 z nich jest bezpłatnych, a koszt innych motywów wynosi od 24 do 79 USD. Nie ma wyraźnej różnicy w jakości szablonów premium i standardowych – wszystkie robią wrażenie na swój sposób. Liczba płatnych motywów jest większa, a asortyment jest szerszy. Każdy szablon zawiera opis funkcji, a także opcję podglądu.

System oferuje możliwość narysowania szablonu od zera za pomocą pustego płótna. Możliwe jest również wybranie ogólnego projektu bez zawartości demo – tej, która będzie na przykład ze schematem dla strony internetowej firmy lub portfolio. Wiele szablonów ma kilka wariantów prezentacji strony internetowej – oferują 5-10 motywów na stronie głównej, kontakty itp. Wygląd różni się znacznie i można przełączać się między szablonami jednym kliknięciem. Każdy motyw zawiera instrukcję – opis jego struktury i głównych cech.

Szablony przepływu internetowego

Webflow to projektant stron internetowych zorientowany na projektowanie. Różnorodność szablonów jest naprawdę uderzająca. Można edytować każdy element pod wieloma względami: rozmiar, położenie, efekty, obrót, krycie, warstwy, kolor, tło itp. Są tutaj miliony kombinacji. Możesz zobaczyć prace innych projektantów w Dashboard – jest tu wiele do zobaczenia i pod wrażeniem. Usługa otrzymuje najwyższą stawkę za zaawansowany potencjał tworzenia szablonów. To narzędzie dla profesjonalistów, które może zaimponować każdemu dzięki szerokiej gamie opcji dostosowywania projektu strony internetowej.

4. Obsługa klienta

Webflow zapewnia idealne warunki do edukacji początkujących. Jest Uniwersytet, imponująca baza wiedzy, wiele samouczków wideo tutaj. Wszystkie te opcje są dostępne bezpośrednio w edytorze. Jakość materiałów jest na najwyższym poziomie. Istnieje również blog i forum z dużą liczbą przydatnych postów / dyskusji, grup w sieciach społecznościowych, samouczków, książek itp. – nie zgubisz się tutaj.

Wsparcie techniczne zapewnia e-mail i czat online. Jest wykwalifikowany, przyjazny dla użytkownika i 24/7. Społeczność Webflow jest dość szeroka i przyjazna. Nie ma problemu ze znalezieniem tutaj kontaktów najlepszych projektantów lub zaufanych programistów internetowych. Ekosystem jest żywy i elastyczny. System stworzył wszystko dla wygody użytkowników, a nawet więcej.

5. Polityka cenowa

Z Webflow można korzystać za darmo z szeregiem ograniczeń: subdomena usługi, baner reklamowy, brak funkcji eksportu kodu i inne uproszczenia. Ten plan jest bezpłatny i nigdy nie wygasa. Plany płatne są podzielone na plany „Witryna” i „Konto”, ale każdy z tych typów subskrypcji również należy do grup. Możesz płacić kartą kredytową co miesiąc lub co rok. Różnica w kosztach jest zauważalna – 20-50% w zależności od wybranego planu. Podamy koszt 1 miesiąca, pod warunkiem że użytkownik dokonuje płatności rocznej (jest to korzystny wariant). A zatem, Plany witryn obejmują plany witryn internetowych i eCommerce. Plany witryn internetowych są następujące:

 • Podstawowe – 12 USD / mies (działa świetnie w przypadku prostych stron internetowych, które nie wymagają CMS) – połączenie z domeną, w tym CDN, 500 formularzy, bezpłatny certyfikat SSL.
 • CMS – 16 USD / mies (niezły wybór dla blogów i innych stron opartych na treści) – 1000 formularzy, 2000 elementów CMS, ograniczony interfejs API CMS, 3 edytory treści, wyszukiwanie w witrynie.
 • Biznes – 36 USD / mies, (najlepszy do witryny marketingowej o dużym natężeniu ruchu lub w pełni funkcjonalnego bloga) – zaawansowany globalny CDN, nieograniczona liczba przesyłanych formularzy, pełny interfejs API CMS, 10 edytorów treści itp.

Z kolei plany eCommerce obejmują:

 • Standard – 29 USD (idealny dla nowych firm rozpoczynających działalność) – wszystkie funkcje planu CMS plus niestandardowy koszyk i koszyk, personalizacja e-maila, zintegrowany CMS dla blogów, opłata transakcyjna 2%.
 • Plus – 74 USD (działa dobrze w przypadku dużych firm, które potrzebują dodatkowych funkcji) – wszystkie funkcje biznesplanu plus niemarkowne wiadomości e-mail, zerowa opłata transakcyjna, 10 kont personelu.
 • Zaawansowane – 212 USD (najlepszy dla użytkowników, którzy zamierzają skalować i osiągać nowe wyżyny dla swoich firm internetowych) – wszystkie funkcje biznesplanu plus 15 kont pracowników, nieograniczona roczna wielkość sprzedaży i więcej.

Plany kont można również podzielić na dwa typy subskrypcji. Są to plany indywidualne i zespołowe. Indywidualne plany obejmują:

 • Bezpłatnie – 0 USD (zawiera wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć korzystać z Webflow) – 2 projekty, fakturowanie klienta, bezpłatna inscenizacja.
 • Lite – 16 USD (umożliwia eksportowanie kodu witryny i odblokowywanie większej liczby stron dla niehostowanych projektów) – 10 projektów, ulepszone przemieszczanie, eksport kodu, nieograniczone transfery projektów.
 • Pro – 35 USD (świetny wybór dla aktywnych freelancerów i projektantów, którzy potrzebują więcej projektów i funkcji premium) – nieograniczona liczba projektów, białe oznakowanie, ochrona hasłem witryny.

Jeśli chodzi o plany zespołu, są one następujące:

 • Zespół – 35 USD za osobę (umożliwia wspólny dostęp do strony internetowej i współpracę zespołu) – wszystkie funkcje planu Pro plus fakturowanie klienta, eksport kodu, ulepszone przemieszczanie, pulpit zespołu itp.
 • Enterprise – koszt jest omawiany indywidualnie z ekspertami Webflow (dla zespołów liczących 25 użytkowników i więcej) – wszystkie funkcje planu zespołu plus nieograniczone projekty, białe oznaczenia, ochrona hasłem witryny, pulpit zespołu itp.

Nawiasem mówiąc, freelancerzy mogą korzystać z Webflow za darmo ze względu na możliwość fakturowania przez klienta. Oznacza to, że nie musisz płacić za silnik, pracując nad rozwojem witryn klienckich. Zamiast tego możesz wcześniej omówić koszt narzędzia z klientem, aby mógł / mogła dokonać płatności. Klient uzyska dostęp do systemu, aby móc obserwować postęp projektowania stron internetowych.

Dzięki temu możesz korzystać z Webflow na planie Lite do tworzenia szablonów dla innych CMS dzięki opcji eksportu kodu. Innymi słowy, możesz uznać tę usługę za połączenie edytora graficznego i narzędzia do projektowania stron internetowych. Możesz skorzystać z tej opcji za 16 USD lub 24 USD, jeśli dokonujesz płatności miesięcznych. Nie możesz usunąć reklamy tutaj. Dlatego tego planu nie można rozważać w przypadku publikacji klientów lub osobistych projektów komercyjnych.

6. Plusy i minusy

Webflow to specjalna usługa skierowana do doświadczonych odbiorców. Jest wysokiej jakości, elastyczny i zawiera wiele funkcji marki, które mogą przyciągnąć uwagę twórców stron internetowych klientów. System nie działa dobrze do użytku osobistego – jest tu zbyt wiele dodatkowych i niejasnych funkcji dla początkujących. Oczywiście niezbędne są umiejętności projektowania stron internetowych. Krzywa uczenia się jest wysoka. To wcale nie jest opłacalne. Bardziej korzystne jest stworzenie jedynej strony internetowej lub portfolio w uKit, Wix, XPRS lub innej odpowiedniej usłudze.

Webflow przeznaczony jest dla fanów projektowania stron internetowych, którzy chcą zarabiać dzięki swoim umiejętnościom. To nie jest pocisk kulowy na temat rozwoju podobnych stron internetowych, ale miejsce kreatywności, projektujące unikalne motywy dla tych, którzy są gotowi zapłacić za tę pracę. Dlatego warto skorzystać z usługi tym użytkownikom, którzy mają już pewną reputację w zakresie projektowania stron internetowych. System działa również dobrze dla użytkowników, którzy chcą rysować i sprzedawać gotowe szablony dla innych CMS. Łatwo jest wskazać zalety i wady usługi:

Plusy:
Cons:
&# x2714; Dwa tryby obszaru roboczego – projektant i edytor.
&# x2714; Kolekcje CMS – praca z formularzami i bazami danych w celu generowania dynamicznej treści.
&# x2714; Ciekawa realizacja klas elementów do ich szybkiego dodawania i edycji.
&# x2714; Świetne szablony, szerokie możliwości kreatywności i projektowania szablonów o dowolnej złożoności.
&# x2714; Możliwość wyeksportowania kodu opracowywanych projektów, co pozwala używać edytora do tworzenia / sprzedaży szablonów jakości.
&# x2714; Dość potężne SEO.
&# x2714; Konkurencyjny silnik eCommerce.
&# x2714; Żywa struktura strony internetowej w formacie hierarchii elementów.
✘ Duża złożoność eksploracji systemu dla nowych użytkowników.
Use Wykorzystanie klas i elementów prezentacji graficznej zamiast kodowania.
✘ Stosunkowo wysoki koszt dla tych, którzy potrzebują 1 strony internetowej wyłącznie do użytku osobistego.

Webflow to przyzwoity produkt dla swoich odbiorców. To nie jest masowe rozwiązanie dla znudzonych początkujących i fanów eksperymentów. Główną wadą jest to, że programiści wprowadzili skuteczny, ale nie uniwersalny schemat pracy z elementami ID i klasami CSS, kierując się chęcią uczynienia interfejsu bardziej przyjaznym dla użytkownika. W każdym razie pozostawili opcję edycji kodu. Byłoby lepiej, gdyby zintegrowali edycję kodu strony internetowej z innymi funkcjami. Jeśli chodzi o pozostałe opcje, są na przyzwoitym poziomie.

7. Konkurenci

Nie ma wielu konkurentów lub alternatywy za taką usługę. Najbliżsi rywale to WordPress, Adobe Muse i Webydo. Ale porównaliśmy również edytor z jednymi z najpopularniejszych opcji tworzenia stron internetowych, aby zobaczyć czynniki różnicujące.

webflow vs webydowebflow vs Adobe Musicwebflow vs wordpresswebflow vs squarespaceWix vs Webflow

Dolna linia

Webflow to wyjątkowy, wysokiej jakości kreator stron internetowych dla projektantów i freelancerów. Pozwala tworzyć wielostronicowe strony internetowe o dość skomplikowanej funkcjonalności ze względu na stosowanie skomplikowanych, dynamicznie zmieniających się form treści – patrz przykłady na żywo wykonane przez użytkowników Webflow. Bazy danych, integracje, identyfikatory, różne tryby układu edytora, możliwość edycji każdego bloku i elementu osobno, eksport kodu szablonu – wszystkie funkcje sprawiają, że Webflow jest prawdziwym gigantem.

Świetne samouczki pozwalają polecić system entuzjastom. Po pracy z tym prawdopodobnie nauczysz się projektować atrakcyjne strony internetowe bez kodowania. To gwarantuje niezły zysk w przyszłości. Jeśli masz już doświadczenie, zdecydowanie powinieneś rozważyć Webflow. Jest to rzadki produkt niszowy wysokiej jakości – połączenie Photoshopa, Dreamweavera i CMS w formie platformy SaaS. Usługa z pewnością jest warta swojej ceny, ale nie będzie działać dla wszystkich. Zalecamy, aby wziąć pod uwagę grupę docelową.

Wypróbuj Webflow teraz

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map